Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Младата майка не избрала екип за раждането и от летен грип стига до полиорганна недостатъчност

Публикувано изображение

19-годишната Деяна, която роди на 12 септември в столичното АГ "Шейново" и дълго се бори за живот, почина тази нощ, съобщи BNews.

Историята на младата родилка, размятана без жал по столичните болници заради лекарска бюрокрация, приключи трагично. Смъртта й оставя без майка новородения Майкъл.

19-годишната родилка Деяна Георгиева от София почина тази нощ в Александровска болница, съобщи бабата на момичето Виолета Велинова.

Проблемите започват, когато бременната първокурсничка от Минногеоложкия университет в София, не прави „избор на екип” в столичната болница „Шейново”.

„Моята внучка не искаше да дава 950 лв. „Бабо, казва, аз съм здрава, ще родя като всички други, тези пари ще ги спестя за кола”, повтаряла ѝ Деяна, разказва бабата.

12 часа след като раждането започнало, нещата се усложнили, наложило се бебето да се извади със секцио, а дежурните лекари непрекъснато питали: ”Направили ли сте избор на екип?”

Близките не платили нищо в болничната каса, лекарите вкарали бременната жена за секцио едва след намесата на нейна приятелка, която била адвокатка.

На втория ден след раждането 19-годишното момиче получава диагноза „летен вирус”, дни по-късно е оперирана заради „преплитане на червата”, след което последват перитонит и сепсис, припомня баба ѝ.

Като усложнение се появи и бе полиорганна недостатъчност, заради което Деяна бе приета в нефрологията на Александровска болница.

„Пишете за тези родилки, които умират, защото на тях се гледа като на „банкомати”. Пишете за мизерията по болниците, защото нямат изолатор , карат роднините да купуват лекарства и това е само част от кошмара, който изживяват в търсене на медицинска помощ”, разказа тогава бабата й.

blitz.bg

Да почива в мир. :wors:

Надявам се да се разбере дали има виновен за смъртта на младата жена и ако има такъв, да понесе най-строгото наказание.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почива в мир.

Раждането нали се заплаща ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир! Ако всичко това е вярно,представяте ли си колко е деградирало мисленето ни:Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве,и да ги заделиш за купчина старо желязо!!!Ако и това не е тотално объркана ценностна система,здраве му кажи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има "виновен" освен цялата мизерия в болниците "за бедни", каквато е Александровска :wors:

Бог да прости момичето, но от оскъдната информация в статията става ясно, че е получила илеус след секциото, а след това нещата са поели към неизбежния край ....

Нека почива в мир!

Ако всичко това е вярно,представяте ли си колко е деградирало мисленето ни:Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве,и да ги заделиш за купчина старо желязо!!!Ако и това не е тотално объркана ценностна система,здраве му кажи!

И да си беше платила - все тая :)

Тогава пък заглавието щеше да е "Платихме 950, ама докторите я умориха."

Все тая -под вола теле ще търсим, след като едно 19-годишно момиче си е заминало на оня свят..

Деградирали сме, да, че мислим само за пари които да дадем на някого за да ни свърши някаква работа. ;)

Ей хора - с пари здраве не се купува.

Колкото и милиони да имате, колкото и да си мислите, че сте велики щото карате скъпи коли или сте облечени в маркови дрешки, , четете из интернет всякакви суперлативи - здраве и живот не можете да си купите.

А илеус след секцио се случва.

Секциото е високорискова операция, която по принцип води до доста усложнения.Едно от най-ранните е точно това, което се е случило.

Да, в повечето болници се борим срещу това да не се случи подобно нещо, но винаги рискът от перитонит и смърт на оперираната е огромен - както се вижда и в случая.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да си беше платила - все тая :wors:

Тогава пък заглавието щеше да е "Платихме 950, ама докторите я умориха."

Все тая -под вола теле ще търсим, след като едно 19-годишно момиче си е заминало на оня свят..

Аз не говоря за изхода при горния случай,а за начина на мислене!Същото е и като дойдат при теб-"Що да му плащаме,като може с парите да вземем нови гуми!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за изхода при горния случай,а за начина на мислене!Същото е и като дойдат при теб-"Що да му плащаме,като може с парите да вземем нови гуми!"

Който каквото иска-това и получава.

Като за тях гумите са по-важни, получават гуми.

Толкоз.

Салва Богу,м при мен всичко има и не се налага да карам пациентите да палащат за нещо. Но аз съм на съвсем ниско ниво във цялото здравеопазване и мога само да помогна, когато някой друг се е осрал.

Но дотолкова.

Не съм Господ и нямам намерение да бъда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Близките не платили нищо в болничната каса, лекарите вкарали бременната жена за секцио едва след намесата на нейна приятелка, която била адвокатка.

Какво е това нещо аз в чудо се видях като го прочетох. Как може такова нещо. Виждат я че има проблем и те моля ти се ми чакат да платят или намеса на адвокат.. Пу да е*а и лекарите ви да е*а мамичката ви подкупна. За пари и наглост оставиха родилката да умре. Е на ви ся да ви тежи на съвестта, че за пари е загубен човешки живот. И никакви пари не могат да я върнат сега.

Писах аз, че докато здравеопазването не стане безплатно за всички и не се задължават новозавършилите лекари да работят тук най-малко 5 години ще е такова положението. Всички бягат навън и тук хората умират при по кризисни ситуации щото остават калпавите лекари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това нещо аз в чудо се видях като го прочетох. Как може такова нещо. Виждат я че има проблем и те моля ти се ми чакат да платят или намеса на адвокат.. Пу да е*а и лекарите ви да е*а мамичката ви подкупна. За пари и наглост оставиха родилката да умре. Е на ви ся да ви тежи на съвестта, че за пари е загубен човешки живот. И никакви пари не могат да я върнат сега.

Писах аз, че докато здравеопазването не стане безплатно за всички и не се задължават новозавършилите лекари да работят тук най-малко 5 години ще е такова положението. Всички бягат навън и тук хората умират при по кризисни ситуации щото остават калпавите лекари.

А защо си мислиш, че е вкарана за секцио едва след намесата на някаква си адвокатка ?

Това момиче е починало точно заради извършеното секцио.

Вероятно, ако не беше оперирана нямаше и да почине.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве,и да ги заделиш за купчина старо желязо!!!Ако и това не е тотално объркана ценностна система,здраве му кажи!

Че не е хубаво да пестиш по този начин, е вярно. Но пък ако не ти се намират в момента тези пари, си е вид изнудване. :mistaken:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до другото -за безплатното здравеопазване и задържането на кадърните - :mistaken: аз искам безплатен интернет и компютърна подръжка, искам и напълно безплатно програмно осигуряване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз искам безплатен интернет и компютърна подръжка, искам и напълно безплатно програмно осигуряване :)

И без интернет можеш да живееш, поддръжка ако разбираш можеш и сам да си осигуряваш. А програмно осигуряване отдавна има, ако ще и да е пиратско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без интернет можеш да живееш, поддръжка ако разбираш можеш и сам да си осигуряваш. А програмно осигуряване отдавна има, ако ще и да е пиратско.

И в медицината е така - и без доктори можеш да живееш, билкови лекарства от природата има от хлядолетия, а и "пиратско лечение" от врачки, хомеопати и бачячки има на всеки път и кръстопът.

ащо тогава медицината да е беплатна а компютрите и подръжката им-високопалтена ?

Аз не виждам разлика и искам и двете да бъдат безплатни.

А за другата ти идея да бъдат задлжени всички да работят без пари 5 години след завършването -това как си го представяш ?

И как ще задържиш "добрите", като при тези условия просто нито един "добър" няма да иска изобщо да учи за лекар при тези условия ?

Дане говорим, че пазарът на труда е отворен отдавна и робството няма да се върне никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в медицината е така - и без доктори можеш да живееш, билкови лекарства от природата има от хлядолетия, а и "пиратско лечение" от врачки, хомеопати и бачячки има на всеки път и кръстопът.

ащо тогава медицината да е беплатна а компютрите и подръжката им-високопалтена ?

Разликата е, че човешкият живот не струва колкото един компютър или 950 лева за избор на екип или 5000 за операция или каквото и да е друго измервано в пари или предмети които могат да се купят. Но явно вече и да живееш струва пари. Срамувам се от управниците в системата на здравеопазването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир!

Ако всичко това е вярно,представяте ли си колко е деградирало мисленето ни:Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве,и да ги заделиш за купчина старо желязо!!!Ако и това не е тотално объркана ценностна система,здраве му кажи!

а защо плащаме здравни осигуровки?я питай майка ти или баба ти колко е платила за раждане?

знаете ли,че ако се разболея и постъпя в болница,колко много пари ще се изръся за консумативи?

дори спринцовки и игли трябва да си набавя аз.

иначе здравните осигуровки вървят. а къде отиват осигуровките? не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а защо плащаме здравни осигуровки?я питай майка ти или баба ти колко е платила за раждане?

знаете ли,че ако се разболея и постъпя в болница,колко много пари ще се изръся за консумативи?

Тези въпроси ги задавайте на милите родни политици, които не направиха нищо полезно за здравето на хората вече повече от две десетилетия. А настоящият мъдър премиер дори щедро дари с държавни пари едни перспективни футболни отбори. Ама приоритети, какво да го правиш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужас! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир!

Наистина жалко за момичето, но по-жалко е за малкия Майкал, който никога няма да може да види и да опознае собствената си майка.

