Hristo_

коя е най-добрата операционна система за компютър

96 мнения в тази тема

здравейте наскоро си купих лаптоп и искам да знам кое операционна ще е най-добре да си инсталирам 2.30 GHZ 2GB Ram Video card ATI MOBILIITY RADEON HD 4200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Mac OS X винаги и завинаги... Сега сериозно , темата я има хиляди пъти... Зависи от това което предпочиташ. Може да е линукс (убунту), може да е мак ,а може и уиндоус (задължително ХР или 2000, виста и 7 не струват). Въпрос на личен избор.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпрос на личен избор. Аз съм с Windows 7 и на лаптопа и на компютъра и съм много доволен. За XP или Vista не искам и да чувам. Ubuntu също е хубава операционна система, но мързела си каза думата при мен и я оставих. Все пак аз не бих заложил на 10 годишна операционна система (Windows XP) по ред причини, но не ми се иска да влизам в полемика, защото в такива теми винаги се стига до XP с/у 7-цата. Моят личен съвет е Win 7, а по-важно е кое ще ти допадне на теб за работа. Ако имаш време изпробвай поне 2-3.

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ХР има ред причини да е по-добър от 7.Да коментирам ли най-големия му + , че се нуждае от само 256 МБ рам ?

Но първо човек трябва да опита да инсталира мак ос - няма какво да губи, а ако тръгне и работи добре няма да може да се отлепи от него.

Всъщност ето ти ръководство за инсталация на мак ос и уиндоус заедно :) : http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=157610

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе Фодор... Че то Win 98 са му трябвали и по-малко от 256 MB... Всичко се развива. При цена от 40-тина лв за 1 плочка 4 GB памет (бюджетно решение) е срамота да не се мушне. Преди малко смятах за такъв евтин компютър за 400 лв целият и 4 GB плочка на A-Data за 36,48 лв му пасна идеално. А че на XP-то му остават 2 годинки живот? Реално трябва да е до 2014, но аз му давам 1-2 години. Предполагам, че Microsoft ще направят както с Internet Explorer- ще сложат 1 голям часовник и ще направят всичко възможно да затрият XP колко се може по-бързо. И го започнаха именно с новите версии на Internet Explorer. Малко по малко ще се опитват да ограничават софтуера за тази морално остаряла операционна система. Просто 10 години са изключително много време в IT индустрията! А и Win 7 и бъдещият Win 8 имат мног подобрения в потребителският интерфейс и други скрити благинки. Особено в 8-цата копирането на файлове е много подобрено. Ето за такива малки неща говорим. Лично на мен 7-цата ми харесва много. Шарения било... Кое му е шареното? Едно Аеро има в повече от XPто, което изглежда супер. Иначе всичко е много стилно направено и изчистено. Много по-удобно се работи със 7-цата, особено от начинаещи потребители. Само не ми казвай, че това е лошо... Ползвам я на лаптоп с 2 GB памет, 256 от които са заделени за видеото и работи идеално. 2 GB в момента са около 20-30 лв плочката. Даже не знам да има компютър, предложен тук от колегите от поне 2 години с по-малко от 2 GB памет. Е за какво ми е XP?

8 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е строго индивидуално и зависи от предпочитанията на човека, който е притежател на компютъра. Моят избор е Windows Vista

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако започнеш да работиш със истински приложения които заемат ресурси ще разбереш. Защото когато използваш компютъра за повече от интернет и браузване се оказва ,че рамта е много малко. А на мен не ми харесва 7-ца на която само за да работи са и нужни 1,5 гб от 4 които имам. Защо? Защото 1гб отива във браузъри и останалото едвам побира редовно отворените фотошоп и 3дсмакс .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows Vista не е лоша. Особено SP2. Оправиха много от бъговете от началото и в момента е добра операционна система, която е за предпочитане пред XP. Но отново- строго индивидуално. Към автора: Просто пробвай и виж коя ще ти е най на сърце. Не очаквай съвет тук, защото това е индивидуално. За съжаление до разбирателство в такива теми никога не се стига...

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7. :lol6: PS: Аз съм с Windows Vista Ultimate SP2, защото нямам никакви проблеми с нея и, съответно, нямам причини да я сменям. :D

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моят избор е...ЦСКА. А! Какво казвате , за операционна система ли, си лафим в темата? За момента човека да използува ХР и да си "фърка", пък ако и когато метне още едни 2ГБ(или ако сега е с две пръчки по 1ГБ да ги продаде) и да заложи примерно кит от 2Х2ГБ, тогава да бяга към Седем...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако започнеш да работиш със истински приложения които заемат ресурси ще разбереш. Защото когато използваш компютъра за повече от интернет и браузване се оказва ,че рамта е много малко. А на мен не ми харесва 7-ца на която само за да работи са и нужни 1,5 гб от 4 които имам. Защо? Защото 1гб отива във браузъри и останалото едвам побира редовно отворените фотошоп и 3дсмакс .

