Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тор

Дискусии: Любовни романи (Част 5)

Препоръчан отговор

Никой не иска никого да разстройва, както и всеки здравомислещ знае, че колкото хора толкова позиции. Но както аз не мога да контролирам чуждо мнение, че и не искам, така и не желая да се съглася с такова, което противоречи на морала и моите разбирания. И единственото, което отстоявам е правото да си го кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време направих запитване до ИБИС за електронни книги:

"Здравейте ,

Предвиждате ли да увеличите книгите в електронен формат , предлагани от вашето издателство- намерих 2 в biblio.bg ?Почитател съм на електронните книги и въпреки че има доста от тях в интернет пространството, бих си закупувала ако се предлагат на пазара.Харесва ми възможността да притежавам книга изключителни лесно – само с няколко кликвания ."

и това е техния отговор, който е много изчерпателен:

"Здравейте,

Много се радваме, че има и читатели, които биха си купували книгите в електронен формат. Подготвяме и други заглавия, но процеса отнема време, защото за електронните книги се сключват отделни договори с праводържателите в чужбина. За съжаление интереса за закупуването на книгите сред читателите е много нисък. До сега имаме реализирани само няколко продажби, но за сметка на това в един тракер, в който книгите са пуснати по същото време по което и ние ги предложихме в biblio и на сайта на МТел, вече са свалени над 500 пъти.

Поздрави,

Издателство ИБИС"

Редактирано от nestinarka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте ,

Предвиждате ли да увеличите книгите в електронен формат , предлагани от вашето издателство- намерих 2 в biblio.bg ?Почитател съм на електронните книги и въпреки че има доста от тях в интернет пространството, бих си закупувала ако се предлагат на пазара.Харесва ми възможността да притежавам книга изключителни лесно – само с няколко кликвания ."

"Здравейте,

Много се радваме, че има и читатели, които биха си купували книгите в електронен формат. Подготвяме и други заглавия, но процеса отнема време, защото за електронните книги се сключват отделни договори с праводържателите в чужбина. За съжаление интереса за закупуването на книгите сред читателите е много нисък. До сега имаме реализирани само няколко продажби, но за сметка на това в един тракер, в който книгите са пуснати по същото време по което и ние ги предложихме в biblio и на сайта на МТел, вече са свалени над 500 пъти.

Поздрави,

Издателство ИБИС"

Да, Ибис, Ирис, Колибри правят каквото могат, дори и от Тиара букс обещаха любезно да проучат въпроса. Безкрайно съм им благодарна.

Няма значение. Целта ми беше не да ощетявам издателство Хермес, а да покажа, че човек ако е некоректен намира начини да го постигне. Изтрих книгите, писах на издателството и приключвам историята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Единствено това издателство бяха безкрайно груби. Цитирам дословно - Защо не си гледаш болното здраве ами си седнала за книги да мислиш!

...

Един ден наистина е прекалено скоро, но такъв отговор е... жалък и грозен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета благодаря Ви за страхотното продължение от Породите. post-75694-0-14594000-1320011887_thumb.j Сега търпеливо ще чакам следващата, защото си заслужава - превода, редакцията, оформлението - всичко!! П.П. - Между другото изтеглих един торент с всички книги на Лора (може и да не са всички - трябва да проверя), но в папката на Породите има още няколко папки, в които книгите са разпределени според вида на главните (дали са лъвска порода или вълча) Помня че някой беше попитал кои книги са от лъвската порода за да се наблегне на нея и тя да е с преоритет, та затова казвам ;) И отново благодаря за превода ;)

Редактирано от iordanka_h.s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета благодаря Ви за страхотното продължение от Породите. Публикувано изображение

Сега търпеливо ще чакам следващата, защото си заслужава - превода, редакцията, оформлението - всичко!!

