Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Това как ще го коментирате?

По следния начин: Ф1 е спорт за мъже. Който иска да му дават път като на жена, нека играе футбол!

Да ти кажа, от същото нещо се оплаква и Алонсо.

Знам за неприязанта ти към Алонсо и приязанта ти към Рено! При мен е точно обратното. Неприязън към Рено и приязън към Алонсо. Голямата грешка на Алонсо бе, че се докосна до вишата класа ( Макларън), но страхливо се върна при низшата( Рено). Жалко, защото бъдещето бе в неговите ръце и нито Хамилтън можеше да го спре( вижда се тоя сезон, че детето чудо не е такова чудо), нито Фетел, нито Райконен. Маса не го слагам сред мъжете, макар точно той да се опитва да бъде големият мъж! Всеки знае, че наранената свиня е най-опасна. Фетел кара като младок - рисковано , на върха на възможностите и с доста късмет ( самият той призна на пресконференцията, че е направил доста грешки). Така караше и Шумахер навремето, когато даваше най-добри времена в последните обиколки (евала на Райконен, че и той следва пътя на Шумахер, що се отнася до най-бързи обиколки и времето, в което ги поставя). Фетел не е нещо повече от Шумахер, Алонсо или Хамилтън на младини.

Мисля, че във формулата трябва да се отдаде заслуженото на други пилоти. Те останаха в сянка, но допринесоха много за нейното развитие - Патрезе, Бергер, Култард, Баричело...

Всеки може да кара безразсъдно, дори и аз. Това само събира очите на тълпата. Все пак пистата е мястото, където се кара безрасъдно и изявленията на Глок са много неясни за мен. Това не е Световната федерация по кеч, макар, да се превръща точно в това с последните решения на съдиите и FIA. И в кеча има голям чар, както и в олимпийските игри, но защо един мъжки спорт трябва да се превръща в женски за пореден път? На мъжете им остана един спорт - F1. Чудя се докога ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

здравеите искам последното гран при в монца 2008 мерси Публикувано изображение

Не знам защо точно тук го искаш, нo ... :comp_virus:

Влез в ######. Там има качени всички състезания за тази година, също така има и за минали сезони. Можеш да си избираш между Формула 1, излъчена по БТВ и on-board на Premiere. Публикувано изображение

Редактирано от A.com (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седемкратният световен шампион, Михаел Шумахер, помоли хората да оставят на мира победителя в Гран при на Италия, Себастиан Фетел, както и да спрат да казват, че младият германец е новият Шумахер. Според бившия пилот на Ферари това е прекалено голямо напрежение за Фетел. Шуми е категоричен, че трябва да оставят пилота на Торо Росо сам да изгражда името си.

„Оставете бедното момче на мира” – казва бившата звезда пред „Билд”. „Когато аз почнах във Формула 1, мразех да ме сравняват с други хора и не искам с него да става същото. Той вече е показал, че ще направи своето име, не се притеснявам от това.”

Въпреки факта, че има и други германци в този спорт – Ник Хайдфелд, Тимо Глок и Нико Розберг – Фетел стана първият германец, печелил Гран при след оттеглянето на Михаел. Затова и в момента цяла Германия подкрепя младия пилот на Торо Росо.

„Много хора са обнадеждени от това, че немски пилот отново печели. Немските фенове се нуждаят от звезда като Себастиан, така че сега могат да стискат палци за него. Той е приятно момче и заслужава да печели.”

Горкото момче :):lol6: :lol6: :lol6:

Ще ме умори този Шумахер, колко бащенски се държи Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какво става с жалбата на Макларън?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какво става с жалбата на Макларън?

Мисля, че днес ФИА трябва да съобщи решението си но не съм сигурен Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметката на Макларън за делото - близо 1 млн. долара

Сметката за делото и за адвокатите на Ферари и ФИА ще струва на Макларън поне 500 000 долара. По-възможно е обаче да е близо двойно повече.

Сметката, която допълва и отхвърлянето на жалбата от страна на Апелативния съд, е още един удар по Макларън в очите на местната преса.

„Щеше да е толкова по-лесно и евтино, ако преди седмица бяха решили, че жалбата няма да е приемлива” – пише в „Дейли Експрес”.

От „Индипендънт” твърдят, че отхвърлянето на жалбата е било по-лесният начин за ФИА да се измъкне, вместо да навлиза в по-дълбоки води.

От „Мирър” цитират легендата сър Стърлинг Мос: „Формула 1 вече не е спорт и това е едно от най-лошите неща, които някой може да каже.”

Лидерът в шампионата пристигна в Сингапур във вторник със същия костюм, който е носел и по време на изслушването в Париж. Британецът посети местен мол, където седна в кокпита на имитация на болида на Макларън.

