Премини към съдържанието
Препикану мушкату

Всичко за гръцката криза и референдума там

Препоръчан отговор

Гърция може да проведе общонародно допитване за това дали да остане в еврозоната, или да продължи напред без еврото.

Ако гърците одобрят страната им да продължи да използва единната европейска валута, това ще е подкрепа за правителството да действа по-решително в дълговата криза, съобщи атинският в. "Катимерини".

Според изданието проектозакон за референдума ще бъде обсъждан в следващите дни, след което може да бъде внесен за одобрение в парламента.

Премиерът Георгиос Папандреу започнал да проявява интерес към подобен ход, след като се засили натискът на външните кредитори за болезнени съкращения в Гърция, а в същото време не спират уличните протести от недоволните гърци.

Идеята била предложена на Папандреу през лятото от негови приближени. Досега той я отхвърляше, но днес, изглежда, разчита тя да да даде нов и по-силен мандат на социалистическото му правителство.

Министрите не са на единно мнение по въпроса, като на извънредното заседание в неделя някои от тях, включително земеделският министър Костас Скандалидис, са настоявали да се предизвикат предсрочни избори.

Други - като вътрешния министър Харис Кастанидис, искали да се избягва или референдум.

Министърът на образованието Ана Диамантопулу предложила да се сондират възможности за съюзи с други политически партии.

изт.

Атина отрича... , но дай Боже да е вярно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой пръв се е сетил. но на Ленин се приписва определянето на "Въпросът за властта" като основополагащо. В случая правителството драпа да запази властта си, но ако на допитването комшиите гласуват за драхмата, то ще падне. В обратен случай агонията ще продължи, защото ЕС няма едностранно да "изхвърли" Гърция, защото инак Италия, Португалия и всички закъсали ще хукнат да правят референдуми. Китай започна изкупуването на италиански държавни ценни книжа, ама кой би купил гръцките?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Епа га ручаха на аванта им са гладеше косъма, ама ся требе са плаща.........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За тежката икономическа криза, в която се намира Гърция сме чели достатъчно, дори сме писали малко в други теми.

Днес в Гърция се провежда референдум, на който гърците ще решат, дали Гърция да остане в Еврозоната или да я напусне.

Преглеждайки пресата, бях заинтригувана от мнението на Румен Гечев относно причината за кризата в Гърция:

Ето го:

Той бе категоричен: "Няма никакво съмнение - Европа и САЩ искат да сменят правителството на Гърция". Според икономиста финансовата криза в южната ни съседка не е резултат от лошо управление на сегашния кабинет. Крахът е бил "подготвен" при поне две предишни управления с активното участие на американския капитал.

"Сега едрият финансов капитал искат гърците да плащат 30% от приходите си, за да обслужва външния си дълг. Една германия след края на Втората световна война е била заставена от великите сили да изплаща... 3%", коментира Румен Гечев.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4855456

Не съм компетентна по темата и бих искала да разбера как в действителност стоят нещата в Гърция.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... ама кой би купил гръцките?

Ако глобално свържете Украйна с Гърция , гърците ще ги купят САЩ , но с парите на ЕС...... :)

Русия , макар и с голям интерес , нямат необходимия паричен ресурс.....пък кой знае ?!

По този повод Италия и Португалия могат само да си сънуват.....

Това е играта на гърците.....и според мен ще я спечелят !

И защото са народ .......ние сме останали само население...!

Защото.........поздрав към всички :

....така де !

Гърция е булката !!!

Китай купува Италия , пък Русия - Гърция ....!

Ама ще видим - светлинката се вижда , но не и фенерчето !

Т.е. липсва съществена информация ........

Чудя се само индийските раджи какво се мотаят още - време е да развържат незнайните си кесии...

Ама те са цивилизация от 6000 години и сигурно знаят какво правят....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм прост човек и ще дам прост пример:

Сядаме 20 души на една маса в едно заведение и поръчваме, поръчваме, поръчваме...

Огромни, скъпи шедьоври на кулинарията, като напитките не отстъпват и те по качество.

И така три дни.

На третия ден, като става време за плащане на сметката и да си ходим, става най-хапналия и попилия от нас и казва:

- Другари, дайте да гласуваме да видим да платим ли сметката или да напуснем заведението и друг да ни я плаща.

По-кратко, точно и ясно няма как да се обясни.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм прост човек и ще дам прост пример:

Сядаме 20 души на една маса в едно заведение и поръчваме, поръчваме, поръчваме...

Огромни, скъпи шедьоври на кулинарията, като напитките не отстъпват и те по качество.

И така три дни.

На третия ден, като става време за плащане на сметката и да си ходим, става най-хапналия и попилия от нас и казва:

- Другари, дайте да гласуваме да видим да платим ли сметката или да напуснем заведението и друг да ни я плаща.

По-кратко, точно и ясно няма как да се обясни.

Май пак ще им платят, такова чувство имам. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и от българската маса им се възхищават

-  ей голяма работа са, да можехме и ние така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1) Първите фалити в Гърция са били още през четвърти век преди Христа. Тогава 13 полиса са вземали заеми от храма в Делос. Повечето от тях "никога не плащали задълженията си и храмът приемал 80% загуба по главницата си", пише Investopedia.

2) Гърция е прекарала 90 години във финансова криза – почти половината време от обявяването на независимостта на страната насам, което е общо 196 години.

3) В съвременната епоха Гърция е фалирала по външния си дълг общо 5 пъти – наполовина по-малко от лидерите в това отношение Венецуела и Еквадор, но въпреки това значителен брой.

- За първи път това се случва през 1826 г., по време на войната за независимост от Османската империя.

- След това Гърция ползва средства от заем от 1832 г. за издръжка на армията си.

- Десет години по-късно обаче, през 1843 г., страната престава да плаща този дълг.

- Атина фалира отново през 1860 г., като по тази причина губи достъпа си до международните пазари до 1878 г.

- След възстановяването на достъпа до пазарите страната взема прекалено много заеми и в крайна сметка престава да ги обслужва през 1893 г.

- За последен път Гърция фалира по време на Голямата депресия, като световната криза не подминава страната и тя се принуждава да прекрати плащанията през 1932 г.

4) Корупцията струва на Гърция между 8 и 10% от БВП годишно, сочи изследване на Brookings Institution. Голяма част от тази корупция е свързана с ежедневните дейности на гражданите.

"Ако Гърция контролираше по-добре корупцията си – не по шведските стандарти, но поне на испанските – щеше да има значително по-малък дефицит от измерения средно 4% за последните 5 години", пише авторът на изследването Даниел Кауфман през 2010 г.

Изследване на Европейската комисия от 2014 г. установява, че Гърция е най-корумпираната страна в Европейския съюз, като нивата на корупция са сходни с тези в Китай.

5) Самонаетите в Гърция плащат "над 100% от обявения си доход за обслужване на задължения", сочи изследване на University of Chicago. Иначе казано, масова практика е да се укриват доходи и да се обявяват значително по-малки от реалните. През 2009 г. само самонаетите са укрили 28 милиарда евро доходи.

6) Половината (49.7%) от младото активно население на Гърция е без работа. Миналата година младежката безработица достигна 56.4%. Общо безработицата в страната се е стабилизирала около 25% през последните години, след като достигна рекордната си стойност от 28%.

http://www.dnevnik.bg/evropa/2015/07/02/2565274_falit_prez_iv_v_pr_hr_i_oshte_7_fakta_ot_ikonomikata/

т.е нищо ново или неочаквано .. просто гърците са си гърци ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и от българската маса им се възхищават

-  ей голяма работа са, да можехме и ние така.

много ясно. толкова години като робуваме послушно за стотинки докъде я докарахме? още по-бедни и още по-наведени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези заплати от по 2000 евро за 6 и 8 часов работен ден още преди години си изядоха и си изпиха всичко. Дори и да си напечатат драхми няма да имат покритие, защото парите (хартийките), с които си купуваме стоки и услуги трябва да отговарят на БВП-то на страната. Тоест трябва да се печатът хартийки, огледално на БВП-то ;). Или колкото си произвел, толкова да напечаташ... Това е и смисъла на парите...

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тежката икономическа криза, в която се намира Гърция сме чели достатъчно, дори сме писали малко в други теми.

Днес в Гърция се провежда референдум, на който гърците ще решат, дали Гърция да остане в Еврозоната или да я напусне.

Преглеждайки пресата, бях заинтригувана от мнението на Румен Гечев относно причината за кризата в Гърция:

Ето го:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4855456

Не съм компетентна по темата и бих искала да разбера как в действителност стоят нещата в Гърция.

Основният проблем идва от безумно раздутият държавен сектор, който засмуква огромни средства. В частният нещата стоят много по добре.

А Румен Гечев е икономически популист. Това е типично политическо, а не икономически обосновано иказване!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ясно. толкова години като робуваме послушно за стотинки докъде я докарахме? още по-бедни и още по-наведени.

Самите гърци казват , че българите са белите роби на Гърция (личен свидетел съм на такова изказване).

Очевидно нещата трябва да се преосмислят.

Както гърците го правят по най-изкусен начин , а именно да се правят и най-фините разлики между "какво трябва" и "какво искам".

Тогава ясно се вижда - моралните цености са за масова консумация вътре в общността , а между държавите важат законите на живота.

В случаят с Гърция - значи и така може . Не еднократно доказано в продължение на хилядолетия...

Не е луд (виновен) който яде баницата , а този който му я дава !

По такъв начин буди възхищение способността на гърците , да продават надежда на хищници от най-голям калибър ,  още от най-древни времена , та до днес.

Днес въпросът е коя ще е следващата им жертва , че мераклии много , пък на гърците в подобни случаи еша им го няма....... :lol6:

И макар за нас да ми е тъжно , за гърците съм оптимист , че пак ще се оправят и с криза или без , ще са в пъти по-добре от нас......направо са за оплакване горките гърци - никаква работа и сиртаки до зори...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И макар за нас да ми е тъжно , за гърците съм оптимист , че пак ще се оправят и с криза или без , ще са в пъти по-добре от нас......направо са за оплакване горките гърци - никаква работа и сиртаки до зори...

именно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме разбра!

Българина си мечтае за живот по гръцки(ядене, пиене, щракане с пръсти без да работи много и после друг да плаща сметката).Затова всяка вечер е по кръчмите а после реве че няма пари.

Гърците са просто едни изнудвачи и готованци не ги изкарвайте герои.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои са героите тогава? ние ли :D  изобщо какво му е лошото да изкарваш добри пари с малко работа ?!?!?!?!?!?!??!?!

Редактирано от Последен Потребител (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме разбра!

Българина си мечтае за живот по гръцки(ядене, пиене, щракане с пръсти без да работи много и после друг да плаща сметката).Затова всяка вечер е по кръчмите а после реве че няма пари.

Гърците са просто едни изнудвачи и готованци не ги изкарвайте герои.

Ти си ясен - в твой измислен свят си живееш....!

Като контролен въпрос - би ли работил за 360 лева на месец , ако изобщо има какво да работиш ?

По този повод , чужденци са ме питали :" Ами ти изобщо как и защо си още жив при тези цени ?" - това съвсем сериозно е факт.

Вземи се разходи из България и не само гледай , ами виждай и мисли с главата си - не с "формулите" които са ти набили в канчето .....

Няма какво да ти се разбира...!

На съдът му е ясно :"Да влезе убития !".... :)

За да ти се поотворят очите - този референдум днес в Гърция , както и да завърши , няма никакво значение !

Нещата на друго място и от други гърци се решават - не от "гласът на народа".

Не и от Ципрас - той е само упълномощен представител.....Да кажем на някой Онасис и/или подобен на него.....

И по друг повод съм го казвал : " Кокошкета може и да си избира петела (което също е съмнително) , но никога не може да си избере стопанина....!".....Това е закон на Живота....

Нека тук и да добавя - има само правото да снася яйца или да стане на супа.И да куткудяка разбира се , колкото си иска......! :lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще завърши референдума изобщо не ме интересува!

И аз като живея във своята измислица ти защо се опитваш да ме набуташ в твоята?

Какво работя и за колко работя си и моя работа.Нека се отделят като искат, тъкмо няма да работя за поредното им спасяване.

Очите ми са отворени - тъкмо гледам че долу кръчмата започва да се пълни, скоро ще почнат чалгите и сиртакитата ;)

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....измислица ти защо се опитваш да ме набуташ в твоята?

..... няма да работя за поредното им спасяване.....

Тъкмо в това е бедата !

Не разбираш , че моето не е измислица ....

Ще работиш и още как ! Никой не те пита !

Без да разбираш от къде ти е дошло на главата.

Днес ще ти вдигнат цената на тока . Утре на горивата , въпреки поефтиняването на петрола...

Това пък ще повлече хляба....и т.н....Без повишаване на заплатата..

Изобщо си въобразяваш.....както са ти го внушили (аз му казвам - набили в канчето).....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си ясен - в твой измислен свят си живееш....!

Като контролен въпрос - би ли работил за 360 лева на месец , ако изобщо има какво да работиш ?

По този повод , чужденци са ме питали :" Ами ти изобщо как и защо си още жив при тези цени ?" - това съвсем сериозно е факт.

Вземи се разходи из България и не само гледай , ами виждай и мисли с главата си - не с "формулите" които са ти набили в канчето .....

Няма какво да ти се разбира...!

.............

Тъкмо в това е бедата !

Не разбираш , че моето не е измислица ....

Ще работиш и още как ! Никой не те пита !

Без да разбираш от къде ти е дошло на главата.

...

Изобщо си въобразяваш.....както са ти го внушили (аз му казвам - набили в канчето).....

Що ми се струва че целтати въобще не е да развиеш темата, да допринесеш с нещо към нея, а да докажеш как всеки взел участие "нищо не разбира" , "никой не го пита" , без да разбира какво му е на главата" , че " си въобразява" , как "моето /твоето/ не е измислица" / скоба - даже вече не знам какво е твоето мнение по темата и едва ли някой знае/ , и че.. "ти си ясен" ... :) :) :) 

ИЗвинявай, ама не те разбирам вече... един път може, но когато повтаряш тези неща , вече ми светва  една лампа че.. просто си чешеш езика :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои са героите тогава? ние ли :D  изобщо какво му е лошото да изкарваш крадеш добри пари с малко работа ?!?!?!?!?!?!??!?!

Малка поправка в единия глагол и ще се съглася веднага с написаното.

И е безмислено да се търсят и намират герои, защото темата не е за тях - вие правите гърците герои, а те са просто едни крадци и готованковци като цяло.

Май пак ще им платят, такова чувство имам. ;)

След гръцкото Охи на предложенията на кредиторите, време е сега кредиторите да кажат Охи на гръцките желания.

Гръцкото правителство иска спешни преговори с кредиторите

Гръцкото правтелство иска да възобнови незабавно преговорите с международните кредитори, за да постигне споразумение, което да задържи Гърция на повърхността.

Това заяви правителственият говорител Гавриил Сакеларидис, цитиран от Ройтерс.

"Преговорите, които ще започнат, трябва да бъдат завършени много скоро, дори след 48 часа", каза пред гръцката телевизия Сакеларидис, след като проучвания, огласени след приключване на гласуването днес, показаха ясна преднина за гласувалите с "не" на предложенията на кредиторите.

"Ще направим всичко необходимо, за да подпишем скоро", добави говорителят.

Източник: БТА

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1464647

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка поправка в единия глагол и ще се съглася веднага с написаното.

И е безмислено да се търсят и намират герои, защото темата не е за тях - вие правите гърците герои, а те са просто едни крадци и готованковци като цяло.

След гръцкото Охи на предложенията на кредиторите, време е сега кредиторите да кажат Охи на гръцките желания.

Гръцкото правителство иска спешни преговори с кредиторите

Гръцкото правтелство иска да възобнови незабавно преговорите с международните кредитори, за да постигне споразумение, което да задържи Гърция на повърхността.

Това заяви правителственият говорител Гавриил Сакеларидис, цитиран от Ройтерс.

"Преговорите, които ще започнат, трябва да бъдат завършени много скоро, дори след 48 часа", каза пред гръцката телевизия Сакеларидис, след като проучвания, огласени след приключване на гласуването днес, показаха ясна преднина за гласувалите с "не" на предложенията на кредиторите.

"Ще направим всичко необходимо, за да подпишем скоро", добави говорителят.

Източник: БТА

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1464647

Какъв спектакъл, какво холивудско шоу, какви "герои" , какъв дъжд от голове.. резултат 0 : 0  

:) :) :)

/перефразирам/ 

Всъщност, какво следва ? печатане на драхми ? 

Дано се запасят с повечко шаблони за дизайн.. инфлацията ипечатането май не им мърда... 

Гледам и по новините това дават , и се чудя... какво всъщност "празнуват" и се "радват"  гърците ???

Що ми се струва че това ама въобще не е трезво обмислено поведение... все едно празнуват че гърците вече няма да хранят злата Европа.. въпреки обратната ситуация - милиардите безвъзмездно наринати и изядени от гърците... 

Странна работа.. много странна... :)

И какво толкова се засилиха запреговорите с "кредиторите" в рамките на 48 часа... ?? нима нещо ще се промени в по добра посока ? едва ли.

Да кажеш "не" на икономии" и "да" на "охолство и рагулни разходи" и аз го мога... ама... в един момент идва изтрезняването .... 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля някой с права като е събрал темите да сложи адеквеатно заглавие.

Засега е над 61% "НЕ" при преброени към 60% от гласовете http://ekloges.ypes.gr/current/e/public/index.html?lang=en

Нещо не ми е ясно. Гърците дългове над 300 милиарда, испанците трилион, италианците дори 2 трилиона. Направо ми се струва голяма шашма с цел заграбване на националните богатства. Ако ще задниците на хората да бяха с диаметъра на градската каналозация, пак няма откъде да мине толкова ядене и пиене.

Жалко че ние подарихме всичко по тази схема. Гърците май не са толкова тъпи като нас.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тия тикви им дай сиртаки и муфтаки и им глей сеира...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демокрацията и гърците

29.06.2015 16.06

20150629160818-1435576786_4_559x-.jpg

Евгений Дайнов

Колкото повече битки Алексис Ципрас губеше в сблъсъка си с ЕС, толкова повече говореше за Гърция като за родина на демокрацията, която е заплашена от европейските авторитаристи. Онзиденшната му подпалваческа реч, подтикваща гърците да застанат като стена срещу останалите европейски страни, също включваше неща като:

„Гърция, люлката на демокрацията, трябва да изпрати ярко демократично послание на европейската и световната общност.”

Освен, че не разбира нито от икономика, нито от политика, младият Алексис очевидно е бягал от часовете по история. Защото, ако не беше, би знаел, че когато Гърция е била люлката на демокрацията, самата демокрация е била смятана за „девиантен” или „лош” тип политическо устройство. И е носила доста опасности. 

Нещата са изяснени още от Платон, но окончателната дума, в онази Гърция, е на неговия ученик Аристотел. След като изследва над 150 устройства на различни гръцки градове-държави, Аристотел стига до извода, че има 6 вида държавни устройства – три правилни и три неправилни (девиантни).

Когато един човек управлява в обща полза, това е монархия. Когато група управлява в обща полза, това е аристокрация. Когато мнозинството управлява в обща полза, това е полития. Това са правилните устройства, защото техният бенефициент са всички граждани.

Неправилните форми на устройство са един вид отровни двойници на правилните, защото управляващите действат в своя лична полза. И така, когато един управлява в своя полза, това е тирания. Когато е група – това е олигархия. А когато е мнозинството – това е демокрация.

Да цитираме самия Аристотел:

„Всяко девиантно устройство е направено така, че да действа в полза на управлаващите; например, демокрацията е управление в полза на бедните. И никое от тези девиантни устройства няма за цел благото на всеки вид граждани” („Политика” 1279б:4-10). 

Като всяко девиантно устройство, древната демокрация е нетрайно управление, бидейки пълно, вътре в себе си, с цъкащи бомби. Да чуем Аристотел:

„Основната причина за падането на демокрациите е скандалното поведение на демагозите. Като нападат богатите и имотните, те (демагозите)... насъскват мнозинството да ги нападне и обезкърви. По този начин демокрациите са се разпадали на много места: Кос, Родос, Хераклия, Мегара... Така биват унищожавани демокрациите. За да добият подкрепата на народа, демагозите предлагат несправедливо третиране на по-видните граждани... като ги принуждават да си сдадат имотите, или да ги предадат за преразпределение, или да си харчат парите за публични услуги; или, след като са наклеветени и опозорени, да им бъдат насила конфискувани имотите.” („Политика” 1304б:20 – 1305а7).

Ако беше внимавал в час, Ципрас щеше да види сегашната си политика в този цитат. Единствената разлика е, че богатите и видните, против които насъсква населението, са останалите народи в еврозоната, някои от които – доста по-бедни от неговия. По странно стечение на обстоятелствата, обаче, този инак ултра-ляв радикал така не каза и дума против родните му гръцки олигарси, които не само задушават икономиката, но и не плащат данъци.

А ако беше видял себе си в писанията Аристотелеви, Ципрас щеше да е наясно, с какъв точно огън си играе. Защото Аристотел е категоричен:

„Окончателният вид демокрация е тиранията”. („Политика” 1312б: 4-6)

Как става това? Ето как. След като, насъсквано от демагозите си, населението обере богатите и изяде обраното, внезапно се оказва без нищо. Малко по-късно, след като известно време гладува, населението започва да търси виновника: Как стана така, че хем взехме всичко на богатите, хем няма манджа? В търсене на виновника се хващат за гушите, докато накрая всички не изревават: „Абе да дойде някой да ни оправи!” И си получават полагащия им се тиранин.

Трябва да се внимава в час по история. Особено – ако си грък.

http://dnesplus.bg/News.aspx?n=721192

Не ми е от любимите автори Дайнов, но няма как да не се съглася в случая с него.

И да попитам Европейския парламент не е ли време сега да се направи референдум във всички страни от ЕС с въпроса "Да се дават ли още отсрочки и кредити на Гърция?", като възможните отговори за посочване да са два.
Знаете кои, нали?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.