Премини към съдържанието
Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

А дали имаш версия и за Win 10 Pro 64 bit защото тъпото животно стартира според мен само ъпдейта и сега версията за win 8 не работи - цъкам connect, пише около 20 секунди connecting и после край...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да инсталираш драйвъра през десен клик по инсталатора-> Properties->Compatibility->Windows 8->Apply->OK->десен клик->Run as administrator.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ще карам направо на въпроса, макар темата да е малко стара, но имам един въпрос и ще се радвам, ако някой от Вас има понятие как да се справя със следната ситуация: Взет е интернет модем на Виваком - https://www.vivacom.bg/bg/residential/polezni-syveti/nastrojki-za-ustrojstvo/nastrojki-za-3g-modemi/lte-usb-stick-huawei-e3372s.html обаче същия не може да се инсталира коректно на Windows 10 64bit, пробван е на ХР и на 7-мица - тръгва без проблеми. Гледах по различни и разнообразни форуми, но никъде не открих решението на проблема, пробвах различни драйвъри, които "уж" са дадени за конкретния продукт, но все без успех. Ако имате някаква идея или желаете повече информация за случая, моля кажете! Благодаря Ви, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го инсталираш в Compatibility mode за Windows 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проибвай с HUAWEI_Driver_5.05.02.00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте виждам, че темата е стара, но се нуждая се от вашата помощ.
Имам модема Huawei E173s-2, който работи със софтуера на Vivacom и бих искал да го отключа и да мога да го ползвам към всички оператори.
Свалих си програмата Universal_MasterCode и генерирах, въведох IMEI кода и генерирах unlock и flash кодове.
Проблемът е, че ударих на греда след това. Доколкото разбрах трябва да сваля firmware-а за модема, а линковете, които са публикувани тук не работят. Изписва ми, че файлът е преместен.
Много ще съм благодарен ако някой от вас ми изпрати firmware-а за модема или качи работещите линкове от data.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.02.2019 г. в 16:43, rostislaf написа:

Виж този линк дали ще ти помогне https://www.modemunlock.com/huawei-e173-unlock-3g-usb-modem.html

Извинявам се за закъснелия отговор. Първоначално този линк ползвах и следвах като стъпки но като се опитам да инсталирам firmware-а ми изписва грешка. Мисля, че firmware-а качен в този сайт е различен. На мен ми трябва за E173s-2. Надявах се някой от вас да има файла :(
Ще съм ви много благодарен ако някой го има и го сподели.
Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, DarkEdge написа:

Благодаря, но не работят линковете като се опитам да сваля който и да е файл. Изписва ми грешка :(

0.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Успях да намеря точния firmware (Huawei E173s-2 Firmware CH1E173SM 21.045.06.00.55.B726) . Автора на темата на страница 10 е предоставил един руски полезен сайт, в който успях да намеря линк за тази версия. Вече модема работи и със СИМ карти, които не са на Vivacom. Следващото нещо, което се опитвам да направя е да активирам Voice Feaure опцията. Доколкото разбрах на версия тя не се поддържа официално на модела E173s-2, но автора на темата, на страница 10 е написал, че е успял да я активира на неговия модем. Много ще се радвам ако някой ми помогне да я активирам и аз.

на 31.12.2014 г. в 4:53, Rub4o написа:

За съжаление, информацията която успях да намеря е, че хардуера CH1E173SM не поддържа voice feature опцията.

Voice feature       : not supported in current firmware (дори и след ъпдейт на фърмуера)

Това обаче не е пречка (поне при моя тест на два модема на Глобул/Теленор и Виваком) при поставяне на стандартна SIM карта да успея да набирам и получавам входящи обаждания през Huawei Mobile Partner 16, при ъпдейтнатите firmware-и с налични инсталирани дравери 5.01.13.00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване