Премини към съдържанието
Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Аз съм от по-старото поколение, което няма проблеми с руския.  Искам да ви дам за премер един от многото руски сайтове "Дамский клуб". Почти на 100% съм сигурна, че е спонсориран от издателите на любовни романи. Та за незапознатите ще поразкажа - в този сайт излиза анотация за току-що издадена книга с информация за цената, начина на закупуване, мненията на читателите и т. н. След определен период- месец или два- книгата излиза в електронен вариант - забележете - не сканирана- за общо, безплатно ползване, което, мисля че, става със съдействието на конкретното издателство. По този начин се поддържа интереса към жанра - за мен поне е задължително да си купя книгата, която ми е харесала, чета я по няколко пъти, колкото и носталгично към книжния формат да изглежда.

Въобще няма да говоря за фен преводите, които правят рускините, но издателите им явно ги следят и отчитат читателския и потребителския интерес. 

Според мен, с тази политика, нашите издателства ще загубят и малкото останали фенове - едно, че се издават малко книги и второ - не са достъпни за масовия читател. Как да си купиш книга, която ще ощети месечния ти бюджет и за която не си сигурен дали няма да събира праха в библиотеката ти? Все пак това ми се случи даже с Линда Хауард!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от по-старото поколение, което няма проблеми с руския.  Искам да ви дам за премер един от многото руски сайтове "Дамский клуб". Почти на 100% съм сигурна, че е спонсориран от издателите на любовни романи. Та за незапознатите ще поразкажа - в този сайт излиза анотация за току-що издадена книга с информация за цената, начина на закупуване, мненията на читателите и т. н. След определен период- месец или два- книгата излиза в електронен вариант - забележете - не сканирана- за общо, безплатно ползване, което, мисля че, става със съдействието на конкретното издателство. 

gineva, позволи ми да не се съглася с теб.От близо десет години участвам в редакцията на сканирани руски книги,които после се качват в руските сайтове за любовни романи.Бях модератор на един от тях,в момента съм администратор на друг и съм наясно със ситуацията относно сканирането на руските книги,което не е със съдействието на издателствата. Дори имахме проблеми с едно от тях заради сканирането на книгите им.Също така Дамския клуб не е единствения сайт,който сканира книги и ги качва.Доста от тези книги,качени на техния сайт, са предоставени или просто взети от другите сайтове за любовни романи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как тогава ще обясниш линка, който води до сайт за продажби? Може би и той не е свързан с издателството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как тогава ще обясниш линка, който води до сайт за продажби? Може би и той не е свързан с издателството?

Линка води до сайтове за продажби на хартиени книги.Единствено групировката Литрес,създадена през 2006г. /година след като се въведе закона за авторските права в Русия и съответно оттогава забраниха свободното сканиране на книги и тяхното качване,последвало закриването на няколко сайта за сканиране/ предлага закупуване на електронно издание на дадена книга и е в договорни отношения с издателствата,но не и сайтовете за любовни романи.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете къде качвате новите неща и фен преводите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем - не мога да вляза в бг свят, ако някой може да помогне предварително благодаря /зарежда ми сайт за продажби/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем - не мога да вляза в бг свят, ако някой може да помогне предварително благодаря /зарежда ми сайт за продажби/.

И аз имам същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с БГ Уорлд е решен, момичета. От екипа казаха, че са се погрижили да отстранят проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли и на мен да пратите "Женени до сутринта" и "Попи", ще бъда много благодарна svetlofanka@abv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Бебето е мое" на С.Е.Филипс на един дъх и страшно много ми хареса.В ескейп видях книги на Сюзън Малъри и анотациите ми се сториха интересни, затова искам да попитам дали има нейни книги публикувани на български език и къде мога да ги прочета?Препоръчайте ми нещо подобно на книгите на Джесика Хол или Джули Джеймс защото те също ми допаднаха много.Общо взето ми се чете любовно-криминален роман и  ще Ви бъда благодарна за книгите които ще ми предложите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, след като на предходната страница накой написа, че се простира според чергата си и доколкото разбах тази черга не му позволява да си купи нова книга. Искам да попитам,тези на които чергата им позволява да си купят нови книги поради каква причина не спазват условията за качването им в Интернет (доколкото си спомням се взе решение да се изчаква една година след издаването им не съм много сигурна)и дали толкова им харесва да са от мрънкащите, че няма нови издадени книги или, че новите книги които се издават били крайно недостатъчни и не им ли се струва непочтено от една страна да се сърдят, че няма нови книги, а от друга страна пак те да ги качват топли, топли в Интернет, а накрая видите ли да сме онеправдани от неиздаващите издателства. За себе си мога да споделя, че си купувам 2 - 3 книги месечно зависи какво ми хареса. На мен също ми се е искало през годините да прочета нещо което е излязло скоро от печат и не е качено в Интернет, но съм изчаквала най-търпеливо да мине срока и да се качи в Интернет. Не виждам причина поради, която след като не се касае за жизнено важен въпрос (тогава бих застанала зад Вас) толкова да припирате за нови книги да се качват в Интернет (нима прочетохте старите). Ако толкова ги искате купете ги. Мисля,че просто трябва да се спре това изпращане на нови книги веднъж завинаги и на питащите да се отговаря както подобава с НЕ. Извинявам се ако някой се почувства засегнат, но аз мисля по този начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Бебето е мое" на С.Е.Филипс на един дъх и страшно много ми хареса.

В събота след работа се каня да мина и да си я купя, тъй като я чакам вече повече от година с ОГРОМНО нетърпение, а тази седмица ми се събират два поредни почивни дни и ще мога да я прочета на един дъх! Още от сега съм адски щастлива, защото знам, че книгата е страхотна! Всъщност, май няма книга на Сюзън Филипс, която да съм чела и да не обожавам!  :)

После ще коментирам сюжета и героите. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В събота след работа се каня да мина и да си я купя, тъй като я чакам вече повече от година с ОГРОМНО нетърпение, а тази седмица ми се събират два поредни почивни дни и ще мога да я прочета на един дъх! Още от сега съм адски щастлива, защото знам, че книгата е страхотна! Всъщност, май няма книга на Сюзън Филипс, която да съм чела и да не обожавам!  :)

После ще коментирам сюжета и героите. ;)

Една от любимите ми авторки, с удоволствие си препрочитам всичко нейно. Абсолютно във всяка книга има моменти на сълзи и моменти на смях. Изчетох цялата "Чикаго старс" на руски - невероятна е; на български прочетох всичко, що е издадено от серията. Харесва ми, че във всяка книга се проследява историята не само на двойката, но и на техните семейства, приятели или близки. А "Бебето е мое" определено си заслужаваше чакането!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо.... днес в читанката си намерих, нещо много горещо :shy11:  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що видях нещо забавно (поне за мен де) - два любовни романа с еднаква корица, че и на едно издателство: Публикувано изображение и Публикувано изображение

Редактирано от iordanka_h.s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охо.... днес в читанката си намерих, нещо много горещо :shy11:  :)

Сподели какво ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли и аз да получа "Женени до сутринта" и "Попи" или не? Благодаря предварително.

email:   linamay85@abv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сюзън Джонсън - Френска целувка

ИК "Компас"

Трябва ми редактор и коректор. Мерси предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сюзън Джонсън - Френска целувка

ИК "Компас"

Трябва ми редактор и коректор. Мерси предварително ;)

редактор стопанин Любен Любенов - точно така е написано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от любимите ми авторки, с удоволствие си препрочитам всичко нейно. Абсолютно във всяка книга има моменти на сълзи и моменти на смях. Изчетох цялата "Чикаго старс" на руски - невероятна е; на български прочетох всичко, що е издадено от серията. Харесва ми, че във всяка книга се проследява историята не само на двойката, но и на техните семейства, приятели или близки. А "Бебето е мое" определено си заслужаваше чакането!

