Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да направя тъсачка в сайт?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам в сайта си да сложа търсачка. Желанието ми е, когато се въведе дума или фраза, да може да се намира съответната информация в сайта. Моля, посъветвайте ме как да осъществя това.

Благодаря предварително! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук се намира html-кодът на безплатната търсачка за сайтове на Google.Копираш кода и го поставяш,където искаш в сорс-кода на сайта си и се получава това:

untitled1.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...%F1%E0%F7%EA%E0

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...%F1%E0%F7%EA%E0

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...27entry102327

Някоя от тези не става ли? Преди време бях намерил маса търсачки, индексиращи файлове в Гугъл в bgdev.org oт сорта на горепосочената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук се намира html-кодът на безплатната търсачка за сайтове на Google.Копираш кода и го поставяш,където искаш в сорс-кода на сайта си и се получава това:

untitled1.JPG

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря!

До колкото разбирам, с това, което ми предлагаш, бих могъл да търся всякаква информация, включително и други сайтове в Интернет-пространството. На мен обаче ми трябва търсачка само за моя сайт, която да търси съответна информация само в него. Например, ако сайтът е за български писатели и се въведе име на писателя или негова творба, да намери тази информация, ако фигурира в сайта. Дано да съм успял да обясня правилно това, което ми е нужно.

Благодаря още веднаж!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря!

До колкото разбирам, с това, което ми предлагаш, бих могъл да търся всякаква информация, включително и други сайтове в Интернет-пространството. На мен обаче ми трябва търсачка само за моя сайт, която да търси съответна информация само в него. Например, ако сайтът е за български писатели и се въведе име на писателя или негова творба, да намери тази информация, ако фигурира в сайта. Дано да съм успял да обясня правилно това, което ми е нужно.

Благодаря още веднаж!

<{POST_SNAPBACK}>

Значи ето малко помощ от мен, надявам се че това е точно което търсиш:

Свали си това: http://tigertron-bg.hit.bg/Search.rar

Разархивирай го някъде. В архива се съдържат няколко файла, които трябва да бъдат в една и съща директория. Значи променяй единствено файловете Search.htm и db.js Другите файлове са конфигурационни файлове на търсачката и самата търсачка. Файлът Search.htm е примерен файл как и къде се показва търсачката, стартирай го и напиши в полето vote за да видиш как ще ти изкарва резултатите. Отвори файлът и виж кои са редовете за търсачката. В <head> часта трябва да сложиш тези два реда <script language="Javascript" src="xsearch-5.2.js"></script>

<script language="Javascript" src="db.js"></script>

И в <body> тагът трябва да сложиш

<script language="Javascript">

initXsearch();

</script>

там където искаш да е търсачката. А ако е в отделен файл можеш да оставиш този

Файлът db.js е базата с данни на търсачката, която трябва да попълваш сам, с обикновен текстов редактор. Във самият файл в коментар съм оказал как се попълва базата с данни.

Тази търсачка е на Джаваскрипт и е предназначена за лични страници на свободни сървъри, където няма никъква поддръжка на PHP или други езици за програмиране (като hit.bg).

Ами дано съм ти помогнал ако има нещо питай ме. Лек и приятен ден на всички cool.gif:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи ето малко помощ от мен, надявам се че това е точно което търсиш:

Свали си това: http://tigertron-bg.hit.bg/Search.rar

Разархивирай го някъде. В архива се съдържат няколко файла, които трябва да бъдат в една и съща директория. Значи променяй единствено файловете Search.htm и db.js Другите файлове са конфигурационни файлове на търсачката и самата търсачка. Файлът Search.htm е примерен файл как и къде се показва търсачката, стартирай го и напиши в полето vote за да видиш как ще ти изкарва резултатите. Отвори файлът и виж кои са редовете за търсачката. В <head> часта трябва да сложиш тези два реда <script language="Javascript" src="xsearch-5.2.js"></script>

<script language="Javascript" src="db.js"></script>

И в <body> тагът трябва да сложиш

<script language="Javascript">

initXsearch();

</script>

там където искаш да е търсачката. А ако е в отделен файл можеш да оставиш този

Файлът db.js е базата с данни на търсачката, която трябва да попълваш сам, с обикновен текстов редактор. Във самият файл в коментар съм оказал как се попълва базата с данни.

Тази търсачка е на Джаваскрипт и е предназначена за лични страници на свободни сървъри, където няма никъква поддръжка на PHP или други езици за програмиране (като hit.bg).

Ами дано съм ти помогнал ако има нещо питай ме. Лек и приятен ден на всички  cool.gif  :offtopic_s:

<{POST_SNAPBACK}>

Много, много благодаря!

Мисля, че точно това ще ми свърши работа. Ще го пробвам веднага. Ако имам затруднения, ще питам. Нали имам разрешението ти за това.

Лек и успешен ден! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Програмата, с която можеш да си направиш търсачка е

SearchMaker

виш в www.download.bg за нея

аз я използвам в моите сайтове и съм доволен от нея

пак за гоогал тва вече е друга тема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че randb с търсачката от гугала е на правилната позиция най-малкото ако мислиш глобално, че твоите страници трябва рано или късно при заявка да се показват и в главната търсачка на гугала. Това което мен лично не ми харесва е че има логото на Гугала... но хората си правят реклама .. няма как.

Макар, че като гледам сорса може спокойно да не давам да се извиква логото на Гугала от сървара им а и като си променя надпис на бутона ще се замаскират добре работите ... А и по добре гугала да е зад теб. Ще си поиграя с тази търсачка тези дни и ако не направя нищо ще ви кажа... Колкото до SearchMaker ... тя не е ли Shareware...

Унтересно ми е какво представлява линка от sphinx друпнах го и мисля че има хляб в него ... но за сега Гугала е фаворита ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://forums.webleit.com/viewtopic.php?t=147

ето нещо от мене по въпроса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, тука съвсем се побърках с тая Search Engine Builder Professional. Готина програма, ама може да индексира само 20 страници. Иска 40$ регистрация. :whist: Гугулът си е по-добрия вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
ми аз я регистрирах ето cd-key:

Name: Radi

Serial: 15530

ако нестава казвай!

Много добре, ама защо не ще да намира на български? Давам скрипт Уиндоус-1251 и пак не ще.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a аз да попитам

в моя сам си сложил тарсачка обаче търси само в Google , Yahoo , MNS а аз искам да я направя така че да търси и в моя си сайт как става sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Помощ аз имам сайт на компа ама не знам как да го побликувам. Не с HIT.bg ами аз да съм сърварат.

Редактирано от metalax (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване