Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Изглежда говорим на различни езици.Най-лесното в случая е да оплюеш системата,докторите,властта;да поискаш смърт или поне доживотен за докторите,правили секциото.По-трудно е да се опиташ да помислиш,което явно при теб не се получава съвсем.

Апропо,би ли ни представил концепцията на твоята "моралност",за да ни осветлиш за какво иде реч?

Всеки да получава това, от което има нужда на мястото, където е отишъл и може да му се осигури, без да дава пари под масата.

Системата Е виновна, че поставя всички хора да мизеруват. Това обаче не значи, че някои имат право да искат пари под масата, ако не-да проявяват безхаберие към човека.

Твоята концепция поощрява плащането под масата, корупцията и изкривява ценностите. Ти казваш-"Да беше ги дала тези 900лв, за да е жива и здрава", аз казвам "ЗАЩО трябва да даде 900лв, за да е жива и здрава, след като според Хипократовата клетва лекарят би трябвало да помага и никога да не вреди?"

Усещаш КОЙ е с изкривено мислене, нали? И това не съм аз.

Това е принципно. Реално в момента не знаем кой знае колко и не знаем дали това не е медийна манипулация.

Редактирано от Ernesto Che Guevara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки да получава това, от което има нужда на мястото, където е отишъл и може да му се осигури, без да дава пари под масата.

Системата Е виновна, че поставя всички хора да мизеруват. Това обаче не значи, че някои имат право да искат пари под масата, ако не-да проявяват безхаберие към човека.

парите за "избор на екип" не са под масата, а са изцяло над масата. От тях зависи залатата на гинеколога и акушерките.Тоест -системата е така направена, че да взимаш все повече и повече пари без оглед на нищо друго за даможеш да живееш.

Твоята концепция поощрява плащането под масата, корупцията и изкривява ценностите. Ти казваш-"Да беше ги дала тези 900лв, за да е жива и здрава", аз казвам "ЗАЩО трябва да даде 900лв, за да е жива и здрава, след като според Хипократовата клетва лекарят би трябвало да помага и никога да не вреди?"

Аз пък казвам - че и с пари, и без пари перитонитът води до смърт. Тъй че - все тая относно парите.

Това е принципно. Реално в момента не знаем кой знае колко и не знаем дали това не е медийна манипулация.

мхм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

парите за "избор на екип" не са под масата, а са изцяло над масата. От тях зависи залатата на гинеколога и акушерките.Тоест -системата е така направена, че да взимаш все повече и повече пари без оглед на нищо друго за даможеш да живееш.

Аз пък казвам - че и с пари, и без пари перитонитът води до смърт. Тъй че - все тая относно парите.

мхм

Да ти кажа, недай си, стане нещо, едва ли бих могъл да си позволя 800-1000лв за избор на екип...

Да, "избор на екип" не е под масата, но изнудването да платиш е нередно. А неплащането не е причина за безхаберие, нали?

Говорим принципно, да подчертая!!! Иво ми развива философия на обратното-Ще платиш, защото така, или ще умреш. Буквално това казва, което е доста нередно и изкривено.

Отново казвам-ПРИНЦИПНО говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усещаш КОЙ е с изкривено мислене, нали? И това не съм аз.

Би ли ми цитирал мой пост,където съм казал подобно нещо?Защото аз нямам спомен.Напротив - още в началото на темата стана ясно,че и да ги беше дала тия пари,изходът най-вероятно щеше да е същия.Което аз и не отричам.По дебелите книги,за всяка манипулация е посочен % усложнения и смъртност,които могат да настъпят в следоперативния период,т.е. само господ би могъл да избяга от тая статистика.Пак повтарям,че не става дума за това дали да се дават пари,а просто - къде поставяш собственото и на децата си здраве!Преди или след телевизора,колата,пералнята.Няма смисъл да изместваме темата в друга посока.

Относно "безплатното" здравеопазване вече дадох примери,които ако искаш може и да прочетеш.Мога и още да посоча,защото много съм видял.Но пак ще отместя темата в друга посока.

