Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Напъни казваш?! Явно си пълен с изненади!

За мен дискусията по темата приключи. Надявам се си усетил несъстоятелността на твърдението си, ако ли не - живей си лесно и си свиркай . . . ! :)

Поне да се беше опитал да отговориш на въпросите ми!А и да представиш твоето виждане по темата,след като моето не те задоволява...Защото за мен дискусия нямаше.а само нападки срещу мен,поради криворазбрана/недочетена/ моя теза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам темата да бъде изчистена от спама на колегите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да умре Деяна се подула, от 60 кг стана 97

Провериха 4 болници заради смъртта на 19-годишна родилка

Публикувано изображение

Три седмици ще чака семейството на починалата 19-годишна родилка, за да научи официалните заключения за причините, довели до смъртта й.

“Умирам, отгледайте ми детенцето”, казала Деяна Георгиева преди последната си операция. Жената почина дни по-късно - в понеделник сутринта, в реанимацията на Александровска болница, 40 дни след като стана майка в “Шейново”. Лекуваха я в още две болници - Инфекциозна и “Пирогов”. Бебето Майкъл е здраво, но никога няма да усети майчина ласка, пише "24 часа".

Агенция “Медицински одит” започна проверка в четирите болници по сигнал на семейството още докато жената лежеше в кома. Инспекторите са свършили работата си, но се чакат още и становища от трима национални консултанти, преди агенцията да излезе със своите заключения, обясни директорът й доц. Златица Петрова.

Близките на младата жена обмислят да водят дело срещу болница “Шейново”, съобщи мъжът й Марат. Сега той сам се грижи за момченцето, помагат му и бабите. Майкъл се родил 3,5 кг, сега вече е наддал с килограм. Погребението на майка му вероятно ще е днес.

Направена е аутопсия, а след това тялото ще бъде предадено на близките, казаха от Александровска болница. Засега отказват подробности около смъртта на Деяна, тъй като тече разследване, а и не са връчени резултатите от аутопсията. Лично здравният министър Стефан Константинов, който има специалност по акушерство и гинекология, следи как вървят експертизите. След като случаят бъде изяснен, цялата информация ще бъде направена публично достояние, обясниха от Александровска болница. Казаха ни, че сепсис унищожил матката, а след това и органите й започнаха да отказват, обяснява Марат. Първо спрял единият бъбрек, а после сепсисът стигнал и до сърцето.

На 12 септември Деяна получава родилни болки. Семейството я кара в “Шейново”, но тогава никой не подозира, че всичко ще завърши трагично. “Водите й изтекоха, държаха я 10 часа да чакат разкритие. Имаше комисия, която прецени, че е по-добре да роди нормално. В един момент обаче тоновете на бебето започнали да заглъхват. Затова преценили, че е по-добре да не чакат повече за разкритие, а да пристъпят към цезарово сечение”, разказа Марат. Раждането минало нормално, Деяна била добре след това.

Деяна била много зле, постоянно се оплаквала, че я боли коремът. В началото близките мислели, че е от операцията за раждането. Но после започнало повръщане и разстройство. Лекарят от “Бърза помощ”, който я прегледал вкъщи, изписал хапчета и прахчета.

Оплакванията обаче се засилват. На третия ден след изписването отново звънят на спешната помощ. Лекарят с линейката решава, че Деяна трябва да бъде откарана в Инфекциозна болница. Там я приеха с подозрения за салмонела, разказва мъжът й. Започнала да задържа вода. “Поду се страшно. Беше 60 кг, а за няколко дни стана 97 кг”, казва мъжът й. От Инфекциозна болница изпращат пациентката в “Пирогов”.

Диагнозите се сменят толкова бързо в различните болници, че семейството така и не разбира кое е решаващото, за да се стигне до фаталния край. Настъпили са усложнения, микробиологичните проби в Инфекциозна болница са доказали и салмонела, поясни доц. Златица Петрова. Имало и други фактори, но тя обеща да коментира след пълния доклад от инспекторите и експертизите на националните консултанти.

В “Пирогов” пращат Деяна на скенер, използват и лапароскопия, за да прегледат корема. Казват, че там всичко е наред. Родилката лежи в централната реанимация на спешния институт десетина дни. От “Пирогов” я изписаха сравнително стабилизирана, пояснява Марат. “Тогава можеше да говори, дойде й апетитът, искаше да яде. Не можеше само да става и да ходи.”