Не забравяй, че операционната система е тази, която управлява ресурсите. Ядрото на XP е доста старо и съответно алгоритмите ѝ за управление на ресурсите са стари и по-нефективни от съвременните. XP например има проблеми с твърде ранното изнасяне на виртуалната памет в swap файла. Планировчикът ѝ е стар. По времето на XP не е имало многоядрени процесори в съвременния им вид и XP се справя с тяхното управление доста по-лошо от Vista и 7. Вярно, 7 изисква да кажем половин гигабайт (или повече, не знам) повече памет, но за сметка на това получаваш доста по-добра ефективност. Също, от по-високо ниво, във Vista и 7 има доста нови и подобрени API-та и библиотеки, които се справят по-ефективно с някои неща. Ако има опасност от бързо и често свършване на RAM-та то тогава да, по-добре XP, но ако имаш достатъчно памет (особено при условие, че днес това не е толкова скъп ресурс), многоядрен процесор то доста по-добре е Windows 7. За този лаптоп бих препоръчал Windows 7.

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте наскоро си купих лаптоп и искам да знам кое операционна ще е най-добре да си инсталирам 2.30 GHZ 2GB Ram Video card ATI MOBILIITY RADEON HD 4200

Темата Ви не е за този раздел. Прочетете правилата на форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows Vista не е лоша. Особено SP2. Оправиха много от бъговете от началото и в момента е добра операционна система, която е за предпочитане пред XP. Но отново- строго индивидуално.

Към автора: Просто пробвай и виж коя ще ти е най на сърце. Не очаквай съвет тук, защото това е индивидуално. За съжаление до разбирателство в такива теми никога не се стига...

SP1 беше бъгав, но след това преминах на SP2 и :wors: съм страшно доволен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата Ви не е за този раздел. Прочетете правилата на форума!

Мисля че може и този раздел да се ползува в случая. Колегата е съвсем нов при нас и го поздравявам като новоприсъединил се към голямото семейство на Калдейта!

Ние малко спамим, като включваме и някои общи приказки за хардуерни изисквания на ОС, за да се даде нужното уточнение, коя ОС би била най-подходяща сега, или след малък ъпгрейд на ПЦ-то в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо провери из форумите и в сайта на производителя с коя операционна система върви по-добре конкретния модел лаптоп и за коя има драйвери. Иначе най-елементарно си слагаш 32 битова версия на Уиндоус 7. Причините да инсталираш уин7 - бърза и лесна инсталация, която автоматично инсталира необходимите драйвери, има нова организация на работа и визия /с която така или иначе трябва да свикваш/, инсталираните програми се държат по-стабилно и се дейнсталират без да създават проблем и да бъгват системата, по-оптимизирана работа на лаптопа на батерия, удобна вградена възможност след като си инсталирал всичко необходимо да си създадеш архив на системата и при проблем - просто зареждаш архива за 20 минути и си като нов, подобрените визуални ефекти и възможности също не са за подценяване - създават по-приятна работна среда, при средно натоварена система ще ти използва от 700 до 900 МБ от паметта, компютъра стартира и изключва доста по-бързо и сигурно още много други предимства, които просто не съм усетил.

Редактирано от human1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че може и този раздел да се ползува в случая. Колегата е съвсем нов при нас и го поздравявам като новоприсъединил се към голямото семейство на Калдейта!

Ние малко спамим, като включваме и някои общи приказки за хардуерни изисквания на ОС, за да се даде нужното уточнение, коя ОС би била най-подходяща сега, или след малък ъпгрейд на ПЦ-то в бъдеще.

Темата на колегата беше в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста. А щом ти мислиш че е за него раздел ставай модератор и се справяй със задачите. За да съм написал нещо, преди това съм се убедил, даже и съм докладвал за преместване на темата. Как ти се струва?
    6 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата на колегата беше в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста. А щом ти мислиш че е за него раздел ставай модератор и се справяй със задачите. За да съм написал нещо, преди това съм се убедил, даже и съм докладвал за преместване на темата. Как ти се струва?

Направи ми номер :clown: Писах 10 минути, но накрая ми каза, че темата я няма :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в раздел "Аудиотехника" когато съм писал поста.

