Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Астралното пътуване е напълно реално!Как този био-енерго терапевт каза,какво има на секцията в спалнята у нас?Там има 2 големи камъка(нефрит и тигрово око).Така той ми доказа,че владее астралното пътуване.Освен това вече не ми взима и пари.....Другото нещо е,бе аз ни искам да пътувам,а имам здравословен проблем,който може да се решо само чрез астрално отделяне и неговото коригиране в астралния свят.След това се наставят двете тела и се коригира заболяването.....Някой хора бъркат астрална проекция с астрално пътуване.При астрална проекция душата не напуска тялото,а всичко се проектира в ума.Демек,ако си представя че съм у нас на леглото значи ще съм там.Ако си представя,че съм но море,значи ще съм на море.Астралното пътуване е пълно отделяне на душата от тялото,като при смърт.Веднъж излезнал се намираш в паралелния свят.Можеш да минаваш през стените,защото си съставен от астрална субстанция.Можеш да летиш...там не действат физични закони и т.н.И в същото време виждаш всичко в реалния свят(хората,животните и т.н.)Но те не те виждат.Друг е въпросът,че след като си напуснал тялото си то остава празно и може да бъдеш обсебен.Един мой приятел умря по този начин....За това трябва да се внимава много с това,защото не е шега работа.Учителят ми каза,че е толкова реално колкото и физическия свят.Нито е в просъница просто все едно си във физическия свят и аз не мога да го обясня.Първия път за малко не ми спря сърцето при самото отделяне и сега работя над това(стабилизиране на сърдечната чакра).Вие никога няма да го постигнете и усетите,защото не вярвате.Ако ви кажа,че всяка вечер прокарвам 7-те чакри през цялото ми тяло мислено и щом стигна до главата пред очите ми минава самият цвят на чакрата.Но вие няма да повярвате....Така,че всеки си има мнение,но ако вярваме само на това,което виждат очите ни до никъде няма да стигнем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време се опитвам да отделя астралното ми тяло от физическото,но все не успявам.Повтарям си мантрата по 3 пъти през деня.Вечерта лягам на изгасени лампи и затворени прозорци.Отпускам се и си изчиствам съзнанието.След това си представям,че астралното ми тяло се отделя от физическото(все едно го избутвам) и започвам да усещам сърбежи в ръцете и краката и много силна болка в 3-тото око.След,като прочетох тази статия- http://magicaura.com...vo-art1845.html и много други разбрах,че трябва да почуствам гъдел в ръцете и краката(както го почуствах аз).И после цитирам от статията в интернет:

- Когато сърбежите спрат, не мърдайте, дори да усетите неочаквана бодрост, лекота. Може би ще почувствате, че има нещо над вас, сякаш някой е хвърлил възглавница в лицето ви. Не се смущавайте и ако запазите спокойствие, изведнъж ще наблюдавате сам себе си в краката на леглото или от височината на тавана.

Хубаво не мърдах и почуствах,че има нещо над мене и че съм много лек.И после какво?Отворих очи и си седя в леглото и нищо не става :D.Онази вечер,когато правих 5-я опит(5-тата вечер) много ме засърбя ръката,когато си представях,че се отделям от тялото си и си помислих,защо да не се почеша и без това пак няма да стане нищо.Щом мръднах пръста си почуствах изведнъж,че падам отнякъде много бързо и не беше приятно.Възможно ли е астралното ми тяло да се е отделило от физическото и да се е ''сепнало'' и върнало във физическото след,като мръднах ръката?И се питам,колко време трябва да седя така неподвижен и да усещам сърбеж по цялото тяло.Така съм издържал 10 минути и като отворя очи няма нищо.Лежа си в леглото най-спокойно.

Опасно е -не опитвай преди да си стабилен в познанията си.Или си намери опитен "учител",но да му имаш 100% доверие.Успех.И Ч.Н.Г.2012

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля като valentinus. Пази се.

Едва ли има защо. Виж, ако опита с ЛСД или мескалин, да речем, нещата биха били по-различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има защо. Виж, ако опита с ЛСД или мескалин, да речем, нещата биха били по-различни.

Сигурно е по-лесно да се живее с мисълта, че съществува само онова, което виждаш и можеш да докоснеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасно е -не опитвай преди да си стабилен в познанията си.Или си намери опитен "учител",но да му имаш 100% доверие.Успех.И Ч.Н.Г.2012

Честита Нова Година на всички!Значи този учител го има в книгата с феномените.Името му е Александър Ганчев Асенов и е Специалист по МБФ,Биотерапевт и Магистър по химия.На стената в кабинета са му залепени около 30-тина грамоти.Доста позитивен и забавен човек е.Имам му пълно доверие.Той провежда сеансите без да ме докосва,само чрез прокарване на ръката му над зялото ми тяло и започвам да виждам различни цветове и изображения под очите ми.При последния сеанс дори си видях ДНК-то :).Знам,че е много опасно,но съм задължен да се опитвам докато не го постигна заради здравословния си проблем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Астралното пътуване доста отдавна е фикс идея на хората,но разбира се всеки я тълкува различно.Подобни идей разпалват въображението на някой автори на книги,като например н.ф."Грубо в мозъка", дето някой хора способни да пътуват астрално, работят в агенция която проучва други планети в космоса...добра идея според мен,да можеш да отидеш на Марс примерно с астралното си тяло и да проучваш какво се случва там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Астралното пътуване доста отдавна е фикс идея на хората,но разбира се всеки я тълкува различно.Подобни идей разпалват въображението на някой автори на книги,като например н.ф."Грубо в мозъка", дето някой хора способни да пътуват астрално, работят в агенция която проучва други планети в космоса...добра идея според мен,да можеш да отидеш на Марс примерно с астралното си тяло и да проучваш какво се случва там.

За астралното тяло няма ограничения,но си представи за да отидеш на Марс,колко време трябва да остане празно тялото ти ?През това време могат да се ''набутат'' в него всякакви гадинки и да те накарат да превъртиш......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой от вас успял ли е все пак чрез сеанси да напусне физическо си тяло,защото това ми се вижда невъзможно.При мен преди време поради здравословен инцидент се случи така че бях за около 30 секунди извън тялото.Доста мислих от тогава,какво по точно се случи,как е възможно това.Първоначално си мислех че е някакъв отказ на нервната ми система,но все пак въпреки отказа на физическо ми тяло,факта че мога да съществум и по друг начин,астрално,си е въпрос без отговор и до днес за мен.За тези 30 сек. когато се случи да бъда извън физ. си тяло,в първия момент почти нищо не разбрах какво се случи.Помня че зрението ми се беше променило,тяло няма,всъщтност то си лежи на леглото а аз разглеждам стаята в която се намирам с едно особено по различно зрение.Усешането че си нещо друго си го има,обграден си от приятна топлина и около теб цари абсолютен мир и спокойствие.Тогава за миг си помислих че умирам,но след малко се чу гласа на жена ми и разбрах че отново съм в тялото,защото се обърнах по посока на гласа и. Странно е всичко това което се случи тогава,преди около 4 години....а иначе,вие само ме побърквате с тези постове че нещо друго щяло да ми се набута в тялото и щяло да ме побърква психически....стегнете се малко...има хора като мен който не разбират от никакво астрално,още повече от пътуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек ти май не ме разбра.По света има стотици,които са успели да напуснат тялото си със сеанс.И учителят ми го напуска почти всеки ден.Просто казвам,че ако се отдалечиш прекалено много от тялото ти за дълго време може някоя гад да прояви интерес и да си влезе,като нищо в тебе.След това тя почва ти докарва болести и да те психясва.Нали ти казах,че познавах 31 годишен мъж,който беше много умен лечител и добър човек.Почня да се занимава с астрални пътувания,но прекаляваше доста.Почна да превърта и вече не можеше да се проведе нормален разговор с него.Един ден го намериха умрял в гората под едно дърво(явно паднал от дървото при опит да откъсне борови клонки).Когато умреш,чуството е 1 към 1 и като пътуваш астрално.Все едно си умрял,но физическото ти тяло е все още живо и е свързано с нишката на живота за астралното тяло.Когато се скъса настъпва физическа смърт,но не и душевна.Демек,ако искаш да усетиш какво ще стане като умреш си отдели от физическото ти тяло и ще разбереш.Няма от какво да се притесняваш не ти трябва да пътуваш астрално без причина,защото може и да не се върнеш повече.Аз имам причина и ще се отделя само на няколко метра от тялото си за да направя корекцийте и толкова.Няма да пътувам никъде.Да имал съм астрално отделяне 2 пъти,но в първите няколко секунди изпаднах в шок и се забих обратно във физическото ми тяло,което беше доста болезнено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние всички извършваме астрални "пътешествия". На сън. Разбира се не всеки път. И почти нищо не "помним" от тях, пък и това, което си припомняме е екстраполация на преживяното в конкретната ни будна когнитивна реалност. ----------------------- Е, най-добре ще е да не ми вЕрвате - шебешки ми дрънканици :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние всички извършваме астрални "пътешествия".

На сън.

Разбира се не всеки път. И почти нищо не "помним" от тях, пък и това, което си припомняме е екстраполация на преживяното в конкретната ни будна когнитивна реалност.

-----------------------

Е, най-добре ще е да не ми вЕрвате - шебешки ми дрънканици :clown:

Не всеки път пътуваме астрално.Повечето пъти е астрална проекция.Аз например,преди да се събудя съм чувствал понякога падане от високо.Това е връщането на астралното тяло във физическото.Усещането да пътуваш астрално докато си в будно състояние е върховно.Но се постига с много труд(медитаций).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е по-лесно да се живее с мисълта, че съществува само онова, което виждаш и можеш да докоснеш.

Всъщност въпросът е дали това, което виждаме, докосваме, помирисваме, вкусваме или чуваме съществува обективно и независимо от нашето съзнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност въпросът е дали това, което виждаме, докосваме, помирисваме, вкусваме или чуваме съществува обективно и независимо от нашето съзнание.

А, това е друг въпрос. :mad:

И как мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайна. ;)

...разбира се че е тайна,за такива неща като какво да "виждаме, докосваме, помирисваме, вкусваме или чуваме"...разговарят само боговете....иначе,астрално пътуващите...по добре да ги разбираме като астрално вярващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Учени разгадават тайната на извънтелесните преживявания

Някои хора споделят, че са имали т.нар. извънтелесни преживявания или „астрални пътувания” – усещането, че излизат от физическото си тяло и го гледат отстрани. Екип от учени се свърза с жена, която твърди, че може по желание да влиза в такова състояние, и я подложи на изследване с мозъчен скенер. Резултатите от изследването са невероятно интересни.

Андра Смит и Клод Месие от Университета на Отава описват способностите на жената в публикация в списание „The Frontiers of Human Neuroscience”:

„Тя можеше да види как се обръща във въздуха над тялото си, как лежи неподвижно и как се върти заедно с хоризонталната равнина. Понякога съобщава, че вижда себе си отгоре, докато се движи, но остава със съзнание за неподвижното си „реално” й тяло. Не докладва никакви особени емоции, свързани с преживяването.”

Как изобщо е възможно? Случва ли се наистина? Учените откриват, че в мозъка на участничката се случва нещо стъписващо и съответстващо на разказа й: функционалния магнитен резонанс показва „силна деактивация на визуалния кортекс”, и същевременно „активиране отляво на няколко области, свързани с кинестетичната образност” – или мисловните ни представи за физическите движения. Това е частта от мозъка, която прави въможно взаимодействието ни със света – това, което ни кара да усещаме къде и в какво положение се намира тялото ни.

