Премини към съдържанието
Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

И по темата за Розмарито, не мо'а да не сА включа. :D  Първата книга на Роджърс, която прочетох преди няколко години беше " Среднощна красавица ". Много ми хареса. Главната - истинска красавица, разбира се, главният - типичният английски мачо :wink12: ! И двамата толкова различни и в същото време толкова привлечени един от друг! То не бяха скандали, то не бяха заплахи, то не беше страст......Логично е едното да следва другото и обратното.

Действието се развива в Лондон, Ню Орлиънс и Тексас. Естествено главният е любимец на дамите без значение от географското си положение. На главната също не и липсват обожатели, от които и един стар перверзник. При появата му обаче трябваше да се усъмня, че нещо няма да е в ред при Розмарито, 'ма то знае ли човек?!  :D Е, перверзникът отвлича главната, но точно преди да я изнасили главният я спасява. Следва една продължителна раздяла, която на финала уж е накарала и двамата да страдат неимоверно много, 'ма на мен по ми сА струваше, че главната я изстрада както си му е реда, пък на главния му беше все тая. Накрая се събраха. Тя му прости за направените грешки и прие прекалено повърхностните му ( по мое мнение ) обяснения в любов.

С тези малки изключения, както казах, книгата ми хареса. Започнах една от другите на Розмарито, обаче голЕмааааа гредЪ! Така и не я довърших. След време се пробвах пак с нова - без успех. Просто изнасилванията или опитите за такива, груповият секс и разните му там грубости, ми идват в повече, Искам романтика!  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

от bobych!
"За мен Бъртрис Смол отдавна е бита карта. Кат видя името й настръхвам от бяс, иде ми да ритна два къча и веднагически се прехвърлям на някоя великолепна авторка, чиито романи доставят истинска наслада. На Сюзън Джонсън има един разкошен роман, заради койторлям авторката не съм я шитнала в личния си черен списък. Шапка й свалям за покъртителната любовна история в "Любов извън закона".

.

Определено "Любов извън закона" е и мой фаворит от Сюзън ,да вярно е, че книжките  й са малко пеперливи ,но има и добри попадения, ако мога така да се изразя ,но според мен нямат нищо общо с тези на Розмарито и Бъртис Смол ,от които и аз съм се отказала ,то да си кажа правичката ме   настройват антиромантично :fly1: .След прочит на тяхна книга се нуждая спешно от вливане на голяма доза  добре разказана нежна  любовна история,и по възможност  да е историческа :mail1:

Редактирано от danyk (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли мнение за поредицата Паднали ангели? Чудя се какво да чета. Искам да е нещо свръхестествено. С много любов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За обожаващите Сюзън Елизабет Филипс:

Писах на издателството във връзка със следващата книга от поредицата " Чикаго старс ". Ето го и отговорът:

Здравейте,

Благодарим Ви за проявения интерес към нашите заглавия.
Следващата книга от Сюзън Елизабет Филипс от поредицата Чикаго Старс “This Heart of Mine” вече се превежда и ориентировъчно я очаквайте през октомври.

Поздрави и хубави почивни дни :-)

Издателство ИБИС
София 1528, бул. "Искърско шосе" 19
Книжна борса "Болид", етаж. 4, офис 2
тел. 981 68 31
www.ibis.bg "

Трябваше да съм сигурна, че не са зарязали поредицата, та затова им писах.  :)
Редактирано от Амарилис (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че от "Ибис" отговориха на мой имейл - закупили са правата за издаване и като е-книги на Сюзън Елизабет Филипс и Шерилин Кениън. Надявам се скоро да ни зарадват и с електронни издания.

Някой има ли мнение за поредицата Паднали ангели? Чудя се какво да чета. Искам да е нещо свръхестествено. С много любов...

Аз се сещам за "Паднали ангели" - поредицата на Мери Джо Пътни, която е исторически любовни романи и винаги си я препрочитам с удоволствие. Но не е свръхестествено, иначе има много любов, еротика, хумор, приключения, интриги...  с една дума - всичко, което е нужно за интересна и хубава история. :write a letter:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям за "Падналите ангели" на Мери Джо Пътни, макар че имам смътното усещане, че въпросът май не е за тази поредица. И все пак да си кажа.  Пътни ми е една от любимите авторки, пише така, че направо те пренася във времето и историята и успява умело да съчетае качествена драма със свеж хумор. Това последното много го уважавам у автор.

Иначе бих добавила към настоящата дискусия, че освен "Любов извън закона" на Сюзън Джонсън, която книга, признавам, е уникално добра, мога да препоръчам и "Табу". Малко изостава по позиции, особено заради финала, към който имам леки забележки, но ако оставим това на страна, има романтика на много добро ниво (е и еротика има на добро ниво, но това си е по подразбиране с Джонсън). На някой може да му се стори, че героите се влюбват прекалено лесно, но въпреки това лично аз останах с много приятни впечатления от книгата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че an8 пита за "Паднали ангели" на ДЖ. Р. Уорд. В списъка ми е, но още не съм я започнала, така че нищо не мога да кажа.

Редактирано от milenaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, сега запалихте любопитството ми! Ще се намери ли някоя добра душа с двайсетина думи да ми преразкаже „Любов извън закона“ на Джонсън, щото търсих анотация, но така и не намерих, а не обичам да чета нещо, за което не знам и дума какво става. По принцип последните две-три години чета САМО съвременни любовни романи ( с изключение на фаворитите ми исторически „Тес“ на Еми Фитцър и „Златната долина“ на Кристин Хана, които  си ги пре- и препрочитам с удоволствие, когато ми се иска нещо по-историческо). Иначе, не ми допадат историите с мъжки въздишки и възбуди само от един оголил се глезен или изпусната кърпичка. Затова възбудихте интереса ми с Джонсън, от която съм чела само Френската целувка, обичам пикантните, с повече еротика романи.

За обожаващите Сюзън Елизабет Филипс:

Писах на издателството във връзка със следващата книга от поредицата " Чикаго старс ". Ето го и отговорът:

Здравейте,

Благодарим Ви за проявения интерес към нашите заглавия.
Следващата книга от Сюзън Елизабет Филипс от поредицата Чикаго Старс “This Heart of Mine” вече се превежда и ориентировъчно я очаквайте през октомври.

Поздрави и хубави почивни дни :-)

Издателство ИБИС
София 1528, бул. "Искърско шосе" 19
Книжна борса "Болид", етаж. 4, офис 2
тел. 981 68 31
www.ibis.bg "

Трябваше да съм сигурна, че не са зарязали поредицата, та затова им писах.  :)

АМАРИЛИС, благодаря ти, че си си направила труда да пишеш на издателството, за да имаме някаква информация. Много съм щастлива, че и другите истории от тази прекрасна поредица ще видят бял свят на роден език! Дано само ОКТОМВРИ е таз годишен, а не неизвестен, щото „Рай в Тексас“ бързо го опаткаха, но за „Бебето е мое“, чакахме повече от година.

А, „Падналите ангели“ на Дж. Р. Уорд, къде може да се намери, доколкото знам, не е издавана, явно е фен-превод? И ако е готина колкото Братството, не бих я пропуснала в никакъв случай, стига превода да е качествен, защото скоро се зачетох в някакъв фен-превод в БГсвят, нямам спомен кой беше, извинявайте ама... просто не ми се коментира!

Редактирано от Голата Маха (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мисля, че става дума за поредицата "Падналите ангели" на Лорън Кейт, защото тази на Уорд не е издавана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, сега запалихте любопитството ми! Ще се намери ли някоя добра душа с двайсетина думи да ми преразкаже „Любов извън закона“ на Джонсън, щото търсих анотация, но така и не намерих, а не обичам да чета нещо, за което не знам и дума какво става. По принцип последните две-три години чета САМО съвременни любовни романи ( с изключение на фаворитите ми исторически „Тес“ на Еми Фитцър и „Златната долина“ на Кристин Хана, които  си ги пре- и препрочитам с удоволствие, когато ми се иска нещо по-историческо). Иначе, не ми допадат историите с мъжки въздишки и възбуди само от един оголил се глезен или изпусната кърпичка. Затова възбудихте интереса ми с Джонсън, от която съм чела само Френската целувка, обичам пикантните, с повече еротика романи.

Значи Сюзън Джонсън е точно за теб. Харесвам серията "Блейз-Брадок", както и "СейнтДжон-Дюра", но и останалите й романи чета с удоволствие. От всичките й книги, които съм чела, само "Френска целувка" е съвременна, останалите са исторически любовни.

"Любов извън закона" - любовта между Джони и Елизабет, които са от два враждуващи рода. Бащата на Елизабет отвлича брата на Джони и за отмъщение той решава да му върне със същото, като отвлече дъщеря му Елизабет, наскоро останала богата вдовица. В хода на историята двамата се влюбват, разбират се доста от интригите на нейния баща, които датират още от неговата младост.  Разбирайки за любовта им, таткото се противи яростно, защото е планирал нова, още по-изгодна женитба за щерка си. Затова всячески се стреми да попречи и дори обвинява в държавна измяна Джони. Има преследване, укриване, правят се планове... докато накрая всичко завършва щастливо.

Съжалявам, че не мога по-подробно да я преразкажа, но скоро не съм  препрочитала точно тази книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро става въпрос за "Паднали ангели" (Fallen) на Лорън Кейт.

Чела съм фен-превода на Fallen, но това беше доста отдавна, още преди книгата да излезе на български. Спомням си, че тогава ми хареса. Вече са издадени четири романа от поредицата.

Жанра е тинейджърски роман от типа на Здрач, като свръхестествените същества са паднали ангели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирма "Шантавите мадами" ВОД* търси да назначи млади и не толкова млади, динамични и умеещи да работят в екип хора на длъжност "Фен-редактор" без заплащане. 
Изисквания към кандидатите - желание и свободно време.
От своя страна фирмата предлага възможности за принос към общата библиотека "Любовни романи", придобиване на нови познания и опит, както и доразвиване на езиковата култура.
Свободни работни места: 30.
За контакти: Тор
(Изпълнителен директор)

[*ВОД - Дружество с ограничено време]

Редактирано от Тор (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко дами бяха питали за книгата Жена на страстта на В.Хенли. Малко по-късно от обещаното, но и двете части могат да бъдат намерени в ескейпа. Едно голямо благодарско на "колежката".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз благодаря :wors: .Днес по -рано си я изтеглих  и вече съм я подхванала с голям кеф  :computer2: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирма "Шантавите мадами" ВОД* търси да назначи млади и не толкова млади, динамични и умеещи да работят в екип хора на длъжност "Фен-редактор" без заплащане. 

Изисквания към кандидатите - желание и свободно време.

От своя страна фирмата предлага възможности за принос към общата библиотека "Любовни романи", придобиване на нови познания и опит, както и доразвиване на езиковата култура.

Свободни работни места: 30.

За контакти: Тор

(Изпълнителен директор)

[*ВОД - Дружество с ограничено време]

от 3 години съм част от екипа на редакторките и на много неща съм се научила, страшно няма, Тори е много коректна и точна. Ако обичате да се чувствате полезни и обичате да четете любовни романи, винаги можете да се научите и докато се наслаждавате на любима книжка,  тя да стане достъпна и за всички останали чрез вас.  Надявам да се запознаем в екипа на редакторите! Заповядайте в нашия отбор.  ;)

Редактирано от sonnni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искала малко подробности относно редакцията. Само за правопис, пунктуация и стилистично оформяне на текста ли става дума или има и още нещо, за което не се сещам в момента?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сюзън Джонсън - Грешница

На ИК "Бард" мисля, че беше.

Редактор, коректор и ISBN ми трябват. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искала малко подробности относно редакцията. Само за правопис, пунктуация и стилистично оформяне на текста ли става дума или има и още нещо, за което не се сещам в момента?  :)

Няма стилистично оформяне, мила. Просто се иска да имаш сравнително добри познания по правопис и пунктуация. При експорта на сканираните сниги в текстов файл се получават грешки, които трябва да се коригират. Има някои общи изисквания относно самите корекции, но те не са нещо особено. Въпросът опира единствено до това - дали имаш желание и време да се заемеш с корекции. Защото, въпреки че е доброволна, работата трябва да е с добро качество. А това изисква не просто четене за удоволствие, а повишено внимание при четенето, за да хванеш и поправиш всяка грешка. Но пък  и да видя завършената книга, качена както в тракера, така и в Читанка, на мен лично ми носи голямо удовлетворение. Фактът, че трудът ми ще е достъпен за всички, които ценят и обичат жанра, ме кара да продължавам упорито да правя книга след книга..

Ако решиш да се присъединиш към нас, намери ме в скайпа - ника ми е stihiqta__f (с две долни черти е). Има го и в профила ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сюзън Джонсън - Грешница

Редактор - Анахид Аждерян, коректор и ISBN няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сюзън Джонсън - Грешница

Редактор : Анахид Аждерян

Коректор : Няма

ISBN : Няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко дами бяха питали за книгата Жена на страстта на В.Хенли. Малко по-късно от обещаното, но и двете части могат да бъдат намерени в ескейпа. Едно голямо благодарско на "колежката".

Благодарско на "колежката" и от мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз благодаря. Да попитам прочетох фен -превод на Мишел Хоф " Нейният съпруг вампир". Някой знае ли къде мога намеря да си сваля други книги от поредицата й?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах за Паднали ангели на Лорън Кейт.

Има нещо до болка познато в Даниел Григори. Загадъчен и надменен, той завладява вниманието на Лус Прайс от мига, в който тя го вижда през първия си ден в пансиона „Меч и Кръст” в знойната Савана, Джорджия. Той е единственото ярко петно на място, където клетъчните телефони са забранени, учениците до един са пълни откачалки, а охранителни камери следят всяко движение. Макар че Даниел не иска да има нищо общо с Лус – и полага извънредни усилия, за да се разбере това – тя не може да се откаже. Привлечена от него, както пламъкът привлича нощната пеперуда, тя трябва да открие онова, което Даниел така отчаяно се стреми да запази в тайна… дори ако то я убие. А смразяващо студеното държание на Даниел към нея? То всъщност е начин да я защити, използван от него отново… и отново. Защото Даниел е паднал ангел, обречен да се влюбва в едно и също момиче на всеки 17 години… и да гледа как то умира. А Лус е негова спътница, прокълната да се преражда отново и отново като смъртно момиче, което няма представа кое е в действителност. Опасна, мрачна, романтична творба...

Публикувано изображение

Струва ми се интересна, има още три части. Ако някой я е чел да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета,къде в ескейпа мога да намеря книгата на Вирджиния Хенли ,Жена на страстта, сега я търсих и не можах да я намеря,но аз не съм и много добра с компютъра,Благодарности за фен преводите и на всички които са си направили труда да поддържат Ескейп и Читанка

Редактирано от bonka.ns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета,къде в ескейпа мога да намеря книгата на Вирджиния Хенли ,Жена на страстта, сега я търсих и не можах да я намеря,но аз не съм и много добра с компютъра,Благодарности за фен преводите и на всички които са си направили труда да поддържат Ескейп и Читанка

Влизаш в Ескейпа,Торенти и надолу по-списъка-втория.Книгата е седма по ред.Приятно четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.