Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам за едни символи и какво им е значението..ще съм ви мнооогоо благодарна !!

post-295010-0-36749200-1298724141_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От няколко седмици се опитвам да преведа нещо на китайски но без успех и реших да се допитам до вас предварително се извинявам ако не е тук мястото на темата... та това което искам да преведа е "The world is mine" или казано на български "светът е мой" ако някой може да ми помогне ще съм му супер благодарен :) мерси предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От няколко седмици се опитвам да преведа нещо на китайски но без успех и реших да се допитам до вас предварително се извинявам ако не е тук мястото на темата... та това което искам да преведа е "The world is mine" или казано на български "светът е мой" ако някой може да ми помогне ще съм му супер благодарен :) мерси предварително ! :)

世界是我的

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/168398_176035119101592_100000853152677_362299_114239_n.jpg Може ли някой да ми разчете това? Благодаря предварително :clap: И ако може да ми пишете във фейсбук Bojidara Georgieva

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите моля някои ако може да ми покаже яроглифи които да значат .никога несе предаваи. благодаря предварително !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите моля някои ако може да ми покаже яроглифи които да значат .никога несе предаваи. благодаря предварително !!

translate.google.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От доста време се опитвам да намеря "Божи дар", изписано с йероглиф! Предварително благодаря, на този, който ще се отзове :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От доста време се опитвам да намеря "Божи дар", изписано с йероглиф!

Предварително благодаря, на този, който ще се отзове :)

Translate.google.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам дали знаете този символ какво означава благодаря предварително ;)

post-301855-0-45327300-1306857186_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте! Бих искал да помогнете за значението на последните два символа от ляво на дясно. Благодаря предварително! :cool:

post-305776-0-09109700-1312026692_thumb.

Редактирано от zedefroy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви помоля ако някой знае какво означават тези йероглифи Благодаря ви предварително :(

post-199004-0-23264400-1313921481_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой виждал ли е този символ и може ли да ми даде някаква информация за него? :)post-219585-0-06095300-1313937165_thumb. post-219585-0-35724400-1313937183_thumb. Благодаря! :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,помогнете ми за превода на този татос и на какъв език е той? Моля,помогнете ми за превода на този татос и на какъв език е той?

post-307602-0-96235800-1314702116_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех къде да поставя моята... реплика. :) Не че съм се шашнала по световната конспирация, но как ви се стори церемонията по откриването на олимпийските игри в Лондон? Доста съм смутена от символиката на шоуто, режисирано от Дани Бойл. За мен внушението беше зловещо и не знам как да го възприема – като черен хумор от страна на организаторите, самоирония, обяснение или мистерия, целяща какво...? Имах си някои мои причини за дежа-вю, докато гледах и слушах спектакъла с официално заглавие „Островите на чудесата”.

Ето някои от смущаващите елементи в него, а може би има и други. Чак толкова няма да ги тълкувам, само ще възстановя по памет.

Детски хор в началото, изпълняващ химна на Англия „Йерусалим” по стихотворението на Уилям Блейк, което не е нещо необикновено, но сам по себе си текстът представлява отделна загадка, затова го отбелязвам: „нима Йерусалим е бил издигнат/сред тези тъмни сатанински мелници”, (едно от първите споменавания на „звездните мелници на Сатаната” Блейк е илюстрирал с рисунка на мегалити), „дайте ми моята огнена колесница... няма да напусна умствената си борба... дорде не съградим Йерусалим/в тучната земя на Англия” и т.н. – изпълнението на фона на пасторална картина с пасящи животни, която вероятно е загатване и за Едемската градина.

Дървото, представено като дърво на надеждата (всъщност на познанието, защото началото беше свързано с поемата на Милтън) на върха на зеления хълм и спиралната, виеща се като змия пътека към него, по която нареждаха знамената на държавите и изкачиха олимпийския флаг.