Въпреки подобрението от “Пирогов” я насочват за консултации към Александровска болница. Младата жена първо е лекувана една седмица в нефрологията, а на 6 октомври е преместена в реанимацията. Правят операция, за да извадят матката, защото тъканта е унищожена от сепсиса. Според близките лекари им признали, че имало остатъци от плацента. След операцията състоянието на Деяна остава критично. Докторите я поставят в медикаментозна кома. Дни по-късно обясняват на близките, че почти няма надежда. Оценяват шансовете й за изцеление на един процент.

Агенция “Медицински одит” извърши проверки в 4 столични болници - АГ “Шейново”, Инфекциозна, “Пирогов” и Александровска, за смъртта на 19-годишна родилка. Очаква се в скоро време да бъде готов и окончателният доклад.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За това ли сте оставили плацентата а - щото не ви е платено ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не четеш какво казва мъжът и, ?

прочете ли хубаво статията ?

Разбра ли за какво става дума ?

Някъде да видя някой да е говорил за плащане ?

пък и се води щателна проверка.

Истината ще излзе наяве - в момента имам толкова много въпроси по случая, че не мога да кажа абсолютно нищо, с изключение на това, че изобщо не става въпрос за пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А какво пише в пост 1 а - какви са тия 950 лева, дето не искала да ги даде а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво пише в пост 1 а - какви са тия 950 лева, дето не искала да ги даде а ?

оооо - ясно четем което ни е угодно - темата вече е 3 страници, в които обсъдихме нещата - и както виждаш вече и мъжът не и твърди такива неща, каквито са написали от БЛИЦ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде прочете в тия три страници че са платили а -

и последното инфо пак е от БЛИЦ като гледам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е от днес :

.......“Водите й изтекоха, държаха я 10 часа да чакат разкритие. Имаше комисия, която прецени, че е по-добре да роди нормално. В един момент обаче тоновете на бебето започнали да заглъхват. Затова преценили, че е по-добре да не чакат повече за разкритие, а да пристъпят към цезарово сечение”, разказа Марат. .....

а това -от вчера :

.......

нещата се усложнили, наложило се бебето да се извади със секцио, а дежурните лекари непрекъснато питали: ”Направили ли сте избор на екип?”

Близките не платили нищо в болничната каса, лекарите вкарали бременната жена за секцио едва след намесата на нейна приятелка, която била адвокатка.

На втория ден след раждането 19-годишното момиче получава диагноза „летен вирус”, дни по-късно е оперирана заради „преплитане на червата”, след което последват перитонит и сепсис, припомня баба ѝ.

Къде остана приятелката-адвокатка "летния вирус" и всичко останало от вчеращната сензация в днешната статия с думите на мъжа на момичето ?

както вече казах -ма прекалено много неизвестни в случая, че да си позволим глупави изказвания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"След секциото в "Шейново" я лекуваха последователно в Инфекциозна болница, в "Пирогов" и в Александровска. По време на ада, който ни връхлетя, едни лекари ни говореха предимно за пари, други до последно правеха и невъзможното, за да спасят Деяна. Като причина за края й ни съобщиха сепсис на матката и последвала от това полиорганна недостатъчност. След матката се появи проблем с дебелото черво, после с бъбреците, последва и отказ на белите дробове и накрая се предаде и сърчицето й", разказа Виолета Велинова, баба на младата жена.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1088826

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но това е много тежко и грозно обвинение! Всеки гинеколог знае какви биха били последиците от неотстранена докрай плацента и едва ли някой нарочно ще остави част от нея. С една дума според теб понеже не е имало плащане за избор на екип е последвало предумишлено убийство, така ли? Вече няколко пъти се обясни, че за избор на екип се заплаща при желание конкретен лекар да поеме лечението, а не при всички случаи.

