Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте :) . Аз съм на 15 години,сега ще съм 9-ти клас,всичко друго ми върви,по всички минах с 5-ци и 6-ци ,само по математика с 3-ка :( .Не ми върви тая пуста математика :( .Изпуснал съм нещо от материала или не съм научил нещо и сега колкото и да се опитвам не се получава :)А за капак на всичко влязах в природоматематическа паралелка :(.Нашите настояха,казаха че ще науча математиката.Лятото можех да се преместя в друга паралелка,но нашите не искат.Притеснявам се за матурата след 12-ти клас,защото досега знаех,че след 12-ти клас матурите са по Български език(задължителна) и по каквото си избереш като 2-ри предмен.Но наскоро чух,че щяли да го правят в каквато паралелка си,такъв да ти е 2-рия предмет,тоест математика(в моя случай).Така ли е ? Ще го сменят ли ? И имате ли някакви съвета какво да правя с тази математика :(.Как да разбера кое съм изпуснал и как да го науча? :( . Влязах в природоматематическа паралелка миналата година тоест след 7ми клас.Тази година(8-ми клас) видях,че математиката не върви изобщо. А имам желание,винаги съм си мислил,как ако разбирам задачите,ще си решавам от сборници по "цял ден" :) но... :(. Ако отговорите на всичките ми въпроси ще съм ви благодарен :shy11:.Най-вече за матурите !

Редактирано от Three Days Grace (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Математиката е логична. Ако се опитваш да зубриш, няма да я начуиш никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 12 клас има време (което ще излети много бързо все пак) всичко може да се промени , но все пак ако имаш много дупки от предишния материал ще ти е трудно , аз тази година завърших и лично съм виждал ,че даден ученик разбира материала който учим , но като му се даде задача , той бърка в работи които сме ги учили в 5-6 клас десетични и обикновени дроби (примерно) . Взимаш си сборници за минали години и започваш да решаваш , най-простите задачи (въпреки ,че не знам какво знаеш) , за учебници не знам , защото на мен примерно никога не са ми помагали , защото там е обяснено много глупаво (според мен) , може и от старите тетрадки примерно , аз примерно като погледна няколко примера и разбирам как се решава (не много сложни работи все пак ) , но при всеки е различно .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно там зубрене няма как. Само и единствено решаване на много задачи, различни и вникване в съшността. Успех! А относно матурите- да и тази по математика ще стане задължителна. Но все пак нещата до твоят 12 клас (4 години) може да се променят много. Както тука се промениха. Рано му е да мислиш за това.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 12 клас има време (което ще излети много бързо все пак) всичко може да се промени , но все пак ако имаш много дупки от предишния материал ще ти е трудно , аз тази година завърших и лично съм виждал ,че даден ученик разбира материала който учим , но като му се даде задача , той бърка в работи които сме ги учили в 5-6 клас десетични и обикновени дроби (примерно) . Взимаш си сборници за минали години и започваш да решаваш , най-простите задачи (въпреки ,че не знам какво знаеш) , за учебници не знам , защото на мен примерно никога не са ми помагали , защото там е обяснено много глупаво (според мен) , може и от старите тетрадки примерно , аз примерно като погледна няколко примера и разбирам как се решава (не много сложни работи все пак ) , но при всеки е различно .....

А нещо за матурите да кажеш?2рия предмет ти ли си го избираш или в каквато паралелка си в такава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, на повечето ученици не им върви математиката и аз преди да вляза в ново даскало имах хубави оценки по математика, но от 8-ми клас нагоре, осъзнах, че са били нереални, като цяло и на мен не ми се отдава, но например някой работи ги разбирам, например от 8 до 10 клас имах 3-кии и 2-ки по математика, а тая година 11-ти клас по математика имам 4-ка и ми беше по-лесна, само дето има доста формулки по тригонометрия да се учат, но наистина по математика тряя да се мисли, а не да зубриш формули, щото госпожата ни дава дори да ползваме формулите, щото са доста и пак има много двойки, щото не искат да разсъждават и да мислят, на мен тригонометрията най-ми се отдава, в 9-ти клас не помня кво се учеше, но беше доста трудничко, сега ако ми се даде някоя задача от 8-ми, 9-ти или 10-ти клас сигурно няма да мога да я реша, освен ако не е тригонометрия някава лесна, ся ще видим в 12клас как ще се справя по математика, но се надявам на 4-ка, щото не мисля, че мога повече по математика, щом от сега се оплакваш не те виждам по-нагоре ще става все по-трудно по математика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, на повечето ученици не им върви математиката и аз преди да вляза в ново даскало имах хубави оценки по математика, но от 8-ми клас нагоре, осъзнах, че са били нереални, като цяло и на мен не ми се отдава, но например някой работи ги разбирам, например от 8 до 10 клас имах 3-кии и 2-ки по математика, а тая година 11-ти клас по математика имам 4-ка и ми беше по-лесна, само дето има доста формулки по тригонометрия да се учат, но наистина по математика тряя да се мисли, а не да зубриш формули, щото госпожата ни дава дори да ползваме формулите, щото са доста и пак има много двойки, щото не искат да разсъждават и да мислят, на мен тригонометрията най-ми се отдава, в 9-ти клас не помня кво се учеше, но беше доста трудничко, сега ако ми се даде някоя задача от 8-ми, 9-ти или 10-ти клас сигурно няма да мога да я реша, освен ако не е тригонометрия някава лесна, ся ще видим в 12клас как ще се справя по математика, но се надявам на 4-ка, щото не мисля, че мога повече по математика, щом от сега се оплакваш не те виждам по-нагоре ще става все по-трудно по математика

