Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Това си зависи от характера на конкретния човек. :no-no:

Добре е, че в България все още се срещат човечни и способни лекари, независимо от това, че не са богати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е, че в България все още се срещат човечни и способни лекари, независимо от това, че не са богати.

Срещат се, но по-скоро по изключение - просто трябва да имаш късмет да попаднеш на такъв лекар. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те много добре знаят, че няма да влязат в затвора!

Но истината е, че ние си ги търпим да си правят каквото си искат - нашият народ никога не може да се обедини зад някаква принципна кауза. :D

А как народа ни можа да се обедини зад кампания като "Не сте сами"?

Проблема е че при сегашната власт хората са заплашвани, държат ни в икономическо и финансово робство, властта управлява със страх и насилие и не се интерсува от обикновения човек!

Хората ги е страх че разбунтуват ли се сериозно, срещу тях ще бъдат изпратени жандармерията и армията. Никой не е достатъчно смел да се опълчи на капитализма, диктатурата и простащината. Никой не иска нещо от рода на Баташкото клане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвате няма лекар дето да е зле материално.Задавали ли сте си въпроса как се достига това ниво?Ако един лекар трябва да е напълно честен и да живее само от заплатата си то наистина положението е критично,и наистина се взимат пи 750-800лв. и то със стаж иначе като за начало 600лв.?Ами живейте вие с тези пари като няма да ви обяснявам на какво нечовешко психическо натоварване са подложени лекарите.Казвате ми сами са си избрали професията.ДА повечето си обичаме професията ,НО не можеш всекидневно и ежеминутно да си самарянин и да работиш за без пари,лекарите не са духовници да живеят на Библейският принцип "даром сте взели даром давайта"(не че и духовниците го спазват това де).Я вие стойте целодневно по улиците и помагайте на всеки нуждаещ се безплатно,ама си гоните вашите работи нали.И както Трихо каза квалификациите на лекарите са скъпоструващи и се вадят най често от собствения джоб.Та не са виновни само лекарите ,или можеби както казвам да се въведе кеш навсякъде както при стоматолозите та за всичко да си плащате и да млъкнете,хем качеството ще се подобри ,хем некомпетентните ще отпаднат поради липса на клиентела,па тогава да ви видя.Тук не искам да започвам задочни спорове искам само обективни мисли поне.

Останете със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако един лекар трябва да е напълно честен и да живее само от заплатата си то наистина положението е критично,и наистина се взимат пи 750-800лв. и то със стаж иначе като за начало 600лв.?Ами живейте вие с тези пари като няма да ви обяснявам на какво нечовешко психическо натоварване са подложени лекарите.Казвате ми сами са си избрали професията.ДА повечето си обичаме професията ,НО не можеш всекидневно и ежеминутно да си самарянин и да работиш за без пари,лекарите не са духовници да живеят на Библейският принцип "даром сте взели даром давайта"(не че и духовниците го спазват това де).Я вие стойте целодневно по улиците и помагайте на всеки нуждаещ се безплатно,ама си гоните вашите работи нали.

В България мнозинството от хората живее с такива заплати, че и с по-малки. И тук не става въпрос за даване даром нещo на някого, а за това лекарите да си изпълняват задълженията.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

shumarov - днес България записа нова глава в световната история - първи протест в света на граждани срещу собствените си лекари :ph34r:

само този факт може да ти подскаже докъде сме стигнали в падението си.

В България мнозинството от хората живее с такива заплати, че и с по-малки. И тук не става въпрос за даване даром нещo на някого, а за това лекарите да си изпълняват задълженията.

Спокойно пич - виждаш какво става когато си "изпълняваме задълженията" - народът си мре на общо основание.

И по зле ще става - само изчакай още 5-10 години :wors:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно пич - виждаш какво става когато си "изпълняваме задълженията" - народът си мре на общо основание.

В случая темата разглежда какво става, когато лекарите не си изпълняват задълженията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак ,че не разбрах?Значи говорим за различни вселени.Може една проста сервитьорка да взима 750лв ама в най хубавите си години си е правила кефа докато един лекар в най хубавите си години мизерува щото учи 10г. и затова учи да бъде като в нормалните страни заплатата му да е 4-5 пъти над средната.То иначе ако сравняваш галош с галош е нормалоно,НО не и лекар да го приравняваш към хора без образование.Плюс това уверявам те ,че много лекари не спят спокойно поради грижата за това как се равива оздравителният процес на много такива неблагодарни хора.Съжалявам ,че избеснявам,ама коментарите Ви gothicrock обиждат наистина лекарите които се стараят и ЗАСЛУЖАВАТ много повече ,не само уважение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая темата разглежда какво става, когато лекарите не си изпълняват задълженията.

Ми нищо не става - само това правим, във всичко

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак ,че не разбрах?Значи говорим за различни вселени.Може една проста сервитьорка да взима 750лв ама в най хубавите си години си е правила кефа докато един лекар в най хубавите си години мизерува щото учи 10г. и затова учи да бъде като в нормалните страни заплатата му да е 4-5 пъти над средната.То иначе ако сравняваш галош с галош е нормалоно,НО не и лекар да го приравняваш към хора без образование.Плюс това уверявам те ,че много лекари не спят спокойно поради грижата за това как се равива оздравителният процес на много такива неблагодарни хора.Съжалявам ,че избеснявам,ама коментарите Ви gothicrock обиждат наистина лекарите които се стараят и ЗАСЛУЖАВАТ много повече ,не само уважение.

Аз нямам за цел да обиждам никого, просто такава е реалността, в която живеем.

Това момиче защо е трябвало да умре по този ужасен начин?

Ама то и висшисти с два западни езика работят за по 750 лева на месец - те защо да не заслужават повече?

PS: И къде по света средната лекарска заплата е 4-5 пъти повече от средната заплата за страната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това момиче защо е трябвало да умре по този ужасен начин?

А още и още

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=163180&st=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма грешка при лечението на починалата Деяна

Пропуски са допуснати от медицинските екипи в „Шейново” и „Пирогов” при лечението на 19-годишната Деяна Георгиева, която почина след секцио. Това е установила проверката на Агенция „Медицински одит”, съобщи в „Тази сутрин” д-р Даниела Тренчева.

Тя допълни, че за лекарска грешка не може да се говори, тъй като този термин не е дефинитивно описан. Последствията ще бъдат административни санкции.

Къде са пропуските?

Специалистът обясни, че в случая на младата майка става въпрос за поливалентна симптоматика. Заболяването започва с диариен синдром и настъпва още в „Шейново”. Оттам обаче тя е изписана, без да бъдат уточнени причините и без назначено адекватно лечение.

След това момичето е преместено в Инфекциозна болница, където лекарите са преценили, че състоянието й е тежко. Поради липса на необходимите условия за лечение я прехвърлят в „Пирогов”, където е настанена в реанимация за интензивно и комплексно лечение.

В Института за бърза медицинска помощ обаче пропускат момента за спешна оперативна интервенция в коремната кухина и за изследване на анаеробна инфекция, уточни д-р Тренчева. По думите й в този случай отговорността би трябвало да е на началника на екипа или на отделението, тъй като лечението е било комплексно.

Експертът от Агенцията обаче не се нае да прави предположения дали Деяна е щяла да остане жива, ако медиците са действали адекватно: „По-ранното лечение подобрява шансовете на пациента, но никой не може да каже дали при това лечение нямаше да се развият тези тежки последствия”.

Плащането за избор на екип

Д-р Даниела Тренчева поясни, че изборът на екип е законно регламентирана процедура. Идеята е да се даде възможност на хората да изкажат предпочитание към определен специалист. Когато се дават пари, ако са по законния ред, се издава документ.

Когато обаче има нерегламентирано даване на средства, „Медицински одит” изследва проблема, доколкото може да получи информация от пациенти, лекари, източници. Това обаче е трудно доказуемо, отбеляза специалистът.

Тя говори и за друг проблем – липсата на лекари за извършването на експертизи, когато се говори за грешки. „Ние нямаме правомощия да извършваме съдебни експертизи или да оказваме натиск върху правораздавателните органи”, уточни д-р Тренчева.

