Премини към съдържанието
Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

На мен поредицата ми хареса, както казвам става за веднъж!

Имам въпрос към Dream team ако не се лъжа те се занимаваха с преводи на книги,

току що видях че поредицата на 

Катлийн Удиуиз-Сага за Бърмингам има две непреведени книги по точно разказа които имат връзка с сагата

The Kiss в сборника Three Weddings and a Kiss и

Beyond the Kiss в сборника Merried at Midnight

има ли шанс да ги включите в списъка за превод?

Катлийн за екипа е стара любов, но при нас въпроса не е " Има ли шанс?"  Шанс винаги има. Вечният въпрос е"Кога и кой?", а той както сме ви научили вече е един широоооооко отворен въпрос. Особено откъм време. Приветствам предложението, но не бих могла, както разбирате, да се впусна в конкретика и обещания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, момичета!

При мен тези дни пак се оформи книжен маратон, та реших да споделя това - онова....

След споменатите вече " 50 нюанса " се метнах на поредицата на Силвия Дей...за което дълбоко съжалявам! Извинявам се на тези, които харесват издадените до момента книги, но на мен лично ми се сториха почти на 100 % припокриващи се с нюансите. Явно чел ли си едната поредица, не трябва да подхващаш другата, защото може да умреш от скука, тъй като и героите и сюжета са горе - долу еднотипни. Просто не си представям какво още може да напише Дей в 4 - та и 5 = та книга?!

Смених жанра и най - сетне подхванах " Ад " на Дан Браун. Честно казано и тук очакванията ми не бяха оправдани. Историята ми се стори интересна като цяло - всичките тези мистерии около Данте и неговия " Ад ", препратките към Средновековието и върлуващата тогава чумна епидемия, опасността от унищожаване на човечеството и т.н. Много ми допадна и факта, че Робърт Лангдън, този толкова симпатичен професор с " Мики Маус " - часовник на ръката, е в главната роля за пореден път....но въпреки това книгата не ми хареса чак толкова. Наистина имаше доста интересни моменти, но те бяха  " разнообразявани " от множество скучни. Май скучните бяха повече. Не мога да отрека, че през цялото време подозирах както д - р Брукс ( главната, която помага на Лангдън в търсенето му ), така и председателката на СЗО ( просто поне за мен Д. Браун има стереотип на писане, според който този от героите, който ти е най - симпатичен, той е лош или е замесен с лошите по някакъв начин ). Не ми мина през ума обаче, че лошият всъщност не цели да избие част от световното население, за да осъществи замисъла си, а че иска да причини безплодие и генни изменения у определени хора, което пак да доведе до същото, разбира се. До последно очаквах някаква страхотна развръзка, която така и не последва, а финалът, т.е. един вид любовното обяснение между Лангдън и Брукс, беше повече от блудкав.

След " Ад " прочетох " Любовни писма " на Лайза Клейпас ( върнах се обратно при любовните романи  ;) ). Героите ми харесаха, историята също. Писмата, които си разменяха главните бяха хем забавни, хем романтични! Много се забавлявах и на моментите, в които някое от животинчетата на Биа създаваше проблеми. Мисля си обаче, че щеше да е по - интересно, ако някой се опитваше усърдно да ги раздели ( не, че проблемите на Кристофър с гнева и съня бяха незначителни, но все пак.... ) и ако не си бяха признали, че се обичат, толкова бързо. Т.е. пак капризнича!  :) Но книгата наистина ми допадна. Препоръчвам я за зареждане с добро настроение и доза романтика. Освен това съм много доволна, че предстои издаване на нови две поредици от Л. Клейпас.

След нея се насочих към друга любима авторка - Линда Хауърд. От нея прочетох " Ловен сезон " и " Забранено минало ".

Първата не беше никак лоша, макар че очаквах повече от тази история, защото книгата започва с много интересен криминален пролог. В първа глава пък се срещаме с главната героиня - Дейзи ( библиотекарка в малко градче ). Тя се събужда на 34 - я си рожден ден с мисълта, че е скучна стара мома, чийто биологичен часовник започва да трака все по - бързо и по - бързо. Дейзи иска да промени това ...и го прави с помощта на майка си, леля си и приятел, когото мисли за гей. Променя прическата, грима и начина си на обличане. Мести се в собствено жилище и започва да излиза вечер. Промяната има ефект върху мъжете около нея и най - вече върху местния шериф - Джак, който не е безразличен към Дейзи от преди това. Той решава, че трябва да я спечели за себе си и започва всячески да пречи на опитите и да се запознае или среща с други мъже. Има доста комични ситуации във връзка с това. Междувременно Дейзи става свидетел на убийство и мишена на убиеца и историята се заплита. Има happy end, но като цяло книгата не може да се сравни с " Онази нощ ", например.

За " Забранено минало " ще кажа само, че я започнах с голям ентусиазъм, но трудно я довърших. Може би не съм била в подходящото настроение, а може и да не е много добра!  ;)

Сега чета " Хиляда сияйни слънца " на Халед Хосейни ( пак рязка смяна на жанра ) и отново съм във възторг от автора и начина му на писане, както и от това колко достоверни и драматични са неговите истории, но колко леко се четат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те, има ли някой Дяволче на Джулия Куин, Прочетох другите две книги от поредицата и ми стана интересно какво ще се случи с Дънфорд. Знам че е нахално но ще питам и за Бебето е мое на Сюзън Елизабет Филипс, ако някой я има ще съм много благодарна ако ми я прати.

Редактирано от medychy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

мога ли да Ви попитам, дали някой от вас се сеща за заглавието или автора на една книга, в която героинята имаше домашен любимец лисица (исторически роман беше). Не става въпрос за Последният херцог на Андреа Кейн, въпреки че и там е намесено едно лисиче:)

Благодаря Ви предварително и извинявайте, ако не съм на правилното място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

мога ли да Ви попитам, дали някой от вас се сеща за заглавието или автора на една книга, в която героинята имаше домашен любимец лисица (исторически роман беше). Не става въпрос за Последният херцог на Андреа Кейн, въпреки че и там е намесено едно лисиче :)

Благодаря Ви предварително и извинявайте, ако не съм на правилното място.

Може би е Шотландска красавица на Патриша Грасо. Там главната си беше намерила едно сладко лисиче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е Шотландска красавица на Патриша Грасо. Там главната си беше намерила едно сладко лисиче.

Сега ще проверя, май тази ще е. Много ти благодаря, че ми отговори. Ужасно мразя като стане така, и чак не мога да спя все това ми е в главата :) Благодаря ти хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някои На лов за съпруга наОливия Паркър? Заинтригуваме откъса :) , а в нашия град я няма в книжарниците :( .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера прочетох " Капризите на сърцето " на Сюзън Елизабет Филипс. Хареса ми много повече от " Бебето е мое ". Като че ли е написана по - добре, макар че на места наистина имах чувството, че авторът е друг човек. Направиха ми впечатление подробните описания ( някои, от които много хубави ), както и запознаването на читателя с редица писатели и художници. 

За историята...... Главната - Моли Съмървил, сестрата на Фийб Съмървил от " Избрах теб " -  е 27 - годишна писателка на детски книжки, разказващи за приключенията на едно зайче на име Дафни. Макар че е дъщеря на красива и сексапилна вариететна танцьорка, в сравнение с майка си и сестра си, Моли е доста невзрачничка ( единственото впечатляващо нещо във външния и вид са разкошните и очи ), но много умна. Винаги е била момиче за пример, не само в училище, но и след това. След смъртта на баща си също като сестра си и тя наследява доста пари. Ако трябва да съм точна, 15 милиона долара, които обаче дарява ....по време на т.нар. " инцидент ". А " инциденти " в живота на Моли се случват от време на време ( през няколко години ), когато напрежението и дойде в повече. Сигурен признак за появата им е промяната в цвета и дължината на косата и.

Малко преди поредния " инцидент " 'ей така изведнъж от брюнетка Моли се превръща в червенокоска, но не става дума за каквото и да е червено, а за ярко, сигнално червено.

Главният - Кевин Тъкър - е млад, красив, богат и известен. Той е поредната звезда от " Чикаго старс ". На пръв поглед е груб, повърхностен и освен това си пада женкар. Излиза предимно с манекенки, разбира се. Ако не знаят английски, още по - добре за него!

Двамата с Моли са се срещали многократно ( Моли даже е увлечена по него, макар и не сериозно ), но последната им се среща се оказва фаталната!

По стечение на обстоятелствата те се озовават в една усамотена вила, където прекарват няколко дни заедно, в резултат на което преспиват " инцидентно "! :D 

Месец и половина по - късно Моли разбира, че е бременна. Следват куп разправии и една попретупана сватба, която не завършва никак добре. 

Когато стигнах до тук нямаше как да не направя асоциация с " Бебето е мое ", понеже всичко изглежда доста сходно откъм сюжет и даже се позачудих да продължа ли с четенето. Е, продължих все пак и не останах разочарована.

От тук насетне между двете книги май няма почти нищо общо. Историята на Моли и Кевин тръгва в съвсем различна посока от тази на Джейн и Кал. Следва едно нещастие, съпроводено от друго, което превръща Моли в развалина за известно време. И изненадващо Кевин е този, който и помага да се възстанови. Двамата заминават на летен лагер, където всъщност постепенно се опознават и влюбват един в друг. В началото са като куче и коте. Непрекъснато спорят за нещо. А обидите, които си разменят....страхотни са! Много смях падна!

Постепенно Кевин разбира, че Моли въобще не е богатото, разглезено момиче, за което я е мислел, а Моли осъзнава, че той не е никак повърхностен, даже напротив. Има емоция, страст, макар и в по - малки дози, отколкото ми се искаше, страхотни диалози, множество изцепки...

Има и паралелна любовна история, както в другите книги на С. Филипс, но за нея не ми се разказва. Тя не ми беше толкова интересна. Още повече, че за някои от нещата, свързани с героите в нея, се досетих отрано. 

За превода... Не съм чела книгата в оригинал, но си мисля, че С. Филипс надали е използвала реплики като " борсук ", " Ще ме наклепаш ли пред кака си? ", " шикарни очила " и т.н. Като цяло нямам забележки, обаче посочените трудно ги преживявам все още. Четящите в оригинал ще кажат дали няма и някоя поорязана сцена, защото на места определено ми липсваше каквато и да е доза романтика. 

Това е в общи линии. Като цяло далеч повече ми харесват другите книги от поредицата ( с изключение на " Бебето е мое " ), но и тази не е никак лоша. Аз пак имах големи очаквания, може би даже прекомерни, та затова не съм удовлетворена на 100 %. Ще видим следващата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз харесвам цялата серия "Чикаго Старс" - изчетох я на руски. Във всяка една книга имаше моменти на смях и моменти на сълзи. Определено съм пристрастна, защото Сюзън Елизабет Филипс е една от любимите ми авторки. Жалко, че толкова малко нейни книги има издадени на български език. Единствената ми утеха е, че на руски ги има в изобилие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз харесвам цялата серия "Чикаго Старс" - изчетох я на руски. Във всяка една книга имаше моменти на смях и моменти на сълзи. Определено съм пристрастна, защото Сюзън Елизабет Филипс е една от любимите ми авторки. Жалко, че толкова малко нейни книги има издадени на български език. Единствената ми утеха е, че на руски ги има в изобилие.

Можеш ли да ми кажеш кои са героите от следващата книга и дали вече сме се " срещали " в предишните книги от поредицата с тях? А ако подскажеш и част от сюжета, ще бъде супер. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Героите на 6 и 7 книга от "Чикаго Старс" досега не сме ги срещали.

Шестата книга е за Анабел Грейнджър (приятелка на Моли и Фийб) и Хийт Шампион - спортен мениджър. Накратко: Хийт наема Анабел- собственичка на агенция за запознанства,  да му потърси идеалната съпруга и както се досещате - в крайна сметка те двамата се женят.

Седмата книга е за любовта между Дийн Робиар - новата звезда на Чикаго Старс и Блу Бейли, която среща на пътя, облечена в костюм на бобър.

Както винаги - във всяка книга присъстват и членове на семействата им, играчи от "Старс" и още много герои.

Харесва ми, че Сюзън Елизабет Филипс проследява развитието на взаимоотношенията не само между главните герои, но и на още някоя двойка.

Надявам се тази информация да е достатъчна. Ако пък още нещо трябва да добавям - насреща съм. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Героите на 6 и 7 книга от "Чикаго Старс" досега не сме ги срещали.

Шестата книга е за Анабел Грейнджър (приятелка на Моли и Фийб) и Хийт Шампион - спортен мениджър. Накратко: Хийт наема Анабел- собственичка на агенция за запознанства,  да му потърси идеалната съпруга и както се досещате - в крайна сметка те двамата се женят.