Това е първият път, когато подобно преживяване е научно документирано и анализирано.Учените знаят, че извънтелесните преживявания може да бъдат предизвикани от „мозъчни травми, липса на сетивни стимули, преживявания, близки до смъртта, наркотични вещества, дехидрация, по време на сън, електрическа стимулация на мозъка, и други. При някои могат да бъдат съзнателно предизвикани.” Това е може би първият изобщо документиран случай изобщо, при който някой може да влезе в подобно състояние, когато иска.

Реално ли е?

Случващото се e реално, в този смисъл: тя действително го преживява. Мозъчният скенер потвърждава, че жената действително преживява това, което твърди. Но това не значи, че „душата” излиза от тялото й. Това не е астрално пътешествие като онези, които описват някои мистици. Нищо паранормално не се случва.

Учените смятат, че изънтелесните преживявания са тип халюцинация, задействана от някакъв неврологичен механизъм. Авторите на изследването смятат, че този  неврологичен механизъм вероятно съществува и при останалите хора и че някои – като участничката в тяхното изследване – могат да се научат съзнателно да го активират. Самата тя съобщава, че го е открила за първи път като дете, докато спяла следобед.

Възможно е извънтелесните преживявания да се окажат нещо като синестезията – неврологичен феномен, който е бил масово игнориран през по-голямата част от 20-ти век. Днес синестезията, при която сетивата се смесват и хората могат например да виждат цвят при чуването на звук, е признато и добре изследвано от науката явление.

http://www.obekti.bg/misterii/12244-%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Напълно възможно е да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ако няма мозъчна дейност -

мълчат учените - щото им се разбиват на пух и прах всички "изследвания"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Човек ти май не ме разбра.По света има стотици,които са успели да напуснат тялото си със сеанс.И учителят ми го напуска почти всеки ден.Просто казвам,че ако се отдалечиш прекалено много от тялото ти за дълго време може някоя гад да прояви интерес и да си влезе,като нищо в тебе.След това тя почва ти докарва болести и да те психясва.Нали ти казах,че познавах 31 годишен мъж,който беше много умен лечител и добър човек.Почня да се занимава с астрални пътувания,но прекаляваше доста.Почна да превърта и вече не можеше да се проведе нормален разговор с него.Един ден го намериха умрял в гората под едно дърво(явно паднал от дървото при опит да откъсне борови клонки).Когато умреш,чуството е 1 към 1 и като пътуваш астрално.Все едно си умрял,но физическото ти тяло е все още живо и е свързано с нишката на живота за астралното тяло.Когато се скъса настъпва физическа смърт,но не и душевна.Демек,ако искаш да усетиш какво ще стане като умреш си отдели от физическото ти тяло и ще разбереш.Няма от какво да се притесняваш не ти трябва да пътуваш астрално без причина,защото може и да не се върнеш повече.Аз имам причина и ще се отделя само на няколко метра от тялото си за да направя корекцийте и толкова.Няма да пътувам никъде.Да имал съм астрално отделяне 2 пъти,но в първите няколко секунди изпаднах в шок и се забих обратно във физическото ми тяло,което беше доста болезнено.

Приятелче няма как да направиш "корекции" ей така, хоп и хип и оп си нов човек.  Твоя учител там който каза че ти въздейства енергийно го попитай колко време ще ти е нужно за подобно нещо, много е вероятно да ти каже при всеки е индивидуално и ти да продължиш да му се отплащаш там за каквото той прави, в което се съмнявам но както и да е. Самото излизане става по различни методи описани от различни хора в рализни времена. Ако си тръгнал по тоя път спираш секса алкохола цигарите и наркотиците естествено :D

а ако няма мозъчна дейност -

мълчат учените - щото им се разбиват на пух и прах всички "изследвания"

Учените защо са учени според теб, заради твойто и мое добре благо или за да хранят близките си :D Шепа са хората които знаят какво правят, учените създават бомби друго не правят :) Тия неща трудно ще ги обеснят научно, а дори да ти ги обеснят на един лист хартия не очаквай да разбереш нещо :)

Редактирано от ma57er2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учените защо са учени според теб, заради твойто и мое добре благо или за да хранят близките си :D Шепа са хората които знаят какво правят, учените създават бомби друго не правят :) Тия неща трудно ще ги обеснят научно, а дори да ти ги обеснят на един лист хартия не очаквай да разбереш нещо :)

учените повечето са бетер шарлатани и от циганките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , но на теб не ти се е налагало да ти правят изследвания, да употребяваш  лекарствени вещества, когато си имала нужда от това?

