Премини към съдържанието
m65

Размазан шрифт в Windows 7

Препоръчан отговор

Здравей те. Преди да започна да пиша тези редове изчетох доста по този въпрос в няколко форума, но така и не намерих решение на проблема с размазаните шрифтове в Windows 7.

Ползвам Windows 7 Ultimate 64 с който не съм имал проблеми от около 6-7 месеца, тъй като го ползвам и на лаптопът. Когато инсталирам Windows XP този проблем не съществува.

Ползвам драйверите от диска които са в комплекта с дънната платка, ползвам и изтеглени драйвери от сайта на производителя ASRock и от сайта на Intel за процесора, но резултатът е един и същ.

Включвам и изключвам ClearType, сменям шрифтове и резултат няма.

Хардуерът който ползвам е следният;

Дънна платка: ASRock H61DE/S3 http://www.asrock.co...?Model=H61DE/S3

Процесор: Intel Core i3-2105 http://ark.intel.com/products/55448

RAM: Kingston DDR3 4GB/1333MHz/2x2GB/Dual Kit HyperX http://www.donsoft-b...id_product=2283

HDD: WD Caviar Blue http://www.wdc.com/e...cts.aspx?id=110

Захранване: Fortron 400W

Предложете решение на проблема който е доста дразнещ, ако ли не да минавам отново на Windows XP.

post-54553-0-24795300-1318013487_thumb.p

post-54553-0-93008200-1318013500_thumb.p

post-54553-0-39207700-1318013515_thumb.p

post-54553-0-86009300-1318013528_thumb.p

post-54553-0-99881000-1318013542_thumb.p

post-54553-0-24546400-1318013557_thumb.p

post-54553-0-47338400-1318013570_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промяна на резолюцията, бутон Auto на монитора.

Това беше от първите неща на които се спрях, от монитора не може да се отстрани разностранността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше от първите неща на които се спрях, от монитора не може да се отстрани разностранността.

Понеже съм сигурен, че и това си направил, няма да питам дали резолюцията избрана в Windows отговаря на стандартната за монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм сигурен, че и това си направил, няма да питам дали резолюцията избрана в Windows отговаря на стандартната за монитора.

Мониторът ми има два входа VGA и DVI, като е на автоматичен режим. При всяко пускане на дисплея излиза информация в какъв режим е включен и каква е препоръчителната резолюция и препоръчителната честота.

Ако има проблем това се набива на очи при всяко пускане, и просто няма как да не се види.

В момента ползвам VGA кабела и съшият вход на монитора, като и това няма как да се сгреши по разбираеми причини.

Според мен има нещо сбъркано ( или не знам как да го нарека по друг начин ) в самият драйвер за видеото.

Пак да спомена при инсталиране на Windows XP само с инсталиране на необходимият драйвер за графиката всичко си идва на място.

post-54553-0-59350200-1318085754_thumb.j

Редактирано от m65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От разширените настройки,Свойства на системата,Разширени,Визуални ефекти махни отметката от Изглаждане ръбове на екранни шрифтове и потвърди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ClearType?

Какво за ClearType, по-горе писах, че няма ефект. Дали е включен или не все си го има размазването.

От разширените настройки,Свойства на системата,Разширени,Визуални ефекти махни отметката от Изглаждане ръбове на екранни шрифтове и потвърди.

Това също не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм случаи с по-старите интелски чипове /G31 ,G41 и HD graphics / на дъното. Ако си с широкоекранен монитор и ползваш вграденото видео има вероятност да не засече нужната резолюция и тогава размазва шрифта.Отговора е на сайта на интел.Тегли се специален драйвър и проблема се решава.

http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-028366.htm -тук има малко инфо .

p.s. Тъй като няма информация за монитора ти или дали имаш видео карта давам само предположение .Дано да съм бил полезен.

Редактирано от UnderDark (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм случаи с по-старите интелски чипове /G31 ,G41 и HD graphics / на дъното. Ако си с широкоекранен монитор и ползваш вграденото видео има вероятност да не засече нужната резолюция и тогава размазва шрифта.Отговора е на сайта на интел.Тегли се специален драйвър и проблема се решава.

http://www.intel.com...b/CS-028366.htm -тук има малко инфо .

p.s. Тъй като няма информация за монитора ти или дали имаш видео карта давам само предположение .Дано да съм бил полезен.

Отделна видео карта не ползвам, ползва се тази вградена в процесора.