Нали лично ти казваш,че и ти си имал от 8ми клас 2,3 ,защо не ме виждаш нагоре.. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо за матурите да кажеш?2рия предмет ти ли си го избираш или в каквато паралелка си в такава ?

В момента ти си избираш втория предмет , но за теб не знам как ще е , щом нас ни плашиха ,че математиката ще е задължителна , не знам за вас . Все пак имаш още четири години , до тогава може да се промени всичко , аз лично държах втора матура физика и съм много доволен (но насоката ми беше ТУ ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш ли да се занимаваш с мателматика.? Какво те влече като наука( Химия, биология, литература). Ако не ти харесва математическа паралека не знам защо родителите ти настояват. Това не е начина. Математиката е абстрактна наука и наистина не е за всеки. До 12 клас е лесно стига да имаш добър учител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали лично ти казваш,че и ти си имал от 8ми клас 2,3 ,защо не ме виждаш нагоре.. ?

Никой не е твърдял, че не те вижда нагоре или че няма да се справиш.

На мен математиката не ми върви някъде от около 6 клас нагоре и чак до 12 отиде са невидя. Пропуски имах много и всичко което научех беше временно колкото да мина някое контролно или изпитване или каквото и да е там за оценка различна от двойка. И веднага след това материала биваше забравян. Имах супер много пропуски и трудните неща дори не ги разбирах. През годините от 8 до 12 клас съм имал много двойки и тройки и много рядко някоя 4-ка или 5-ца на някой материал който е бил много лесен. На края на всяка година са ме изпитвали за тройки колкото да мина в следващия клас. Нито алгебрата ми вървеше както трябва нито геометрията. Опитвах се да наизустявам начина на решаване на задачите и последователността им, но дойде ли контролната осъзнавах, че нищо не знаех и накрая или двойка или на късмет с преписване тройка.

12 клас ми бяха сложили някаква учителка дето не си поплюваше и с най-голямо нахалство искаше да се учи сериозно. Пък всеки знае, че в 12 клас желанието на учениците да учат е нулево. Накрая с малко леко назубрени знания и късмет минах.

Ситуацията е такава, че от година на година материала става все по-труден.

Едва ли някой освен теб самия може да ти помогне. Тук аз и още няколко човека може би след мен, пишат как е било при тях не за да следваш техните стъпки, а за да не повтаряш техните грешки и да си изкараш изводи за себе си колко са ти възможностите и може би да се сетиш как да станат нещата при теб.

Ако си токова зле, че да не ти се отдава нищо от математиката просто тази гимназия не е за теб. Не е заради едната математика дето днес я знаеш утре не, а заради дипломата за средно образование накрая. Ако искаш висока диплома или трябва да стане чудо и да научиш някакси математиката или да смениш училището. Логично е родителите ти да искат да си в престижна гимназия и да се хвалят и гордеят с теб после, че си завършил ПМГ, но когато нещата не вървят обикновено стават по-зле. А и все пак избора си е изцяло твой. Ти си решаваш с какво искаш да се занимаваш и в какво училище искаш да учиш. Все пак 5 години ти ще бъхтиш всичко това а не родителите ти. Трябва да се научиш да взимаш сам важни решения като това.

Не знам дали осъзнаваш но в голяма степен бъдещото ти след 12 клас зависи от това каква специалност си учил в гимназията. Голяма част се ориентират в университетите със същата или подобна специалност като тази дето са учили в гимназията.

