Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Saw - "Убийствен пъзел"

Препоръчан отговор

Току що изгледах Saw . 01 : 23 h e.Филмът е потресаваща смес.50 % кримка + 50 %

ужаси.Да си отрежеш крака , за да живее семейството ти....Не е за всеки този тип филми , но Стивън Стилбърг има да догонва.Някога имаше The Bone Collector.Да го дават за лека нощ деца.Оценка 9/10 , макар че надали ще спечели Оскар като

" Мълчанието на агнетата ".

Редактирано от Stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Току що изгледах Saw . 01 : 23 h e.Филмът е потресаваща смес.50 % кримка + 50 %

ужаси.Да си отрежеш крака , за да живее семейството ти....Не е за всеки този тип филми , но Стивън Стилбърг има да догонва.Някога имаше The Bone Collector.Да го дават за лека нощ деца.Оценка 9/10 , макар че надали ще спечели Оскар като

" Мълчанието на агнетата ".

<{POST_SNAPBACK}>

а субтитри от къде да дръпнем cool.gif Предварително "МЕРСИ"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мене филмът е по-скоро дразнещ с абсурдните реакции на героите в него. Осоебно момента, в който единият надаваше нечленоразделни викове, понеже не може да достигне до мобилния телефон, намиращ се на 30 см от ръката му. Струва ми се, че болшинството от хората биха придърпали въпросния телефон с ризата си примерно, вместо да си режат крака с трион :wors: Да не говорим за наркоманката, която трябваше да извади ключа от стомаха на упоения си приятел. Можеше да направи 5-6-сантиметров разрез, който след това да бъде зашит без опасност за живота му, а не да го ръга както и дойде. А след това, разминавеайки се с психопата със скалпела в ръката си да не му направи нищо :wors:

Абсурдната постановка с отровата в кръвта и цигарата също много ме подразни. Мисля, че дори за хора с елементарни познания по токсикология е ясно, че няма отрова, която едновремено:

- да има толкова ниска токсичност, че количеството и в кръвта да не води до загуба на съзнание (твърдеше се, че "жертвата нямала друг избор с толкова отрова в кръвта, освен да се самоубие");

- да има толкова висока токсичност, че около 10 милиграма от въпросната кръв с разтворена в нея отрова, при това приета орално (!) да е смъртоносна.

Като цяло, ако трябва да давам оценка за филма мисля, че е на километри след класиката в жанра "Седем".

Редактирано от V12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмът е гениален! А и е от любимия ми жанр - ужаси. А колкото до "абсурдните постановки" , то.. това не е документален филм, нали? :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

V12, ти или си професионален критик или гледаш филните само за да им намираш някакви недостатъци и грешки.

Филмът е изключителен, и е доста близо до "Седем". Малко са филмите като "Saw" в които няма празен кадър, всичко ти носи информация и в един момент може да ти се стори ненужен или излишен, но като изгледаш филма ще развереш, че точно тогава е трябвало да стане точно това.

Уникален сюжет, не мога да кажа нищо лошо за него наистина е невероятен. Актьорската игра също е много добра. Самата идея да караш хората да правят първичното да убиват за да живеят те е потресаващо. Не е трябвало да прави херургическа операция, а да го убие за да се спаси!

Идеята е да се осакати за да живеят тези които обича, а не да придърпа телефона с риза.

Един съвет от мен:

Седни и го гледай така както се гледа филм. Наслаждавай се на геня на рейисьора. Не можеш да отречеш отличната работа на хората направили този фил. Сигурен съм, че ще се говори дълго за него, и не бих се учудил ако получи нвколко номинацйи за Оскар. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
V12, ти или си професионален критик или гледаш филните само за да им намираш някакви недостатъци и грешки.