Монитора е 17" , формат 4:3.

post-54553-0-20443700-1318092960_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако информацията от последния пост е вярна, то мониторът е не 4:3, а 5:4. В първия пост се вижда, че зададената резолюция е 1280*960, което е точно 4:3, а понеже мониторът не е, се получава разтягане, от там и замазването на шрифтовете.

С една дума 1280*1024 е нужната резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако информацията от последния пост е вярна, то мониторът е не 4:3, а 5:4. В първия пост се вижда, че зададената резолюция е 1280*960, което е точно 4:3, а понеже мониторът не е, се получава разтягане, от там и замазването на шрифтовете.

С една дума 1280*1024 е нужната резолюция.

Грешката е моя в самото изписване на вместо 5:4 съм изписал 4:3.

Резолюцията си е такава каквато трябва, в пост 5# съм постнал снимка на резолюцията.

А драйвери за монитора ?

До сега си "играх" със софтуера за монитора, инсталирах драйвер, но и от там нищо не се получава.

При Windows XP когато честотата на опресняване не е необходимата така се получава. Но тук не мога да и намаля стойността по-малко 60 херца, другата разрешена е 75 херца, но там е още по-размазано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега си "играх" със софтуера за монитора, инсталирах драйвер, но и от там нищо не се получава.

При Windows XP когато честотата на опресняване не е необходимата така се получава. Но тук не мога да и намаля стойността по-малко 60 херца, другата разрехена е 75 херца, но там е още по-размазано.

След като монитора не се разпознава, ще ти показва само тези честоти.

Инсталирай му драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това направих, но както написах и по-горе няма полза и от това. Дали е с драйвера за монитора или без него все едни и същи херци показва 60 и 75.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a случайно само под 7 ли го прави? или и под xp щото ако го прави и на двете о.с. значи е за сервиз, ако не търси дайвер за видеото... п.с. кви са тия глупости - драйвер за монитора - такова нещо няма от 10 години (до сега само на един танберг ми се е налагало да ползвам и то за 98-ца)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a случайно само под 7 ли го прави? или и под xp щото ако го прави и на двете о.с. значи е за сервиз, ако не търси дайвер за видеото...

п.с. кви са тия глупости - драйвер за монитора - такова нещо няма от 10 години (до сега само на един танберг ми се е налагало да ползвам и то за 98-ца)

1#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a случайно само под 7 ли го прави? или и под xp щото ако го прави и на двете о.с. значи е за сервиз, ако не търси дайвер за видеото...

п.с. кви са тия глупости - драйвер за монитора - такова нещо няма от 10 години (до сега само на един танберг ми се е налагало да ползвам и то за 98-ца)

В първи пост с дебел шрифт съм писал, че по Windows XP този проблем не съществува. Колкото до драйвера за монитора, до сега не съм го инсталирал. Но така и така диска го имам нищо не пречеше да пробвам, само че няма ефект от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търси причината в монитора , нали си дал снимки с PrintScreen - и ние виждаме проблема - причината е драйвер или видеокарта но тъй като под ХП нямаш проблем - значи е драйвер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търси причината в монитора , нали си дал снимки с PrintScreen - и ние виждаме проблема - причината е драйвер или видеокарта но тъй като под ХП нямаш проблем - значи е драйвер .

Точно това писах и по-горе, но дали има решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то по принцип на 7 винаги си е размазано - там няма опция да се изключи тая шитня "clear type"... да не би случайно да си пипал размера на шрифта? стандартното си е 96 dpi

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то по принцип на 7 винаги си е размазано - там няма опция да се изключи тая шитня "clear type"... да не би случайно да си пипал размера на шрифта? стандартното си е 96 dpi

Това определено не е вярно:

Публикувано изображение

Windows 7, който ползваш надявам се е MSDN, а не някоя самоделка?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определено не е вярно:

Публикувано изображение

Windows 7, който ползваш надявам се е MSDN, а не някоя самоделка?

Това е Windows-а който ползвам: Windows 7 SP1 BG (MSDN-TechNet) [12.05.2011 New ISO files]

Може да прочетете, в Замунда, че такъв проблем никой не споменава да има.

Не разбрах добре за драйверите. Ето за дънната платка > на тази страница. Инсталиран ли е VGA driver ver:15.21.10.64.2291 за Windows 7 x64?

Точно от там съм ги теглил и аз, за това ставаше въпрос в първи пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички теми ли го има ефекта "размазан шрифт" ? Пробвай на Windows Basic. Попадал ли си на това : http://www.sevenforums.com/customization/77125-windows-aero-tahoma-font.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.