П.П. - Между другото изтеглих един торент с всички книги на Лора (може и да не са всички - трябва да проверя), но в папката на Породите има още няколко папки, в които книгите са разпределени според вида на главните (дали са лъвска порода или вълча) Помня че някой беше попитал кои книги са от лъвската порода за да се наблегне на нея и тя да е с преоритет, та затова казвам :) И отново благодаря за превода :)

Мило ако утре ми ги пратиш, много ще те обичам. Че още не може да ги наредим, малко да ни олесниш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мило ако утре ми ги пратиш, много ще те обичам. Че още не може да ги наредим, малко да ни олесниш :D

Няма проблем :)

Но не мога да съм сигурна че са така, защото не съм чела книгите - просто се доверявам на човека, който ги е качил :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За торентите.. В интерес на истината първоначално бях склона да се съглася с Петето,но съм силно възмутена от отговора на Хермес. Ако не можеш или не желаеш кажи едно „съжалявам за сега ни е невъзможно„. Не разбирам какво е това грубо отношение?! Радвам се,че торентите са изтрити,но няма как да не съчувствам на viki-kati . Колкото и жалък да е имам опит с неудобствата,с които се сблъскват хората с проблеми.Няма да изпадам в подробности ще кажа само,че ако се опитате да се разходите,да свършите някаква работа в каквато и да е институция, и сте с детска количка се подгответе за хабене на нерви.Прибираш се в къщи със стегната душа и изстрадала количка.Не мога да си представя хората с инвалидни колички как се оправят.Не мога.Може би затова повечето винаги са с придружител.Не ми го побира умът как е при хора с по-тежки проблеми. Нямам физически проблеми,но никой не е застрахован. Жалкото е че това са ситуации,които могат ако не да се оправят,то поне да се подобрят. Накрая да спомена Ибис,които вече продават и е-книжки.Разбирам,че е по-трудно,но си личи,че влагат ум в бизнеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте ,

"Здравейте,

Поздрави,

Издателство ИБИС"

Нали се сещате, че няма такъв луд дето да купува права и да се мъчи да изкара нещо на пазара при положение, че в някъде същия продукт го има без пари. Колкото и да имат желание от някое издателство да пускат електронен вариант едва ли след "успеха" на Ибис ще се пробват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно електронните книги - наистина няма голям смисъл издателствата да се занимават с права, защото така или иначе книгите се пускат в интернет (понякога се правят и фен преводи) И просто издателствата ще бъдат на минус, защото като нещо го има в интернет безплатно, почти никой няма да даде пари да си го купи (и то в електронен формат) Издателство Хермес наистина са били много груби и честно казано аз съм твърдо против такова отношение към хората, а към човек с по-крехко здраве да не говорим. Не мога да кажа, че съм с крехко здраве, но помня че когато бях малка (в детската градина ли бях или първи клас - не мога да кажа със сигурност) ми падна бурдюр на крака. При което рев - всички от махалата изкочиха, една позната (само с 3 години по-голяма от мен) вдигна бурдюра и ме взе на ръце и ме носи към нас; майка изкача иззад ъгъла и ме взима при което към някакво такси и право в болницата. (не помня кой извика такрсито) Там нали ми зашиха крака и гипс..Чудите се защо разказвам това?? Миналата година с майка се заговорихме точно за тази случка и тя ми каза, че тогава токсиметровия шофьор й казал : Да не изцапате седалката.. Просто хора всякакви и много малко притежават чувството за такт. Направо не мога да си представя какво е изпитала майка тогава - детето й кърви и се къса от болка, а някакъв напълно непознат да я занимава с глупавата тапицерия на колата.. И да случката няма почти никаква връзка с цялата история, но viki_kati - просто не трябва да обръщаш внимание и да се ядосваш на хора, които не могат дори да се опитат да ти влезнат в положението. Защото това е загуба на време и нерви. П.П. - Съжалявам за дългия коментар, който не е много свързан с темата, но прото трябваше да се изкажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох всичко изписано до тук и направо ми е болно, доплака ми се честно ви казвам. Единственото, което се открои сред всички постове е огромната любов към книгите и това колко сме ощетени по една или друга причина и не можем да се наслаждаваме на това, което обичаме. Болно ми е... България е бедна, издателствата също, не могат да си позволят да издават книги, за да задоволят страстните читатели като нас...От друга страна колкото и малко книги да се издават не всеки може да си позволи да си ги купи... Живеем в един порочен кръг... От трета страна някое издателство да си позволи да отговори по такъв начин? Не мога да си представя какъв човек трябва да си, че да напишеш такива думи...като ками... Как не ги е срам? Преди няколко години дядо ми получи два инсулта следствие, на които ослепя... и попадна в групата на т.нар неравностойни и инвалиди... Когато съм си ходила при него, утеха му беше да си говорим, обсъждахме и за книги. Тогава по негова молба прочетох Овчарчето Калитко, написах и история...Говорели сме си, дискутирахме, четях му и на глас...Предложих му някаква утеха, както за него така и за себе си... сега дядо ми вече не е сред живите, но книгата е една от най-ценните, които имам... С това отклонение искам да кажа, че мога напълно да разбера вики_кати... някой да вземе утехата ти, да се подиграе с болката ти и в безсилието си предприемаш нещо, което ти се струва правилно и справедливо... Можете ли да си представите някой да ограничи правото ви да четете и не само това ами и да ви обиди, да ви нарани? От друга страна страстните читателки защитават правата на издателите и правото си за нови книги... Кое е моралното и справедливото в случая, не мога и не съм човекът, който ще го каже, но знам, че в цялата тази абсурдна ситуация има само ощетени и наранени хора, което е толкова жалко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам откъде си купихте книгата на Джулия Куин, защото аз днес обикалях "Славейков" като луда и не само, че не я намерих, ами господата ми казаха че нещо съм се объркала. Не ми остана време да отида до книжарница "Хеликон" , но някой ден ще ги посетя. В тях ми е надеждата. Жалко само, че почивката ми свърши и не се знае кога ще ми остане свободно време да чета книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам откъде си купихте книгата на Джулия Куин, защото аз днес обикалях "Славейков" като луда и не само, че не я намерих, ами господата ми казаха че нещо съм се объркала. Не ми остана време да отида до книжарница "Хеликон" , но някой ден ще ги посетя. В тях ми е надеждата.

Жалко само, че почивката ми свърши и не се знае кога ще ми остане свободно време да чета книги.

http://tiarabooks.com/books.php

http://books.bg/books/127/160403.html

http://www.knigi.bim.bg/Velikolepno_26487.html

http://www.helikon.bg/books/127/160403_velikolepno-kn.1-ot-poreditcata-blajdan.html

http://www.book.store.bg/p62400/blajdyn-kniga-pyrva-velikolepno-dzhulia-kuin.html

http://booktrading.bg/1020808%20%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%BD%D0%BE?keyword=%D0%94%D0%B6%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%8F%20%D0%9A%D1%83%D0%B8%D0%BD

http://books.balkanatolia.com/c/sl-b/cid-69/p-p/id-45544/blajdyn-kniga-pyrva-velikolepno-dzhulia-kuin.html

http://slovo.bg/books/partnerbooks.php?ID=36096

http://www.lecsiko.com/12013_velikolepno-blaidan-1.html

Сигурно и още много варианти има. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам откъде си купихте книгата на Джулия Куин, защото аз днес обикалях "Славейков" като луда и не само, че не я намерих, ами господата ми казаха че нещо съм се объркала. Не ми остана време да отида до книжарница "Хеликон" , но някой ден ще ги посетя. В тях ми е надеждата.

Жалко само, че почивката ми свърши и не се знае кога ще ми остане свободно време да чета книги.

Амии и аз първоначално не успях да си я намеря на Славейков и си я купих от една малка книжарница в началото на графа - като вървиш към Славейков, от лявата страна, първата пряка в ляво, има магазин за алкохол и цигари и до него е книжарничката. А на Славейков я видях преди няколко дни, на една от сергиите, в първата половина преди фонтана, точно по средата, от страната на трамваите. На това място половината сергия е за романи втора ръка, продават и някакви детски карти за игра, а другата половина са си нови книги и пак предимно романи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар и малко закъсняла,искам и аз да си изкажа мнението.Не само,че подкрепям вики_кати ,ами ако мога и аз бих направила същото.Как може такова отношение!А и вие ,които се нахвърлихте срещу нея ,се замислете.Хора в неравностойно положение в България са много повече отколкото предполагате.Тях просто не ги виждате,защото ги няма по обществените места.И ненея трябва да я давате на съд(защото някои я изправиха вече пред моралния), а издателството - за дескриминация.С нетърпение очаквам повече книги да се продават в електронен вариант.За мен товае бъдещето.Предимствата на този формат са много.А тези оправдания на издателствата,че трябвало да закупят права,че това,че онова,ми звучат нелепо.Едва ли технологично изисква повече време.Просто не им се занимава.Ще ни държат в каменната ера ,защото и ние им го позволяваме.Я да можеше сега вики-кати да ги осъди за грубо и дескриминиращо отношение,а тя сигурно може,но в Страсбург.А клиентът винаги би трябвало да е прав.Аз живея в страната на клиентите,а за съжаление в България се живее в страната на консуматорите.Каквото ти се дава.Лош превод,лоша редакция,лоша хартия и подвързия.И всичко това на все по високи цени при стандарт на живот най-нисък в Европейския съюз.И трябва да се тревожа,че ще престанат да издават нови книги ако не се съобразявам с тях.Има ли търсене има и предлагане.Защо има вече толкова фен-преводи!?Защото има търсене.преди като е нямало форуми и сканиращи пак нямаше книги.Те и затова се появиха тези сканове.Защо се е появила читанката,защото се търсят книги точно в електронен вариант,но няма.Били направили проучване....глупости на търкалета.Искат да печелят от всичко на 100%. И да си кажем истината в очите или в екраните всъщност,просто тези,които купуват,се дразнят,че останалите получават същото безплатно и затова искат този успокоителен срок от една година и застават зад някакви морални или други съображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постът ти провокира в мен няколко причини да пиша и да взема пак отношение. Първата и според мен най важната е че не вярвам тук някой да е решил да прави панаир от личната драма на някоя от съфорумките ни. НИКОЙ НА НИКОГО НЕ СЕ НАХВЪРЛЯ. Колкото хора толкова и съдби. Но тук не сме се събрали да обсъждаме това. Има други места където надявам се дискусиите в тази посока са полезни и водят до облекчаване на положението им. Повтарям пак аз не се осмелявам да обсъждам подобни проблеми не защото си завирам главата в пясъка, а защото смятам за неетично от камбанарията си да давам акъли или квото там след като не мога да помогна. Това не значи, че нямам моите си тегоби. Всеки ги има. Но не смятам тук полето за изява в подобни откровения. По въпроса с грубия език. Ами няма да кажа браво, но честно казано наказателната ми акция би била просто да забравя че има такова издателство или както ти услужливо спомена да си търся правата за морални щети по законния ред. И бих го направила честно казано ако го счета за съществено. По въпроса за правата много се чудих дали да го повдигам въобще, но вземи купи едни права и ги реализирай и ще говорим какво костват. по въпроса за фен преводите, ако бях измислила как да заколя някой бандит и да му взема парите щях да се изправя пред дилема. Дали да ги върна на потърпевшите, ама като не знам кои най вероятно щях да ги вложа в права и тези фен щяхте да ги четете на книга. Бандитите обаче хитри, аз явно водоплаваща. по въпроса за издателствата. Крайно погрешно да мятаме всички под един знаменател. Аз не само смея но и настоявам, че продуктът на моето е и естетически и в съдържание издържан крайно професионално и не желая да ме слагат в графа мани я тая мафия. да не говорим, че ако другия век изляза на печалба с Бък първо теб ще почерпя. по въпроса с електронното бъдеще на книгите. Да така е не споря, но ще мине време докато се наложи. А замисляла ли си се защо е слаб пазарния интерес. И тук вмъквам и репликата аз живея в... ми аз живея в България. върни се и няма да се чудиш защо все още тази ниша е незапълнена. по въпроса, че бих се подразнила, че едни купили други на аванта. Ами само ще кажа, че аз лично пуснах Бък безплатно където сварих след като видях, че това е оптимума на този етап. И се радвам, че я има в нета. Аз лично пускам феновете за които сформирах екип, който дели не малка част от времето си пак само за да се радваме на това, което можем да постигнем. Аз лично / не случайно се повтарям/ отстоявам мнението си и няма да го променя. Издателствата имат право на една година реализация след което евентуално трябва да се примирят, че работят... в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дами,аз леко ще се отклоня от темата,която се подхванали,не че подкрепям сканирането на нови книги без да се е изчакало необходимото време.Винаги ще има хора на които няма да им пука и ще правят каквото им скимне без да ценят нито,книги,нито труда и средствата на издателствата.Аз лично дори да прочета даден фен превод хареса ли ми съдържанието и историята на книгата веднага при първа възможност си вземам хартиения носител,който с наслада прочитам и даже препрочитам. Та да си дойда на думата....Благодаря ви за новите книги.Страхотни са,изчетох ги на един дъх.Линда,както винаги се е справила подобаващо с изградените герои и сюжет.А Лора Лей....леле мале скоро не съм срещала подобни еротични описания на любовните сцени.Много горещи и нажежени.Тея котаци направо ми взеха акъла :) .Ще чакам с най-огромно нетърпение обаче следващата книга от поредицата-Шера и Кейн :) са ми вече любимата двойка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли търсене има и предлагане.Защо има вече толкова фен-преводи!?Защото има търсене.преди като е нямало форуми и сканиращи пак нямаше книги.Те и затова се появиха тези сканове.Защо се е появила читанката,защото се търсят книги точно в електронен вариант,но няма.Били направили проучване....глупости на търкалета.Искат да печелят от всичко на 100%. И да си кажем истината в очите или в екраните всъщност,просто тези,които купуват,се дразнят,че останалите получават същото безплатно и затова искат този успокоителен срок от една година и застават зад някакви морални или други съображения.

Личните драми и неволи са си точно това - лични. Откъде знаете, че аз нямам такава, или пък предния, който е писал, или пък този, който ще пише след мен. Лошото отношение си е лошо отношение. Мястото където можете да си потърсиш правата не е нарушаването на някой закон, бил той и този на авторското право. Има си съд за тази работа, да, може и в Страсбург. Това си е между viki_kati и съответното издателство. Всички ние не сме били свидетели, нямаме доказателства, освен думата на единия /може пък другия да каже точно обратното/... това си е въпрос на съвест и от единия и от другия.

Последните ви думи обаче не мога да преглътна.

Много дребнаво изказване, което слага хората под общ знаменател. По вашата логика, ако аз кажа за хората в чужбина "Вие сте се лепнали за този форум като репеи, защото тук намирате балъци дето сканират книги и вие ги ползвате безплатно.", вие ще го преглътнете ли? Искам да подчертая, че аз не мисля това, и не го казвам наистина. Изречението е хипотетично, показващо какво значи да сложиш общ знаменател на едно общество от хора със сходни интереси.

Изобщо не се дразня, че аз купувам, а други само теглят /и смятат бутона благодаря за декоративна украса, която не е необходимо да забелязват дори/. Аз съм от тези, които освен че купуват и четат. И с ръка на сърцето казвам, че това, което имам в библиотеката си / а то не е малко/, съм го чела. И искам ново. Искам още. Да си го купя. И нямам нищо против да го споделя с останалите. Но при 4 издадени исторически романа за 1 година /а преди 10 години излизаха 30 романа на година от същото издателство/, да, не бих им подбила продажбите /въпреки вестникарската хартия/, като догодина може да имам само 1 книга, а по-догодина - нито една - дори на амбалажна хартия. Не съм псевдоморалист, не съм в този бизнес, не защитавам правата на конкретното издателство, за което е така нареченият спор. Аз съм един консуматор. Самата аз гласувах за по-кратък срок от този. Всички вие искахте анкетата. Казахме, че ще се съобразим с гласовете на мнозинството. Е, мнозинството каза 1 година. Аз се съобразявам /освен в случаите, когато говорим за второ издание на книга с изтекли права/. От една страна - с мнението на мнозинството потребители в този форум, от друга страна - с правото на издателствата за реализация и печалба. Да, печалба, защото те затова работят - за да печелят, за да се издържат. На тях това им е работата. Обаче много сте далеч от истината, ако живеете с убеждението, че издателските къщи в България работят с печалба 100%. Върнете се тук, направете издателство и печелете 100% от него, ако можете. И Ви желая да няма хора, като viki_kati, които да обезценят труда ви и съсипят вложените средства, като пуснат сканирана книга един ден след като вие сте я пуснали в търговската мрежа. В един такъв случай опитайте да спечелите 100%. И после кажете, ама тия дето купуват ги е яд, че други не купуват. Уж живеете в чужбина, по ваши думи - един напреднал свят, а мисленето ви е като на Геле и Вуте - смятате, че хората от този форум са на принципа "Я не сакам на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле." Е, аз примерно не съм от тези хора. И мнението ви, че не сканирам нови книги от яд за някаква пълна глупост, ме обижда. Не ме интересува комшията ми каква библиотека има, и дали изобщо има дори една книга, нито пък този от София, или този от Бургас. Искам моята библиотека да има с какво да се обогатява. А това би станало, ако не преча на издателските къщи.

От мене толкова. Ако щете ме съдете, ако щете се сърдете... Но това изречение ме възмути искрено и не се стърпях.

А по въпроса защо има фен-преводи. Щото имало търсене... Ами да, има фен преводи, и се търсят, щото и те като сканираните, са безплатни. Ако бяха срещу заплащане, търсенето пак щеше да е към нещо без пари...И пак щеше да има мрънкане и цупене, що го няма без пари. Е, в такава държава живеем, и такива са ни доходите, че не можем да си позволим да имаме всичко, което поискаме. Е, поне някои от нас не могат. Или пък не искаме да се потрудим да го има, а го искаме наготово. Ще се въздържа от поставяне на общи знаменатели. А вие си помислете, доколко имате морално право да нагаждате хора, които не познавате, в такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам предложение: Отделете това обсъждане в отделна тема, защото е обширна и многостранна. (Че тук се натрупа много отрицателна енергия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам предложение: Отделете това обсъждане в отделна тема, защото е обширна и многостранна. (Че тук се натрупа много отрицателна енергия)

Абсолютно вярно, всъщност СТИГА! Не одобрявам качването на книги в интернет пространството преди изтичането на някакъв разумен срок , но стореното-сторено. Всеки си има своята истина, подмятането на мнения сега е просто преливане от пусто в празно.

Напоследък малко се коментира тук, активността се повишава само, ако става дума за някакъв вид конфронтация. Така че СТИГА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една добра новина:

През 2012 година поредицата "Световни бестселъри" ще включва следните романи:

„Връзки в ЕЛ ЕЙ”, автор: Джаки Колинс

"Мемоарите на една гейша”, автор: Артър Голдън

„Бавно изгаряне”, автор: Джули Гаруд

„Невинни лъжи”, автор: Джейн Ан Кренц

„Момент на лудост”, автор: Уна-Мери Паркър

„Родена в понеделник”, автор: Луиз Бегшоу

„Куриерът трябва да умре”, автор: Тами Хоуг

„Рецепта за живот”, автор: Ники Пелегрино

„Чуждото е по-сладко”, автор: Адел Паркс

„Не съм такова момиче, автор: Катрин Елиът

„Гара Ватерло”, автор: Емили Грейсън

"Съседката", автор: Барбара Делински

:):clown::huh::(:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам. Ще ги издават наново ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...