По думите й от създаването на Агенцията в началото на 2010 година досега са постъпили около 1000 жалби. "Статистиката показва, че при около 33% от сигнализираните случаи има пропуски в организацията на медицинската помощ. Когато е организационен проблемът, не може да се говори за персонален пропуск. При 31% има нарушение на медицински стандарт. В 12% е открита конкретна лекарска грешка и те се предават на прокуратурата", обясни тя.

btv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие претендирате за обективни мнения, а дали сте обективен? Лекарите са хора като останалите, това че са учили 10 години не ги прави някакво висше съсловие. А защо си мислите че няма сервитьорки с по две висши образования....!? Това което може да извиси всеки един професионалист са по - скоро делата му. Факт е че има много лекари които са доволни от статуса си и печелят достатъчно, като същевременно пациентите са доволни от тях. Факт е също, че има галоши, които си мислят че са нещо повече от сервитьорите, само защото са си загубили времето да учат за лекари, като са си мислели че от всяко дърво става свирка. Уверявам Ви, че това кой какво заслужава, определят най - добре пациентите и в повечето случаи е свързано с конкретни казуси, като в много от тях изобщо не кореспондира със субективното мнение на лекаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа разбрах, че докторите са некъдърни щото им били малки заплатите. Ми, той некъдърника си е некъдърник, независимо от заплатата. Не съм настроена крайно негативно към лекарското съсловие, но определено изтръпвам когато опра дотам, винаги се чудя докторката която е на смяна ще бъде ли на кеф или не, дали няма да ми се накара за нещо или няма да вися цял ден пред кабинета й. Що се отнася до мен винаги съм впечатлена, когато попадна на мил и отзивчив доктор. И проблемът ми е точно това, че се впечатлявам от нещо, което ми се случва рядко, а би трябвало да бъде практика. Последният път, когато висях пред лекарски кабинет такъв скандал избухна сред едни старци свързан с мястото и реда, че се чудех кои са по жалки тези отвън или тези вътре. Срамна работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Персонална отговорност за лекарска грешка има и сега, но сложният момент е този с доказването й. Това заяви в ефира на БНР Националният омбудсман Константин Пенчев. „Грешки има, отговорност има и тя трябва да се носи от всеки, който допусне грешка или допусне смъртен случай, но не бива да има език на омразата. Не бива да казваме "Нашите лекари убиват". Не, нашите лекари не убиват, а отиват в чужбина. Ще дойде моментът, когато ще търсим от къде да внесем лекари", предупреди омбудсманът.

Dindi все по-малко лекари, които са на кеф ще виждате.

Съжалявам ви, драги пациенти.

И искрено ви съчувствам - и за болестите и за заблудите, но най-вече за приказките ви.

Прости им Господи-те не знаята какво говорят.

Жалки- да.Всички лекари в България са жалки, смачкани мижутурки или престъпници.При всички положения си заслужват боя.

Жалък съм - още миналата година по време на ремонта се почувствах жалък, че шпакловчика за 2 седмици работа по стените в къущи взе заплата ми за месец и половина.

И още тогава реших, че щом труда ми като лекар се оценява по-малко от една шпакловка да не продължавам тази професия.

пък вас да си ви лекува който ще.

Тия, дето седят в кабинетите и в болниците - са жалки.

Ще го разберат и те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шпакловчика за 2 седмици работа по стените в къущи взе заплата ми за месец и половина.

Това е фундаментален проблем на българската икономика, а не на здравеопазването в частност. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да ти отговарям при положение, че винаги приемаш нещата лично? Да съм казал, че ти или някой друг от докторите във форума е такъв, най-малкото не сте ме лекували. Просто си споделям опита. Това че, не ви изнася е друг въпрос. Ако не си забелязал и аз живея в БГ и аз съм в същите условия, в които и ти, с тази разлика, че не използвам служебното си статукво, за да си изкарвам недоволството от мизерното положение върху теб. Дори напротив, имаш ли идея колко пъти ми се е налагало да се държа мило с хора, които не мога да понасям. Седя, усмихвам се, а вътрешно ми иде да ги завръ там дето слънце не огрява. Ама професия, избрала съм си я - щъ не щъ, ще се усмихвам. Или на мой гръб може, ама на твой не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И никой не си дава сметка , че порочното не е в лекарите, а в цялата система - структура и финасиране на здравеопазването .