Прочетох я снощи и сега съм леко не доспала. Може би това е причината да съм малко разочарована от сюжета и героите в нея. Написаното звучи като богохулство, защото съм влюбена в книгите на С. Филипс още от както преди пет години се натъкнах на " Избрах теб ". Първата книга за " Чикаго старс " ме грабна още с първия си абзац: " Фийб Съмървил възмути всички, когато дойде на погребението на баща си с френски пудел и унгарски любовник. Тя седеше край гроба като филмова звезда от петдесетте, с малък бял пудел в скута, а продълговатите слънчеви очила с рамки, обсипани с кристали, скриваха очите и. Присъстващите на погребението трудно можеха да решат кой изглежда по - неуместно - идеално подстриганият пудел, който се кипреше с атлазени панделки, с цвят на праскова на ушите, или невероятно красивият унгарец на Фийб, с неговата дълга конска опашка, украсена със синци, или самата Фийб. ". От тук нататък я прочетох на един дъх - беше забавна и много, много интересна. Допаднаха ми стила на авторката, чувството за хумор, с което описва героите си, нелепите, комични ситуации, в които ги поставя, финалната развръзка, която при Филипс е като взрив от емоции! Бързо изчетох всички останали нейни книги, до които се добрах и до преди около две години даже не знаех, че " Избрах теб " и " Знойни сънища " са част от поредица. Когато от " Ибис " започнаха да превеждат останалите и книги нямаше как да не се зарадвам. Миналата година си купих " Рай в Тексас " и тя направо разби очакванията ми. И Грейси и Боби Том бяха повече от шантави ( в добрия смисъл на думата :D  ) и в същото време тоооолкова сладки! С тяхната история съм се смяла до припадък!  :D Може би затова очаквах " Бебето е мое " да бъде още по - смешна, весело написана и със страхотен финал. Ако трябва да съм честна обаче, книгата ми беше скучничка. Главната - Джейн Дарлингтън - е известна физичка, чиято майка умира малко след раждането и. Отгледана от баща си, описван като студен и резервиран човек, тя няма особено радостно детство. На 16 постъпва в колеж, тъй като е свръхинтелигентна. Представяте ли си? До момента има само един - единствен любовник, който прави секс с чорапи на краката си! :D Мислех, че Джейн ще бъде една на пръв поглед леко задръстена, не особено красива, но симпатична и развиваща се героиня. Тя се оказа вманиачена на тема да си има бебе, което обаче да не бъде свръхумно като нея, някой, когото да обича и за който да се грижи, защото е самотна и е на 34. Дотук добре. Истериите и обаче относно това колко умно ще се роди то, когато установи колко умен е в действителност Кал, най - накрая ми дойдоха в повече.

Главният от своя страна - Кал Бонър -  е висок, мускулест, красив, абе направо ти спира дъха, както всички останали мъже на Сюзън Елизабет. В същото време е един непрекъснат мърморко, който обожава разправиите! Двамата се караха през цялото време ( ироничните им подмятания и остри забележки ми харесаха ).

Някак обаче не можах да усетя кога точно разправиите се превърнаха в любов. Липсваше ми емоцията, напрежението, очакването, страстта ( все пак говорим за любовен роман )! На моменти не се споменаваше и абсолютно нищо за бебето, което ги събра. Въпреки че главният беше инициатор на женитбата им, през повечето време не проявяваше никакъв интерес относно главната и нейното състояние, а запознанството и с родителите му си беше катастрофа от всякъде.

Хареса ми паралелната любовна история за майката и бащата на Кал, но и при тях ми се стори, че има още какво да се желае. Историята си беше попретупана!

Финалът беше хубав, макар и доста шантав, което си е напълно в стила на авторката. Не можа да предизвика обаче онази радост, която усещам по принцип, след като съм прочела нейна книга.

Продължавам с нетърпение да очаквам останалите от поредицата. Ще си купя и тях, когато излязат. Надявам се, че отношението ми към " Бебето е мое " се дължи на кофти настроение или пък на прекалено високи очаквания за весел и смешен сюжет.....Знам ли?!

И все пак Сюзън Елизабет си остава една от най - любимите ми авторки! Колкото и да харесвам поредицата за " Чикаго старс " на върха на класацията с книги на Филипс лично за мен все още е " Да целунеш ангел "!  :)

Надявам се, че не съм ви отегчила с писаниците си!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотен коментар, Амарилис! Харесва ми, дори и да не съвпада с моето мнение. "Да целунеш ангел" си остава мой фаворит. А от серията "Чикаго Старс"  някак най-мудно ми вървеше четенето на "Рай в Тексас" - поне в началото. Дори и "Избрах теб", когато почнах, точно това описание в началото ми се видя леко скучно. Но постепенно мнението и отношението ми се промени. "Знойни сънища" ми се струва най-силна като емоции. Сега "Бебето е мое" е на дневен ред. Харесва ми как е преведена, имах някакви очаквания, защото я бях чела (нищо, че не в оригинал, а на руски).  Общото между героите на Филипс е, че мъжете винаги са красавци, навикнали на женското внимание, а обикновено героините са почти незабележими (да не кажа невзрачни) - Грейси, Рейчъл, дори Джейн, или ексцентрични като Фийб. Покрай тези двойки се запознаваме и с играчи от отбора, с членове на семействата им, с приятели... 

Съгласна съм с теб, че отношението донякъде зависи и от настроението - в началото просто прескачах книгите на авторката, докато един ден, ровейки се в сайта на издателството, зачетох откъс от "Рай в Тексас". И от там се почна - издирих всичко нейно на български, след това я намерих и на руски. Сега с удоволствие си препрочитам всички книги , не ми омръзват. Интересно е, че мои приятелки, които дори и не бяха чували за авторката, заради мен почнаха  "Чикаго Старс" и на тях "Бебето е мое" им е харесала най-много от серията.

Честно си признавам, че такъв тип дискусия най- ми допада. Надявам се да няма засегнати и обидени, но мисля, че тук е мястото да споделим впечатленията си от прочетеното. Поне аз от тук получавам информация за много книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дерзайте момичета. След вашия пример се надявам все повече потребители да разчетат правилно, че името на темата е Дискусии, а не търси се... По въпроса със Сюзънката ако още малко попишете може пък и да си зарежа превода и да взема да я изчета хихи. Но от опита ми стила определено ми допада и мога да бъда лесно изкушена с това бебе. Само дето видях че имам да наваксвам и това прави нещата неясни във времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ухаааа, "говорим" си за книга, чудо невиждано и просто прекрасно. Значи, аз съм върл противник на приказката за Пепеляшка в съвременен вариант - е, няма как да стане просто - което и ме разочарова от "Рай в Тексас". То и тук, не че е много правдоподобно, но поне е с някаква мярка. И както казахте, героините са толкова невзрачни обикновено /да де Фийб е друга, но пък от такава да бягаш бързо/, че чак е дразнещо, да се чудиш тез мъже що ги забелязват. Стигам до извода, че това е основно поредица за кризата на средната възраст при мъжете. Не ме разбирайте погрешно харесвам си я, заради забавния стил, защото все пак ми е останала някаква надежда за този свят, че може и да има любов.... Все пак се надявам да видя и герои, които са, как да кажа, в силата си. Ще ми се някак по-ярък женски образ, ще видим следващите книги и дано да е скоро, защото като излизат с такъв промеждутък ми пилят нервите. Ех, тез издателства що не ме слушат бееееее, да вземат да подготвят всички книги и да ги пускат през 20 дена /вие нали сте ЗА   ;) /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ухаааа, "говорим" си за книга, чудо невиждано и просто прекрасно. Значи, аз съм върл противник на приказката за Пепеляшка в съвременен вариант - е, няма как да стане просто - което и ме разочарова от "Рай в Тексас". То и тук, не че е много правдоподобно, но поне е с някаква мярка. И както казахте, героините са толкова невзрачни обикновено /да де Фийб е друга, но пък от такава да бягаш бързо/, че чак е дразнещо, да се чудиш тез мъже що ги забелязват. Стигам до извода, че това е основно поредица за кризата на средната възраст при мъжете. Не ме разбирайте погрешно харесвам си я, заради забавния стил, защото все пак ми е останала някаква надежда за този свят, че може и да има любов.... Все пак се надявам да видя и герои, които са, как да кажа, в силата си. Ще ми се някак по-ярък женски образ, ще видим следващите книги и дано да е скоро, защото като излизат с такъв промеждутък ми пилят нервите. Ех, тез издателства що не ме слушат бееееее, да вземат да подготвят всички книги и да ги пускат през 20 дена /вие нали сте ЗА   ;) /

По - добре всеки ден по една, за да се натрупат, натрупат, натрупат и да няма свършване....... :D И като стана дума за това......Имате ли представа четвъртата книга " This Heart of Mine " кога ще излезе? Най - вероятно есента или пък чак догодина, а? В нея главната е сестрата на Фийб - Моли Съмървил, а главният е небезизвестния вече Кевин Тъкър, който ми стори много сладък, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петата книга от "Чикаго Старс" е за Моли Съмървил и Кевин Тъкър; шестата е за Анабел Грейнджър и Хийт Шампион; седмата е за Блу Бейли и Дийн Робиар.

А колкото до датата на издаване.... бих казала "Божа работа". Като се има предвид, че чакахме година за "Бебето е мое" - да се въоръжим с търпение. Надявам се накрая чакането да си струва и да ни зарадват с качествени преводи на всичките книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.