Седмата книга е за любовта между Дийн Робиар - новата звезда на Чикаго Старс и Блу Бейли, която среща на пътя, облечена в костюм на бобър.

Както винаги - във всяка книга присъстват и членове на семействата им, играчи от "Старс" и още много герои.

Харесва ми, че Сюзън Елизабет Филипс проследява развитието на взаимоотношенията не само между главните герои, но и на още някоя двойка.

Надявам се тази информация да е достатъчна. Ако пък още нещо трябва да добавям - насреща съм. :)

Благодаря!

Продължавам да си чакам с нетърпение, защото и аз много харесвам стила и на писане, сюжетите и колоритните герои, които измисля и макар че на моменти се разочаровах от последните две книги от поредицата, авторката продължава и на мен да ми е една от любимите в този жанр.

Надявам се " Ибис " да не спират с издаването на нейни книги....Може да подхванат някоя от историческите и.....ако имаме късмет, де! :D

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е качена книгата на Сюзан Елизабет Филипс "Капризите на сърцето " или ако е пусната на книжния пазар на кое издателство е книгата ,защото авторката ми е една от най-любимите и с удоволствие си купувам всичко нейно.Книгата на Оливия Паркър съм я виждала в магазините "Имедия" ,които са в Моловете и в Кауфланд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата на Сюзън Елизабет Филипс съвсем скоро излезе на пазара, така че никъде я няма качена. Издателството е "Ибис" - давам линк към сайта му: http://www.ibis.bg/

Книгите на Оливия Паркър се издават от "Тиара Букс" - http://www.tiarabooks.com/

Всички книги можеш да намериш в големите книжарници - Хеликон, Сиела, Библио и др., правят доставка и до дома. Спокойно можеш да влезеш в сайтовете им и да разгледаш какво предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Брачен капан". Определено Оливия Паркър се превръща в моя любимка. Книгата ми хареса повече от първата в поредицата, а тя определено ми се беше понравила. Свежи, забавни герои. Много хумор и сюжет, който се развива без сътресения. Книжката се чете бързо и оставя едно много приятно чуство след последната страница. Определено съм любопитна колко са книгите в поредицата и на кого ще е посветена следващата. И Тристан, и Розалинд ще са атрактивни главни герои, надявам се скоро да прочета техните истории.

Редактирано от jenia123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по - рано тази вечер започнах " На лов за съпруга ". Излапах я с кориците само за няколко часа!!! Просто не можах да я оставя дори за минутка!!! И изобщо не очаквах, че ще ми хареса чак толкова, въпреки хубавите отзиви.

Какво да кажа?! Отдавна не съм чела толкова забавен, романтичен и сладък исторически любовен роман! Героите - и главните и второстепенните - се оказаха големи сладури. Маделин ме спечели от първата страница, а Гейбриъл...ех, Гейбриъл...!!! Коя жена не мечтае за такъв мъж?! Надали има такава! ;) Висок, мускулест, красив, умен, страстен, внимателен...май няма нужда от повече описание. И макар че образите и на двамата ме карат да се сещам за други герои от други любими романи, в тяхното описание се усеща и нещо ново, свежо, дължащо се на непознатата за мен Оливия Паркър и стила и на писане, който много ми допадна - лек, ненатоварващ, въпреки подробностите и описанията.

Относно развитието на сюжета мога да кажа, че нямаше момент, в който да ме остави да скучая. Непрекъснато се случваха някакви неща, било то комични ситуации ( примерно, ужилването на Маделин от пчелата или пък по време на бала, когато се оказа, че Шарлот си е сложила подплънки под роклята, за да изглеждат гърдите и по - големи и Ротбъри не пропусна да забележи това ) , романтични моменти ( и двете предложения за брак - бяха повече от романтични! ) или пък просто изясняване чувствата на главните, и всички те бяха повече от добре поднесени. Направо страхотно! 

Краят също ми хареса, макар че си беше просто традиционния happy end, характерен за всеки любовен роман.

До последно обаче си мислех, че Ротбъри ще опита нещо с Розалинд, въпреки че знам, че следващата книга е за него и Шарлот. :D Направо нямам търпение да си я купя! :D Просто, това са книги, които наистина зареждат с настроение, веселие и големи дози позитивизъм! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами, подновявам си молбата от 23 март. Липсва ми стр.19 на "Завещанието" на Патриша Симпсън. Също са ми нужни и всички данни: преводач, редактор, година на издаване... Моля, ако някоя от вас има книгата да помогне, за да мога да завърша корекцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак търся книга.

Автор и заглавие липсват.

За книгата спомените са много малки.

Тя е в затвор/Франция ако не се лъжа/ и я жигосват май с лилия за проституция.Май главния имаше нещо общо.После май заминаваше за някъде.

Помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак търся книга.

Автор и заглавие липсват.

За книгата спомените са много малки.

Тя е в затвор/Франция ако не се лъжа/ и я жигосват май с лилия за проституция.Май главния имаше нещо общо.После май заминаваше за някъде.

Помощ.

"Самотникът и лилията" Даян Робинсън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм я чела тази книга, но ме заинтригува с жигосването и май ще я прочета :)

Сега съм на вълна ретро и чета по-стари романи, някои от които съм чела и позабравила. Търся такива на издателство Маг77

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам къде мога да открия 2-ра и другите книги на Лорън Донър ако не съм много нахална.Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм я чела тази книга, но ме заинтригува с жигосването и май ще я прочета :)

Сега съм на вълна ретро и чета по-стари романи, някои от които съм чела и позабравила. Търся такива на издателство Маг77

Аз я бях срещала като описание мислех да я чета пък я зарязах и онзи ден се сетих за нея.Интересна е има тайни,крими елемент,вуду магия,любов и много страст.Никак не е лоша и не останах разочарована/има книги едва да ги прочете човек/,е тази не е от тях определено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, момичета! Бързам да споделя...

Вчера си купих " Брачен капан " и " Преродена любов " ( пак се връщам на вълна " Братството... " освен всичко друго ). Преди малко довърших първата. Много ми хареса. Оливия Паркър определено затвърди позицията си в списъка с личните ми фаворити от жанра.  :D Като стил леко ми напомня за Джулия Куин, но като че ли историите и героите и ми допадат много повече от тези на Джулката!

За книгата - чете се леко, бързо и приятно като първата от поредицата. Главните са много симпатични и сладки образи. Ротбъри, освен че е мистър Съвършенство откъм физика, се оказа и изключително внимателен, мил и грижовен тип, въпреки лошата си репутация на женкар и негодник, произлизащ от... семейство на женкари и негодници!!!  :D  Даже не предполагах, че ще бъде толкова влюбен в Шарлот и така силно ще копнее за нея... Тя пък от тихичка, смирена и свитичка девойка изведнъж се превърна в истинска палавница покрай него, 'ма то май друго не се и очакваше!  ;)

Двамата се познават от години, но никога не са общували кой знае колко заради лошата репутация на Ротбъри ( Шарлот си няма и представа за чувствата му към нея, през цялото време и тя като всички останали си мисли, че той е влюбен в Розалинд Дивайн ) и въпреки това той е онзи, който и помага да се справи с отхвърлянето на Тристан. Двамата се сближават постепенно в резултат на това, дори сключват сделка - Ротбъри ще помогне на Шарлот да си отмъсти на Тристан, карайки го да ревнува и да страда от факта, че не е избрал нея за своя съпруга, след като избраната от него Хариет разваля годежа, а в замяна Шарлот ще помогне на Ротбъри да спечели Розалинд. В действителност, Ротбъри няма никакво желание да си мръдне и пръста по отношение на последната, цели единствено да прекарва  повече време с любимата си. Двамата изпадат в доста неловки и комични ситуации, докато изяснят на себе си и околните какво чувстват един към друг. Стига се до годеж, после следва сватба с неочаквани последствия...

Хареса ми това, че имаха време наистина да се опознаят, нямаше прибързаност, даже ми се струваха леко муднички на моменти! Шарлот започна да се влюбва в Адам постепенно, което беше хубаво, защото, ако беше открила веднага след обявяването на годежа на Тристан и Хариет, че всъщност винаги е била влюбена в Ротбъри, щеше да изглежда неправдоподобно поне за мен.

Искрено се забавлявах с опитите им да се убедят, че другият не отговаря на чувствата им. Един вид си се самонавиваха!  :D

Краят ми се стори леко попретупан - това е единствената ми забележка. Освен това като че ли в първата книга имаше малко повече изблици на стаст!  ;)

Чудя се кога да очакваме следващата книга и кои са главните в нея?!

Редактирано от Амарилис (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.