В вместо да протестирате срещу това - вие се ядете един друг.

p.s. dindi - приемам го лично, защото все още ме боли, като ви чета...... Ти няма как да си го изкараш на този, който те ядосва.Всеки лекар обаче може да си го изкара.Съжалявам. но това е естеството на професията. Няма друго положение - няма как и да заставиш един човек да е добър с теб, да ти мисли доброто ако той самият не желае.Колкото и закони и наредби да сътвориш, колкото и да го плашиш със затвор, с наказания и т.н.

Помисли върху това.

Ще ми мине - не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И никой не си дава сметка , че порочното не е в лекарите, а в цялата система - структура и финасиране на здравеопазването .

Проблемът не е и на това място. Проблемът е, че в България нивото на заплатите не е свързано с нивото на образование и квалификация.

А в случая лекарите си го изказват на тези, на които не трябва - например, на това момиче на 19 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е фундаментален проблем на българската икономика, а не на здравеопазването в частност. ;)

Проблем е въобще на дивия капитализъм развит до н-та степен у нас...Както е казал великият Хорхе Луис Борхес: - "Демокрация - това е злоупотребяване със статистиката" - аз ще го допълня: - В България, не просто се злоупотребява - у нас се роди ново направление, наречено "Стъкмистика". Според нея всички сме цъфнали и вързали, не умират хора от глад и болести и катастрофи и самоубийства от сиромашия и......... :huh:

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има нормален човек, който да не е наясно, че порочното е в системата, а не в лекарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е и на това място. Проблемът е, че в България нивото на заплатите не е свързано с нивото на образование и квалификация.

А в случая лекарите си го изказват на тези, на които не трябва - например, на това момиче на 19 години.

Направи нещата така, че да ни им хрумва такова нещо де ?

Или поне кажи как да стане

Проблем е въобще на дивия капитализъм развит до н-та степен у нас... ;)

Абосолютно правилно :huh:

Едва ли има нормален човек, който да не е наясно, че порочното е в системата, а не в лекарите.

тези които протестираха вчера на площада.

Гледах ги и ги слушах много внимателно. .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли коя е горчивата истина, Трихо? Горчивата истина е, че хората не обичат докторите заради отношението ви. Не, заради лекарските грешки. На всички ни е ясно, че хората бъркат, а заради маниера на лекарите, маниерът: "ти си поредния тук, дошъл да ми досажда". И за това са виновни всички доктори в един или друг момент нагрубили пациент. А това се случва ежедневно пред лекарските кабинети, никой не отива там от хубаво. И не казвам, че трябва да ни дондуркате или нещо такова, говоря за елементарно възпитано, културно отношение. Ние не сме животни, че да ни подритвате по коридорите. За омразата към докторите сте си виновни вие. Защото ако на тези хора им беше обърнато внимание и обяснено по културен начин за какво иде реч, момичето пак щеше да е мъртво, ама нямаше да се излее такава помия върху вас.

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абосолютно правилно :huh:

Не! Не ме поздравявай, защото ще се случи както е било в дивия запад...Като се разболее някой роднина и се наложи да постъпи в болница, с него ще е я брат, я братовчед, с револвер със запънат ударник и в момента в който някой лекар реши да пробва, да наложи избор на екип или да поиска "дарение" за болницата, камо ли да провежда лечение "през пръсти" - 0.45 в стомаха и след това пробен в десетката....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи нещата така, че да ни им хрумва такова нещо де ?

За този, на когото вече му е хрумнало, пътят назад е много труден, да не кажа почти невъзможен. Този, на когото не му е хрумнало, заслужава друга държавна политика в областта на здравеопазването. Но има и един друг проблем и той е в образователната система - бъдещите лекари трябва да минават през специални психотестове, както се прави на Запад, за да се понамали броят на тези, на които в бъдеще може да им хрумне такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...