Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Черна серия в София - всичко за починалите родилки през последните дни

Препоръчан отговор

Добре. Кажи каква трябва да е заплатата на лекаря, който е трябвало да помогне на това момиче, за да си свърши работата като хората, но говори с точни цифри. :D

Колкото са средните лекарски заплати в Европа, съотнесени към стандарта на живот заплатите на другите хора в БЪлгария.

Нито повече нито по-малко.

dimadoctor може да каже точните цифри в неговата страна, където живее и работи като и съпостави своята лекарска аплата със заплатите на други висококвалифицирани професии.

В Испания, къде аз ще отида до година-две, ако тук се продължава по същия начин, стартовата заплата на лекар е 3000 евро, на медицинска сестра - до 1500 евро.Толвкоа, колкото медицинските сестри взимат учителите в държавните училища.

Полицаите са със заплати около 1200 евро.

Иначе каквато и цифра да ти кажа няма да е реална, защото всеки човек винаги каза "получавам малко и искам по-голяма заплата".

Ако тръгнем по този път до никъде няма да стигнем, защото на лакомия и алчния колкото и да му дадеш - все няма да му стигне.

Заради това - съотнесено спрямо другите професии и то в съотношението каквото е в цяла Европа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото са средните лекарски заплати в Европа, съотнесени към стандарта на живот заплатите на другите хора в БЪлгария.

dimadoctor може да каже точните цифри в неговата страна, където живее и работи като и съпостави своята лекарска аплата със заплатите на други висококвалифицирани професии.

В Испания, къде аз ще отида до година-две, ако тук се продължава по същия начин, стартовата заплата на лекар е 3000 евро, на медицинска сестра - до 1500 евро.Толвкоа, колкото медицинските сестри взимат учителите в държавните училища.

По фиш 1100 лв заплата, брутно 680 лв, останалото смятай си го, са ми данъци. С какво не съм заслужила аз да се радвам на добро качествено образование, лекарско обслужване, пенсия и т.н. С какво?!? Въпросът ми е реторичен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и преди сме го обсъждали и ти отговaряш по този начин, наистина най-добронамерено ще те помоля да споделиш конкретна цифра. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш, но явно говорим за различни неща.

И понеже като тебе мислят и доста други хора - нещастията, като с това момиче ще зачестяват.Вече са на ниво по един случай на седмица, но моите очаквания са по 1 случай на ден да станат .... :D

Познай във тази война, която водите срещу лекарите кой е потърпевш ?

Депутатите отказаха по-голяма защита на медици от побой

вижте само с какъв мотив се е изказал един депутат :

Еми, уважаеми г-н Атанасов - идва момента , в който няма да има лекар, който да закъснява :) В "Бърза помощ" този момент дойде - от догодина започват парамедиците да ходят на адреси. Ще си седите с данъчните и полицаите в тази държава

Уважаеми г-н Trichocephalus, понеже за малко се почувствах виновен, че не съм разбрал че доктор работещ за 500 лв, ще лекува като за 500 лв, а за всякакви последствия ще бъде виновна системата (и неразбиращите като мен), бих искал да споделя своето мнение. Най - напред ще внеса яснота че визирам конкретния случай, но той може да бъде показателен и по принцип. Та според мен доктора, за каквато и заплата да работи трябва да оказва АДЕКВАТНА медицинска помощ. Ако въпросния доктор смята че заплатата му е ниска, той има алтернативи - излиза на пазара на медицинските услуги (като частна практика, частна клиника, реализация в чужбина и т.н) и започва да печели адекватно на ценза и капацитета си. Моля обаче, обърнете внимание че родилката няма такива алтернативи Ако обаче въпросния доктор е някаква грозна душица, неуверена в собствените си умения или с погрешна представа за себе си (респективно реализацията си), тя яхва и без това изстисканата държава, и я използва като ракета-носител за собствена сметка. Паралелно с това през цялото време псува системата, държавата и т.н.. Но да се върнем на случая, въпросния доктор е подписал трудов договор, получил е длъжностна характеристика (поне така трябва да е), положил е хипократова клетва и работи за 500лв - това е неговия избор. Ако не е съгласен да се маха. Като се махнат всички или отидат да работят на частно (легално имам предвид) или в чужбина, естествените пазарни механизми ще попълнят вакума . .. .. т.е. добрите доктори ще вземат по 5000 лв, лошите пак ще стоят без работа и ще псуват , ние ще плащаме като попове (но регламентирано) или всичко ще бъде безплатно, а здравните осигуровки ще бъдат много високи, но ще знаем какво получаваме срещу тях (и какво не). Но надявам се ще изчезнат, всякакви доктори-рекетьори, които са поели трудови ангажименти, но не са свършили или рекетират за да свършат това което зависи от тях. И пак казвам доктори има и добри и хуманни и такива като тези, които работят колкото за 500 лв (на което обаче са се съгласили?). Интересно ми е в този аспект, Вашето мнение и дали ние трябва да толерираме и разбираме такива доктори (не системата) и как изобщо можете да кажете че в Шейново са си свършили работата - защото била родила!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе каквато и цифра да ти кажа няма да е реална, защото всеки човек винаги каза "получавам малко и искам по-голяма заплата".