А още в първия си пост съм написал уточнението "ако всичко ,написано в цитираната статия е вярно",което решава въпроса с медийните манипулации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно - да разбира се, прав си. Неморално е, а и подобно нещо си е чисто изнудване. Аз лично плюя на такива хора и ги приравнявам с мутрите дето рекетират заведенията по морето.Считам, че такива хора не трябва да се наричат лекари каквито и да са, където и да са . В конкретния случай обаче едва ли става въпрос за такова ещо, защото стигне ли се до усложение при някоя операция над главата на всеки започва да виси заплахата от съд, и всеки лекар прави всичко възмоно, без оглед на средстава и сили само и само да запази живота на пациента си. Точно заради това и не мисля, че става върпос за рекет в случая, като го изкарват от "блиц".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, изборът на екип е законен начин да се взимат пари под масата. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, недай си, стане нещо, едва ли бих могъл да си позволя 800-1000лв за избор на екип...

Да, "избор на екип" не е под масата, но изнудването да платиш е нередно. А неплащането не е причина за безхаберие, нали?

Говорим принципно, да подчертая!!! Иво ми развива философия на обратното-Ще платиш, защото така, или ще умреш. Буквално това казва, което е доста нередно и изкривено.

Отново казвам-ПРИНЦИПНО говорим.

А за фотоапарати и лаптопи имаш а!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда говорим на различни езици.Най-лесното в случая е да оплюеш системата,докторите,властта;да поискаш смърт или поне доживотен за докторите,правили секциото.По-трудно е да се опиташ да помислиш,което явно при теб не се получава съвсем.

Апропо,би ли ни представил концепцията на твоята "моралност",за да ни осветлиш за какво иде реч?

Изглежда говорим не на различни езици, а с различни части на тялото ......? И моля, обърни внимание че не съм плюл никой! Просто звучи малоумно, някой да обвинява друг (оставам на страна че не му знае хала), че е деградирал, защото докато е бил в краен зор, не бил изкарал сумата X, за да си свърши някой друг работата! Надявам се последното обяснение не те е затруднило много, защото именно ти си автора на въпросното твърдение. Мога да ти го обясня и по цветущо, но рискувам да си навлека някое наказание във форум, чийто правила уважавам. Ти за сметка на това можеш да прегледаш трите ми поста, да се консултираш с някой свише и да се опиташ да откриеш някой комплимент .. .. ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за фотоапарати и лаптопи имаш а!

Фотоапарат нямам. Снимал съм с професионална, но служебна техника, не лична. Повече на нападки не отговарям.

Принципно - да разбира се, прав си.

Неморално е, а и подобно нещо си е чисто изнудване.

Аз лично плюя на такива хора и ги приравнявам с мутрите дето рекетират заведенията по морето.Считам, че такива хора не трябва да се наричат лекари каквито и да са, където и да са

....

Радвам се, че мислиш като мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фотоапарат нямам. Снимал съм с професионална, но служебна техника, не лична. Повече на нападки не отговарям.

Радвам се, че мислиш като мен.

И момичето като тебе си мечтаело за кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И момичето като тебе си мечтаело за кола.

Със сигурност си е мечтала повече за безпроблемно и успешно раждане. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда говорим не на различни езици, а с различни части на тялото ......? И моля, обърни внимание че не съм плюл никой! Просто звучи малоумно, някой да обвинява друг (оставам на страна че не му знае хала), че е деградирал, защото докато е бил в краен зор, не бил изкарал сумата X, за да си свърши някой друг работата! Надявам се последното обяснение не те е затруднило много, защото именно ти си автора на въпросното твърдение. Мога да ти го обясня и по цветущо, но рискувам да си навлека някое наказание във форум, чийто правила уважавам. Ти за сметка на това можеш да прегледаш трите ми поста, да се консултираш с някой свише и да се опиташ да откриеш някой комплимент .. .. ..

За да не пишем повече глупости,би ли цитирал мой пост,където съм казал удебеленото с червен текст.

Ако не можеш,моля те,спри да бълваш простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност си е мечтала повече за безпроблемно и успешно раждане. :rolleyes:

Мечтала си е за кола а е била убедена/сигурна/,че раждането е безпроблемнно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтала си е за кола а е била убедена/сигурна/,че раждането е безпроблемнно.

О, изобщо недей да бъдеш толкова сигурен! Човек с 400 лв заплата разсъждава съвсем различно от този с 1500 лв - давам го като принципно сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не пишем повече глупости,би ли цитирал мой пост,където съм казал удебеленото с червен текст.