„Местни източници потвърдиха, че машината не е била оборудвана с електронни стюарди” – саркастично са отбелязали по този повод от „Гардиан”.

www.clubf1.net

Нестига, че им наложиха несправедливо наказание, ами ги и нагъзиха сега с това дело Публикувано изображение

На каде върви света...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметката на Макларън за делото - близо 1 млн. долара

Сметката за делото и за адвокатите на Ферари и ФИА ще струва на Макларън поне 500 000 долара. По-възможно е обаче да е близо двойно повече.

Сметката, която допълва и отхвърлянето на жалбата от страна на Апелативния съд, е още един удар по Макларън в очите на местната преса.

„Щеше да е толкова по-лесно и евтино, ако преди седмица бяха решили, че жалбата няма да е приемлива” – пише в „Дейли Експрес”.

От „Индипендънт” твърдят, че отхвърлянето на жалбата е било по-лесният начин за ФИА да се измъкне, вместо да навлиза в по-дълбоки води.

От „Мирър” цитират легендата сър Стърлинг Мос: „Формула 1 вече не е спорт и това е едно от най-лошите неща, които някой може да каже.”

Лидерът в шампионата пристигна в Сингапур във вторник със същия костюм, който е носел и по време на изслушването в Париж. Британецът посети местен мол, където седна в кокпита на имитация на болида на Макларън.

„Местни източници потвърдиха, че машината не е била оборудвана с електронни стюарди” – саркастично са отбелязали по този повод от „Гардиан”.

www.clubf1.net

Нестига, че им наложиха несправедливо наказание, ами ги и нагъзиха сега с това дело Публикувано изображение

На каде върви света...

Поне да бяха разгледали :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 пъти възвръщаемост за домакините на Ф1 през 2007 г.

Правителствата на страните, в които са се провели състезанията от Формула 1 през 2007 година, са инвестирали общо 275 милиона щатски долара в организирането на състезанията, което е донесло общо 1,52 милиарда долара приходи за местните икономики. Това прави средна възвращаемост на инвестицията 553% за всяко Гран при състезание от Формула 1 да реализират печалба.

Най-голямата държавна инвестиция в организирането на състезания от Формула 1 е на страните от Близкия Изток и Азия. Правителството на Бахрейн е осигурило 45 милиона щатски долара за Гран при на Бахрейн, следвано от това на Шанхай (Гран при на Китай) с 40 милиона долара, Мелбърн (Гран при на Австрия) с 33 милиона долара и Турция с 30 милиона долара. Обратно на това Гран при на Бразилия, Великобритания, Италия и САЩ са единствените състезания през 2007 година, които не са получили директна финансова помощ от своите правителства.

Бахрейн е страната реализирала най-голям икономически ефект, оценяван на 395 милиона долара, следвана от Турция с 150 милиона долара. Най-силно посещаваните състезания са в Австралия, Малайзия, Испания и Китай са с ефект, изчислен на около 125 милиона долара.

Източник: ТопСпорт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита първа победа на Алонсо през този сезон!

Честито и на Хамилтън, който взе своето в този старт, предвид грешките на Ферари и Маса Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ме изкефи ситуацията около Алонсо. Много добро състезание се получи, а Фернандо показа класа и способности. На този фон Райконен ми изглеждаше като новобранец - не разбрах точната причина за удара му в предпазните стени, но според мен много високо се беше качил върху бордюра и от там предницата като е нямала контакт с асфалта не е могъл да спре. Ферари според мен се представиха разочароващо на това състезание. Маса като, че ли напрежението го бъхтеше по главата... кофти, че не гледах в началото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите на Маса: Цък

Да допълня, че в интервю Стефано Доменикали казва, че Маса е отишъл веднага след състезанието да успокои въпросния механик, допуснал грешката. На въпрос дали същият механик ще върши същата работа в следващите състезания Доменикали отговаря утвърдително и споменава, че всички са част от един отбор - печелят заедно и губят заедно.

Сега Рено разкриха детайли (в интервю на Боб Бел след победата) какъв е бил проблемът с болида на Алонсо в Събота. Не е развалена горивна помпа - разкачен маркуч на горивната помпа. Мега тъпо, ама мега тъпо, иде ти да пребиеш Случайността. Добре че не попречи.

Айде стига бе!!!!Разкачен маркуч!!!!По тъпо обяснение не можаха ли да дадат!!!Апропо ЧЕСТИТО приятелю!!!!!!Такова нещо не очаквах!!!!!Алонсо и мен ми сгря сърцето!!!! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах тоя Warhead, няма сън днеска...

Първо, изобщо не мразя Алонсо и в няколко поста по-назад съм го казал. Второ, правиш уникално категорични заключения за пилоти, които са в центъра на вниманието от едно състезание насам и тепърва педстои да се градят наблюдения върху тях. Оня бил такъв, тоя бил онакъв, Маса не бил мъж - абе печели състезания. Някви категоризации по някви критерии дето... някви времена, някви обиколки, сякаш тия постижения са търсени от пилотите, та да се ползват за база за сравнение. Дрън дрън...

Алонсо се бил докоснал до висшата класа... може, ама Хамилтън му натри носа здраво и му показа, че е по-добър - доста категорично си го спря. Колата бе еднаква. Алонсо като се върна при Рено бе, не защото вярваше, че след представянето си през 2007 отборът ще се превърне в победител през 2008, а защото там атмосферата е коренно различна. И остава, защото - както сам е казал в няколко свои изказвания - има вяра в хората, които са му дали 2 шампионски титли и са спечелили 2 съвсем наскоро. Тогава низшата класа май бе сегашната висша и обратното... Нещо не схващам?!? А не бе толкова отдавна. Ма аз така тогава не съм говорил, което май е добър критерии за висшо и низшо.

А кат' ми говориш за Рено като за низша класа само за да дразниш, яко надценяваш личността си и полето на изява (тук), ако мислиш, че мога да се раздразня от подобно нещо. Не знам какво да говорим за Ред Бул, Торо Росо, Хонда, Уилямс (скоро и Тойота) които са зад низшата в класирането. Тия "мекотели" тогава трябва да спрат да съществуват май. Чакай, та гледай.

Отивам да пуцам като Psycho...

Дааааа, Психо не ме остави намира, докато не го превъртя два пъти и половина :blink: RDG онлайн също! Радвам се, че Алонсо спечели, щото пи4а е най-добрия! Хубаво ще е, всички тия пилот4ета от Ф1 да се пуснат в шампионата, където кара нашето момче Кралев! Да видим тогава кой добър и кой не!

ПП: И все пак Маса не е мъж :P Алонсо все пак вдигна самочувствието на любимия ти отбор и любимата ти Лагуна :P Чудя се, ако не караше Лайно Лагуна, за кой ли отбор щеше да бъдеш, след като не понясяш Алонсо?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, беее, айде, днеска съм щастлив, не ми се чепка. Даже и кат' отпадат, за мое щастие Лагуната не я интересува. Ти па с тоя Форд не падаш по-долу, не знам за кое можем да твърдим, че има по-лош имидж. А Лагуната ме закара до родината си, изтрая ме там доста време и ме върна и вече гони 70-те хиляди лична употреба. Както и да е, спорът е безсмислен, наслушал съм се, наговорил съм се... карам. Събирам за 3-ка Публикувано изображение. Надали, непосилно много пари, ама виж някоя млада двойка в близкото бъдеще...

Ма все от някъде трябва да се зароди привързаност към нещо. Малко след като я взех и почнаха да печелят. А 19-ката е в семейната картинка от по-преди. Ма и да кажеш, че съм кон с капаци, няма да е баш вярно. Има си причина да се затвърждавам като фен на отбора, основната бидейки начинът, по-който създават интеркативна комуникация с феновете, самите те бидейки едно липсващо ни в БГ културно общество. Ако щеш вярвай, няма да ми стигне един пост да опиша нещата които правят за нас за да ни вкарат по-близо до спорта. Не само до отбора, а до основите на спорта. Нямат аналог в това отношение, нямат.

Ама пак упорстваш, че мразя Алонсо. Не го мразя, и в предишния си пост и в по-предишен съм го написал. Освен, че преди време се изказах критично за някои негови медийни изяви, не мога да проумея що си мислиш, че го мразя. А пък на фона на Пикет...

Aбе стига с реното- аз нали ти казах-идвай за да потрошим "количката" на "моичката другарка в живота",така ще разцъкаме 3-ката,че нищо няма да остане от нея!!!Това което ме озадачава е безумната радост на Алонсо.Човек да си помисли,че му е за сефте да печели!А пистата е зверски тежка!Хамилтън го коментира преди началото!!С просто око се виждаха неравностите!Аз очаквах дори по големи каскади!!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в кеча има голям чар, както и в олимпийските игри, но защо един мъжки спорт трябва да се превръща в женски за пореден път? На мъжете им остана един спорт - F1. Чудя се докога ли?

Чудя се до кога ли ще чуваме такива изказвания?! Като например: че имало мъжка и женска работа?! Не съм съгласна не живеем в каменната ера все пак!!! Има повече жени шефове от колкото мъже! Поне по моя статистика!!!

