Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

dindi, на мен ми е безкрайно неприятно да ходя в поликлиниката поради задължителната опашка от хипохондрици пред кабинета на личния ми лекар.

Познавам няколко баби (съседки), които почти всеки ден ходят при личните си лекари с някакви странни оплаквания, а в действителност нямат сериозни заболявания.

Двама-трима такива пациенти са способни да изкарат всеки лекар извън нерви и той да си излее гнева върху пациент, който е дошъл със сериозен проблем.

И лекарите като всички нас са хора, а не роботи.

Разбира се, има и лекари, които са си лоши по природа и се държат зле с всички пациенти.

Пази Боже човек да попадне на такъв!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dindi, на мен ми е безкрайно неприятно да ходя в поликлиниката поради задължителната опашка от хипохондрици пред кабинета на личния ми лекар.

Познавам няколко баби (съседки), които почти всеки ден ходят при личните си лекари с някакви странни оплаквания, а в действителност нямат сериозни заболявания.

Двама-трима такива пациенти са способни да изкарат всеки лекар извън нерви и той да си излее гнева върху пациент, който е дошъл със сериозен проблем.

И лекарите като всички нас са хора, а не роботи.

Разбира се, има и лекари, които са си лоши по природа и се държат зле с всички пациенти.

Пази Боже човек да попадне на такъв!

Моята майка работи със свадливи пенсионери всеки божи ден. Бита е с бастун, удряна и нагрубявана. Но ако няма добър тон в разговора им, пенсионера може да подаде жалба (и то често се случва). В повечето случаи пенсионерът винаги е прав и й се налагат парични санкции. Мислиш ли, че и е лесно възпитано да обяснява на някой пиклив, изкукуригал старец, че тя е просто административно лице и нищо не може да промени?

Съгласна съм, че всички сме хора и всички имаме нерви и всеки може да се изпусне, но тук става въпрос за манталитет. За нещо, което се случва непрекъснато.

И пак, за поредно ще кажа мили, отзивчиви и добронамерени доктори има!

Преди време, не съм го засичала наскоро, имаше едно предаване Здраве, с рубрика "благодарности за доктора". Хора, със сълзи в гласа си се обаждаха да благодарят на лекари, че са им помогнали. И линията беше претъпкана. Не мисля че сме неблагодарни, о неееее, никога не бих казала една лоша дума за лекарите помогнали в един или друг момент на мен или член от моето семейство, но толкова сме затънали в мърша, че всичко ни се вижда мърша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах намерение да се впрягам и да пиша повече, обаче . . . . . .обаче тази тема много ме "напряга"! И няма как да е иначе, след като едно младо момиче си замина, а една голяма част от хората, включително тук във форума ми обясняват как "порочното не е в лекарите, а в цялата система". Особено болно ми става, как самите лекари ми обясняват че се чувстват недооценени, вземащи по ниска заплата от сервитьори .. . .и т.н. След цялото това вайкане, в главата ми нахлуват едни толкова красиви мисли, които ако споделя ще бъда меко казано язвителен и затова ще се опитам да вкарам малко "теория" - по отношение на системата у нас и в чужбина. Да, наистина на запад лекарите са много добре платени. За да бъде това така способстват няколко фактора. На първо място - качеството на медицинската услуга съответства на цената която се заплаща за нея (в България е прието това да се нарича пазарна икономика, а според мен това е възможно само в условия на "див капитализъм" в силна държава, с добра социална политика) На второ място - в развитите бели държави, финансирането на лечението на пациенти се извършва от специални фондове, където всеки клиент има индивидуална партида (натрупана негова собствена сума), формирана от текущите му вноски (месечни, седмични, годишни .. .. и тн) начислявани при получаване на трудово възнаграждение. В България финансирането се извършва от здравната каса, която от своя страна се финансира от здравните осигуровки на трудещите. Разликата е че тук НЯМА фондове със средства и със събраните пари от осигуровките, се заплащат и нуждите на тези с натрупани здравни права (пенсионерите например) т.е. прословутия принцип на солидарност. Проблема се състои в това, че по времето преди 1990 в България се използваше разходопокривна система за формиране държавния бюджет, в която не се предвиждаше натрупването нито на здравни, нито на пенсионни фондове. Горе - долу от тогава (1990 г) се правят плахи опити за създаването на такива. Действителността обаче е такава, че пациентите имат натрупани права, а реални пари в държавата да ги обезпечи няма. Няма да има всъщност още много години - необходими са поне 20 - 30 г след осъществяване на реформата (която аз лично не бих се заклел че е започнала). На трето място - липса на качествени медицински кадри. Последното е отчасти вследствие от предните две причини, но в никакъв случай това не оневинява лекарите. Както сами сте се убедили, голяма част от тях се вайка че са недооценени, с тотално погрешна представа за собствените си възможности. Но това не е най- лошото, най лошото че тези, по-подразбиране интелигентни хора, си мислят че заплатата им се определя от здравния министър, или от Дянков и Борисов, че собствената им некадърности е следствие на системата (за което съм съгласен в известна степен) и не носят никаква персонална отговорност. Ето с това последното, аз лично останах с впечатление, са съгласни дори и някои хора във форума. Дано да не съм прав! Всъщност ако това действително е така - жалко за тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли коя е горчивата истина, Трихо?