Ако тръгнем по този път до никъде няма да стигнем, защото на лакомия и алчния колкото и да му дадеш - все няма да му стигне.

Заради това - съотнесено спрямо другите професии и то в съотношението каквото е в цяла Европа.

При нас средната лекарска заплата е около 50 000 крони, но данъците са доста високи, на мен удържат около 30%. Не съм запознат колко са заплатите на инженерите например, но лекарите са едни от най-високо платените от специализираните професии, заплатите са доста над средните за страната. Но така или иначе освен заплатите тук не мога да се оплача от отношението към лекарите, въпреки че съм чужденец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисял, че темата прекалено се измести.

adasha - в конкретният случай се води разследване точно за да се разбере има ли неглижиране от страна на лекарите или не. Тук само си чешем езиците.

gothicrock - не мога да ти кажа точна цифра, защото не знам заплатата на един инженер или един адвокат. Медицинските сестри трябва да взимат колкото учителите - това е със сигурност, тъй като това е съотношението в повечето страни в Европа. Също не мога да ти кажа цифра, тъй като не знам колко взимат учителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gothicrock - не мога да ти кажа точна цифра, защото не знам заплатата на един инженер или един адвокат. Медицинските сестри трябва да взимат колкото учителите - това е със сигурност, тъй като това е съотношението в повечето страни в Европа. Също не мога да ти кажа цифра, тъй като не знам колко взимат учителите.

Въпросът ми не е случаен, тъй като в западните държави заплатите на лекарите имат относително близко съотношение спрямо средната заплата за съответната страна. Не е случайно, че българските лекари никога не искат да дадат конкретна цифра в левове, тъй като веднага може да се направи сравнение на исканията им с нивото на заплащане в западните държави. Ако използваме това отношение и го пресметнем спрямо средната заплата в България, получим съответната сума и я сравним със заплатата, която лекарите ще поискат, ще се окаже, че те искат доста високи заплати, съпоставено с равнището на заплащане у нас.

Но този разговор ще го оставя за следващата тема, в която ще дискутираме проблемите на здравеопазването у нас. :rolleyes:

PS: Горките учители пак ги сложиха, където не им е мястото.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко в Горещо по Нова тв

На 12 септември тази година 19-годишната Деяна Георгиева ражда син. На 24 октомври новороденият Майки остава сираче - Деяна умира. Между тези две дати тя обикаля няколко столични болници. Диагнозата й е неясна, а състоянието й непрекъснато се влошава. "Бабо, умирам! Закълнете се, че ще ми гледате детенцето!" са едни от последните думи на 19-годишната Деяна.

Близките й смятат, че тя е жертва на лекарска грешка. Тази събота, 5 ноември, от 22:30 часа телевизионният таблоид "Горещо" показва гледната точка на майката и бабата на починалата родилка.

"Една лекарска грешка беше моето дете. Но аз съм се заклела пред нейната памет и пред внучето си, че няма да бъде поредната ненаказана лекарска грешка! Ще се боря до последно! Аз съм й обещала! Аз трябва да се изправя пред това детенце и да му кажа, че съм направила всичко възможно! Не можах да спася майка му – борих се, но не можах! Питам се – това детенце като порасне още малко и като започне да ме пита: "Къде е мама?"... Какво ще му отговоря на това дете тогава?..."

"Горещо", събота, 5 ноември 2011г., 22:30 часа, Нова телевизия

novatv.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази събота, 5 ноември, от 22:30 часа телевизионният таблоид "Горещо" показва гледната точка на майката и бабата на починалата родилка.

Точно в това нямаше нужда да се превръща тази случка! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в това нямаше нужда да се превръща тази случка! :)

Защо да не могат да кажат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не могат да кажат ?

Какво да кажат? :)

Мисълта, че водещата на "Горещо" ще нищи такъв случай, направо ме стряска. Просто тази история ще се продаде доста скъпо като рекламно време и нищо повече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да кажат? :)

Мисълта, че водещата на "Горещо" ще нищи такъв случай, направо ме стряска. Просто тази история ще се продаде доста скъпо като рекламно време и нищо повече. :(

Е Венета си я знаем - тя винаги прави пари от чуждото нещастие, не й е за сефте.

Дето се вика с чужда пита помен прави.

Дано плати нещо за бебчето.

P.S.

E свърши, аз се наревах и още рева, за вас не знам

:)

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска - да гледа. http://play.novatv.bg/play/258084/ Снощи не успях, но днес се разстроих. Подобен случай http://zarumitu.blog.bg/novini/2011/07/24/ne-iskam-tozi-chovek-za-kmet-na-pleven.788988 По някакво стечение на обстоятелствата човекът от нечий шеф стана кмет на града. Мога да говоря и за други случки - например един кандидат-общински съветник за да вземе едни пари искаше да прави ненужни операции и да маха матка. Мненията в интернет за професионалните му качества са противоречиви. Информацията на ухо се изчерпа с думите "скъп касапин'. Други специалисти след преглед бяха на противоположно (и еднакво) мнение и всичко приключи без допълнителни харчове за лекарства, "избор на екип", ненужни операции и осакатяване. Дори намериха начин по някакви спонсорски програни да дадат безплатно медикаменти за 20-30 лв. Просто си личи човеккото отношение и професионализъм, което не се купуват с никакви пари. И след като заплатите на екипите зависят от това да ги изберат - на база на какво пациентът трябва да направи информиран избор? По това, че някой е чувал нечие име или му се струва по-благозвучно? Нали клиниката трябва да гарантира, че наетите на работа екипи специалисти са квалифицирани и че който се случи дежурен на смяна ще си свърши съвестно и професионално работата? Без рискове за живота и здравето на пациента и грешки поради недостатъчна квалификация? Пък който е доволен от отношение и обслужване, ще "почерпи". Както при сервитьорите (не КАТ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

По някакво стечение на обстоятелствата човекът от нечий шеф стана кмет на града.

....

мхм .

ще си позволя да се самоцитирам от една друга тема, свързана с тази :

........Нали всички ние на изборите избираме тези политици ?

Да не мислиш, че свестен лекар ще стане политик ?

Той ако е свестен ще си гледа пациентите, няма да ходи да се занимава с политика.....

ти сам си прави изводите. .....

Който иска - да гледа. http://play.novatv.bg/play/258084/

Снощи не успях, но днес се разстроих.

Гледах го снощи.

Не мога да взема категорично мнение и да отсъдя.

Най-малкото заради това, че бяха показани само роднините, без да се даде възможност на дугата страна да се изкаже.

Ще видим какво ще открие прокуратурата по случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска - да гледа. http://play.novatv.bg/play/258084/

Снощи не успях, но днес се разстроих.

Тъжна история.

Лошото е, че на много места е отказвана адекватна помощ на момичето. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжна история.

Лошото е, че на много места е отказвана адекватна помощ на момичето. :wors:

Да ама с връзки как става веднага в Пирогов, нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама с връзки как става веднага в Пирогов, нали ?

Принципно си права, но в разказа ставаше въпрос за нещо друго, а не за връзки - просто са се намерили лекари, които да се заинтересуват от случая.

То като цяло, предаването е направено много некадърно - не е дадена точната хронология на събитията; не е използван консултант да се обяснят ясно някои неща на зрителите, които не са специалисти в областта на медицината; споменати са хора, които не е трябвало да бъдат споменати, защото може да има последствия за тях от колегите им. Аз неслучайно изказах едно мнение малко по-горе.

Но и като цяло ефектът от тази история ще е да покаже на бъдещите майки какво ги очаква, ако не си платят за избор на екип, след като им се намекне, че трябва да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То предаването е ясно - дадена е възможност едната страна да разкаже версията си. Учуди ме как хората разказаха систематизирано всичко, въпреки скръбта си от загубата. Другото предаване (вероятно след приключване на разследването) ще се чуе и мнението на другата страна. Вероятно няма да чуя за лекарска грешка и всички ще са невинни, освен младото момиче че е решило да става майка (без да се снесе). Поне всички "експертизи" досега са на принципа на пословицата за гарвана. Да, във всяко стадо ома мърша, и то не мърша, а лешояди. Да се каже че трябва да се доплаща и толкова. Да си знаем. Иначе по други закони няма информиран избор за услугата, а рекламация за качеството правиш само пред всевишния. В темата имаше и пример че и да платиш "избор" пак някой не си върши работата. Нормалното очакване на всеки потребител е че трябва да получи качествена услуга, а не разни "лекари" да те гледат като ходещ банкомат и преди да направят каквото и да е да преценяват колко "ще пуснеш" или могат "да издоят".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учуди ме как хората разказаха систематизирано всичко, въпреки скръбта си от загубата.

В интерес на истината, не беше много систематично - имай предвид, че това е обработен запис, а не предаване на живо. Пък и историята с момичето е продължила малко над 40 дни, така че хората доста време са имали да претръпнат от мъката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено във всяко предаване със засегнати се канят и двете страни - при липса на възможност за пряко участие на някои от поканените може да присъстват и упълномощени от тях лица...Това че едната страна не е присъствала, не означава че не е поканена. За некадърно или тенденциозно проведено предаване носи отговорност най-вече водещият, в частност, но и целият екип на предаване и самата медия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Шейново" и "Пирогов" са виновни

Публикувано изображение

АГ болница „Шейново" и „Пирогов" ще бъдат санкционирани заради случая с починалата наскоро 19-годишна родилка.

Това става ясно след оповестяването на резултатите от проверката на Изпълнителна агенция "Медицински одит".

Заради кончината на младата пациентка инспекторите гледаха под лупа 4 лечебни заведения.

Според доклада на агенцията има пропуски в извършеното лечение. От „Шейново" пациентката е изписана недолекувана, без ясна диагноза и не са направени всички нужни изследвания, показват заключенията на проверката.

В „Пирогов" не е извършена спешна операция (лапаротомия), каквато е налагало състоянието на родилката - тежък патологичен процес в коремната кухина.

Заради тези пропуски двете лечебни заведения ще бъдат санкционирани според Закона за здравето.

19-годишната Деяна, която роди на 12 септември в столичното АГ "Шейново" и дълго се бори за живот, почина в края на октомври.

Първата болница, която я приема, е Инфекциозна, която констатира, че родилката задържа вода. Следват дълги часове разкарване с линейка, защото лекарите казват, че не могат да се справят. Има обаче нов проблем - никой не иска да я приеме.

В крайна сметка Деяна е приета в „Пирогов". Направена й е спешна операция. Следва кратко стабилизиране и приемане в Александровска. Междувременно състоянието на родилката се влошава рязко, а лекарите сменят диагнозите й.

Всички твърдят, че е сепсис, но с неясен произход. Спират бъбреците, матката и е извадена, накрая отказват белите дробове. Последно спира сърцето й - рано сутринта.

Новороденият Майкъл остана без майка. Трагичната вест за кончината на Деяна Георгиева в Александровска болница бе разкрита от бабата на момичето Виолета Велинова.

Проблемите започват, когато бременната първокурсничка от Минногеоложкия университет в София, не прави „избор на екип” в столичната болница „Шейново”.

„Моята внучка не искаше да дава 950 лв. „Бабо, казва, аз съм здрава, ще родя като всички други, тези пари ще ги спестя за кола”, повтаряла ѝ Деяна, разказва бабата.

12 часа след като раждането започнало, нещата се усложнили, наложило се бебето да се извади със секцио, а дежурните лекари непрекъснато питали: ”Направили ли сте избор на екип?”

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата започнаха да си идват на мястото :D Очаквах обаче и "инфекциозна" да има част в оплинето на нещата .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах обаче и "инфекциозна" да има част в оплинето на нещата .....

И аз, ама те от там още тогава са си измили ръцете като казали че не е за тях.

В какво ще се изразят тези наказания се питам - парични санкции или уволняване на лекари и персонал

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какво ще се изразят тези наказания се питам - парични санкции или уволняване на лекари и персонал

Сигурно с "последно мъмрене"... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако зависеше от мен уволнения ! Крайно време е да се даде урок на тези бизнесмени за какво са сложени там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...