Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ключът е във всеки един човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само загубеняците си губят ключовете. Аз не търся никакви ключове, защото не съм ги губил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На човек му трябва много за да е щастлив. Всъщност му трябва всичко и малко отгоре за да е щастлив. А му трябва много малко да изгуби за да бъде нещастен. Но казано е, по-добре недоволна свиня, отколкото доволен човек. Всъщност аз съм го казал, което му придава още повече значимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40684604_1912777648784161_58158785405114

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ключът към щастието е да се превърнеш в "хиперегоист".

Цитат

Според една сентенция да си щастлив значи да си докоснат и воден от Бога. Затова щастието е свързано със смисъла на живота.

Понеже е емоционално състояние, то когато задоволяваш своите егоистични потребности без да се налага да полагаш усилие за постигане на същите стимулира производството на допамин,  който пък регулира цялостната моторика и мотивация, за да живееш по-добре от предишния момент.

В днешно време човечеството изпитва недостиг на положителни емоции, поради факта, че индивида очаква друг да му ги "направи". Това е от факта, че са го убедили в невъзможността сам да си ги прави.

Колкото по самостоятелен е човек, толкова е по-щастлив.

Ако Егото е ключа, то бравата е самостоятелността.

Само и единствено когато самостоятелно може да задоволиш егото си е начина да се чувстваш щастлив.

:)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек за да бъде наистина щастлив според мене първо трябва да обича това което прави,да не се влиае от мнението на другите,да обича и малките неща в живота си ,да помага на другите и това да му доставя удоволствие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място трябва да се премахне това, което ни прави нещастни

Сякаш не съществува

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2013 г. в 8:54, Реджеп Иведик написа:

Чрез освобвождаване от ограниченията. 

Допускането на умишлени логически грешки е добра тренировка като за начало. За да се освободиш от собствените си ограничения, трябва да допускаш логически грешки. Логическата грешка те изхвърля от логическата верига на ограничението, дава ти възможност да го видиш отстрани и да се освободиш от него. Умишлените грешки водят до ускоряване на този процес.

Ако имаш математическо образование, прочети теоремите на Гьодел и помисли върху тях. Ако не, Дзен методът с коаните е добро начало, като метод да манипулираш себе си.

Може би едно от малкото, да не кажа- единственото- философско мнение по темата. Без изрично да е цитат или интерпретация на чужди думи.

Но по-интересното е, че поставя акцент на две-три неща едновременно.

Как да мислиш без ограничения, но все пак логически, без да е според изрична-нечия Логика само.

Методът като Принцип или метафора за "ключ".

И накрая другата гледна точка през самопознанието. Защото само като познаеш ( предизвикваш) себе си, ще знаеш и какво и как те прави щастлив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2013 г. в 13:05, Реджеп Иведик написа:

Например, родителите възпитават сина си, че всички проблеми могат да се решават без насилие. Детето им вярва като на богове, но за зла беда се оформя група, която почва да го малтретира. Те знаят, че той не се бие. Не може да се бие. Безопасен е и се кефят на страданията му и все по ожесточено го млатят. Детето е безпомощно, тъй като използвайки логиката на не отвръщане на насилието с насилие, което за него е светата истина от последна инстанция, той не може да намери решение на проблема. Докато един светъл божи ден унижен до краен предел от болката и срама, той забива с тежките си обувки силен шут под коляното на най жестокия от насилниците. И о чудо. Вместо да се стовари небето отгоре му и да отиде директно в геената огнена, не се случва нищо. На всичкото отгоре децата не само, че спират да го малтретират, но и започват да се надпреварват да искат да са му приятели. Ритникът е логическа грешка по отношение на истината, че на насилието никога не следва да се отвръща с насилие.

Оп съжалявам. това беше неволна грешка. Но то е едно и също. Всеки път, когато примерно човек променя умишлено навиците си, той умишлено нарушава логиката карала го до този момент да ги спазва и да не ги нарушава.

Мисля че неправилно се натоварва и намесва Логиката само по себе си.

Защо, ако промениш нещо, следва да "нарушиш" логиката си? Тя може да си остане същата. Като принцип или алгоритъм, но резултатът да е променен.