Ясно е че използваш технологичния прогрес на науката, който е благодарение на учените.

Обидно е поради това, че именно такива хора са ви учили и продължават да учат младото поколение, неуважително е.

Πроф. Иван Иванов Митев е български педиатър-кардиоревматолог и откривател на шестия сърдечен тон, наречен „тон на Митев“.

За кое благо го правят?

Въздушните възглавници в автомобилите, кой мислите че ги изобретил, а колко ли животи са спасили.

Има хора, който никога няма да се научат да не слагат общи знаменатели. Поне като си пишете в "Религия, Мистика, Езотерика" , поне не проявявайте неуважение към работата на хора, благодарение на която се спасяват животи.

Добре, че са били учените, че да можете да пишете сега в Интернет... :D

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , но на теб не ти се е налагало да ти правят изследвания, да употребяваш  лекарствени вещества, когато си имала нужда от това?

Ясно е че използваш технологичния прогрес на науката, който е благодарение на учените.

Обидно е поради това, че именно такива хора са ви учили и продължават да учат младото поколение, неуважително е.

това друга тема за учените

тук говорим за астрално пътуване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай , но на теб не ти се е налагало да ти правят изследвания, да употребяваш лекарствени вещества, когато си имала нужда от това?Ясно е че използваш технологичния прогрес на науката, който е благодарение на учените.Обидно е поради това, че именно такива хора са ви учили и продължават да учат младото поколение, неуважително е.За кое благо го правят?Въздушните възглавници в автомобилите, кой мислите че ги изобретил, а колко ли животи са спасили.Има хора, който никога няма да се научат да не слагат общи знаменатели. Поне като си пишете в "Религия, Мистика, Езотерика" , поне не проявявайте неуважение към работата на хора, благодарение на която се спасяват животи.Добре, че са били учените, че да можете да пишете сега в Интернет... :D

А обясни ми за какво мие тоя компютър(не че имам) за какво ми е тая еар бег(не че имам кола) . То и инвитрото е технология на уважаемият учен който като творец създава нови животи , а ти даваш ли с сметка колко хора умират заради учените? Достойно за уважение :) Редактирано от ma57er2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А обясни ми за какво мие тоя компютър(не че имам) за какво ми е тая еар бег(не че имам кола) . То и инвитрото е технология на уважаемият учен който като творец създава нови животи , а ти даваш ли с сметка колко хора умират заради учените? Достойно за уважение Публикувано изображение

има учени и учени

вторите ще ги сложим в кавички просто защото не стават за нищо

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам желание да споделя моите преживявания от съня и да разбера дали това е астрално пътуване или просто сън. Вече втори път ми се случва да "сънувам", че летя, когато съм в полусънно състояние в продължение на близо 1 месец. Първият път не си спомням толкова добре, но бях много "освободена", когато се събудих. Но вторият път бе много силен като изживяване. Полетях, в началото със страх и на пръсти едва се отделих от земята. Но като усетих каква сила притежавам с летенето, набрах огромен потенциал и преминах невероятно гори и планини и щях да стигна неизвестно къде, ако не бях се събудила. Толкова бях щастлива, не може да се опише с думи, Но от тогава се опитвам да почувствам същото безрезултатно. Спомням си обстоятелствата преди това, прекрасната музика на операта "Дон Карлос" на живо, разговорите ми с истинските приятели ... Пробвах отново тези неща, но не се получи. От тогава изпаднах в депресия. Опитвам се пак да съм положително настроена, да медитирам, но не се получава. Искам мнение и съвет, моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...