Относно матурите все още втората е по свободно избираем предмет, но до 4 години все още не се знае каква поредна глупост ще измислят от министерството. Може да махнат матурите, могат да добавят трета задължителна и какво ли още. Дано математиката не стане задължителна, защото има адски много хора като теб и мен дето не им е вървяла през годините и ако го направят завършилите ще са не повече от 30% от явилите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Математиката е абстрактна наука

Такова нещо не бях чувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо не бях чувал

Явно не се занимаваш с търговия.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..

Е, а на мен просто ми бе скучна..Без особено практическо приложение е решението на някоя празна математическа задача без връзка с реалният свят..И за това никога не съм я харесвал. Считах, че е загуба на време да решавам задачи без практическо приложение...От друга страна физиката много ми вървеше и на матура съм имал 5 по Физика...За математиците-В матурата по физика има 10 задачи отгоре(ако не и повече) от тази по математика..

А ти, Лайънчо, искаш или не-ще имаш трета матура...Държавните изпити по специалността са ти 3-та матура(допълнителна) :P

Е, като се замисля, за матура по математика имаше кръжок, СИП т.е, потготвителен и подобни, а по физика съм се оправял абсолютно сам, като последните 2години не бяхме я учили, за да има място за специалните предмети...Де да имаше някой учител тогава да беше помогнал малко и по физика, но уви..Е, свикнал съм си сам да се оправям, но ей така, поне за морална подкрепа..

А за ученето-никой не ти е виновен, че не искаш да учиш, да ти напомня ли? Като не си знаеш интересите, твой проблем...И по начина, по който говориш, спокойно съдя, че си 11-ти за 12-ти клас, а не си завършил 12-ти клас...Година по-големи ли ще се пишем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не се занимаваш с търговия.....

СПАМ!

Чапаев се явява на изпит в академията. Навън го чака Петка.

- Какво стана, Чапаев, взе ли изпита?

- А бе, остави. Питаха ме колко прави 0,5 + 0,5. С цялата си душа чувствам, че е равно на литър, но не знам как да го изразя математически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СПАМ!

Чапаев се явява на изпит в академията. Навън го чака Петка.

- Какво стана, Чапаев, взе ли изпита?

- А бе, остави. Питаха ме колко прави 0,5 + 0,5. С цялата си душа чувствам, че е равно на литър, но не знам как да го изразя математически.

Спама ти ми хареса най-много от всички постове в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо не бях чувал

Математиката е абстрактна наука. Ако си учил висша математика, там се говори за n мерни пространства, за безкрайни точки и прави. Изследват се събития и проблеми в даден интервал или време. За мен тези неща са абстрактни, защото не намериш ли начин да си ги представиш няма да го осъзнаеш и разбереш. От там няма как да го изследваш или доказваш.

За пример ще ти дам следното твърдение в математиката, което е вярно.

Две успоредни прави се пресичат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За математиците-В матурата по физика има 10 задачи отгоре(ако не и повече) от тази по математика..

А ти, Лайънчо, искаш или не-ще имаш трета матура...Държавните изпити по специалността са ти 3-та матура(допълнителна) :P

Е, като се замисля, за матура по математика имаше кръжок, СИП т.е, потготвителен и подобни, а по физика съм се оправял абсолютно сам, като последните 2години не бяхме я учили, за да има място за специалните предмети...Де да имаше някой учител тогава да беше помогнал малко и по физика, но уви..Е, свикнал съм си сам да се оправям, но ей така, поне за морална подкрепа..

А за ученето-никой не ти е виновен, че не искаш да учиш, да ти напомня ли? Като не си знаеш интересите, твой проблем...И по начина, по който говориш, спокойно съдя, че си 11-ти за 12-ти клас, а не си завършил 12-ти клас...Година по-големи ли ще се пишем?

Завърших 12 клас тази година (в профила ми пише, на 18 съм). И аз бях с матура по физика като теб, но не ми е вървяла особено и имах 3.34. Държал съм държавни изпити за специалността( дори 2, теория и практика) , но не бях сигурен дали ги считат за трета матура. Иначе никога не бих избрал трета матура ей така за едната оценка.

Във матурата по физика задачите бяха с насока към материала от физиките през 9,10 клас, а не с хиляда математически сложни формули, геометрични какво ли още не.