Щом вече по презумпция лекарите са убийци- направо да се ликвидира институцията "здравеопазване" и да се върнем към жреци и шамани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми тогава са баси некадърниците нали - как може да не почистиш плацентата а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"След секциото в "Шейново" я лекуваха последователно в Инфекциозна болница, в "Пирогов" и в Александровска. По време на ада, който ни връхлетя, едни лекари ни говореха предимно за пари, други до последно правеха и невъзможното, за да спасят Деяна. Като причина за края й ни съобщиха сепсис на матката и последвала от това полиорганна недостатъчност. След матката се появи проблем с дебелото черво, после с бъбреците, последва и отказ на белите дробове и накрая се предаде и сърчицето й", разказа Виолета Велинова, баба на младата жена.

http://www.24chasa.b...ticleId=1088826

:lol6: хаххаха - нямаше нужда да ходиш да цитираш 24 часа, защото същото го пише тук, тази тема - още в първите постове, но някой трябваше да си нарпави труда да прочете ( ама то много зор) .

едни лекари ни говореха предимно за пари, други до последно правеха и невъзможното, за да спасят Деяна

занчи едните изскат пари, а другите не.

До тук ясно.

Но се появява великата haidukpicaso и отсича като палач :

И кой от всичките - от тези, дето не са искали да им платят, или от другите дето са искали да им платят ?

От коя болница са тия, дето са я "оставили" да мре, щото не им е плащано ? От Шейново, от Инфекциозна, от Пирогов или от Александровска ?

Хайде де - нали си умна, велика и защитничка на правдините.Аз съм глупав и прост.Не мога да отсъдя, нямам никаква информация, а ти очевидно можеш щом отсъждаш така.

Кажи ми кого обвиняваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трите не съм ги посещавала, но за Инфекциозна съм 100% сигурна.

Там искат пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че информацията е твърде оскъдна, за да сме сигурни какво точно е предизвикало смъртта на младата жена и дали някой има вина за нея. Да почакаме да излязат официалните резултати от проверката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че информацията е твърде оскъдна, за да сме сигурни какво точно е предизвикало смъртта на младата жена и дали някой има вина за нея.

Вина има със сигурност!

Въпросът е чия точно е вината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вина.....

вината е нещо много разтегливо в случая.

Веригата е Шейново-->бърза помощ-->пак бърза помощ--->Инфекциозна-->Пирогов--->Александровска .

Първите са ясни - идва родилка, прави възможното родоразрешение - дали ще ражда нормално или чрез секцио -няма значение - вадят бебето и приключват .

Последните също са ясни - идва пациент в сепсис -->лекуват, оперират, реанимират -ако оцелее добре, ако ли не - в съвсременната медицина все още няма 100 % лечение на сепсиса.

Ако има пропуск или грешка -то е по средата на веригата.

Както и най-вече в това, че системата в БЪлгария е направена така, че никой не следи един случай от началото до края.Така беше и с детенцето в ИСУЛ, дето почина - гледали го бяха сума ти и хора без операторът да го наблюдава постоянно.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лични приятели и познати пострадали точно по тази схема "избра ли си екип". Нещо повече, колкото и абсурдно да звучи, познавам родилка която никой не тръгна да изражда, защото била платила за друг специалист (който го няма в момента) и в резултат на това пълна програма - секцио, натравяне на кръвта на родилката и бебето, месеци антиобиотично лечение и за двете. Специално за Шейново, съпругите на двама приятели родиха в последната година. Единия плати 1000+ лв, защото му казали че там всички плащат (сам си е виновен разбира се), а другия с изненада на изписване разбра че е избрал екип, защото съпругата му отиде да ражда при голяма своя приятелка и съседка. Изненадата беше "златна" - 950 лв. В случая и двамата можеха да си го позволят и оставиха това зад гърба си. Ами ако не можеха, ако нямаха пари . . . . .? Без да обвинявам никого, аз допускам че е много вероятно някой (примерно дежурния лекар), да е осъществил натиск в тази посока. Дано не се е случило така, че докато докторите са мислели че нещата са под контрол (т.е банкомата печата парите), каруцата да се е обърнала. Аз лично имам две здрави деца родени през последните 5,5 г и не мога да кажа лоша дума за докторите, както и не мога да отрека че през цялото време си правеха устата за пари .. . .. . . Надявам се конкретния случай да е било просто лошо стечение, и разследването да стигне до края!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно много сфорумци са с мнение че едно раждане е толкова безопасно както ежедневното сутрешно сране ! Жалко за младата майка.

Много е лесно да се обвинява зад клавиатурата и да се сипят безпочвени обвинения особено от хора без грам компетенция по медицински въпроси!

Когато един съд отсъжда нещо и не е компетентен се доверява на експерти по въпроса, но явно тука за някой е толкова ясна картината че експертни мнения са в излишък. Аз колкото и да не разбирам от тази материя знам че всяка медицинска интервенция е рискована. За това и още се ослушвам да си вадя мъдреца или да се оперирам от хемороиди защото после винаги има риск от инфекции без значение платил ли си или не !

За съжаление обаче тази моя логика не важи при раждане и подобни неизбежни медицински интервенции който не търпят отлагане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вина.....

вината е нещо много разтегливо в случая.

Веригата е Шейново-->бърза помощ-->пак бърза помощ--->Инфекциозна-->Пирогов--->Александровска .

Първите са ясни - идва родилка, прави възможното родоразрешение - дали ще ражда нормално или чрез секцио -няма значение - вадят бебето и приключват .

Последните също са ясни - идва пациент в сепсис -->лекуват, оперират, реанимират -ако оцелее добре, ако ли не - в съвсременната медицина все още няма 100 % лечение на сепсиса.

Ако има пропуск или грешка -то е по средата на веригата.

Както и най-вече в това, че системата в БЪлгария е направена така, че никой не следи един случай от началото до края.Така беше и с детенцето в ИСУЛ, дето почина - гледали го бяха сума ти и хора без операторът да го наблюдава постоянно.....

Според мен има и по-реалистичен сценарий. Логиката е че няма раждане/операция, няма сепсис. Тук трябва да се установи дали има субективна грешка при операцията (дали не закъсняла, техническо изпълнение, след оперативно лечение и т.н.). От там насетне причината е съществувала, може да се разследва дали е била правилно диагностицирана и лекувана. За последното звено съм на 100 % съгласен с теб - там има само задължителни действия и практики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има и по-реалистичен сценарий. Логиката е че няма раждане/операция, няма сепсис. Тук трябва да се установи дали има субективна грешка при операцията (дали не закъсняла, техническо изпълнение, след оперативно лечение и т.н.). От там насетне причината е съществувала, може да се разследва дали е била правилно диагностицирана и лекувана. За последното звено съм на 100 % съгласен с теб - там има само задължителни действия и практики.

Вие явно е трябвало да учите за лекар или за съдия !

Какви са тия изказвания от сорта "според мен" Вие експерт в областта ли сте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е лесно да се обвинява зад клавиатурата и да се сипят безпочвени обвинения особено от хора без грам компетенция по медицински въпроси!

Ами като знам как при раждането на братовчедка ми преди години, трябваше да се плати една сума в германски марки тогава, съм склонен да се съмнявам в някои неща. А нейното раждане беше тежко. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лични приятели и познати пострадали точно по тази схема "избра ли си екип". Нещо повече, колкото и абсурдно да звучи, познавам родилка която никой не тръгна да изражда, защото била платила за друг специалист (който го няма в момента) и в резултат на това пълна програма - секцио, натравяне на кръвта на родилката и бебето, месеци антиобиотично лечение и за двете. Специално за Шейново, съпругите на двама приятели родиха в последната година. Единия плати 1000+ лв, защото му казали че там всички плащат (сам си е виновен разбира се), а другия с изненада на изписване разбра че е избрал екип, защото съпругата му отиде да ражда при голяма своя приятелка и съседка. Изненадата беше "златна" - 950 лв. В случая и двамата можеха да си го позволят и оставиха това зад гърба си. Ами ако не можеха, ако нямаха пари . . . . .?

Има най-различни случаи, но не е задължително пациентите да са винаги потърпевши, а лекарите винаги виновни.

В момента назначената комисия се опитва да установи истината в конкретния случай.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента назначената комисия се опитва да установи истината в конкретния случай.

А тази комисия от какви хора е съставена? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие явно е трябвало да учите за лекар или за съдия !

Какви са тия изказвания от сорта "според мен" Вие експерт в областта ли сте ?

"Според мен" - значи че изказвам собствено мнение. Друг е въпросът дали то е компетентно. Надявам се нямате против някой да си изказва мнението и да стои зад него. А иначе, не съм нито лекар, нито съдия, нещо повече не съдя или обвинявам някой. Просто следвам логиката и се опитвам да проследя причинно-следствената връзка между събитията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...