И защо трябва да има нещо, което да е женско или мъжко?! Сякаш това мъж да сготви е женска работа, тогава защо казват, че мъжете готвачи са по-добри и от жените?!Не, че съм на същото мнение по въпроса, но вся пак няма определение такова определение като: мъжка или женска работа-това трябва да го свърши жената задължително, или мъжа!!! Тоя лаф е остарял и неактивен от векове, поне за мен в частност!!!

Нищо лично, но това е мое мнение дотегна ми да слушам това е работа на жената, онова е работа на мъжа!!! Нека всеки прави това, което може най-добре и тогава нещата ще вървят към по-добро, а не обратното! Няма да метем с метли както бабите ни, има си прахосмукачка за тази цел, няма да готвим на дърва, има си печки за тази цел! Не може да се живее като преди 50 или 40 или 30 години!!! Всичко се развива в някаква посока и ако жените преди са били само домакини, сега не са-сега работят, деца гледат, мъж и дом!!! Дотегна ми от подценяване! И неразбиране!!!

Извинявам се за отклонението, но за мен няма мъжки или женски спорт!!!

А какво има останало или не им останало на мъжете, тук може много да се спори и не в тази тема!!!

ПП. Да, забравих имаше май такъв лаф: мъжки и женски спор!!! ;)

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stash, аз за Лагуна 3-то поколени говоря. Хахаха, миналата седмица познат блокира една Голф 3-ка бенз (къв обем беше...), вика, че не я е ръгал много. Казваш да последваме примера му Публикувано изображение.

Е, за първи път му е на Алонсо тоя сезон, да не говорим, че нямаше перспективи да се случи. Честно казано, надали ще се случи в оставащите 3 състезания.

И аз очаквах повече отрошени.

А аз се чудех, дали говориш за Лагуна 3 или БМВ 3 Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2008 Япония Квалификация

1 Люис Хамилтън Макларън - Мерцедес

2 Кими Райконен Ферари

3 Хейки Ковалайнен Макларън - Мерцедес

4 Фернандо Алонсо Рено

5 Фелипе Маса Ферари

6 Роберт Кубица БМВ - Заубер

7 Ярно Трули Тойота

8 Тимо Глок Тойота

9 Себастиан Фетел Торо Росо - Ферари

10 Себастиян Бурде Торо Росо - Ферари

11 Дейвид Култард Ред Бул - Рено

12 Нелсън Пикет - младши Рено

13 Марк Уебър Ред Бул - Рено

14 Казуки Накаджима Уилямс - Тойота

15 Нико Розберг Уилямс - Тойота

16 Ник Хайдфелд БМВ - Заубер

17 Рубенс Барикело Хонда

18 Дженсън Бътън Хонда

19 Адриан Сутил Форс Индия

20 Джанкарло Фисикела Форс Индия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2008 Япония Квалификация

1 Люис Хамилтън Макларън - Мерцедес

2 Кими Райконен Ферари

3 Хейки Ковалайнен Макларън - Мерцедес

4 Фернандо Алонсо Рено

5 Фелипе Маса Ферари

6 Роберт Кубица БМВ - Заубер

7 Ярно Трули Тойота

8 Тимо Глок Тойота

9 Себастиан Фетел Торо Росо - Ферари

10 Себастиян Бурде Торо Росо - Ферари

11 Дейвид Култард Ред Бул - Рено

12 Нелсън Пикет - младши Рено

13 Марк Уебър Ред Бул - Рено

14 Казуки Накаджима Уилямс - Тойота

15 Нико Розберг Уилямс - Тойота

16 Ник Хайдфелд БМВ - Заубер

17 Рубенс Барикело Хонда

18 Дженсън Бътън Хонда

19 Адриан Сутил Форс Индия

20 Джанкарло Фисикела Форс Индия

:P;):);) ;) Утре Макларън траябва да спечели.Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ама негро Публикувано изображение ще спука гума, така че остава съотборника му, но Маса ще ги изненада из отзад и ще спечели. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:yanim::clap::):clap:;) Утре Макларън траябва да спечели.Успех!

По кроотко да не чуе дявола!!!!Пистата е добра и Пол позиш.е добро начало,но ако Хамилтон оплеска нещо мнооого ще се ядосам.Мненията на пилотите ме объркаха-а и звука ми е кофти(кодеци)но Ферари определено имат някаква спатия в ръкава!!!Много внимателно наблюдавах повеедението на Ферарито!Powerofone я се включи(или поне Skype-a),малко да ме осветлиш братче-цял ден ония безумци от Евроком ме държаха без Нет и ТВ. ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване