Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Ами като знам как при раждането на братовчедка ми преди години, трябваше да се плати една сума в германски марки тогава, съм склонен да се съмнявам в някои неща. А нейното раждане беше тежко. ;)

Моя богат опит в областта с плащанията ми говори друго ! Че плащането не винаги е гаранция за качеството . Така че може и да си платиш що искаш и можеш но не винаги ще получиш това за което си си мислил .

Навремето ми сложиха напълно безплатно кюнчеров пирон в подбедрената кост и ме изправиха да ходя за един месец а когато ми го махаха след 11 години защото все нямах време се разделих с около 1000 евро и куцах още 3 месеца след операцията защото се оказа че нужният инструмент за изтеглянето на пирона не бил баш същия за който са си мислели преди да започнат операцията и след като взеха парите ! Та така , чукове , клещи ... с подръчни средства а си бях платил като бял в бананова република !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има най-различни случаи, но не е задължително пациентите да са винаги потърпевши, а лекарите винаги виновни.

В момента назначената комисия се опитва да установи истината в конкретния случай.

Абсолютно споделям Вашето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Според мен" - значи че изказвам собствено мнение. Друг е въпросът дали то е компетентно. Надявам се нямате против някой да си изказва мнението и да стои зад него. А иначе, не съм нито лекар, нито съдия, нещо повече не съдя или обвинявам някой. Просто следвам логиката и се опитвам да проследя причинно-следствената връзка между събитията.

Добре де може ли аз да отида в ЦЕРН и да изкажа моето мнение относно теорията на относителността на Айнщайн и да им заявя че е една голяма простотия, разточителство на пари при условие на криза и да стоя и да си защитавам мнението като грам не вдявам от тази материя ! Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази комисия от какви хора е съставена? ;)

От такива хора, че напоследък истината взе да излиза наяве все по-често. ;)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де може ли аз да отида в ЦЕРН и да изкажа моето мнение относно теорията на относителността на Айнщайн и да им заявя че е една голяма простотия, разточителство на пари при условие на криза и да стоя и да си защитавам мнението като грам не вдявам от тази материя !

Не мога да Ви кажа какво можете или не можете, а и не е моя работа. Всъщност дори не знам защо ме занимавате с Вашите проблеми?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да Ви кажа какво можете или не можете, а и не е моя работа. Всъщност дори не знам защо ме занимавате с Вашите проблеми?!

Явно не сте ми разбрал правилно моя проблем ! А той се изразява в това ... аман от разбирачи и експерти без грам опит в областта !

В тази тема освен да си изкажеш съболезнованията към близките на младата родилка ... до този момент всякакви други лични мнения и нападки ще са неуместни освен ако не сте експерт в областта и запознат в детайли със случая !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя богат опит в областта с плащанията ми говори друго ! Че плащането не винаги е гаранция за качеството . Така че може и да си платиш що искаш и можеш но не винаги ще получиш това за което си си мислил .

В случая става въпрос за ситуация, в която, ако не си платиш, със сигурност няма да получиш нищо. ;)

От такива хора, че напоследък истината взе да излиза наяве все по-често. ;)

Мисълта ми е дали няма конфликт на интереси за хората, които участват в тези комисии. Те от какви хора са съставени? (Питам, защото не съм наясно.)

.........................................................

Между другото, тази история с останалата част от плацентата нещо започва да ми говори, че нещата като че ли не са никак случайни. Дано да греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не сте ми разбрал правилно моя проблем ! А той се изразява в това ... аман от разбирачи и експерти без грам опит в областта !

Всъщност, за да не се повтарям, лекувайте си проблема при някой с повече опит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е дали няма конфликт на интереси за хората, които участват в тези комисии. Те от какви хора са съставени? (Питам, защото не съм наясно.)

И аз не знам от какви хора са съставени тези комисии, но напоследък доста недобросъвестни лекари си получиха заслуженото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не знам от какви хора са съставени тези комисии, но напоследък доста недобросъвестни лекари си получиха заслуженото.

Някой да е влязал в затвора за 10 години, например, има ли? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно по темата - мир на праха на момичето - нея никой няма да я върне... Отностно здравната ни система - нямам нищо против изказаните мнения по горе, но нека доуточним нещата в Англия, Сащ и другите 'бели' страни... Там здравната застраховка е 'поименнна' - нещо като спестовна сметка и когато ти се налага да ползваш нещо си има категории болници според нивото на здравната осигуровка. В тях работят различно 'качество и количество' лекари, както и базата за лечение е различна. Има и напълно безплатно лечение в общински и държавни болници за хора без здравни осигуровки или с ниски такива. Там дори лекарствата в аптеката не можеш да платиш кеш, всичко с тази осигуровка се покрива. Вярно, че процента е голям, но всичко е поименно - тоест не отива в общ кюп и някой да го харчи за нещо друго, освен твоето лично здраве... Ето това е разликата, затова и тяхната здравна система е по-добре от нашата... Тука не е така, защото не е изгодно на 'държавата' и на т.н. министрество и здравна каса - които пилеят нашите пари за здраве за 'изгъзици като нови сгради на здравните каси, обзавеждане, компютри, амнайста система за управление на незнам си какво и т.н.' Затова не остават пари за болниците, защото има посредници между пациета и тях. Това е моето мнение - а 'избор на екип' е едно легализиране на 'рекета под масата'

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е разликата, затова и тяхната здравна система е по-добре от нашата...

Само да добавя, че там един човек, за да стане лекар, минава и през определени психотестове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно по темата - мир на праха на момичето - нея никой няма да я върне...

Отностно здравната ни система - нямам нищо против изказаните мнения по горе, но нека доуточним нещата в Англия, Сащ и другите 'бели' страни... Там здравната застраховка е 'поименнна' - нещо като спестовна сметка и когато ти се налага да ползваш нещо си има категории болници според нивото на здравната осигуровка. В тях работят различно 'качество и количество' лекари, както и базата за лечение е различна. Има и напълно безплатно лечение в общински и държавни болници за хора без здравни осигуровки или с ниски такива. Там дори лекарствата в аптеката не можеш да платиш кеш, всичко с тази осигуровка се покрива. Вярно, че процента е голям, но всичко е поименно - тоест не отива в общ кюп и някой да го харчи за нещо друго, освен твоето лично здраве...

Тука не е така, защото не е изгодно на 'държавата' и на т.н. министрество и здравна каса - които пилеят нашите пари за здраве за 'изгъзици като нови сгради на здравните каси, обзавеждане, компютри, амнайста система за управление на незнам си какво и т.н.' Затова не остават пари за болниците, защото има посредници между пациета и тях.

Това е моето мнение - а 'избор на екип' е едно легализиране на 'рекета под масата'

Всъщност няма нищо лошо да можеш да си избираш лекаря. Лошото е когато ти натякват някакъв избор, за да те накарат да платиш. Абсолютен рекет за съжаление!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тази комисия от какви хора е съставена? ;)

а ти от какви би искал да е съставена ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ти от какви би искал да е съставена ? ;)

Трудно е да си обективен, когато разследваш колеги, с които можеш и да работиш. Мисълта ми е, че трябва да има някаква автономна структура, която да се занимава само с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, тази история с останалата част от плацентата нещо започва да ми говори, че нещата като че ли не са никак случайни. Дано да греша!

тази "история с плацента" е казана от някакъв си лекар, на някой си друг, па той на бабата на момичето.

Всеки може да си казва каквото си иска - знаеш много добре.

Аз например мога да напиша в статия за БЛИЦ, че един потребител ми е казал, че си направил дете на Haidukpicaso А опровергавай ме после колкото си искаш..

Трудно е да си обективен, когато разследваш колеги, с които можеш и да работиш. Мисълта ми е, че трябва да има някаква автономна структура, която да се занимава само с това.

Ами, Боже Гопсоди - та нали я има и точно тя се занимава с това -Агенция Медицински одит - така наречена "медицинска полиция"

Преди да пишеш не прочете ли , че се води разследване ?

Или верно спиш с haidukpicaso ?

Не е точно по темата - мир на праха на момичето - нея никой няма да я върне...

Отностно здравната ни система - нямам нищо против изказаните мнения по горе, но нека доуточним нещата в Англия, Сащ и другите 'бели' страни... Там здравната застраховка е 'поименнна' - нещо като спестовна сметка и когато ти се налага да ползваш нещо си има категории болници според нивото на здравната осигуровка. В тях работят различно 'качество и количество' лекари, както и базата за лечение е различна. Има и напълно безплатно лечение в общински и държавни болници за хора без здравни осигуровки или с ниски такива. Там дори лекарствата в аптеката не можеш да платиш кеш, всичко с тази осигуровка се покрива. Вярно, че процента е голям, но всичко е поименно - тоест не отива в общ кюп и някой да го харчи за нещо друго, освен твоето лично здраве...

Тука не е така, защото не е изгодно на 'държавата' и на т.н. министрество и здравна каса - които пилеят нашите пари за здраве за 'изгъзици като нови сгради на здравните каси, обзавеждане, компютри, амнайста система за управление на незнам си какво и т.н.' Затова не остават пари за болниците, защото има посредници между пациета и тях.

Това е моето мнение - а 'избор на екип' е едно легализиране на 'рекета под масата'

Ето дойдохме си на думата - системата тук поражда подобни уродства с живота на хората.

а защо никой не иска да я направи такава, каквото е в "белите държави" ?

Нали всяко правителство идва с обещания за това ?

„Правителството свива санитарния минимум на фискалния резерв от 4.5 млрд. лв. на 3 млрд. лв., а единствените пари, които реално може да харчи от него, са от резерва на НЗОК. Всички останали фондове са неприкосновени или могат да се харчат точно за определени неща, например ядрените - само за енергетика”, коментира пред „Сега” депутатът от ДПС Алиосман Имамов във връзка с представения в понеделник проектобюджет за 2012 г. „Имамов припомни, че миналата година бе решено резервът на здравната каса от 1.4 млрд. лв. да бъде отнет от НЗОК и прехвърлен във фискалния резерв, като още тогава бе ясно, че парите, натрупани от здравни вноски, ще бъдат похарчени за цели, нямащи нищо общо със здравеопазването на нацията”, четем в ежедневника. И още: „Не може да се каже кои средства предстои да се използват, резервът на Здравната каса от 1.4 млрд. лв. вече бе похарчен”, казва икономистът Георги Ангелов от Институт "Отворено общество". Петър Ганев от Института за пазарна икономика пък припомня анализ на ИПИ за състоянието на фискалния резерв към края на април. „Именно тогава МФ предоставило по-пълна информация, според която 4 месеца след "национализацията" на близо 1.4-милиардния резерв на НЗОК от него са останали едва 170 млн. лв. Към 31 август фискалният резерв е нараснал до почти 5 млрд. лв., така че част от парите за здраве може да се смятат за възстановени, обясни Ганев”, пише „Сега”.

Нали виждате цифрите - парите, дето ви ги удържат за здраве ги няма вече.

Де са -никой не може да каже.

Ама очевидно е удобно на някого да е така.

Дано само в конктретния случай не се окаже най-лошото, което предполагам.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази "оистория с пациента" е казана от някакъв си лекар, ня някой си друг, па той на бабата на момичето.

Всеки може да ис казва каквото си иска - знаеш много добре.

Вярно е, че може. Но и когато някой не си плати, се случва да е останало по нещо в него, което не трябва да е там - я тампонче, я някой дребен инструмент, я нещо друго. Вече го обсъждахме на едно друго място - даже леко ми се поразсърди тогава.

И за да не го възприемеш като нападка, ще кажа, че по мои наблюдения лекарите у нас са два типа:

1. Такива, които си разбират от работата и имат лекарска етика.

2. Но и такива, които не притежават поне едното от тези две качества.

А лично уважавам изключително много първия тип лекари. Виж, за втория не мога да кажа същото.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка в четири болници след смъртта на 19-годишна родилка

За бебето сега се грижи 22-годишният й мъж в Студентски град. Тази година момичето е щяла да бъде първокурсничка

Агенция "Медицински одит" (АМО) провериха четири болници, за да изясни обстоятелствата около смъртта на 19-годишна родилка.

Чакат се и становища на националните консултанти по акушерство и гинекология, патоанатомия и хирургия, а в скоро време ще бъде готов и окончателният доклад.

Сепсис и салмонела са две от диагнозите, поставени на Деяна Георгиева преди смъртта й в Александровска болница на 24 октомври.

След като на 12 септември тя родила момченце в "Шейново", тя била лекувана в общо четири болници през следващите 40 дни.

"Лекарите в Александровска болница извадиха с операция матката й, обяснявайки, че цялата била обхваната от сепсиса", разказва мъжът на момичето, 22-годишният Марат, цитиран от здравния портал БоленЗдрав.

Инфекцията поразила и единия бъбрек, а накрая и сърцето, което довело до фаталния край в понеделник.

По думите на Марат в първите дни след раждането, което станало със секцио, Деяна се чувствала добре.

В деня, в който я изписали обаче, тя вдигнала температура, заболял я корем и започнала да повръща. Наложило се да викат "Бърза помощ".

Лекарствата не помогнали и три дни по-късно я приели в Инфекциозна болница. Изследванията там са потвърдили салмонела, уточнява доц. Златица Петрова, шеф на АМО.

След това родилката попаднала последователно в "Пирогов" и в Александровска болница, където починала.

Диагнозите се сменяха една след друга, лекарите свикваха консилиуми, за да решат какво да правят, обяснява съпругът Марат.

Той, както и родителите на Деяна, смятат, че има пропуски в лечението и смятат да си търсят правата по съдебен ред.

Преди последната операция младата жена промълвила на близките си, че предчувства края и помолила те да се грижат за детенцето. Бебето е добре, по думите на 22-годишния вдовец, който сега се грижи за сина си сам в Студентски град. Помага му приятелка на Деяна.

Семейството й благодари на стотиците хора, реагирали на призива за даряване на кръв за операциите на момичето.

Деяна щеше да е първокурсничка тази есен.

От Александровска болница засега отказват коментар за причините, довели до смъртта на Деяна.

Резултатите от аутопсията ще са готови след три седмици. Лично здравният министър Стефан Константинов, който е акушер-гинеколог по специалност, се е заинтересувал от случая.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лекарите в Александровска болница извадиха с операция матката й, обяснявайки, че цялата била обхваната от сепсиса"

То и само извадената матка да й беше проблемът, щеше да е осакатена. ;)

................................................................................................

Ами, Боже Гопсоди - та нали я има и точно тя се занимава с това -Агенция Медицински одит - така наречена "медицинска полиция"

Преди да пишеш не прочете ли , че се води разследване ?

Или верно спиш с haidukpicaso ?

Специално за това съм задал въпрос по-горе, защото не съм много наясно:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и само извадената матка да й беше проблемът, щеше да е осакатена. ;)

................................................................................................

Специално за това съм задал въпрос по-горе, защото не съм много наясно:

Повечето са лекари - сами си правете изводи дали има конфликт на интереси...

ИАМО-Членове и контакт с тях чрез електронна поща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето са лекари - сами си правете изводи дали има конфликт на интереси...

ИАМО-Членове и контакт с тях чрез електронна поща.

Ами от какви искаш да е съставена подобна комисия ? ;)

От водопроводчици ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От водопроводчици ли ?

От лекари, които работят единствено в тази комисия и нямат друга лекарска практика. Единствено по този начин няма да има конфликт на интереси! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От лекари, които работят единствено в тази комисия и нямат друга лекарска практика. Единствено по този начин няма да има конфликт на интереси! ;)

ами те никъде другаде не работят - само това правят проверяват сигнали от цялата страна и водят разследване заедно с прокуратурата.

По-точно прократурата и одита водят паралено следствието при всяко съмнение за смърт от лекарска грешка.

И не са само лекари- в екипите си имат и психолози, и финансисти, и инспектори.

Не знаехте ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От водопроводчици ли ?

Не, но подобен одит трябва да се прави от лекари от други държави(за предпочитане западно-европейски), които освен същият тип професия, нищо друго общо нямат с разследваните екипи. Нашите БГ "комисари", може да имат дори лични познанства с компрометираните лица и какви ли не зависимости...включително устни уговорки, когато излязат от комисията и започнат пак да упражняват своята практика, при подобни престъпления, да бъдат прикривани от новите членове на ИАМО...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, но подобен одит трябва да се прави от лекари от други държави(за предпочитане западно-европейски), които освен същият тип професия, нищо друго общо нямат с разследваните екипи. Нашите БГ "комисари", може да имат дори лични познанства с компрометираните лица и какви ли не зависимости...включително устни уговорки, когато излязат от комисията и започнат пак да упражняват своята практика, при подобни престъпления, да бъдат прикривани от новите членове на ИАМО...

Може. - щом по този начин ще отпаднат съмненията ви.

НО мислиш ли, че подобно нещо може да се реализира при положение, че го няма никъде по света ?

Да не говорим, че идеята може да се реализира за всяко нещо в живота ни - например комисия от друга държава да проверява качеството на строителството на пътища - виждаме как ремонтират и строят магистралите с по едн пръст асфалт. На сгради ( щото там също има комисии, в които има лични познанства и интереси) и всички страдаме след това от некачественото "ново строителство"

Комисия от друга държава да проверява и решенията на съда - там още повече има съмнения за обвързаност с престъпниците.особено там е нужно подобно нещо, а ?

Комисия от друга държава да проверява и всеки случай на грешно политическо решение или приет лобистки закон

Ей -тази ти идея все повече започва да ми харесва ;)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...