Фиууу! Бам! Това е било страхотно попадение :help wanted4:

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря ви за отделеното време мисля да си сложа Windows 7

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добра е тази, която върши бързо и безпроблемно това, което искаш от нея.

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Win 7 според мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 9! В момента ХР! :nono:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам, че все за един месец човека се е ориентирал коя ОС да ползва. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Жалко ще е всъщност да затрият след около 3 години...най-доброто свое творение в интереси картелни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш ли дам и кажеш Alain_Delo, в началото какво се е говорело за XP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от batmannn
        Здравейте, в началото на другия месец мисля да си купувам нов компютър. Мисля да го ползвам главно за cs go, гледане на филми, браузване и ако е възможно за тези пари да играя някои от по-новите игри като фифа например и подобни, само ако е възможно де. Бюджета ми е 950 лева. Благодаря предварително!
      • от Danail Danailov
        Здравейте!
        След почти пет часово търсене на решение на проблема си реших, че не мога да се справя сам и за това ви моля за помощ.
        Искам да свържа компютъра си с телевизора чрез HDMI кабел. Проблемът е, че нито телевизора разпознава компютъра, нито компютъра телевизора.
        Премахнах всички драйвери на видео картата, рестартирах, инсталирах последните оригинални драйвери, отново рестартирах но нищо. Естествено давам и Extended и Clone но резултат няма. Погледнах и в BIOS-a но единственото, което пипнах там е да променя стойността на VBIOS от DVI на HDMI.

Дъното ми е https://www.asus.com/Motherboards/M3A78EMH_HDMI/
        Видео картата e вградена Ati Radeon 3200HD
        Windows 7/64
        Телевизора е http://www.philips.bg/c-p/40PFH4200_88/4000-series-full-hd-slim-led-tv-with-digital-crystal-clear 

Някой има ли идея къде може да е проблема (освен в мен  ) ?

• от Kanchor
        Имам PHILIPS телевизор със PHILIPS soundbar. Може ли да се свърже soundbar-а към компютъра, че тук тонколонките не издават хубав бас ? И как ? Благодаря предварително!
      • от NerdyBurdy
        Здравейте. Значи след два месеца, заминавам в Англия на бригада и понеже нямам лаптоп много се чудя, дали да си продам настолният компютър и да си купя лаптоп. Проблема е, че в момента  PC-то  се  ползва по 16 часа на ден. Общото взето се ползва за всичко: Gaming, Филми, Програмиране и след бригадата компютърът пак ще се ползва по цял ден, всеки ден, независимо дали  е PC или лаптоп. Аз обмислях да продам компютъра и да си купя някакъв Thinkpad. Другият вариант е да си купя някакъв евтин лаптоп до 500-600 лева.

Ето конфигурацията на настолният ми компютър.

Motherboard: Asrock z77 Extreme 3
        CPU: Intelcore i5 3570k
        GPU: Asus Nvidia GTX 760 2GB OC
        RAM: 2x Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600 Mhz
        HHD:Seagate SATA 6G 7200 1 TB
        SSD: Samsung 850 Evo 250GB
        Захранване:  PSU Fractal Design Edison M 550W
        Охлаждане на процесора:  CM Hyper 212 EVO
        Кутия: Fractal Design Define R4 Black

Ако реша да продавам PC-то, мисля да го пусна за 1400-1500 лева и да добавя още 400-500 лева и да си взема добър лаптоп.

Аз в момента никъде не пътувам и не ми нужен лаптоп, но в Англия просто няма да издържа без компютър. Пък и плановете  ми са след около година и половина, когато завърша, да се преместя във София за да работя по специалността си. А тогава, вече би ми трябвал лаптоп.

PS: За конфигурацията вие ми помогнахте. Помня когато ми викахте да не давам толкова пари за компютъра, и че не ми трябва толкова силен PC за това което ще правя с него. Сега, след малко по-малко от 3 години от закупуването му, не съм товарил машината на повече от 50% CPU и RAM от 60%
      • от Владимир Иванов
        Здравейте,
        1.Мога да заделя до 2200 лв. за PC.
        2.Компютърът ще се ползва главно за следните програми : 
        -GNS
        -VMware
          *отделно като хоби се занимавам с графика за игри и ще ползвам следните програми
        - 3ds max 2014
        - Photoshop
        -CryEngine
        -UDK
        2.1.Компютъра няма да се овърклоква
        2.2.PC-то няма да работи денонощно и шума не е проблем
        3.Монитор имам philips 24phh4000/88,но мисля че ще е добре за нов монитор който да поддържа по-висока резолюция
        4.При избор на процесор мисля да се придържам към Intel а при видеокартата - AMD.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение