Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Евала на Шуми и Ферари. :)

Яд ме е само за Фелипе Маса. Много кофти го прекараха от Рено със стратегията на Алонсо. :beer:

Дано продължават да работят в същия дух от скудерията.

FORZA FERARRI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето малко и от днешната формула :

Публикувано изображение

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер беше много доволен от четвъртата си победа за сезона на пистата “Маникур” във Франция. Той сподели, че колата и гумите Бриджстоун са работили перфектно. Според него това са основните фактори за победата.

“Направих много добър старт и след това нямах никави проблеми за първото място”, заяви Шумахер. “Не бяхме сигурни как точно ще се представи колата, след като в петък и събота не направихме много обиколки. Гумите Бриджстоун колата бяха просто пефектни. Това се оказа решаващо. Съжалявам, че Фелипе не успя да вземе второто място, но все пак той взе важни точки за Ферари. Вторият ми комплект гуми бе наситина много добър и така увеличих разликата си. Като цяло много добър резултат за Ферари”, допълни той.

Публикувано изображение

Браво на Шумахер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е-х-х-х-х стратегията....

Какво стана с Алонсо питам аз ?

Чудно как не наказаха Маса , задето задържаше "детедо-чудо".

Viva Scuderia

Редактирано от diksi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честито на феновете...поне ще имате забавление. НЕ като РИНГ+ , които спряха СЕРИЯ "А"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е-х-х-х-х стратегията....

Какво стана с Алонсо питам аз ?

Чудно как не наказаха Маса , задето задържаше "детедо-чудо".

Viva Scuderia

Koога го е задържал, я се осъзнай, самият Алонсо каза че с Маса не е имал никакъв проблем :blink:

От екипа на Рено най-накрая признаха официално за интерес към Кими Райконен.

Шефът на Рено за Формула 1 - Ален Дасас, заяви пред френските медии след състезанието на пистата Маникур, че финландецът би бил идеалният заместник на Фернандо Алонсо.

"Не е тайна, че водим дискусии с Кими Райконен. Наистина - той е един от приоритетите ни. Ще сме много доволни ако постигнем съгласие с него, защото бихме си осигурили услугите на един от най-добрите млади пилоти в момента".

Дасас допълни още, че сегашният тест пилот на тима - Хейки Ковалайнен, който също е финландец, има минимални шансове да дебьотира с екипа не Рено догодина, тъй като това би било прекалено рисковано.

"Във времена, които изискват бързи резултати, би могло да се превърне в проблем идването на дебьотант".

Същевременно немският вестник Билд ам Зонтаг излезе с твърдението, че Кими Райконен е сключил предварителен договор с Ферари, който обаче изтичал в края на този месец.

Според вестника, Кими вече е получил 4,4 млн. долара по този договор. В контракта обаче имало клауза, според която ако не бъде финализиран до кря на юли 2006, финландецът може да го разтрогне, като е достатъчно само да върне парите.

gol.bg

Редактирано от Shak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тимът от Формула 1 Уилямс подписа договор с Тойота за монтаж на двигатели с японската марка. Контрактът е за срок от 3 години и влиза в сила от следващия сезон. Представител на Уилямс заяви, че се надява новият двигател да подобри значително качеството на болида и отборът отново да спечели титлата, както при конструкторите, така и при пилотите. За последно пилот на Уилямс, който спечели световната титла във Формула 1, бе Жак Вилньов през 1997 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пилотът на Макларън Мерцедес Кими Райконен стана победител в квалификацията за място на пистата Хокенхайм за Гран При на Германия, след като записа най-бърза обиколка за 1:14,0. От втора и трета позиция ще стартират пилотите на Ферари, съответно седемкратният световен шампион Михаел Шумахер с второ време 1:14,2 и бразилецът Фелипе Маса с трето време 1:14,5. Водачът във временното класиране на шампионата Фернандо Алосо от Рено остана едва 7-ми. Ето първите 10 в стартовата решетка за утрешното състезание от 15 часа за голямата награда на Германия на пистата Хокенхайм: 1.Кими Райконен (Макларън)- 1:14,0 (1 минута: 14 секунди, 0 стотни) 2.Михаел Шумахер (Ферари) - 1:14,2 3.Фелипе Маса (Ферари)- 1:14,5 4.Дженсън Бътън (Хонда) - 1:14,8 5.Джанкарло Фисикела (Рено) - 1:14,8 6.Рубенс Барикело (Хонда) - 1:14,9 7.Фернандо Алонсо (Рено) - 1:15,2 8. Ралф Шумахер (Тойота) - 1:15,9 9. Педро де Ла Роса (Макларън) - 1:15,9 10. Дейвид Култард (Ред Бул) - 1:16,3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после добра стартова позиция и за Кими. Въпреки че съм за Шуми и кончетата, стискам палци и за Кими.

Дано да прецакат Алонсо. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Михаел Шумахер спечели Гран при на Германия, двойна победа на Ферари 30 юли 2006 | 16:34 | Агенция "Фокус" Хокенхайм. 7-кратният световен шампион Михаел Шумахер спечели Гран при на Германия на пистата “Хокенхайм”. Той измина 67-те обиколки за 1:27:51.693 ч. Втори остана съотборникът му Фелипе Маса (Браз) и така Ферари постигна двойна победа. Трети завърши стартиралият от първа позиция Кими Райконен, който влезе принудително в бокса още в 9-ата от 67 обиколки. Финландецът за първи път стигна подиума за Гран при на Германия, след като не успяваше да завърши в предишните години. Световният шампион и лидер Фернандо Алонсо (Исп) е 5-и. Отпаднаха 8 пилоти. Шумахер стопи разликата до 17 т. от водача Алонсо, който води с 96 т. При конструкторите Рено има 142 т., следван от Ферари 122, и други. Пак ги спукахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Шумахер е безсмъртен................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фантастична двойна победа :), а за Шумахер - :) Остават 6 старта (включително крайно досадната писта в Унгария) до края, но разликата е доста голяма - 11 точки, което значи, че ако Алонсо завършва навсякъде втори, то Шуми задължително трябва да печели - твърде сложна задача, да не кажа неизпълнима. Дано да сгреша в разсъжденията си и да видя Шумахер за 8-ми път на върха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фантастична двойна победа :wors:, а за Шумахер - :wors:

Остават 6 старта (включително крайно досадната писта в Унгария) до края, но разликата е доста голяма - 11 точки, което значи, че ако Алонсо завършва навсякъде втори, то Шуми задължително трябва да печели - твърде сложна задача, да не кажа неизпълнима. Дано да сгреша в разсъжденията си и да видя Шумахер за 8-ми път на върха.

:wors: Аз тука правя едни молитви за едно единствено отпадане на Алонсо или финал извън зоната на точките и Шуми тогава да финишира пръв, да се изравнят по точки що годе и тогава вече да гледаме хубава интрига, в която естествено Шумахер да победи и да грабне титлата за осми път.

Кими пак не му провървя на горкия, но все пак навакса и се класира трети. Голяма каръщина го е подгонила.

Поздрави за всички фенове на черните кончета и Михаел ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото днеска Алонсо излетя от пистата и замалко да отпадне. Просто щях да умра от кеф ако беше отпаднал, защото сега разликата нямаше да е 11, а 7 точки. Все пак мисля, че Шумахер набра скорост и няма кой да го спре!!!

Редактирано от alex89_m (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак мисля, че Шумахер набра скорост и няма кой да го спре!!!

От твоята уста, в божиите уши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шумахер кара като машина - никакви грешки. Жалко за Райконен. Алонсо не ми е симпатичен. Искам Михаел да стане за 8-ми път шампион.

Шампионата става все по-изпълнен с напрежение и интерес. Ако Шуми иска 8-ма титла , Алонсо не трябва да се качва на почетната стълбица. Публикувано изображение В неделя ще видим какво ще стане в Унгария. После следва Турция, ако някой от форума ходи , да свирне. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха да прекарат Алонсо, но повлякоха и Шуми, въпреки страхотната му обиколка. Радва ме полпозишъна на Кими. Дано има късмет тоя път. Маса ако се понапъне, може и да се качи на най-високо стъпало на почетната стълбичка и да пръска яко шампанско ... и сълзи. :clap: Алонсо да се метне нейде из храстите. Айде да не се мята, но поне да се завърти (няколко пъти). ;) Давай Шуми! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е това,че Кими е подписал с Ферари за 10г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От някъде чух, че бил подписал някакъв предварителен договор за пет години, който не е окончателен. Изчакват Михаел да реши какво ще прави за в бъдеще. Ако остане Шуми, Кими връща паричките и се ориентирва някъде другаде. Все пак не съм много сигурен за тая информация, да не те подведа. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще се радвам Кими да отиде във Ферари.Много добър пилот е. От както дойде го наблюдавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Договорът на Райконен с Ферари е предварителен и за 5 години, според "Хоризонт". А пък за днешния старт: задачата на Шумахер е "Мисия невъзможна", т.е. напълно е във възможностите му с малко чудеса и да спечели, но подобно е и за испанеца. Ако германецът не спечели днешната битка, то почти сигурно ще загуби войната. Не вярвам Райконен да се качи на подиума, стартовата решетка е определяща за Унгария, но не и когато се отнася до финландеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Кими 2.Шумахер 3.Маса Така го виждам аз за днеска :wors: ->Ако издържи мерцедеса де.

Редактирано от [BG]Scarface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Scarface' date='6.08.2006г. в 11:02' post='253848']1.Кими

2.Шумахер

3.Маса

Леко далеко.

За мааалко Шуми да дръпне с точките и пейзажа се оплеска. Кими горкия, да вземе да отиде нейде на врачка или курбан ли нещо да му спретнат. Голяма каръщина го е подгонила. Маса и той оплете конците с тия мокри гуми. Кофти дъждец, кофти наказания от вчера. Като цяло, кофти състезание за фаворитите.

Ферари са подкупили гумаджията на Алонсо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко далеко.

За мааалко Шуми да дръпне с точките и пейзажа се оплеска. Кими горкия, да вземе да отиде нейде на врачка или курбан ли нещо да му спретнат. Голяма каръщина го е подгонила. Маса и той оплете конците с тия мокри гуми. Кофти дъждец, кофти наказания от вчера. Като цяло, кофти състезание за фаворитите.

Ферари са подкупили гумаджията на Алонсо. :)

Мда , интересно какво стана с управлението на Шуми. Жалко за него , имаше шанс да намали разликата. Много жалко. Разликата се запази , интригата също. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, разпилях се от смях...Първо като видях как летят гайки от Алонсо ( в началото на състезанието не ми беше смешно де, като той летеше пред всички), после щях да пропадна в мазето, подскачайки с намерението да бутам Шуми пред Де ла Роса...А за Кими, съгласна съм с Maximilian - просто като разбрах, че тръгва пръв и казах, че няма да завърши...така си му върви. Шуми, Шуми, що ли не съм изненадана?! Ама нали затова си ми любимец:) Ай сега да стискаме палци на волейболистите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...