Всеки има право на мнение, но определено не мога да се съглася, че умишлено търся недостатъци във филмите, които гледам. Може би просто критериите ми са по-високи ? :baby:

Че този филм няма да спечели "Оскар" е ясно, но дори и да го направи, не бих се трогнал особено. След като един от най-добрите филми на 20-ти век - "Адвокат на дявола" - дори не беше номиниран, а някаква поръчана и платена от чифути пропагандна лента - "Списъкът на Шиндлер" - събра 7 статуетки, въпросната награда няма особен авторитет в очите ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Какво мислите за филма?Харесвата ли го,тъп ли е :):)

Успя ли да ви привлече вниманието ;):whist::wors:

Иии как мислите-филм 1 или 2 беше по интересен :wors::wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата част saw много ми хареса гледах го с много голям интерес а и имаше какво да се види.До колкото за saw2 останах много разочарован, меко казано даже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че убийствен пъзел 1 беше доста по интересен :)

За 2 филм х,м еми той доста кръв се проля в него и беше доста напрегнат-все пак отново се прояви гениалноста на ПЪЗЕЛА ;):whist::)

Иначе сега чакам 3 част :wors::wors:

вие какво ще кажете laugh.giflaugh.gif

Първата част saw много ми хареса гледах го с много голям интерес а и имаше какво да се види.До колкото за saw2 останах много разочарован, меко казано даже.

<{POST_SNAPBACK}>

Да напълно съм сагласен с теб :wors:

Но да се надяваме че saw 3 ще е много по успешен,нали? :hush::P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Напълно съм съгласен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата част беше по-хубава.Втората се бяха опитали да я направят заплетена ама според мен не са успели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първата част беше по-хубава.Втората се бяха опитали да я направят заплетена ама според мен не са успели.

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласен съм с теб :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен на хора, които харесват такъв тип филми, определено ще им хареса. За мен първа част както по-често става е по-добра, във втора липсва момента на изненадата :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен и двете ми харесаха.На фона на всички подобни филми,които излязоха в последните 2-3 год. са направо "убийствени".Приятел който не харесва такива филми каза,че е страхотен,което е добра атестация и означава ,че филмчето наистина е добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледала Saw 1. Но в киното се натъкнах на Saw 2 и просто.. не ми хареса. Толкова много кръв... ужас! Както казаха половината хора от киното ( и което мнение споделям ) - няма да се гледа 3-та част! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Както във всички останали филми първа част винаги е по-добра от втора. Пъзелът не прави изклкючение, въпреки, че и във втора част има какво да се види.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм на това мнение

Както във всички останали филми първа част винаги е по-добра от втора. Пъзелът не прави изклкючение, въпреки, че и във втора част има какво да се види.

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично останах разочарована от SAW 2, може би защото имах големи очаквания след 1-ия филм. А за 3-ти Пъзел загубих интерес напълно, дано не съм права :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата част не ми хареса и съответно не смятам дори да свалям втората, а аз свалям доста неща, дори да не ги гледам. Първия филм беше изключително тъп. Гадните моменти във филма целят да прикрият слабоумния сценарии и актьори. Ако исках да гледам нещо толкова гадно, то хиляди пъти бих предпочел "Зъболекарят" 1,2,3..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен филма ми хареса много и 1 и 2 гледахме го със приятели и се накефихме страшно много на филма, ще чакаме и 3 :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гадните моменти във филма целят да прикрият слабоумния сценарии и актьори.

И двата филма са оригинални, всеки за себе си. Естествено, че 1-цата е много по-добра, но 2-ката е с по-динамично действие. Да не забравяме, че 2-та филма са на различни режисьори, като сценария за The Saw 2 е писан преди The Saw 1, и в последствие е нагаждан за да бъде като продължение на първия Убийствен пъзел.

Не съм съгласен с djagi за слабоумния сценария - напротив, 1-цата слага доста скъпи сценарии в джоба си, имайки предвид нищожния бюджет, с който е заснет първият филм. За мен The Saw е типичен пример за филм, който всеки може да направи, стига да има оригинална идея и леко налудничаво съзнание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
За мене филмът е по-скоро дразнещ с абсурдните реакции на героите в него. Осоебно момента, в който единият надаваше нечленоразделни викове, понеже не може да достигне до мобилния телефон, намиращ се на 30 см от ръката му. Струва ми се, че болшинството от хората биха придърпали въпросния телефон с ризата си примерно, вместо да си режат крака с трион :angry: Да не говорим за наркоманката, която трябваше да извади ключа от стомаха на упоения си приятел. Можеше да направи 5-6-сантиметров разрез, който след това да бъде зашит без опасност за живота му, а не да го ръга както и дойде. А след това, разминавеайки се с психопата със скалпела в ръката си да не му направи нищо :)

Абсурдната постановка с отровата в кръвта и цигарата също много ме подразни. Мисля, че дори за хора с елементарни познания по токсикология е ясно, че няма отрова, която едновремено:

- да има толкова ниска токсичност, че количеството и в кръвта да не води до загуба на съзнание (твърдеше се, че "жертвата нямала друг избор с толкова отрова в кръвта, освен да се самоубие");

- да има толкова висока токсичност, че около 10 милиграма от въпросната кръв с разтворена в нея отрова, при това приета орално (!) да е смъртоносна.

Като цяло, ако трябва да давам оценка за филма мисля, че е на километри след класиката в жанра "Седем".

Първо реакциите на хората не са абсурдни. Поставен в такава ситуация като тези хората не разсъждават съвсем трезво. Едва ли ако на теб ти се случи същото няма да издаваш нечленоразделни викове, ако не можеш да се добереш до телефона. В този момент актьора играеше, изпаднал в истерия човек и щеше да е малко нереалничко ако тръгне да разсъждава. Малко по- напред във филма той посъветва другия актьор да придърпа касетофончето(или както искаш там го наречи) със ризата. В момента, когато времето беше свършило, той смяташе, че жена му и децата са му най- вероятно мъртви и изпадна в така нареченото клинично състояние на истерия. Като интелигентен човек, би трябвало да знаеш, че не може да се разсъждава така, все едно си станал току що от сън с отпочинал мозък. Хората прибягват до отчаяни мерки в крайни ситуации и затова си отряза карака. Още повече го изигра много реалистично.

Второ, наркоманката имаше само 1 минута да намери ключа и не веярвам, че ти поставен в такава ситуация ще внимаваш с точност да разрежеш с ножа, дори и белег да не му остане. Не може да се прави на хирург при положение, че й оставаше само 25 секунди да разреже корема му и да отключи устройството, след като го беше намерила в стаята. "Пъзела" е категоричен "Живей или умри, твой е избора". Поставена в такава ситуация тя трябваше да извади ключа по най- бързия начин, а и съзнанието й е замъглено от случващото се да мисли трезво какво да направи. Плюс това тя не знае къде точно е клуча в корема му, за да го извади с оперативна точност. Вярно е, че се казва "стомаха" във филма, ама простата баркоманка откъде може да знае, че стомаха е горе изместен в едната половина, не вярвам да е учила анатомия и физиология на човека. Още повече храната преминава за половин час в деругото ниво от храносмилателната система, т.е. в червата. Ако си гледал внимателно филма, би забелязал, че тя бърка в черва, а не в стомах, което значи, че ако търсеше в стомаха, щеше да сгреши, понеже наистина ключа е преминал в следващото ниво на храносмилателната система.

Трето, за отровата, не знам откъде ти идват тези компетентни знания или откъде си го чел, но говориш пълни глупости. Всичко за отровата е възможно, което е във филма. Може да има бавноциркулираща отрова,. Повечето отрови са бавнодействащи, може да те тровят с години, без да знаеш и накрая да се гътнеш и чак при аутопсията да разберат защо. Също така токсичността на отровата в кръвта може да е толкова висока, че да го убие. Не е казано, че за 15 секунди трябва да умре. Неслучайно е дадено време от близо 6 часа и нещо, може да умре чак след 3 часа, но ще умре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване