Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

;) на Кими Райконен - от последен - трети!. При условие, че съотборника му Монтоя стартира от 5-та позиция и завърши пети. Кими беше на около 19 сек. зад първия на финала. Ами ако беше стартирал в шестицата?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много ми хареса Алонсо-как излезна от бокса и хладнокръвно притисна Шуми.Тогава се реши състезанието.Фен съм на Мерцедес и се чудя това с крилото на Кими дали не беше нагласено да тръгне пълен с гориво и да спре само веднъж в бокса?

Редактирано от bo6ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не ми се вярва тази работа с Райконен да е нагласена. Просто си е направил сметкака по време на квалификациите. Коментаторите споменаха че от цялата квалификация в събота само 3 обиколки ги правят на 100% от възможностите на автомобила. През останалите пестят. А иначе за схватката между Шуми и Алонсо - според мен Шуми се остави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати за Голямата награда на Малайзия: 1 G. Fisichella (ITA) Renault 2 F. Alonso (ESP) Renault 3 J. Button (GBR) Honda 4 J. Montoya (COL) McLaren 5 F. Massa (BRA) Ferrari 6 M. Schumacher (GER) Ferrari 7 J. Villeneuve (CAN) BMW 8 R. Schumacher (GER) Toyota :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита поредна победа на всички фенове на Рено !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази година явно ще е супер оспорвана . Голямо МЕРСИ на Бтв , че ще ни направи свидетели на състезанията от Ф1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, не му върви на Кими и това е. :wors: Дано другия път да няма проблеми. :eek: Ферари пък да вземат да си пооправят моторите ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

07:42 01.04.2006г. Агенция "Фокус" Австралия. Пилотът на Хонда Дженсън Бътън ще стартира от първа позиция в утрешния старт за голямата награда на Австралия. Британецът даде време 1:25.229, с което заслужено спечели лидерската позиция на стартовата решетка. Втори остана победителят от Малайзия Джанкарло Фисикела, който даде време 1:25.635, изпреварвайки с малко над стотна Световният шампион Фернандо Алонсо, който спря хронометрите на 1:25.778. До испанецът от втора редица ще стартира Кими Райконен, който е един от основните конкуренти за титлата през този сезон. 7-кратният Световен шампион Михаел Шумахер остана 11-ти, а неговият партньор Фелипе Маса – 16-ти. Подреждане на пилотите за утрешния старт: 1. Д. Бътън - 1:25.229 2. Д. Фисикела - 1:25.635 3. Ф. Алонсо - 1:25.778 4. К. Райконен - 1:25.822 5. Х. П. Монтоя - 1:25.976 6. Р. Шумахер - 1:26.612 7. М. Уебър - 1:26.937 8. Н. Хайдфелд - 1:27.579

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фернандо Алонсо спечели Гран При на Австралия 08:45 02.04.2006г. Агенция "Фокус" Австралия. Испанецът Фернандо Алонсо спечели състезанието за Голямата награда на Австралия на пистата “Албърт парк”, след като водеше през почти цялото състезание. Най-младият световен шампион в историята направи добър старт и само три обиколки след началото вече бе лидер. Още в първата обиколка на пистата трябваше да се появи кола на сигурността, зарди отпадналите в началото пилоти, сред които и съотборникът на Михаел Шумахер във Ферари Фелипе Маса. Самият Шумахер отпадна 24 обиколки преди края на състезанието, след като влезе лошо в един завой и не успя да задържи болида си на пистата. Втори остана Кими Райконен, който за нито един момент не успя да затрудни по някакъв начин Алонсо, въпреки, че на няколко пъти по време на състезанието, на пистата се появяваше кола на сигурността, което автоматично унищожаваше преднината на испанеца. Последният пилот, който се качи на подиума бе Ралф Шумахер. Пилотът на Тойота се представи отлично и напълно заслужено намери място в челната тройка, след като дълго време се бореше с Хуан Пабло Монтоя. Самият Монтоя, подобно на Михаел Шумахер отпадна от състезанието след като направи същата грешка като 7-кратният световен шампион в същия завой. Стартиралият от първа позиция Дженсън Бътън отпадна метри преди края, след като в един от последните завои му се запали двигателя и той не успя да завърши. Джанкарло Фисикела остана пети, след като вчера си бе спечелил място на първа редица на старта. В загряващата обиколка обаче, италианецът изтърва своя двигател и бе наказан да започне надпреварата от последна позиция. От стартиралите 22 пилоти, едва 13 стигнаха до финала. Класиране на пилотите от Гран При на Австралия: 1. Фернандо Алонсо 2. Кими Райконен 3. Ралф Шумахер 4. Ник Хайдфелд 5. Джанкарло Фисикела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е крайно време беше Шуми да се разпише на най-високото стъпало. :) Страхотно състезание направиха с Алонсо. Изгледах го с голям удоволствие. Дано все така бъде интересен шампионата. Поздрави. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Състезанието беше наистина много интересно и оспорвано. Направо бях прикован за стола от напрежение, когато Шумахер влезе в бокса за последен път. Такова напрежение ме обзе дали ще излезе пред Алонсо. Алонсо е много добър пилот, но не ми допада как кара. Иначе е много добър. Дано и занапред Ферари покажат не само присъствие. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иееееее най - накрая и моя любимец да се разпише за сезона... Айде вече да го правим традиция това разписване ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се радвам за победата на Шуми,хареса ми как парираше всеки опит на испанеца да го задмине и го накара да сгреши няколко пъти.Ето какво пишат във вестник Сега днес: 70 млн. евро задържат Шумахер във "Ферари" ЯВОР ЕВТИМОВ Седемкратният шампион във Формула 1 Михаел Шумахер е получил предложение за нов 2-годишен договор с "Ферари", съобщи германският в. "Билд". Контрактът гарантира на немеца 70 млн. евро и включва необикновена клауза - "световен шампион". Според нея Шуми може да си тръгне, когато поиска, ако този сезон вземе титлата. "Много е вероятно да приема офертата", коментира лаконично Шумахер (37 г.), който този уикенд спечели "Гран при" на Сан Марино. Според "Билд" финализирането на сделката ще бъде оповестено още преди следващия старт - за "Гран при" на Европа (7.V.). Същевременно бившият дизайнер на "Уилямс" Йорг Цандер (42 г.) се присъедини към екипа на "БМВ-Заубер". Германецът напусна британците през зимата след само 4 месеца съвместна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шампионът си е шампион! Честито на всички фенове на Ферари и Шуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16:52 07.05.2006г.

Агенция "Фокус"

Германия. Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер спечели състезанието за Голямата награда на Европа на пистата “Нюрбургринг”. Състезанието може да бъде наречено“битката на шампионите”, тъй като през цялото състезание двубоят за първото място бе между световните шампиони от последните два сезона – Михаел Шумахер и Фернандо Алонсо.

Третото място на почетната стълбичка бе заето от вторият пилот на Ферари – Фелипе Маса.

Лично аз се радвам страшно много за Ферари и Шумахер.

Viva Ferrari!!!!!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшно интересно състезание. Ура за Шумахер и Ферари. Много добро каране, никакви грешки , перфектна стратегия. Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михаел Шумахер спечели пол-позишън в Монако 16:33 27.05.2006г. Агенция "Фокус" Монте Карло. Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер (Ферари) спечели пол-позишън на днешната квалификация на пистата “Монте Карло”, преди утрешното състезание за Гран при на Монако. Германецът успя да финишина на 0,064 пред Фернандо Алонсо (Рено), като времето му е 1:13,898 минути. На трето място се класира Марк Уебър (Уилямс-Косуър). Четвърти и пети останаха съответно Кими Райконен (Макларън-Мерцедес) и Джанкарло Фисикела (Рено). Шести се класира Хуан Пабло Монтоя (Макларън-Мерцедес).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фернандо Алонсо спечели Гран при на Монако

28 май 2006 | 16:53 | Агенция "Фокус"

Монте Карло. Световният шампион Фернандо Алонсо с Рено спечели старта за Гран при на Монако, VІІ кръг от сезона за Формула І. Това е първа победа на испанеца в класическото състезание. След него завърши Хуан Пабло Монтоя с Макларън. Дейвид Култард пък за първи път се качва на подиума като пилот на Ред Бул, след като завърши трети. Четвърти остана Рубенс Барикело с Хонда. Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер с Ферари се нареди 5-и, след като стартира последен заради наказание. Отпаднаха стартиралите втори и трети Марк Уебър (Авл) с Уилямс и Кими Райконен с Макларън.

Публикувано изображение

Състезанието беше добро. Яд ме е за Шумахер, но той сам си е надробил супата и си я изсърба. Интересно беше колко хора отпаднаха заради промените в темповете на състезанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е много жалко Публикувано изображение отново се получава ефекта Шумахер - възпроизвеждан от Алонсо и Рено този път - яко скука. Липсата на интрига за първото място е убийствена за интереса към F1.

Редактирано от voxy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попиляхме гииииииии: Двойна победа за Ферари в Америка Звездата на Ферари Михаел Шумахер спечели с време 1.34:35,199 часа по категоричен начин състезанието на пистата “Индианаполис” за Гран при на САЩ, 10-и кръг от световният шампионат във Формула 1. Втори остана съотборникът му Фелипе Маса. Двамата водеха колоната през цялто време на надпреварата и нямаха никави проблеми. Трети остана Джанкарло Физикела (Рено). Четвърти с тактика с едно спиране финишира Ярно Трули (Тойота). Пети и шести финишираха съответно Фернандо Алонсо (Рено) и Рубенс Барикело (Хонда). На края финалната линия пресекоха едва девет автомобила. Класирането допълниха още Дейвид Култард (Ред Бул), Нико Розберг (Уилямс-Косуърт) и Витантонио Луици (Торо Росо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bridgestone бяха много добре подготвени. Шуми доказа, че още не си е загубил формата. Доста се радваше накрая и мен ме зарадва. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хохохо, не че не ми е симпатично мом4ето, но няма късмет този Райконен, много ми е кеф да го гледам :) А Шуми дано задържи позиции поне и този сезон!

Едно Ферари с цвят червен, едно за мен и пак за мен.//./../

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михаел Шумахер триумфира на “Маникур” 16 юли 2006 | 16:39 | Агенция "Фокус" Франция. Германецът Михаел Шумахер спечели второ поредно състезание, след като триумфира на пистата “Маникур” във Франция. 7-кратният световен шампион водеше през всичките 70 обиколки, като не остави никакви шансове на основния си конкурент Фернандо Алонсо. Испанецът финишира втори, изоставайки на повече от 10 секунди зад “Пилето”. Трети остана съотборникът на Шумахер във Ферари Фелипе Маса, следван от Ралф Шумахер и Кими Райконен. Пак ги счупихме,Формула 1 е италиански спорт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михаел Шумахер триумфира на “Маникур”

16 юли 2006 | 16:39 | Агенция "Фокус"

Франция. Германецът Михаел Шумахер спечели второ поредно състезание, след като триумфира на пистата “Маникур” във Франция. 7-кратният световен шампион водеше през всичките 70 обиколки, като не остави никакви шансове на основния си конкурент Фернандо Алонсо. Испанецът финишира втори, изоставайки на повече от 10 секунди зад “Пилето”. Трети остана съотборникът на Шумахер във Ферари Фелипе Маса, следван от Ралф Шумахер и Кими Райконен.

Пак ги счупихме,Формула 1 е италиански спорт!

Да пак ще сме N1 :):beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...