Тази година матурата по математика беше супер трудна. Хора около мен с петици за годината на матурата по математика имаха едва вързана тройка. А имаха претенции, че знаят горе-долу задачите и че са ходи на уроци някои от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завърших 12 клас тази година (в профила ми пише, на 18 съм). И аз бях с матура по физика като теб, но не ми е вървяла особено и имах 3.34. Държал съм държавни изпити за специалността( дори 2, теория и практика) , но не бях сигурен дали ги считат за трета матура. Иначе никога не бих избрал трета матура ей така за едната оценка.

Във матурата по физика задачите бяха с насока към материала от физиките през 9,10 клас, а не с хиляда математически сложни формули, геометрични какво ли още не.

Тази година матурата по математика беше супер трудна. Хора около мен с петици за годината на матурата по математика имаха едва вързана тройка. А имаха претенции, че знаят горе-долу задачите и че са ходи на уроци някои от тях.

Mда, но не ти вярвам. Имам си и причини за това. Или сега ще ме караш да листя всеки един в кабинета, в който се провеждаше матурата по физика? От цял Бургас бяха 10-тина човека, така че...Хванах те в крачка...

Абе те нека задачите са били лесни, за 3 не ти трябва кой знае какво да напишеш...Но идеята е не да изкараш 3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми пишеха пък 3 по милост за срока, ама ей жива съм още.

Та не си заслужава да се тръшкаш заради тая математика

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mда, но не ти вярвам. Имам си и причини за това. Или сега ще ме караш да листя всеки един в кабинета, в който се провеждаше матурата по физика? От цял Бургас бяха 10-тина човека, така че...Хванах те в крачка...

Чакай че ми стана смешно. В профила ми има много малко информация, но цялата е истина. 10 човека от цял Бургас някой друг път. Едно училище не е стигнало и мен и още 15-16 човека ни бяха сложили в друго училище в което бяха заето от цялата голяма сграда само 2-3 стаи. Иначе не знам кое даскало е било пълно, че да е нямало места. Какъв списък ще листиш не знам, но в интернет няма никакъв списък кой в кое даскало е бил. В крачка си хванал единствено *** си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай че ми стана смешно. В профила ми има много малко информация, но цялата е истина. 10 човека от цял Бургас някой друг път. Едно училище не е стигнало и мен и още 15-16 човека ни бяха сложили в друго училище в което бяха заето от цялата голяма сграда само 2-3 стаи. Иначе не знам кое даскало е било пълно, че да е нямало места. Какъв списък ще листиш не знам, но в интернет няма никакъв списък кой в кое даскало е бил. В крачка си хванал единствено *** си.

Под "листя" нямах предвид в списък, ама нейсе...Добре "физико" Спирам, че се отклоних от темата... Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш ли да се занимаваш с мателматика.?

Какво те влече като наука( Химия, биология, литература). Ако не ти харесва математическа паралека не знам защо родителите ти настояват. Това не е начина.

Математиката е абстрактна наука и наистина не е за всеки. До 12 клас е лесно стига да имаш добър учител.

Еми бих казал не ! Искам след като завърша 12-ти клас,да отида в полицейска академия или най-вероятна да ставам военен...но за полицейската академия съм много навит да ходя !Незнам дали там се учи много математика....При мен странното е,че в по простите задачи(алгибра)хич не ги разбирам :),a по трудните(геометрични)по ги разбирам :).Гуспожата ми е казала,че лесните задачи не ги умея а геометрията ми е г/д ясна.Алгебра каквито и да са трудни лесни не мога!От 7ми клас съм така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..

Имам познат, влязъл в такава академия. Противно на мнението на много хора, че полицаите са глупави, там изискват много добра или отлична диплома, психотестове, както и отлична физическа форма.

Помисли добре-обикновено психотестовете са провала на много от кандидатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам познат, влязъл в такава академия. Противно на мнението на много хора, че полицаите са глупави, там изискват много добра или отлична диплома, психотестове, както и отлична физическа форма.

Помисли добре-обикновено психотестовете са провала на много от кандидатите.

А какво по точно се прави на този психотест още съм малак не разбирам :)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти един подобен http://www.e-psylon....28&item=article

Колкото и да си мислиш, че въпросите нямат смисъл, те показват определени личностни характеристики. Например ако отговориш на въпрос-миеш ли си всеки път ръцете ПРЕДИ ядене с отговор "да", като знаем че няма човек, който да го прави в 100% от случаите, ти искаш да се изкараш по-добър, изтъкване и т.н...

Това е контролен въпрос, който показва истинността на теста, например.

Друг тест-Тестът на Юнг- http://magicfm.bg/n/view/3765

На базата на няколко направени теста се прави психологична характеристика и от там се одобрява или отхвърля...

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...