Горчивата истина е, че хората не обичат докторите заради отношението ви. Не, заради лекарските грешки. На всички ни е ясно, че хората бъркат, а заради маниера на лекарите, маниерът: "ти си поредния тук, дошъл да ми досажда". И за това са виновни всички доктори в един или друг момент нагрубили пациент. А това се случва ежедневно пред лекарските кабинети, никой не отива там от хубаво. И не казвам, че трябва да ни дондуркате или нещо такова, говоря за елементарно възпитано, културно отношение. Ние не сме животни, че да ни подритвате по коридорите. За омразата към докторите сте си виновни вие. Защото ако на тези хора им беше обърнато внимание и обяснено по културен начин за какво иде реч, момичето пак щеше да е мъртво, ама нямаше да се излее такава помия върху вас.

Така е, Din, но има и друг ракурс. През цялото време, докато работех в България- винаги съм се обръщал към пациентите си на Вие, без значение кое време на денонощието беше и дали ми се е спяло, или пък съм бил безкрайно изморен. Много често в отговор съм получавал пренебрежително държане, претенции относно квалификацията ми, оспорване на мнението ми и отказ за лечение. И това е добрият вариант. В лошия директно съм отнасял псувни и всякакви обиди. Всичко това продължи доста дълго време, и в един момент трябваше да се променя. Не започнах да се държа грубо с пациентите, но вече започнах да избирам към кого да говоря на Вие и дали да демонстрирам добро възпитание. Защото когато се стараеш да си на учтив към хората, на които помагаш, а те да те наричат с разни нелитературни думи- възпитанието и съпричастността започват да се крият надълбоко, и човек започва да се държи непукистки и равнодушно. За да може да запази уважение и обич поне към най-близките си хора, в къщи, а не да го раздава безвъзвездно на разни простаци с претенции. Виждал съм пред очите как колеги са се променяли в рамките на няколко месеца, точно поради тази причина. За да не се изродя и аз съм благодарен на възпитанието на родителите ми, както и на приятелите ми, които не се различаваха от мен.

Горчивата истина е, че целият народ като цяло силно изпростя и оскотя. И ако псувните на строителите, шофьорите, певците и футболистите се приемат за нещо нормално и дори екзотично, то подобно поведение от страна на лекар среща всеобщо осъждане и негодувание. На всеки му е през оная работа, когато една сбирщина политикани гласуват закони, загробващи здравеопазването, а оттам и пряко обричащи пациентите. Но пък всички започват дружно да псуват и сипят заплахи срещу лекар, жертва на същите закони, когато не успява да си свърши добре работата заради безумните правила, длъжен да следва. Или такъв, допуснал грешка по причина умора или невнимание. Или слаба квалификация, и това не е рядко. Но когато от всичко страни- радио, телевизия, вестници, хората върху лекарите се стоварват купища мръсотия от всякакъв вид- не очаквайте той да си остане чист и неопетнен, безкористен мил професионалист. Хората се нагаждат към средата, в която се намират. Това засяга и лекарите, поне повечето от тях. Дори и тук във форума, където се предполага хората да са поне над средното интелектуално ниво и да са средно възпитани нерядко се срещат потребители, склонни да обиждат и да се държат нагло, знаейки, че са ненамираеми. А какво остава за масата "средни българи", необременени с възпитание и достатъчно интелект? Знаете отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думи, с които няма как да не се съглася :ph34r: И все пак нека кажем Евала на тези доктори, които се опитват и се борят с тази ситуация.

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак смърт на родилка в София

Жената издъхна в "Шейново", бебето - живо

Пореден случай на издъхнала родилка разтърси столицата. Жената е починала тази сутрин в болница „Шейново”.

По информация от болничното ръководство жената е развила "остър белодробен инцидент" по време на постъпването си в лечебното заведение. Въпреки усилията на докторите-реаниматори е починала внезапно, съобщиха от Столичния общински съвет.

Благодарение на адекватната реакция на дежурния екип е извършено спешно цезарово сечение и детето е живородено.

Анкетна комисия на СОС подхваща случая

Председателят на съвета Андрей Иванов е свикал днес извънредно заседание на комисията по здравеопазване на съвета, тъй като общинският съвет е принципал на болницата.

Общинските съветници са решили да анкетната комисия да се запознае подробно с казуса и да излезе със становище. Андрей Иванов се е обърнал към компетентните институции с молба да съдействат за по-бързото изясняване на случая, информира bTV.

АГ болница "Шейново" беше една от наказаните за смъртта на 19-годишната Даяна. Момичето почина, след като 42 дни се бори за живота си, без да й бъде поставена диагноза.

blitz.bg

Пак Шейново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трагедия, Бог да я прости и нея миличката, още едно детенце няма да познава мама.

Е те нали дадоха по някой лев тия наказаните и пак са си там баси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак смърт на родилка в София

Жената издъхна в "Шейново", бебето - живо

Пореден случай на издъхнала родилка разтърси столицата. Жената е починала тази сутрин в болница „Шейново”.

По информация от болничното ръководство жената е развила "остър белодробен инцидент" по време на постъпването си в лечебното заведение. Въпреки усилията на докторите-реаниматори е починала внезапно, съобщиха от Столичния общински съвет.

Благодарение на адекватната реакция на дежурния екип е извършено спешно цезарово сечение и детето е живородено.

Анкетна комисия на СОС подхваща случая

Председателят на съвета Андрей Иванов е свикал днес извънредно заседание на комисията по здравеопазване на съвета, тъй като общинският съвет е принципал на болницата.

Общинските съветници са решили да анкетната комисия да се запознае подробно с казуса и да излезе със становище. Андрей Иванов се е обърнал към компетентните институции с молба да съдействат за по-бързото изясняване на случая, информира bTV.

АГ болница "Шейново" беше една от наказаните за смъртта на 19-годишната Даяна. Момичето почина, след като 42 дни се бори за живота си, без да й бъде поставена диагноза.

blitz.bg

Пак Шейново...

Само аз ли откривам приликата, същата болница и отново родилката която не се е "отчела" - " .. ..

Близките на починалата са категорични обаче, че в случая става въпрос за лекарска грешка. Родилката е била връщана три пъти с обяснението, че раждането не е започнало, съобщи TV7.

Директорът на болницата д-р Иван Костов отрече информацията и каза, че няма информация жената да е била връщана или да е плащала за екип. . . . . " Ето линк към цялата статия: http://www.bnews.bg/article-38990

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли откривам приликата, същата болница и отново родилката която не се е "отчела" - " .. ..

Приликата в трагедиите с болници и доктори, е случайна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май времената не са благоприятни за раждане с подобни доктори и болници !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе защо не се спрете за малко??? Имате ли представа за какъв белодробен инцидент става дума? Ами ако се касае за белодробна емболия? Не знам дали сте наясно, но при емболия се загива буквално за минути, дори и в болница, дори и на операционна маса. А в този случай дори са успели да спасят и детето. Не съдете предварително, моля!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съдете предварително, моля!!!

Добре, ние не сме специалисти и не сме наясно.

Белодробна емболия внезапно ли се получава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ние не сме специалисти и не сме наясно.

Белодробна емболия внезапно ли се получава ?

да.

и няма начин да се спаси човека, ако е масивна.

в случая оабче нищо не се знае - имаме само една статия, манипулативно написана.

няма резултати от аутопсия, няма подробности от предшестващи заболявания, рискове, наблюдение над бременността - гледана ли е добре, правени ли са всички възможни изследвания за да се открие вероятността за получаване на такова нещо...

Нищо няма.

Ей, хора - при смърт на някой близък човек всеки започва да търси вина.Най-лесно я намира у лекаря, който или се е забавил, или не бил направил нещо си, или пък искал пари или пък е облечен не както трябва. Свикнали сме на подобно нещо. Разберете обаче едно - преди да се разбере всичко за един случай - не може и не трябва да се отсъжда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Разберете обаче едно - преди да се разбере всичко за един случай - не може и не трябва да се отсъжда...

Хората обаче, предпочитат да се шашкат, паникьосват, да раздуват и глобализират, а като им кажеш, че са поизбързали най-вероятно са сбъркали - се сърдят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората обаче, предпочитат да се шашкат, паникьосват, да раздуват и глобализират, а като им кажеш, че са поизбързали най-вероятно са сбъркали - се сърдят...

знам :rolleyes:

А в конкретния случай има доста неизвестни. предпочитам да изчакам няколко дни и да излязат резултатите от аутопсията. За сега можем само да предполагаме от какво е починала жената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам :rolleyes:

А в конкретния случай има доста неизвестни. предпочитам да изчакам няколко дни и да излязат резултатите от аутопсията. За сега можем само да предполагаме от какво е починала жената.

Ето от какво е умряла: Лекарите са я убили - в полза на ВИП-ка и торта:

"Ние бяхме там и говорихме с това семейство. Тези доктори си правиха майтап с хората. Жената дойде след нас и като я видяхме,че имаше силни контракции й казахме да мине преди нас, но докторите не ни приемаха, защото някакво момиче дойде и звънна един телефон и я приеха защото била ВИП, а нас кучета ни яли. Не приеха жената и след като мина випаджийката а приеха една друга жена която дойде и донесе торта на лекарите да се почерпят. И накрая като склониха я приеха за две минути и я върнаха да се разхождала отново защото нямала достатъчно разкритие. Искам да попитам само едно как тази докторка спи спокойно? Как тези хора имат силите да живеят, защото като дойде време да приемат жена ми същата тази докторка се обърна и каза "Хайде като минат тия отвън да си резнем тортичката". Защото естествено да ядат и да взимат само пари нищо друго не ги интересува."

Линк към коментара!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така :rolleyes: прекланям се пред твоята прозорливост :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно с глоби и условни присъди няма да се оправи положението. Така като гледам трябва да се вземат крайни мерки ... уволнения и ефективни наказания за такива софраджии .

точно така :) прекланям се пред твоята прозорливост :)

Ако е вярно това и да не са я убили умишлено са я убили от немарливост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам :)

Макар никога в живота си да не съм бил радикален (и не съм), след още два - три такива случая, в които за смърт наказват болниците с по една такса "избор на екип", Ви гарантирам че няма да има значение каква е причината за поредния случай. А иначе мога да чакам и да броя . . . За съжаление! И да, дано докторите са направили всичко необходимо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ние бяхме там и говорихме с това семейство. Тези доктори си правиха майтап с хората. Жената дойде след нас и като я видяхме,че имаше силни контракции й казахме да мине преди нас, но докторите не ни приемаха, защото някакво момиче дойде и звънна един телефон и я приеха защото била ВИП, а нас кучета ни яли. Не приеха жената и след като мина випаджийката а приеха една друга жена която дойде и донесе торта на лекарите да се почерпят. И накрая като склониха я приеха за две минути и я върнаха да се разхождала отново защото нямала достатъчно разкритие. Искам да попитам само едно как тази докторка спи спокойно? Как тези хора имат силите да живеят, защото като дойде време да приемат жена ми същата тази докторка се обърна и каза "Хайде като минат тия отвън да си резнем тортичката". Защото естествено да ядат и да взимат само пари нищо друго не ги интересува."

Линк към коментара!

Мога само да кажа, че това е тенденциозен коментар от хора, неразбиращи от медицина. Първо, една родилка може да има контракции, и то доста болезнени доста преди да настъпи пълно разкритие, т.е. готовност за раждане. И по този повод не се прави нищо съществено, а само се чака. Така че споменатата докторка няма никаква вина за това, че е оставила момичето навън. Второ, белодробната емболия по никакъв начин не се провокира от контракциите. Вероятно / ако е емболия / момичето е имало дълбок тромбофлебит, сравнително често усложнение на бремеността. Точно тромбофлебитът е източник на тромб, който може да се откъсне от венозната стена и да се придвижи до белия дроб. И тогава, както беше казано, ако запушената артерия е с от голям калибър- следва почти моментална смърт, нищо не може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога само да кажа, че това е тенденциозен коментар от хора, неразбиращи от медицина. Първо, една родилка може да има контракции, и то доста болезнени доста преди да настъпи пълно разкритие, т.е. готовност за раждане. И по този повод не се прави нищо съществено, а само се чака. Така че споменатата докторка няма никаква вина за това, че е оставила момичето навън. Второ, белодробната емболия по никакъв начин не се провокира от контракциите. Вероятно / ако е емболия / момичето е имало дълбок тромбофлебит, сравнително често усложнение на бремеността. Точно тромбофлебитът е източник на тромб, който може да се откъсне от венозната стена и да се придвижи до белия дроб. И тогава, както беше казано, ако запушената артерия е с от голям калибър- следва почти моментална смърт, нищо не може да се направи.

Значи според теб хората да не вярват на очите си гледайки като свидетели, това което се случва, нито на ушите си чувайки същото, само защото не са изяли няколко тома с медицина...Малко нещо като разговорите на другаря Борисов по телефона, които щом той казва нямат значение...Или изтървания коментар за "седянката" на учителите от минЕТистъра на образованието, преди някоя и друга година, когато учителите си търсеха правата...Моля ти се Иване, не на мене тия. Впрочем може би наистина трябва да се помогне на лекарите да се осъзнаят, че не са търговци, ама наистина - с някоя жилава дряновица - публично. После могат да си споделят медицинските наблюдения над задните си части - нищо против да говорят на вашия си жаргон...

Коментара не е мой, посочил съм линк...Има възможност да се издирят хората от опашката пред кабинета за да потвърдят или отхвърлят това което е написано.

