Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

Открих проблема и го реших.Самото стартиране на DC Unlocker вкарва флашката в диагностик режим без значение има ли сим карта или няма.Понеже видях,че тегли ZTE Diagnostic драйвери ,потърсих информация в гугъл и попаднах на това https://3ginfo.ru/page85.html

точка 5.  след като се направи флашката става пак в нормал мод и си тръгва и работи нормално.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро реших да се възползвам от услугата на виваком и да ползвам 3G интернет. Дадоха ми следния USB модем: USB HSDPA MODEM Huawei E173.

Спазих указанията дадени ми от Vivacom, инсталирах приложението, но имам проблеми с достъпа до интернет. Показва ми, че свързването е успешно, приложението си показва текущата скорост (не е нула), но когато започна да сърфирам не ми зарежда страницата. Много рядко от многобройните ми опити е успявало да зареди страницата, но много бавно и на следващия опит спира. Тествал съм го на различни местоположения - същата работа. Свързах се с Vivacom, но не успяха да ми помогнат. Реших да пробвам на друг компютър. Там тръгна. Сърфирам си нормално. Показателите за скоростта са същите, като на моя компютър, но за разлика от него тук сърфирам безпроблемно. Някой има ли идея какъв е може да е проблема ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи статични DNS адреси и ще текне

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи статични DNS адреси и ще текне

Здравей,

За съжаления, няма никакъв опит с networking-а. Би ли ме насочил от къде да ги намеря тези статични DNS. Погледнах в профила, който е създаден по подразбиране в приложението на Vivacom и там е отметнато да се използват Динамични DNS, нямам обаче възможността да редактирам базовия профил и пред мен остава варианта да създам нов, но когато сложа отметка за използване на статични DNS приложението  ми иска да въведа първичен и вторичен адрес. И до тук стигат моите знания и възможности за сега. Бихте ли ме упътили как да продължа ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да махнеш тази отметка и виж ще се появят ли полета за адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да махнеш тази отметка и виж ще се появят ли полета за адреси.

Когато дам отметка на статични DNS, на новосъздадения ми профил и се появяват полета за въвеждане на DNS адреси - първичен и вторичен. Взех някакви от сайта на виваком   212.39.90.42 и   212.39.90.42 , но не текна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с

208.67.222.222

208.67.220.220

или

8.8.8.8

8.8.4.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа. Пробвах и тези на Google, но без ефект. На другият компютър, на който го тествах USB модема тръгна от раз. (по подразбиране, както беше с динамични DNS). Четох в Google за някаква защитна стена на модема, която може да създава някакъв проблем, ама нищо не мога да намеря за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише? Каква грешка се появява?

Към Вива свързва ли се?

Име на профил - VIVACOM Internet
 APN (статичен) - internet.vivacom.bg
 CHAP удостоверяване - отметка
 Предпочита HSDPA - отметка
 Номер за достъп - *99#
Потребителско име - VIVACOM
Парола - VIVACOM
 SMS център за съобщения - +359878000333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложението не ми дава достъп да редактирам профила Vivacom Interner, затова си направих мой профил, като се свързвам, чрез него.

Снимки

http://prikachi.com/images.php?images/958/8066958s.png

http://prikachi.com/images.php?images/965/8066965k.png

http://prikachi.com/images.php?images/968/8066968y.png

За HSDPA нищо не пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам под ръка в момента китайче за да погледна настройките. Обади се на Viva  и ги питай защо нямаш HSDPA  режим на свързване.

А някакъв нет тръгна ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то някой път тръгва. Врътва 2-3 странички и спира. На приложението показва, че върви ама не мога да сърфирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фактът, че няма HSDPA е смущаващ. А силата на сигнала как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силата на сигнала си е Ок 95%. Тези дни звънях на Vivacom - препратиха ме през 3 телефона. Питах ги за проблема и за техните статични DNS и за HSDPA и нищо не ми казаха, веднага отклониха темата - сигурно не знаеха - и ми казаха да потърся проблема в компютъра. Тествах USB модема и на 3ти компютър и там не тръгна. Резултата за сега е 2:1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой ползвал ли е 3G Mobix интернет, интересува ме дали става за онлайн игри т.е. как са с латенцията/пинг и дали връзката е стабилна (Клетките на Виваком са на 100 метра над удома). Понеже в моя район мога да ползвам само ADSL 1mbps и примерно имам ping към abv.bg - 30ms а към сървър в LA - 200 ms и връзката прекъсва понеже са скапани телефонните кабели за това търся друг начин.

Редактирано от FpI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми 3G модем с антена за район със слаб сигнал.

По възможност да може да работи с Теленор и Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин vivacom usb stick да бъде подкаран на уиндоус 8.1? На жената и тръгва на таблета, но на лаптопа със 7-ца няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да кажете и модела на стика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CE 0700
TCT Mobile Limited KNU
One Touch x220L 10 421
X220L - 2BVVBG1

Това пише като отворя капачето му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mitosandov пробвай този.

http://dox.bg/files/dw?a=cd37b5acaf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ExaFlop написа:

mitosandov пробвай този.

http://dox.bg/files/dw?a=cd37b5acaf

Господ здраве да ти дава!!! Благодаря! Всичко работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:)

Разрових се в склада и ... :) Да си го ползваш със здраве.

Събирам си кат' един Плюшкин...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.04.2015 г. в 21:58, JustBePlayer написа:

Силата на сигнала си е Ок 95%. Тези дни звънях на Vivacom - препратиха ме през 3 телефона. Питах ги за проблема и за техните статични DNS и за HSDPA и нищо не ми казаха, веднага отклониха темата - сигурно не знаеха - и ми казаха да потърся проблема в компютъра. Тествах USB модема и на 3ти компютър и там не тръгна. Резултата за сега е 2:1

С каква ОС са трите компютъра? На едно и също място ли си тествал услугата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎20‎.‎6‎.‎2016‎ г. в 19:12, mitosandov написа:

Господ здраве да ти дава!!! Благодаря! Всичко работи!

Линкът в dox вече е невалиден, затова качих нов в yandex:
https://yadi.sk/d/q3xY4VDptaMsu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...