Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Не съм вярвал, че в днешната F1 може да видя нещо подобно, на това което се случи днес!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм вярвал, че в днешната F1 може да видя нещо подобно, на това което се случи днес!

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=wPUvvbfHc1E

Това показва само едно - Уебър е джентълмен. един път даде път на Хамилтън, като излезе от пистата след второто спиране в първия завой и втори път, качи Алонсо на стоп :lol6:

В 31-ата обиколка Уебър и неговият екип заложиха на средно твърдите гуми.

Източник: sportni.bg

Ако бе така, австралиецът нямаше да влиза в бокса в 57-мата обиколка, а щеше да завърши състезанието с голяма преднина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлично състезание! От началото на сезона, уикенда в Германия мина най-интересно! Механици, пилоти - всички бяха на тръни! Много добро състезани. И да .. авто-стопа на Алонсо беше черешката на Гранд при на Германия! :wow: Дано и за напред състезанията бъдат също толкова вълнуващи и оспорвани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Страхотно състезание! Споделям мнението на s-mille дано и бъдещите състезания ни предлагат толкова, много обрати и интересни ситуации ;). Да попитам това, ли беше последното състезание на пистата "Нюрбургринг" ?

Редактирано от HoLLoW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже. Зависи от организаторите. Ако могат да се самоиздържат, ще има състезание. А за състезанието бих казал, че не бе по-интересно от кое да е друго тая година. Не знам защо всички и след всяко състезание твърдят, че това било най-хубавото. Ами аз не видях кой знае колко хубави неща. Напълно нормални изпреварвания и смени на местата. Но ако все пак мога да отлича някое състезание като за учебник, то това е стартирането на Уебър от последно място и качване на подиума, като не му достигнаха 2-3 обиколки, за да покаже на малкия шваба кон боб яде ли. С тая тактика вече всички се излагат. Дебнат се един друг и не показват нищо ново. Време е някой да измисли нещо друго. Определено останах разочарован от състезанието в Нюрбургринг. Никаква интрига в края и то заради неспортменското поведение на Хамилтън при последното му излизане от бокса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Фетел спечели и в дома на Ферари

Себастиян Фетел се приближава все повече към втора поредна световна титла, след като спечели по безапелационен начин победата в Гран При на Италия. Насред дома на Ферари - Монца германецът успя да изпревари местния любимец Фернандо Алонсо в началото на състезанието, а след това бе недостижим и за опитващия се да го застигне Дженсън Бътън.

Алонсо трябваше да се задоволи с трето място накрая, като дори и за него трябваше да устоява на атаките на Люис Хамилтън.

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер направи поредно добро състезание, като накрая трябваше да се задоволи с 5-та позиция, точно преди втория пилот на Ферари Фелипе Маса.

Източник: dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер направи поредно добро състезание, като накрая трябваше да се задоволи с 5-та позиция, точно преди втория пилот на Ферари Фелипе Маса.

То и това бе единственото интересно в това състезание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Себастиан Фетел отново е световен шампион

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел е новият-стар световен шампион във Формула 1. Германецът завърши на трета позиция в състезанието на пистата „Сузука" в Япония и 4 кръга преди края на сезона си гарантира световната титла. Фетел имаше нужда от само 1 точна точка днес, за да се превърне в най-младият двукратен световен шампион. Германецът го постигна на 24 години и 98 дни, като по този начин подобри постижението на Фернандо Алонсо, който през 2006-та бе с близо година по-възрастен, когато триумфира за втори път в най-комерсиалния автомобилен шампионат.

Иначе победител в „Сузука" стана Дженсън Бътън с Макларън, който изпревари тръгналия от първа позиция Фетел след вторите влизания в бокса, някъде в средата на състезанието, след което и за миг не постави под съмнение успеха си. По този начин британецът продължи с отличното си представяне в последните месеци и след четирите поредни класирания на подиума се поздрави и с победа. Както е известно успехът днес дойде само няколко дни, след като световният шампион от 2009-та година поднови контракта си с тима от Уокинг.

Втори остана пилотът на Ферари Фернандо Алонсо, който също излезе пред Фетел след перфектно проведено влизане в бокса и по-бърза работа на механиците на Скудерията. Страхотно в Япония се представи и 7-кратният световен шампион Михаел Шумахер, който остана шести. Не особено добре се разви състезанието за Люис Хамилтън, който направи силен старт и след първия завой излезе на втора позиция, но с течение на състезанието загуби позиции спрямо първите 4 пилоти. Любопитен момент се случи в средата на състезанието, когато след удар с Фелипе Маса на тресето се появи кола за сигурността. Това бе поредно състезание, в което Маса и Хамилтън се „закачат”, за радост без сериозни последствия.

"Искам да кажа толкова много неща, но в момента ми е малко трудно. Вълнението е огромно. Успяхме да си изпълним целта, която бяхме поставили в началото на сезона. Четиримата на финала се събрахме в по-малко от 10 секунди, което говори колко оспорвано състезание е било. Най-трудното нещо беше да защитим титлата си от миналата година. Радвам се, че го направихме", коментира световният шампион Себастиан Фетел.

Източник: ТопСпорт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно мотивираният Люис Хамилтън сложи край на доминацията на Ред Бул в квалификациите до този момент през сезона във Формула 1.

Съсипаният от критики пилот на Макларън бе най-бърз и в трите квалификационни сесии днес и ще стартира от първа позиция в състезанието утре. Той изпревари с 2 десети от секундата двукратният световен шампион Себастиан Фетел, а трети остана другият Макларън на Дженсън Бътън.

Досега през сезона Фетел и Марк Уебър спечелиха всички квалификации, а за последно Хамилтън тръгна пръв в Канада през 2010. Британецът изостава с 32 точки от съотборника си Бътън в битката за второто място и има нужда от силен резултат, за да се върне в борбата.

Той единствен успя да слезе под минута и 36 секунди, а съотборникът му изостана с малко повече от една десета от Фетел на третата позиция и не успя да стигне до първа редица.

Марк Уебър ще тръгне четвърти, а на трета редица са пилотите на Ферари, като Фелипе Маса пак се класира пред Фернандо Алонсо, но и двамата бяха с повече от секунда по-бавни от Хамилтън.

Челната десетка допълниха Нико Розберг с Мерцедес, Витали Петров с Рено и двамата пилоти на Форс Индия – Пол Ди Реста и Адриан Сутил, които не записаха бързи обиколки в третата фаза на квалификацията.

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер не успя да стигне до третия етап и ще стартира 12-и, като пред него мина и Хайме Алгерсуари с Торо Росо.

Състезанието е утре от 9,00 часа сутринта българско време.

Q3 Пилот: Отбор: Време:

1 Люис Хамилтън Макларън 1:35.820

2 Себастиян Фетел Ред Бул 1:36.042

3 Дженсън Бътън Макларън 1:36.126

4 Марк Уебър Ред Бул 1:36.468

5 Фелипе Маса Ферари 1:36.831

6 Фернандо Алонсо Ферари 1:36.980

7 Нико Росберг Мерцедес 1:37.754

8 Витали Петров Рено 1:38.124

9 Пол ди Реста Форс Индия без време

10 Адриан Сутил Форс Индия без време

Q2 Елиминационно време: 1:38.254

11 Хайме Алгерсуари Торо Росо 1:38.315

12 Михаел Шумахер Мерцедес 1:38.354

13 Себастиян Буеми Торо Росо 1:38.508

14 Камуи Кобаяши Заубер 1:38.775

15 Бруно Сена Рено 1:38.791

16 Пастор Малдонадо Уилямс 1:39.189

17 Серхио Перес Заубер 1:39.443

Q1 Елиминационно време: 1:39.464

18 Рубенс Баричело Уилямс 1:39.538

19 Хейки Ковалайнен Лотус 1:40.522

20 Ярно Трули Лотус 1:41.101

21 Тимо Глок Върджин 1:42.091

22 Жером д'Амброзио Върджин 1:43.483

23 Витантонио Лиюци Испания 1:43.758

24 Даниел Рикардо Испания без време

forza alonso !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фетел отново стартира първи, този път в Индия

Публикувано изображение

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел се завърна начело на колоната, след като в квалификацията за Гран при на Индия, германецът даде най-доброто време. Себ ще стартира утре от първа позиция, след като неговият основен конкурент Люис Хамилтън сложи край на бързата си обиколка в последните секунди от Q3. Трети и четвърти останаха Марк Уебър с Ред Бул и Фернандо Алонсо с Ферари. Пети се нареди Дженсън Бътън с Макларън, докато шести ще стартира Фелипе Маса с Ферари. Бразилецът обаче потроши предното дясно окачване на своя болид в последните секунди от квалификацията, след като уцели дупка в бордюра на един от завоите.

Днешният пол-позишън бе 13-и за немския двукратен шампион. Той водеше от рано в Q3, но направи още един тур в заключителните секунди за да си подсигури първото място. Люис обаче има наказание от три места назад, което означава, че ще стартира пети. Разликите преди втората летяща обиколка на Себ с останалите от топ 4 бе около една десета. В крайна сметка, времето му от 1:24.178 дойде в самия финал на сесията и никой от неговите конкуренти нямаше време за да се опита да подобри това постижение.

Пистата “Буд“ изненада с още едно неочаквано явление. След като пилоти и отбори се нагледаха на дефицитен ток и разхождащи се по трасето кучета, днес Фелипе Маса успя да уцели дупка в бордюра на един от завоите, която директно прекърши окачването на предна дясна гума. Неговото Ферари стана неуправляемо и бразилецът нямаше какво друго да направи освен да гледа безпомощно как стената се приближава неумолимо. Последва удар, от който обаче Маса излезе невредим.

По-назад в класирането останаха Нико Розберг с Мерцедес, който зае седмо място. Неговият съотборник Михаел Шумахер не успя да достигне до Q3, след като няколко стотни го оставиха на 12-а позиция. Осми, за радост на местните фенове, се нареди Адриан Сутил с Форс Индия. Торо Росо записаха успешно представяне в квалификацията, след като Себастиен Буеми и Хайме Алгуерсуари успяха да достигнат до топ 10, като се наредиха сътоветно девети и десети.

1 Себастиан Фетел Ред Бул - Рено 1:26.218 1:24.657 1:24.178

2 Марк Уебър Ред Бул - Рено 1:26.473 1:25.282 1:24.508

3 Фернандо Алонсо Ферари 1:26.774 1:25.158 1:24.519

4 Дженсън Бътън Макларън - Мерцедес 1:26.225 1:25.299 1:24.950

5 Люис Хамилтън Макларън - Мерцедес 1:26.563 1:25.019 1:24.474

6 Фелипе Маса Ферари 1:27.012 1:25.522 1:25.122

7 Нико Розберг Мерцедес GP 1:26.364 1:25.555 1:25.451

8 Адриан Сутил Форс Индия - Мерцедес 1:26.271 1:26.140

9 Себастиян Буеми Торо Росо - Ферари 1:26.608 1:26.161

10 Хайме Алгуерсуари Торо Росо - Ферари 1:26.557 1:26.319

11 Виталий Петров Рено GP 1:26.189 1:26.319

12 Михаел Шумахер Мерцедес GP 1:26.790 1:26.337

13 Пол ди Реста Форс Индия - Мерцедес 1:26.864 1:26.503

14 Пастор Малдонадо Уилямс - Косуърт 1:26.829 1:26.537

15 Бруно Сена Рено GP 1:26.766 1:26.651

16 Рубенс Барикело Уилямс - Косуърт 1:27.479 1:27.247

17 Серхио Перес Заубер - Ферари 1:27.249 1:27.562

18 Камуи Кобаяши Заубер - Ферари 1:27.876

19 Хейки Ковалайнен Лотус - Рено 1:28.565

20 Ярно Трули Лотус - Рено 1:28.752

21 Даниел Рикардо HRT/Испания - Косуърт 1:30.216

22 Нараин Картикеян HRT/Испания - Косуърт 1:30.238

23 Жером Дамброзио Върджин - Косуърт 1:30.866

24 Жером Дамброзио Върджин - Косуърт 1:34.046

sportal.bg

forza alonso !!!

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожелавам на всички по-успорвана битка през новия сезон ! Дано Ферари и Мерцедес дръпнат малко че да е интересно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожелавам на всички по-успорвана битка през новия сезон ! Дано Ферари и Мерцедес дръпнат малко че да е интересно !

Ива , случайно да знаеш кога стартира новия сезон ?!? ( въпроса е риторичен ... може да не ми отговаряш )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оп... най-накрая... мислех че поне в този форум няма да се заяждат хората като момиче изрази мнението си но уви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оп... най-накрая... мислех че поне в този форум няма да се заяждат хората като момиче изрази мнението си но уви...

Навсякъде има заяждане, трябва да не ти прави впечетление, иначе дано през новия сезон има по оспорвана битка, че с тази доминация на ред бул, състезанията доскучават.

А относно кога започва новия сезон, това е датата, в която свърши стария :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЛУПОСТИ ... въобще не ми е било целта да се заяждам ! Ако си се почувствала така ... ИЗВИНИ МЕ ... МОЛЯ ТЕ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кими Райконен впечатли екипа си след първия тест

Публикувано изображение

Финландецът е на двудневни тестове във Валенсия, като целта е да свикне с промените, които настъпиха в най-престижната автомобилна надпревара

Водещият инженер в тима на Лотус Алън Пърман смята, че с представянето си в първия ден, в който отново седна в болид от Формула 1, Кими Райконен дава заявка за големи успехи през сезона.