Почти моменталната смърт от белодробна емболия, наистина ли е толкова бърза, че да не се вземат мерки. Има апарати сърце-бял дроб, кръвта се аерира и подава, което предотвратява поддържането не само на мозъка, но въобще на човека жив. Има и методи за безостатъчно разлагане на тромб. Почти сигурно е, че дори ако наистина това е истинската диагноза на момичето, а не "обичайната диагноза", която колегите ти са се разбрали да поставят за случаи, в които са си оставили ръцете или краката, разбирай диагноза използвана за прикриване на лекарски грешки, престъпна небрежност или корупционен отказ и/или още по-лоши варианти, надявайки се опечалените близки просто да погребат или изгорят доказателствата...То е почти сигурно да е имало частично запушване часове преди пълното и съответните симптоми, повече или по-малко прикрити сред родилните болки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Почти моменталната смърт от белодробна емболия, наистина ли е толкова бърза, че да не се вземат мерки. Има апарати сърце-бял дроб, кръвта се аерира и подава, което предотвратява поддържането не само на мозъка, но въобще на човека жив. Има и методи за безостатъчно разлагане на тромб. Почти сигурно е, че дори ако наистина това е истинската диагноза на момичето, а не "обичайната диагноза", която колегите ти са се разбрали да поставят за случаи, в които са си оставили ръцете или краката, разбирай диагноза използвана за прикриване на лекарски грешки, престъпна небрежност или корупционен отказ и/или още по-лоши варианти, надявайки се опечалените близки просто да погребат или изгорят доказателствата...То е почти сигурно да е имало частично запушване часове преди пълното и съответните симптоми, повече или по-малко прикрити сред родилните болки!

тц..

Изхождаш от погрешна основа и правиш абсолютно грешни изводи и се опитваш да манипулираш аудиторията, с предположенията си.

Все още не се знае причина за смъртта на жената.

Само за сведение, и да престанеш да гледаш нелепите медицински сериали - от масивна белодробна емболия се умира моментално. Всяка година това причинява смъртта на около 200 000 човека в Европейския съюз и приблизително толкова в САЩ независимо каква помощ им се оказва.При бременните жени положението е още по-трагично - е около 5-12/10 000 случая антенатално.Това 7-10 пъти по-висока честот в сравнение със съответната възрастова група от общата популация.

Знаеш ли какво означават тези цифри ?

На всеки 10 000 родилки 10 умират от белодробна емболия.И това е във Европейския съюз.Още толкова умират в САЩ. В България честотата на смърт от белодробна емболия е около 7 на 10 000 и ние се гордеем, че нямаме чак толкова смъртни случаи, както в по-развитите от нас страни от Западна Европа.

Това само за сведение.

Още веднъж ти казвам - причината за смъртта на жената не се знае все още - докато не се разбере на аутопсията - няма смисъл да си чешеш езика.

Една родилка може да умре внезапно от поне 6 заболявания - всяко от които внезапно, без да може да и се помогне, дори и да е вкарана веднага в болницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тц..

Изхождаш от погрешна основа и правиш абсолютно грешни изводи и се опитваш да манипулираш аудиторията, с предположенията си.

Все още не се знае причина за смъртта на жената.

Само за сведение, и да престанеш да гледаш нелепите медицински сериали - от масивна белодробна емболия се умира моментално. Всяка година това причинява смъртта на около 200 000 човека в Европейския съюз и приблизително толкова в САЩ независимо каква помощ им се оказва.При бременните жени положението е още по-трагично - е около 5-12/10 000 случая антенатално.Това 7-10 пъти по-висока честот в сравнение със съответната възрастова група от общата популация.

Знаеш ли какво означават тези цифри ?

На всеки 10 000 родилки 10 умират от белодробна емболия.И това е във Европейския съюз.Още толкова умират в САЩ. В България честотата на смърт от белодробна емболия е около 7 на 10 000 и ние се гордеем, че нямаме чак толкова смъртни случаи, както в по-развитите от нас страни от Западна Европа.

Това само за сведение.

Още веднъж ти казвам - причината за смъртта на жената не се знае все още - докато не се разбере на аутопсията - няма смисъл да си чешеш езика.

Една родилка може да умре внезапно от поне 6 заболявания - всяко от които внезапно, без да може да и се помогне, дори и да е вкарана веднага в болницата.