Строителят, главният инженер така да се каже, организаторът на предстоящата индустриална революция, в костюм на капиталист с цилиндър, издекламира откъс от „Бурята” на Шекспир – една много странна реч на, забележете, Калибан, в която той се моли отново да потъне в сън:

„Не се страхувай — островът гъмжи

от шумове, мелодии и звуци,

изпълващи слуха със сънна сладост

и винаги безвредни; много често

безбройни струнни инструменти бръмкат

приятно във ушите ми, а друг път

долавям гласове, които, даже

от дълъг сън току-що да съм станал,

приспиват ме отново; и във дрямка

пред мене облаците се открехват,

разкривайки съкровища, които

така готови са да се изсипят

отгоре ми, че аз през плач се моля

отново да заспя.”

(в превод на Валери Петров)

Това беше патетичен, ключов момент в началото – и щом е така ще припомня, че в пиесата Калибан (името му е анаграма на „канибал”) е физически и нравствен урод, син на вещицата Сикоракса и Велзевул. Проблемът му е, че иска да убие Просперо, за да се освободи от властта му и да си върне острова, а това може да стане само след като му отнеме магическите книги. Просперо пък го е поробил, защото Калибан се е опитал да изнасили дъщеря му Миранда, за което отрокът на вещицата не изпитва никакви угризения и даже казва, че ако бил успял, щял да му засели острова с калибанчета и т.н.

След думите на Калибан (в лицето на фабриканта-тартор на Пандемониума) дървото се издигна, изпод земята наизлязоха работниците и започна същинският строеж на Пандемониума (което ще рече престолен град на Ада в „Изгубеният рай” на Джон Милтън и сборище на демоните) с разните си етапи на техническия и социален прогрес от историята на Великобритания; този сегмент от спектакъла приключи с изливането и изковаването на петия кръг. Още нажежен, кръгът се издигна (сякаш левитирайки) при другите кръгове, а в момента на сглобяването им във въздуха от тях върху хората се изсипа огнен – или златен според коментаторите – дъжд. След което кръговете бяха пратени в стратосферата.

В някакъв момент звучеше музика (не помня каква), свирена от оркестъра на „Титаник” по време на неговото потъване; английският хумор и английската „честна игра” бяха представени от мистър Бийн в колаж с кадри от „Огнените колесници”; кодата постави Пол Макартни с „Хей Джуд” – „... don’t be afraid.” и прочие донякъде странни избори, които не мога да припиша на каприза на артиста, защото е немислимо в спектакъл, който ще бъде наблюдаван от 4 милиарда зрители и за който са похарчени 36 милиона евро (май) да има един-единствен случаен елемент.

А сега ако някой ми каже, че не съм си изпила хапчетата – което ще е вярно, защото досега поне не ми се е налагало – и ми докаже, че спекулирам напразно, ще съм по-доволна, отколкото да се чудя какво, по дяволите, искаха да внушат с това шоу? Апотеоз на Калибан с калибанчетата или обратното?

Талантливо шоу беше, но ако е било първото, толкова по-зле.

:yanim:

Иван Бездомни :sobbing:

Кенет Брана, облечен като Изъмбард Брунел, рецитира думите на Калибан

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неща правят впечатление. Какво по-точно имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах два пъти, но не разбрах. Освен това не видях страницата с кльомбата къде е във втория. Трябва по хронологичен ред да е някъде в началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

亚历山传 拉

моля ви някой да ми помогне с тълкуването им 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

亚历山传 拉

моля ви някой да ми помогне с тълкуването им 

машинния превод на Гугъл превежда това като 

Alexandria Чуан-дръпнете

което меко казано е безсмислено и ме наведе на мисълта да пробвам с директно търсене, което ми изплю няколкостотин страници на китайски , от които разбрах, че става дума за не за "Александрия", ами за Александра, и не за Чуан ами за името Alexandra Guzman написано на китайски.

Последният йероглиф  拉 е със само с едно значение -"дърпам" или както го знаем по наше село  - download  ;)

очевидно надписът е взет от интернет страница ( линк за сваляне на снимки на певицата)  и е преписан дословно от някой, който му се е сторуло добър за татус или за някакво окултно камъче   ;)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първите четири ги превежда като Александра биография , последният както каза Док ,дърпам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, искам да попитам тук - какво представлява този символ наречен Хамса ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо паметникът на Самуил е с патриаршески кръст, който посочва архийерейското достойнство на главите на Руската църква?

618x346.jpg

Видимо първоначалният проект е бил друг: 0367.jpg

Редактирано от аm-аm
неграмотност (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване