Премини към съдържанието
Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Здравейте прочела съм всички любовни романи от chitanka и еscape знае ли някои от къде другаде мога да чета романи :))) не мога да намеря никъде на български романите на Лей Грийнууд Chet , Pete, Drew, Sean, Luk, Matt. Mного ще съм благодарна ако някои ги има  :shy11:

Мила, не можеш, защото не са превеждани на български - както върви няма и да ги видим на роден език.

Здравейте момичета, харесах си една книжка или по точно поредица, но не намирам никакви отзиви за нея. Става въпрос за Аристократичен роман на издателство Труд. Знам че е излязла само една книжка и другите предстоят. Та дали някоя от Вас си я закупи, прочете за да знам и аз струва ли си и интересна ли е?  Лек и успешен ден

Помня, че в ескейпа имаше нещо.... Всъщност резюмето на едната история от първото томче.    

"Граф Бенедикт фон Катенберг беше обиколил света, прекосявайки пустини и преплавайки морета. Много хора се възхищаваха на смелостта и дързостта му. За него нямаше неизпълнима задача или недостижимо място. При последното си пътуване, от което беше изминало вече много време, граф Бенедикт обаче беше претърпял самолетна катастрофа, от която беше единственият оцелял. Сега беше в инвалидна количка, загубил всяка радост от живота.

Принцеса Корина фон Ербах виждаше в някогашния любител на приключения не инвалид, а много привлекателен мъж. Красивата журналистка се зае да напише материал за него и неусетно се влюби до уши в почти отчаяния от живота граф Бенедикт. Той обаче беше изпълнен със съмнения – за какво й беше на тази красива млада жена да губи времето си със сакат човек като него?"

Не знам как ти звучи на теб, но на мен ми напомня за 31 забравени любовни романа и една друга поредица пак от онез години, които намирах много наивни /което не е проблем а люб.роман, но съчетано с архаичния изказ не можех да преглътна/

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся една книга.Казва се "Завръщам се в твоите обятия", от поредицата Екзотика. Ако някой я има или може да ми каже от къде да си я изтегля ще съм благодарна.

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся една книга.Казва се "Завръщам се в твоите обятия", от поредицата Екзотика. Ако някой я има или може да ми каже от къде да си я изтегля ще съм благодарна.

Имам книжката на хартия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) !Току що завърших  'Годежът" от Арнет Лем ,много съм впечатлена от авторката, дано  другите й книжки са също толкова добри ,колкото тази.За първи път чета нещо нейно и се чудя, как съм могла да я пропусна до сега?! :eek: Така че.... започвам с наваксване. :sunglasses:

Редактирано от danyk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) !Току що завърших  'Годежът" от Арнет Лем ,много съм впечатлена от авторката, дано  другите й книжки са също толкова добри ,колкото тази.За първи път чета нещо нейно и се чудя, как съм могла да я пропусна до сега?! :eek: Така че.... започвам с наваксване. :sunglasses:

Оооооо, обожавам тази авторка. Публикувано изображение Всичките й романи са великолепни: и "Нишките на съдбата", и "Ангел на нощта", и "Шотландска кръв", както и "Продадена принцеса". Има уникален стил на писане дет се надушва от километри, впечатляващи главни с любимо занимание да се дразнят взаимно непрекъснато, а историите й са страшно вълнуващи. Приятно забавление! Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооооо, обожавам тази авторка. Публикувано изображение Всичките й романи са великолепни: и "Нишките на съдбата", и "Ангел на нощта", и "Шотландска кръв", както и "Продадена принцеса". Има уникален стил на писане дет се надушва от километри, впечатляващи главни с любимо занимание да се дразнят взаимно непрекъснато, а историите й са страшно вълнуващи. Приятно забавление! Публикувано изображение

Eх...радвам се ,че не съм само аз впечатлена ,има кой да сподели въодушевлението ми  :clap: .Даже снощи се захванах с "Нишките на съдбата" :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли да ми изпратите :   Женени до сутринта   от поредицата  на Лайза Клейпас , на мейл maria.busarova@gmail.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дороти Идън - Горчиво вино

ИК Бард

Редактор, коректор и ISBN. Мерси предварително! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дороти Идън - Горчиво вино

ИК Бард

Редактор, коректор и ISBN. Мерси предварително! ;)

Редактор-Любомир Кольовски

Коректор-Марийка Тодорова

ISBN-Няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, не съм се включвала отдавна, та да взема да се поправя сега.....Бях на почивка за десетина дни и успях да си спретна страхотен и доста разнообразен в жанрово отношение книжен маратон. За нула време прочетох " Слугинята " на Катрин Стокет; " Дворецът на бълхите " на Елиф Шафак; " Единствена любов " на Дж. Уорд; " Целувката на принца " на Елен Танер и " Гневът на ангелите " на Сидни Шелдън. Сега съм пак на вълна Шелдън. Днес започнах горещо препоръчваната ми от приятелка " Диамантената династия ". Преполовила съм я вече. Много ми харесва. Действието се развива динамично, грабващо и в същото време плавно. Лесно се чете!

Ето и отзиви за останалите:

" Слугинята " - това е една наистина увлекателна книга, чието действие се развива в американския юг. Става дума за закостеняло в разбиранията си относно негрите градче или по - скоро град - Джаксън, Мисисипи. Има три главни героини ( две негърки - домашни помощници и млада бяла жена, мечтаеща да стане писателка, чиято майка е обсебена от мисълта да задоми час по - скоро грозноватичката си дъщеря :) ). През очите на въпросните жени авторката разказва своята история ( по принцип не обичам книги, написани в първо лице, ед. ч., но тази ми хареса ). Развръзката, както и предполагах, беше свързана с желанието на девойката да напише книга за положението на слугите - негри в някои семейства от града, за отношението към тях, за сегрегацията и т.н. Двете прислужници разказваха какво ли не и това беше най - интересното. :) Трите разбуниха духовете на съгражданите си. Като цяло книгата не е никак лежерна, но се чете леко. Препоръчвам я. Между другото по нея има направен и филм ( " Южнячки " ), който обаче не съм гледала.

" Дворецът...." - според мен това е най - тежката и трудна за четене книга на Елиф, издавана у нас. Не ми хареса особено. Повествованието се води от първо лице, ед. ч. Има предистория, предистория на предисторията, начало и какво ли още не. Героите са около 10 и трудно запомних всички, тъй като нямат имена. Всеки от тях разказва своя история. Малките житейски истории най - накрая се обединяват в една обща. Няма кой знае каква развръзка или поне аз не усетих такава, липсва и кулминация в сюжета, макар че завършеност в известна степен има. Не е лоша книга, но натоварва по начин, който не мога да обясня.

" Единствена любов " - какво да кажа? Вярно, че имаше и моменти, които ми допаднаха в нея ( като татуирането и сватбената церемония, например ), но като цяло все едно не я е писала Дж. Уорд ( извинявам се на тези, които обожават точно тази книга от поредицата ). Стори ми се твърде нескопосано написана, прекалено повърхностна и на моменти даже скучна. Изнасилването на Хекс и бързото и съвземане след като се спаси от Леш ми дойдоха в повече. Джон Матю пък ми е дразнещ от самото начало. Имам чувството, че няма нищо общо с Дариъс от първата книга. 

" Целувката..." - интересен, забавен и сладък любовен роман с откачени герои ( главният е шотландец, главната - англичанка, а това е гаранция за добро изкарване в повечето случаи :) ) и още по - откачени ситуации. Двамата се запознават при доста напрегнати обстоятелства - главната, Джема, е нападната от разбойници, а главният Конър я спасява от тях, но тъй като тя бива ранена се налага и да се погрижи за нея. Прекарват два дни в усамотение, след което репутацията и е съсипана. Принудени са да се оженят. Конър е повече от доволен, тъй като сватбата ще му помогне да спечели бас, на който преди това се е хванал, а именно - да накара Джема да се влюби в него, в противен случай би изгубил семейното си имение. Джема не иска да се омъжи за него и му погажда редица номера за нула време. И все пак се женят. Само дето тя си мисли, че е омъжена за някакъв беден, груб, невъзпитан, мръсен тъпанар....пък той взема, че се оказва мъж и половина! :) Много ми хареса!

" Гневът на ангелите " - отдавна не бях чела нищо на Сидни Шелдън. Тази книга определено ми е фаворит след другата негова, която също много ми харесва - " Ако утрото настъпи ". В " Гневът... " има от всичко по - малко - любов и то голяма, силна и искрена любов; изневяра, съсипваща живот; интрига; убийства и какво ли още не. Замесена е и мафията в лицето на мафиот, към който нежния пол не може да остане безразличен, колкото и да се опитва.... Финалът беше ужасен, но въпреки това книгата ми достави удоволствие, та както вече споменах продължавам с Шелдън :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли на Ан Райс - Вещиците: Полунощ - книга втора? Липсват ми 402-403 страница.

Пишете на ЛС. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте мили дами, след като изчетох книжката на Пат Уорън - Съдбовен избор мога да споделя само хубави неща. Интересна историийка, поне за мен  :)  все пак участва агент на ФБР, забавни герои, въпреки че главния на моменти ми се стори малко дръпнат, абе хареса ми. Та затова много ама много моля, ако някой има другите две книги от тази авторка - Без съжаление и Отречено щастие да ги сканира и качи на нашето любимо място в ескейп. Ще бъда изключително благодарна  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли книгата Пак ли сбърках на Каролин Апчър? Липсват ми 92, 93, 314 и 315 стр. Пишете на лични. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си "Покоряването на шотландеца" и определено ми хареса много повече от първата книга в серията "Господар на желанието". Кланът Мак Алистър ме заинтригува и ще чакам с нетърпение книгите за другите братя и най-вече за Син. Дават вид на големи идиоти и ще падне смях с тях, стига авторката да запази стила си. Много свеж хумор, а двамата главни са големи драки, определено се забавлявах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета!

Имам молба-става въпрос за една книга,не мога да се сетя за заглавието и автора.Мисля че е по скоро фентъзи любовен роман,но съм почти сигурна,че съм я теглила от тук-става дума за някакво магично кралство и главната героиня беше принцеса ,която искаха да омъжат за един гадняр(който беше черен магьосник или нещо такова) и тя се преоблече и избяга от двореца и така срещна главния герой.

Извинявайте за обърканото описание,но това си спомням от книгата.Покрай щерката ми която е тийн се запалих по фентъзито.

Искам да ви благодаря на всички ви за книгите,които са моя голяма страст и ако ня бяхте вие и вашите усилия в тази насока незнам каво бих правила,понякога когато на човек му е най-тежко на душата-вие сте моя спасителен пояс-да се потопя в друг свят,в друга реалност и да се откъсна от сивото ежедневие -огромно благодаря на всички за вашите усилия,страхотни сте :wors: :bday19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

липсват ми две страници - 70 и 71 - от "Тайният огън на любовта" на Дебора Сатинууд

някой ако я има предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Барбара Делински - Скрити истини

ИК "Хермес" 

ТРЯБВА МИ РЕДАКТОР И КОРЕКТОР!

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Барбара Делински - Скрити истини

ИК "Хермес" 

ТРЯБВА МИ РЕДАКТОР И КОРЕКТОР!

Мерси предварително!

Отговорен редактор: Петя Димитрова

Стилов редактор и коректор: Ивелина Йонова

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми предложите любовни романи в които се разказва за хареми, забулени жени или нещо подобно. Чела съм Сребърният ангел, така че да е нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, отдавна не съм писала но наскоро попаднах на статия за  "Открита пред теб" на Силвия Дей и се питах някой чел ли е нещо какви са отзивите и дали си струва, Ако става имали я в електронен формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми предложите любовни романи в които се разказва за хареми, забулени жени или нещо подобно. Чела съм Сребърният ангел, така че да е нещо друго.

Неверница в сарая Патриша Грасо

Адора-Бъртис Смол

Керван за Багдат - Нан Райън - отчасти.

Укротяването на Шарлота · Линда Милър  - пак отчасти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, отдавна не съм писала но наскоро попаднах на статия за  "Открита пред теб" на Силвия Дей и се питах някой чел ли е нещо какви са отзивите и дали си струва, Ако става имали я в електронен формат?

И трите книги са пуснати в електронен вариант. Отзивите - от напълно негативни до абсолютно позитивни, въпрос на вкус. Някои я определят като плагиатство на "Петдесет нюанса сиво". Историите са сходни, има и различия. Не се наемам да казвам дали си струва или не прочита, просто ако имаш възможност да прочетеш откъс от книгата - сама ще прецениш. До тук са излезли три книги от "Кросфайър" и се предполагаше, че ще е трилогия, но Силвия Дей е  решила да ги направи пет книгите.

Предполагам, че имаш предвид "Сребърният ангел" на Джоана Линдзи. Друга нейна такава книга е "Пленница".

"Пантерата и перлата" - Дорийн О. Малек.

"Пиратът-принц" - Кони Мейсън.

Редактирано от YDG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,дами. Този форум за мен е новост и то прекрасна. Много бих желала да прочета Книгите за които пишете по горе.

Лорън Донър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,дами. Този форум за мен е новост и то прекрасна. Много бих желала да прочета Книгите за които пишете по горе.

Лорън Донър

Лорън Донър ще намериш в Читанката, както и повечето от споменаваните автори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите книги са пуснати в електронен вариант. Отзивите - от напълно негативни до абсолютно позитивни, въпрос на вкус. Някои я определят като плагиатство на "Петдесет нюанса сиво". Историите са сходни, има и различия. Не се наемам да казвам дали си струва или не прочита, просто ако имаш възможност да прочетеш откъс от книгата - сама ще прецениш. До тук са излезли три книги от "Кросфайър" и се предполагаше, че ще е трилогия, но Силвия Дей е  решила да ги направи пет книгите.

Предполагам, че имаш предвид "Сребърният ангел" на Джоана Линдзи. Друга нейна такава книга е "Пленница".

"Пантерата и перлата" - Дорийн О. Малек.

"Пиратът-принц" - Кони Мейсън.

Благодаря за бързата реакция, къде мога да намеря в електронен вариант Силвия Дей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.