Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Момичета чете ми се нещо каубойско, от видa на "Седем невести" на бате Лей. Нещо с ранчо, добитък и т.н. Препоръчайте ми нещо моля. :mark:

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв беше отговорът мило? Аз четох веднъж, че ако Ив и Рурк имат бебе, това ще е края на поредицата. Ама не съм сигурна, че авторката го е казала. Ама като ги знам как направо се ужасяват като видят бебето на Мейвис, особено Ив, едва ли скоро ще имат свое. :(

Точно така.Когато задали въпроса на авторката, кога най-после ще имат бебе (защото когато взеха значката на Ив, нали Рурк я успокои, че ще си остане в къщи и ще отглежда деца, защото иска да има голямо семейство), тя отговаря, че когато реши да сложи КРАЙ на поредицата, тогава ще имат бебе. Защото според Нора не може Ив да бъде достойна полицайка и добра майка едновременно. И, че едно дете ще промени много отношението им към живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости faikovi4

Имаш ЛС.

Преди повече от година съм сваляла от линка който съм написала но сега не може за това питам от къде сваляте романите за четене

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=120720&fb_source=message

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди повече от година съм сваляла от линка който съм написала но сега не може за това питам от къде сваляте романите за четене

http://www.kaldata.c..._source=message

В лично съобщение ти дадох сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде на купона!!!!!!!!

Благодаря, момичета!

Не трябваше да изпреварвам Съни, и я моля за извинение! Но все пак - ура!!!!!!!

Редактирано от debilgates (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странни неща ми се случват напоследък. Като например вчера едно чудесно запитване за един наш още по-чудесен проект и се отплеснах аз по едни феи и едни магии и хоп днес феята ме чула и думите ми се оказаха действителност. Кой би повярвал?. Ама наистина "Кой би повярвал". Най вероятно Сюзън Елизабет Филипс. Аз ша търча да се убедя със собствените си очи. Сигурна съм, че и вие ще ме последвате - знаете къде. Приятно четене милички с целувки от фея Рум и подфеите от Дрийм Тийм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През септември 2012 трябва да излезе Delusion in Death, която е номер 35, така че това определено не е края на поредицата. С тези темпове няма да се учудя, ако ударим трицифрените числа, освен ако не й с изчерпят идеите за имена преди това.

Според качения торент в ескейпа са излязли 42 книги.

31. Strangers in Death (2008 )

32. Ritual in Death (2008 )

33. Salvation In Death (2008 ) Спасение в смъртта

34. Promises in Death (2009) Обещания в смъртта

35. Kindred in Death (2009) Сродени в смъртта

36. Missing in Death (2009)

37. Big Jack (2010)

38. Fantasy in Death (2010)

39. Possession in Death (2010)

40. Indulgence in Death (2010)

41.Treachery in Death (2011)

42.New York to Dallas (2011)

Доста има да четем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oooo, супер - новият фен превод е качен. С.Е.Филипс и исторически роман. И заглавието е провокиращо - "Кой би повярвал?" Понеже тук вече не се качват линкове, значи на познатия адрес /не знам що не се изписва името/ ама добре де -в скейпито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълбок поклон заради книгата на една любима и прекрасна писателка :wors: Нямам думи... върхът сте, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любима авторка......затова не мога да се стърпя и ще попитам как решихте така да преведете заглавието!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любима авторка......затова не мога да се стърпя и ще попитам как решихте така да преведете заглавието!?

Ако доуточниш въпроса си, защото не мога да го разбера – ще ти отговоря!

Имаш предвид самия превод на заглавието, или защо съм решила точно Филипс да преведа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, аз пак да си питам за една дългоочаквана от мен книжка на Джейн Фийдър- "Избраницата", доколкото разбрах миналия път тя ще бъде качена м. Март. Имате ли малко повече инфо ?

А някоя от вас слуайно да е чела "Реквием за Дявола"?-по резюмето ми се стори страхотна и попитах в няколко книжарници дали я имат (преди да разбера, че не е издавана у нас), но попаднах на преведен откъс от нея в нета и нещо ентусиазмът ми се поохлади, та ако сте я чели, споделете дали ви е харесала :rolleyes: .

Благодаря ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, момичета, страхотни сте! Благодаря за книжката на Сюзън :) Любимите ми авторки започват лавинообразно да нарастват :) Просто като видях готината корица, веднага ми светна една червена лампичка, че това е нов превод и всичко в мен закрещя: "Ураааааааааа!". Направо ви обожавам :)

Редактирано от Stefanika (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доуточниш въпроса си, защото не мога да го разбера – ще ти отговоря!

Имаш предвид самия превод на заглавието, или защо съм решила точно Филипс да преведа?

Определено за заглавието питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за заглавието питам.

Не мога да разбера, какво те притеснява заглавието, но ще ти кажа как стигнах до „Кой би повярвал“.

По принцип всеки преводач може да си слага каквото заглавие прецени на превода, който прави, като се съобразява с оригиналното и с историята разказана в книгата.

Оригиналното заглавие в случая е JUST IMAGINE , което в буквален превод е „Само си представете “, което съвсем не ми допадна, както и второто оригинално – Райзън Глори – което пък ми звучи безлично. Затова се обърнах за помощ, към умните глави в Дрийм Тийм, където след консултация решихме да се казва „ Кой би повярвал“ – така, както започва Анотацията към книгата.

Кой би повярвал, че мъжкараната ще се превърне в прекрасна жена.

Кой би повярвал, че любовта към един мъж, ще накара Кит да продаде единственото най-скъпоценно нещо в живота й – плантацията.

Кой би повярвал, че любовта към една жена, ще затвори старите рани нанесени от родителите и ще донесе дом и щастие на един изстрадал мъж.

Кой би повярвал, че любовта е в състояние да заличи болката от робството и мерзостта на един баща.

Кой би повярвал, ...

Естествено въпроса е риторичен и отговора е само един – всеки, който е изживял такава завладяваща любов!

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, какво те притеснява заглавието, но ще ти кажа как стигнах до „Кой би повярвал“.

По принцип всеки преводач може да си слага каквото заглавие прецени на превода, който прави, като се съобразява с оригиналното и с историята разказана в книгата.

Оригиналното заглавие в случая е JUST IMAGINE , което в буквален превод е „Само си представете “, което съвсем не ми допадна, както и второто оригинално – Райзън Глори – което пък ми звучи безлично. Затова се обърнах за помощ, към умните глави в Дрийм Тийм, където след консултация решихме да се казва „ Кой би повярвал“ – така, както започва Анотацията към книгата.

Кой би повярвал, че любовта към един мъж, ще накара Кит да продаде единственото най-скъпоценно нещо в живота й – плантацията.

Кой би повярвал, че любовта към една жена, ще затвори старите рани нанесени от родителите и ще донесе дом и щастие на един изстрадал мъж.

Кой би повярвал, че любовта е в състояние да заличи болката от робството и мерзостта на един баща.

Кой би повярвал, ...

Естествено въпроса е риторичен и отговора е само един – всеки, който е изживял такава завладяваща любов!

Великолепно, впечатляващо и страшно интригуващо!!! Огромни благодарности, Руми, не си спомням скоро така силно да ме е развълнувало представяне на роман!!! Още с невероятно силния анонс сграбчи в железарска хватка интереса ми, а самия роман сигурно ще ме доубие и превърне в закоравял фен на авторката!!! Защото "Кой би повярвал?", че запознанството ми с нея ще бъде точно с този (абсолютно убедена съм) красив роман за една красива любов!!!Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поредната чудесна книга,преведена от вас! :) Още не съм я чела,но съм си я оставила за почивните дни,за да й се насладя както трябва :) Искам да попитам имате ли някаква информация кога излиза следващата книга на С.Е.Филипс"Бебето е мое"?(не зная дали е точно така заглавието).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, аз пак да си питам за една дългоочаквана от мен книжка на Джейн Фийдър- "Избраницата", доколкото разбрах миналия път тя ще бъде качена м. Март. Имате ли малко повече инфо ?

...

Благодаря ви предварително :)

Тя няма да бъде качена отново преди редакцията и качването в текст, просто стария торент е освободен от временен бан. Пуснат е отдавна, още в началото на месеца, има сийдъри и може да се сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поредната чудесна книга,преведена от вас! :)

Още не съм я чела,но съм си я оставила за почивните дни,за да й се насладя както трябва :)

Искам да попитам имате ли някаква информация кога излиза следващата книга на С.Е.Филипс"Бебето е мое"?(не зная дали е точно така заглавието).

Издателството бе казало април, пък.... не знам дали няма да се забавят нещата, но дано да не се забавят. Нямам търпение да прочета книгата, а след нея идва и книгата за Молииии :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой би повярвал, ...

Чудесно просто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета да знаете има ли сканирана някоя от книгите Игрите на глада от Сюзан Колинс? Ако някой знае, моля да ми пише еднло ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак по просия :)

Лий Майкълс - Необикновено наследство редактор?

Лий Майкълс - Неочаквана развръзка редактор?

Лий Майкълс - Любов в кадър редактор?

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лий Майкълс - Необикновено наследство редактор - Ани Димитрова

Благодаря, остават

Лий Майкълс - Неочаквана развръзка редактор? :)

Редактирано от ganinka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета да знаете има ли сканирана някоя от книгите Игрите на глада от Сюзан Колинс? Ако някой знае, моля да ми пише еднло ЛС.

Ако може и аз да получа отговор ..... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...