То всеки който пише, дори и фактологично вярно, може да бъде обвинен в манипулация на аудиторията или поне на тази част от нея, които четат но не разбират, поради липса на познания или от разсеяност и си правят погрешни изводи. Впрочем, като знам каква е стъкмистиката у нас, тези 7 на 10000, е напълно вероятно да са лъжа. Колко пациенти просто умират извън болничното заведение, защото не са по някаква причина(да речем изгонени да се разхождат, защото още не са "узряли" или защото е давано предимство на платежоспособни, власт имащи и подаръчно настроени дарители). Нали в статистиката влизат само тези, които са приети и се намират под лечение в момента на смъртта...В западна Европа просто всички хора с нужда от лечение са в болниците или на домашно лечение, но под съответното наблюдение - затова статистиките са верни - у нас хората просто се отпращат да умират вкъщи или по улиците неприети или изписани(колко такива случаи особено в домашни условия лекарите описват като естествена смърт или с някаква диагноза, колкото да има такава - обикновено от усложнение от основното заболяване, или каквато и да е, независимо дали е вярна - тъй наречената от мен "обичайна диагноза"?)!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То всеки който пише, дори и фактологично вярно, може да бъде обвинен в манипулация на аудиторията или поне на тази част от нея, които четат но не разбират, поради липса на познания или от разсеяност и си правят погрешни изводи. Впрочем, като знам каква е стъкмистиката у нас, тези 7 на 10000, е напълно вероятно да са лъжа. Колко пациенти просто умират извън болничното заведение, защото не са по някаква причина(да речем изгонени да се разхождат, защото още не са "узряли" или защото е давано предимство на платежоспособни, власт имащи и подаръчно настроени дарители). Нали в статистиката влизат само тези, които са приети и се намират под лечение в момента на смъртта...В западна Европа просто всички хора с нужда от лечение са в болниците или на домашно лечение, но под съответното наблюдение - затова статистиките са верни - у нас хората просто се отпращат да умират вкъщи или по улиците неприети или изписани(колко такива случаи особено в домашни условия лекарите описват като естествена смърт или с някаква диагноза, колкото да има такава - обикновено от усложнение от основното заболяване, или каквато и да е, независимо дали е вярна - тъй наречената от мен "обичайна диагноза"?)!

Очевидно няма смисъл да продължавам да говоря с теб , след като си предубеден и не вярваш на нищо и никого.

Жалко.

Изглежда съм се излъгал при преценката си за теб и интелекта ти.

Съди, отсъждай - пали, коли, беси, рий с копита в калта.

Знай само едно -рано или късно и ти ще станеш част от тази статистика.каквото и да правиш, колкото и да говориш. Аз също, между другото.Но за разлика от теб няма да търся виновни за всяко нещо на което ми се спре погледа, а ще се опитам да го оправя, до колкото мога.

лека нощ и бъди здрав.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно няма смисъл да продължавам да говоря с теб , след като си предубеден и не вярваш на нищо и никого.

Жалко.

Изглежда съм се излъгал при преценката си за теб и интелекта ти.

Съди, отсъждай - пали, коли, беси, рий с копита в калта.

Знай само едно -рано или късно и ти ще станеш част от тази статистика.каквото и да правиш, колкото и да говориш. Аз също, между другото.Но за разлика от теб няма да търся виновни за всяко нещо на което ми се спре погледа, а ще се опитам да го оправя, до колкото мога.

лека нощ и бъди здрав.

Е, ами аз не съм казал че на никого не вярвам. Не съм още осъдил някого. Обаче ме бива да нажежавам обстановката, надявайки се искрата на истината да присветне от някъде...Баща ми ей така си умря, след като го изписаха от Пазарджишката болница, вместо да го пратят на операция за подмяна на дефектирала клапа...Знаеха че ще умре...Оправданието на лекарката беше точно "че не е узрял". Е смъртта настъпи след доста месеци - кошмарни месеци, а при успешна операция можеше да живее комфортно още десет години, че и отгоре. Така че не ми размахвай статистики - нищо не струват пред личният опит. На такива лекари като онази от Пазарджик и цялата камара като нея - май*ата им. На добрите и съвестните - само уважение и преклонение. Не ми е ясно само защо вие добрите подкрепяте буклуците? Само защото сте от гилдията ли? От мафиотската гилдия на БЛС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...