Премини към съдържанието
hyanchev

проблем при инсталиране на уиндоус 7 на чисто нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте Имам следния проблем при опит да инсталирам уиндоус 7 на преносимият ми компютър Aser Aspire 5333 стигам до ниво за инсталиране на драйвери, качил съм ги на USB устройство, но при опит да ги инсталирам ми изписва съобщение,че не разполагам с необходимите такива, а те са от дискът, който дойде с компютъра.Сменях режимите от ACHI на IDE, но пак нищо.Компютърът е с инсталирана Линукс дистрибуция МееGo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на инсталацията ми съобщава че мога да извадя диска с уиндоус, слагам този с драйверите и пак същия проблем "не разполгате с необходимите драйвери" или нещо от сорта беше незнам.Пробвах и с диск на XP не става и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха разбрах,значи инсталираш си Уин 7 без да се мъчиш по време на инсталацията да слагаш драйвери,след като е готов тогава ще видиш дали трябва изобщо да се слагат такива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте нещо не съм обяснил както трябва, инсталацията протича до един момент в който се изискват драйвери и до там и спира. Не мога да ги инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте нещо не съм обяснил както трябва, инсталацията протича до един момент в който се изискват драйвери и до там и спира. Не мога да ги инсталирам.

нали инсталираш Уин 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съобщението е следното: Липсва нужно cd/dvd дисково устройство.Ако имате външно флопидисково устрйство,CD, DVD или USB флаш устрйство, включете го сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съобщението е следното: Липсва нужно cd/dvd дисково устройство.Ако имате външно флопидисково устрйство,CD, DVD или USB флаш устрйство, включете го сега.

погледна ли на този адрес

http://www.techtalkz.com/windows-7/514412-windows-7-installation-guide-tutorial.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявайте сега се оправи тази страница.Стигам до стъпката инсталиране на уин 7 т.е петият прозорец от инсталационното ревю, и след това " Изберете драйвер, който да бъде инсталиран " Не са намерени драйвери на устройствата.Уверете се, че инсталационният носител съдържа правилните драйвери и щракнете върху ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант 1 купуваш си ново dvd, явно това което имаш е някаква куча марка от метро или е много дърт двд-ром (има такива устройства които не работят под виста/7)...

вариант 2 инсталираш от флашка (в нета има безплатни тулчета дето правят 7-цата на флашка, за примерно ползвам syslinux, колегите позват grub4dos)

вариант 3 копираш двд-то в папка на харддиска и пускаш инсталацията от графичната среда (вероятно е xp)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявайте сега се оправи тази страница.Стигам до стъпката инсталиране на уин 7 т.е петият прозорец от инсталационното ревю, и след това " Изберете драйвер, който да бъде инсталиран "

там натисни върху /drive options/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да поясня, че имам и проблеми и при опит да инсталирам XP.

ами виж по горния пост,мисля че ще ти е от помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш ХР на флашка и го инсталираш без проблемно :) .Без да ти пука за л****то windows 7. Живота ти ще протече без мъки и проблеми с комповете докато си със ХР :P !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш ХР на флашка и го инсталираш без проблемно :biggrin: .Без да ти пука за л****то windows 7. Живота ти ще протече без мъки и проблеми с комповете докато си със ХР :ph34r: !

точно с ХР ще почна проблемите от рода това не работи онова не се включва

проблема най вероятно е в оптичния носител или копието на windows7 свалено от някой тракер

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фодоре, ползвай си там MacOS-a и не се занимавай с материи които не разбираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искал да използвам темата за да помоял за съвет за подобен проблем.

Нетбук: Samsung N100. Няма ОС. Чисто нов. Форматирах му диска на три дяла. Оставих първият активен. Драйвери за W7 и ХР има само на руският сайт на производителя. http://www.samsung.c...rchword=NP-N100

Стартирам от външна DVDRW дистрибуция на W7 (Lite, на TinyOS. Инсталирал съм негови XP-та и работят безпроблемно) .

Зарежда нормално, но след "Install Now", иска драйверите.

А те са само в .ехе-та, свалени от този руски сайт на Samsung. За тези, за които бе възможно, ги разопаковах по папки/видове с Uniextract 1.6 на една USB Flash, посочвам първо папката за Chipset-a, Намира над десет драйвера, и ..греда: "No new devices are found. Be sure the driver files are correct and are located on driver installation media."

Който и да посоча- все това.

Която и друга папка- или това или друго подобно съобщение за грешка. И не може да се продължи (NEXT е неактивно).

Къде е грешката ?

EDIT: Успях да инсталирам целият W7 (Lite) както трябва (без искане на драйвери) по този метод: http://vguides.net/view/60

Но сега пък- след първият рестарт - и черен екран с мигащ курсор.

Какво ли му е специфичното на този Samsung... ?

Пробвах с: bootsec /nt60 ALL, стартиран от commant prompt-a на инсталационният диск, оправя се, но след първи рестарт- иска diskcheck, и след него се връща на курсора..

Редактирано от AxxlPPC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.