Ако не можеш,моля те,спри да бълваш простотии.

Цитирам: "представяте ли си колко е деградирало мисленето ни:Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве", и аз глупости не пиша! И спирам да ти опреснявам черната кутия, моля вземи мерки да го правиш сам! И още нещо, ако в постовите ми си открил комплименти към особата ти, уверявам те не е случайно! Явно съм те оценил по достойнство . .. . !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съждението се предполага да е единно относно жизненоважни неща и се преполага да е морал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съждението се предполага да е единно относно жизненоважни неща и се преполага да е морал.

Няма универсални съждения, а всичко зависи от конкретния човек и възможностите, които има.

...................................................................

Нека да обясня при какви обстоятелства се прави "избор на екип" - ще дам конкретен пример. Когато една жена постъпи да ражда, трябва да я поеме дежурният екип, когато раждането настъпи. Ако обаче родилката има конкретни предпочитания кой да извърши раждането, тогава вече трябва да направи "избор на екип" и да заплати съответната такса, защото по този начин лекарят, когото е посочила, ако не е на смяна, ще дойде специално за нейното раждане. Мисля, че с това разяснение става много ясно за какво точно става въпрос - всяко изискване за плащане на "избор на екип" извън написаното по-горе си е чиста форма на изнудване!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма универсални съждения, а всичко зависи от конкретния човек и възможностите, които има.

Нека да обясня при какви обстоятелства се прави "избор на екип" - ще дам конкретен пример. Когато една жена постъпи да ражда, трябва да я поеме дежурният екип, когато раждането настъпи. Ако обаче родилката има конкретни предпочитания кой да извърши раждането, тогава вече трябва да направи "избор на екип" и да заплати съответната такса, защото по този начин лекарят, когото е посочила, ако не е на смяна, ще дойде специално за нейното раждане. Мисля, че с това разяснение става много ясно за какво точно става въпрос - всяко изискване за плащане на "избор на екип" извън написаното по-горе си е чиста форма на изнудване!!!

Да, и очевидно заради това са я питали постоянно - дали е платила на някого и кой е той, че да го викат за да оправя положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и очевидно заради това са я питали постоянно - дали е платила на някого и кой е той, че да го викат за да оправя положението.

Много ми се ще да излезне истината какво точно се е случило. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми се ще да излезне истината какво точно се е случило. :D

ще излезе - както и по единият случай в Горна Оряховица вече излезе и тук ще се разбере, само че трябва време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид! Затова и ме втрещи мнението на този господинчо . . .. . . ., който ми говори за спестовност и деградации!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам: "представяте ли си колко е деградирало мисленето ни:Да спестиш 950 лв.,касаещи собственото ти и на детето ти здраве", и аз глупости не пиша! И спирам да ти опреснявам черната кутия, моля вземи мерки да го правиш сам! И още нещо, ако в постовите ми си открил комплименти към особата ти, уверявам те не е случайно! Явно съм те оценил по достойнство . .. . !

Къде тук видя обвинение към конкретен човек,както си го написал?И къде тук пише,че трябва да спести сумата Х,която да даде,за да си свърши работата друг/както пак ти си написал/?Бих казал,че и "удобно" си изпуснал последната част на изречението,която му придава съвсем друг смисъл.Айде като четеш,започни и да мислиш!И не сипи необосновани упреци!

Що се касае до чувствата ни- явно започват да стават взаимни....

Редактирано от ivo464 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде тук видя обвинение към конкретен човек,както си го написал?И къде тук пише,че трябва да спести сумата Х,която да даде,за да си свърши работата друг/както пак ти си написал/?Бих казал,че и "удобно" си изпуснал последната част на изречението,която му придава съвсем друг смисъл.Айде като четеш,започни и да мислиш!И не сипи необосновани упреци!

Що се касае до чувствата ни- явно започват да стават взаимни....

Какви чувства бе младеж, ти да не би .. . .. . .. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви чувства бе младеж, ти да не би .. . .. . .. ?

До тук ли успя да стигнеш с напъните за цял ден!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук ли успя да стигнеш с напъните за цял ден!?

Напъни казваш?! Явно си пълен с изненади!

За мен дискусията по темата приключи. Надявам се си усетил несъстоятелността на твърдението си, ако ли не - живей си лесно и си свиркай . . . ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...