А колкото до това, което наричаш "тотално объркана ценностна система" мисля, че въпрос за друга тема, която ще разбереш когато откриеш какво е "праг на бедност и как се оцелява в подобни условия". По-голяма част от българите живеят под този праг, което не значи, че нямат право да имат мечти, деца (или поне едно), дом и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам разлика и искам и двете да бъдат безплатни.

А за другата ти идея да бъдат задлжени всички да работят без пари 5 години след завършването -това как си го представяш ?

И как ще задържиш "добрите", като при тези условия просто нито един "добър" няма да иска изобщо да учи за лекар при тези условия ?

Дане говорим, че пазарът на труда е отворен отдавна и робството няма да се върне никога.

Здравеопазването може да е безплатно и без лекарите да са без заплати, нали се сещаш? Според мен заплатата на един лекар трябва да започва някъде...може би от 800лв...Не знам, не мога да преценя. Обаче имало едно време БЕЗПЛАТНО здравеопазване, имало едно време фелдшер във всяко село над 250-300човека и т.н и т.н...Сега, уви, няма. И пари за здравеопазване не се дават като хората...Както и за цялата ни държава. Всички сме поставени в сходна ситуация, не мислиш ли?

Вашите заплати са малки, но една немалка част от населението е живяла или живее в нищета със заплати от по 300-350лв.

Обаче ситуацията не може да ни дава извинение за(евентуална) алчност и користност на действията ни, печалбарство на чужд гръб и безотговорност, ако не се плати нещо допълнително под масата.

Искрено се надявам това да не е било лекарска грешка и безхаберие, заради неплащане под масата, а просто стечение на обстоятелствата, което не променя трагичната ситуация, но...надявам се, че поне лекарите са направили всичко възможно, а не да седи едно "но"...

Редактирано от Ernesto Che Guevara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да питам майка си и бабите си,защото вторите вече не са между живите,а и аз съм пряк свидетел на ония времена.Децата ми са родени точно тогава и много добре знам преимуществата на "безплатното" здравеопазване.Внуците ми пък,се раждаха по тези времена и предпочетох да си платя избора на екип/макар че можех да мина и метър/,защото прецених,че здравето на децата ми е по-важно от "спестените" пари.Въпрос на ценностна система.Ако ги нямах налични,просто щеше да си мине по каналния ред и сигурно пак щеше да завърши добре,въпрос и на късмет!

За любителите на "безплатното" здравеопазване няколко уточнения.Винаги слагам безплатно в кавички,защото безплатни неща,свързани с човешка дейност,на тоя свят няма.Винаги някой,някъде вади пари и плаща.

Здравеопазването по соц. времената беше безплатно.Ама и тогава умираха родилки.За град като София,поне няколко годишно.Тогава обаче по медиите не се разказваха подобни срамни неща,всичко оставаше скрито.Нямаше и интернет,нито форуми,където да си излееш болката или да напсуваш докторите и властта.Псуването се осъществяваше или при закрити врати/сам със себе си/,или в тесен кръг много близки приятели.И сега псуваме доктори и власт,но вече можем публично и това е единствената разлика с отминалите времена.

В Англия в момента здравеопазването също е безплатно,но има някои особености.При нас при средна работна заплата,грубо казано 500 лв.,внасяш на месец 30 лева собствени пари за здравно осигуряване.В Англия при средна заплата 3500 паунда внасят на месец окл. 800 лв месечно.И ти искаш да получиш същото,като един англичанин?Няма как да стане,защото при нас само лекарския труд е ниско платен,всичко останало е на цени като в Англия,а в много случаи и по-скъпо.Сега разбираш ли от къде идва разликата?

И още нещо.Така,както в Англия си плащаш високи осигуровки,ако искаш преглед при джипито си,чакаш поне месец.Ако искаш преглед при специалист,чакането е между 4 и 6 месеца,понякога и 9,т.е. когато вече си оздравял или умрял.Може и да съкратиш тези срокове,но тогава си плащаш кеш.И пак не става на същия ден,а в рамките на една седмица.Ако постъпиш с тежка бъбречна колика в спешна помощ там,лечението и прегледа от специалист могат да бъдат отложени до 24 часа,защото състоянието ти не е животозастрашаващо,нищо че се превиваш като животно от болка.Най-много да ти поставят някакви обезболяващи и да те объркат още повече,докато ти дойде реда.Предполагам вече се сещаш какво е решението на тази ситуация - заплащане-кеш.

Неслучайно повечето работещи навън по т.нар. бели страни,като си дойдат в отпуск в България тичат по доктори,зъболекари и изследвания.Сещаш се защо,нали?

Наистина жалко за момичето, но по-жалко е за малкия Майкал, който никога няма да може да види и да опознае собствената си майка.

А колкото до това, което наричаш "тотално объркана ценностна система" мисля, че въпрос за друга тема, която ще разбереш когато откриеш какво е "праг на бедност и как се оцелява в подобни условия". По-голяма част от българите живеят под този праг, което не значи, че нямат право да имат мечти, деца (или поне едно), дом и т.н.

Правилно си се ориентирал,че тук темата е друга.Не говорим за праг на бедност,осигуровки,качество на здравеопазването и т.н.,а за ценностна система,т.е. къде в нея поставяш здравето и живота си,своя и на всички свои близки.Дали преди колата,телефона,телевизора,или далече след тях.Така че поста ти се явява леко извън обсъжданите неща и наистина е предмет на друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир!

Здрасти,

някак си като прочета такива сбъркани мнения, и нещо ми напира отвътре . .. . . Да вземеш малко да се позамислиш (за имане - нямане и т.н), а след това, според мен да вземеш малко да помълчиш! Макар да се съмнявам да си разбрал смисъла на написаното, не ти пожелавам да изпадаш в ситуация на подобна "спестовност"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,

някак си като прочета такива сбъркани мнения, и нещо ми напира отвътре . .. . . Да вземеш малко да се позамислиш (за имане - нямане и т.н), а след това, според мен да вземеш малко да помълчиш! Макар да се съмнявам да си разбрал смисъла на написаното, не ти пожелавам да изпадаш в ситуация на подобна "спестовност"!

А ти опита ли се да прочетеш поне половината от написаното по темата.И да разбереш,че в случая не говорим за имане-нямане...Така ,като гледам,някои неща си ги пропуснал.А мълчанието можеш да си го запазиш за себе си-само ще спечелиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти опита ли се да прочетеш поне половината от написаното по темата.И да разбереш,че в случая не говорим за имане-нямане...Така ,като гледам,някои неща си ги пропуснал.А мълчанието можеш да си го запазиш за себе си-само ще спечелиш!

Съмненията ми се оказаха основателни . . . . Все пак не беше зле да се позамислиш! Но какво да се прави - всеки с възможностите си! Предполагам, с присъщата си первезна "моралност", ще продължиш да се извисяваш и отсъждаш за нравствената деградация на простолюдието и "върховете" на неговото падение. Пък и е лесно .. . . ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaкво разбираш ти под "имане-нямане". Те то сигурно над 50% от населението на България живее под обявеният праг на бедността. Това значи ли, че хората нямат право да имат мечти? Значи ли, че всички трябва да гледат на тях като касички?

Ти кога си живял дълго в Англия,че говориш с такава увереност?

Аз лично не искам да сме като в Англия, не искам да сме като в США, нито като Германия. Обаче искам да живеем всички добре.

Лично на мен никак не ми трябва "западноевропейското" и "американското", понеже имам позната, която се връща от САЩ и казва, че закуската е бекон с бъркани сухи/СИНТЕТИЧНИ/ яйца(в мазнина се изсипва тая гадост), че хлябът им сладни, нелесно се намира свястно кафе, а пият някаква боза, а тоя същият хляб седи седмица и половина в шкафа и не ставал по-трърд, не се троши, не мухлясва. Смятай от какво са направени храните им там..И вика-Аз за 3 месеца, без да ям почти качих 7килограма в САЩ.

В случая си говорим-има ли лекарско безхаберие, защото не е заплатено под масата или това са трагични стечения на обстоятелствата? Често се плюе по лекарите, без реално да има причина. Не бих взел страна на базата на малкото информация, която е дадена от медиите, т.е почти сигурно манипулирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

В случая си говорим-има ли лекарско безхаберие, защото не е заплатено под масата или това са трагични стечения на обстоятелствата? Често се плюе по лекарите, без реално да има причина. Не бих взел страна на базата на малкото информация, която е дадена от медиите, т.е почти сигурно манипулирана.

Така е - информацията в първия пост е малко, и абсолютно манипулативно поднеса, като се започен със заглавието, в жълтия "блиц".

Ще видим по-нататък какво ще излезе при следствието.

Тази година се нагледахме на манипулации по медиите особено що се отнася до акушергинеколози.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмненията ми се оказаха основателни . . . . Все пак не беше зле да се позамислиш! Но какво да се прави - всеки с възможностите си! Предполагам, с присъщата си первезна "моралност", ще продължиш да се извисяваш и отсъждаш за нравствената деградация на простолюдието и "върховете" на неговото падение. Пък и е лесно .. . . ..

Изглежда говорим на различни езици.Най-лесното в случая е да оплюеш системата,докторите,властта;да поискаш смърт или поне доживотен за докторите,правили секциото.По-трудно е да се опиташ да помислиш,което явно при теб не се получава съвсем.

Апропо,би ли ни представил концепцията на твоята "моралност",за да ни осветлиш за какво иде реч?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...