В момента финландецът е на двудневни тестове във Валенсия, като целта е да свикне с промените, които настъпиха в най-престижната автомобилна надпревара, докато той се подвизаваше в Световния рали шампионат през последните два сезона.

Тренировачните сесии световният шампион от 2007-ма година ще проведе с болида на Рено от сезон 2010. Резултатите на Райконен няма да бъдат оповестени, защото той използва демонстративни гуми, а и стара машина, но Пърман заяви, че класата на Ледения си личи от първата тренировка.

"Райконен се справя много добре още от първата тренировка. Трудно е да се определи какво трябва да бъде нивото му, но през целия ден поддържаше доста добро темпо.

Той е много опитен пилот. Ясно е, че работим със световен шампион. Това беше един успешен ден", сподели инженерът на Лотус пред BBC Sport.

Той добави още, че не знае защо финландецът има репутация на некомуникативен, защото към новия си отбор се е приобщил бързо.

"Явно Кими има две лица - едното е за пред медиите. Той си е напълно нормален. Беше готов да седне и да говори за колата толкова, колкото е необходимо. Много е общителен", подчерта Пърман.

inews.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим. Шампионите не са вече това, което бяха. Най-голямата тъпотия - Рено стана Лотус. Не знам, но ако бях шеф в Рено, щях да уволня целия рекламен отдел.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим. Шампионите не са вече това, което бяха. Най-голямата тъпотия - Рено стана Лотус. Не знам, но ако бях шеф в Рено, щях да уволня целия рекламен отдел.

forza alonso !!! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този СЕЗОН ще бъде феноминален 6-ма световни шампиони се борят за една титла. Не съм за никой, но само едно не искам Л. Хамилтън да спечели. Той прави едни от най- добрите изпреварвания, но и най- тъпите катастрофи. А когато ФИА иска да го накаже той пише туита си " АЗ съм единстения чернокож и за това ....". Извинявам се на феновете на Л. Хамилтън ако съм ги обидил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този СЕЗОН ще бъде феноминален 6-ма световни шампиони се борят за една титла. Не съм за никой, но само едно не искам Л. Хамилтън да спечели. Той прави едни от най- добрите изпреварвания, но и най- тъпите катастрофи. А когато ФИА иска да го накаже той пише туита си " АЗ съм единстения чернокож и за това ....". Извинявам се на феновете на Л. Хамилтън ако съм ги обидил.

Който и да спечели, ще е заслужено. Аз съм бил фен на много пилоти, включително и на Хамилтън първата година. Не знам за кого ще викам, но със сигурност един от тях ще е Уебър. Ако не тръгне добре колата му, ще си избера някой друг за шампион. Иначе, през годините съм бил за: Прост, Менсъл, Патрезе, Бергер, Шумахер, Алонсо, Хамилтън, Бътън, Уебър, Фетел и в отделни състезания за много други пилоти, представили се добре на него етап. Стискам палци и за Виталий, че е най-близо до нас.

Що се отнася до БНТ, там нещата май не са много ясни. Не е ясно и дали Тенчев ще коментира, тъй като има и други кандидати. Със сигурност правата са на TV+ за 3 години, каквото и да означава това. Най-сигурно е, че F1 ще се гледа по RTL. Никъде все още няма информация за това, кой ще излъчва и коментира състезанията. Ако ги дават по БНТ2 означава, че трябва да променят програмната си схема или да дават предаването на запис, което не е решение. Поне от списание club S1 казват, че има и други желаещи да коментират, освен Иван Тенчев. А как ще се уреждат правата, не е много ясно все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася до БНТ, там нещата май не са много ясни. Не е ясно и дали Тенчев ще коментира, тъй като има и други кандидати. Със сигурност правата са на TV+ за 3 години, каквото и да означава това. Най-сигурно е, че F1 ще се гледа по RTL. Никъде все още няма информация за това, кой ще излъчва и коментира състезанията. Ако ги дават по БНТ2 означава, че трябва да променят програмната си схема или да дават предаването на запис, което не е решение. Поне от списание club S1 казват, че има и други желаещи да коментират, освен Иван Тенчев. А как ще се уреждат правата, не е много ясно все още.

Дано е по Бнт, че ми писна тая сателитка да купува правата за мачове и други спортни събития. Ако Бнт дават състезанията и върнат Тенчев донякъде ще изкупят греха за турските новини. Все пак без тях ще е най-добре, но това е друга тема. Go Mclaren! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за БНТ & Тенчев забравете ! ТВ+ , М.Манчев & Емилиян Стайков ! Това е положението !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...