Допусне ли се нестабилност на логическия принцип, се прецаква цялата поредица и се разрушава.

Нужна е стабилна основа и върху нея да се надгражда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 5.12.2013 г. в 5:05,  Реджеп Иведик написа:

Например, родителите възпитават сина си, че всички проблеми могат да се решават без насилие. Детето им вярва като на богове, но за зла беда се оформя група, която почва да го малтретира. Те знаят, че той не се бие. Не може да се бие. Безопасен е и се кефят на страданията му и все по ожесточено го млатят. Детето е безпомощно, тъй като използвайки логиката на не отвръщане на насилието с насилие, което за него е светата истина от последна инстанция, той не може да намери решение на проблема. Докато един светъл божи ден унижен до краен предел от болката и срама, той забива с тежките си обувки силен шут под коляното на най жестокия от насилниците. И о чудо. Вместо да се стовари небето отгоре му и да отиде директно в геената огнена, не се случва нищо. На всичкото отгоре децата не само, че спират да го малтретират, но и започват да се надпреварват да искат да са му приятели. Ритникът е логическа грешка по отношение на истината, че на насилието никога не следва да се отвръща с насилие.

Оп съжалявам. това беше неволна грешка. Но то е едно и също. Всеки път, когато примерно човек променя умишлено навиците си, той умишлено нарушава логиката карала го до този момент да ги спазва и да не ги нарушава.

на 15.02.2019 г. в 6:08, Maleficient написа:

Мисля че неправилно се натоварва и намесва Логиката само по себе си.

Защо, ако промениш нещо, следва да "нарушиш" логиката си? Тя може да си остане същата. Като принцип или алгоритъм, но резултатът да е променен.

Допусне ли се нестабилност на логическия принцип, се прецаква цялата поредица и се разрушава.

Нужна е стабилна основа и върху нея да се надгражда.

Няма логика в това което казваш. Не може да промениш нещо в един алгоритъм (поредица от инструкции за изпълнение на определени операции) без да се промени крайния резултат. 

Но има едно интересно тълкуване и разбиране на принципа, или както казва Реджи логиката, да не се отговаря на насилието с насилие. Или цитирам по памет от Библията: “когато някой те удари по едната буза, подложи и другата буза”. През многото животи човек влиза във взаимоотношения с други хора и си създава кармични вериги с натрупан дълг. През даден живот, този човек получава “удар” от друг с когото е свързан в кармична верига и когото той е “ударил” през предишен живот. Сега този другия “си го връща” . Ако първият и той “си го върне”, така може да продължава до безкрай. Но ако първият “подложи и другата буза”, кармичната верига се прекъсва. Такъв е смисъла и на препоръката от Библията: “Обичайте враговете си”, един идеал от който ние все още сме много далече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Sleda написа:

Няма логика в това което казваш. Не може да промениш нещо в един алгоритъм (поредица от инструкции за изпълнение на определени операции) без да се промени крайния резултат. 

Мисля, че не си разбрала какво съм обяснила. Логиката е непроменлива. Тя е постоянна величина. Може да си промениш предпоставките или предикатите, но не и самия "начин", по който логически стигаш от една идея до представата и верифицирането й във факт или явление.

Аз съм написала същото, което и ти, с тази разлика, че си ме обвинила как в моето мнение НЯМА Логика.

А всъщност аз разграничавам Алгоритъм и Логика, в което не виждам нещо неправилно.

Така или иначе, това което съм коментирала е мое мнение и никого не ангажирам с него. Свободна си да не си съгласна, но не и да ме обвиняваш в липса на Логика.

Защото си имам всички елементи на едно логическо съждение.

Мога да дам съвсем различни пример, не от Библията, че е малко ... догматично като материя, но сега ме мързи да ги мисля.

От трета страна, ако за теб Ключът към щастието е в подаването на другата буза, за да се прекъсна нещо си кармично, което не е много сигурно, че не е само в разбиранията на определени субекти, хубаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Maleficient написа:

Мисля, че не си разбрала какво съм обяснила.

Аз съм написала същото, което и ти, с тази разлика, че си ме обвинила как в моето мнение НЯМА Логика.

А всъщност аз разграничавам Алгоритъм и Логика, в което не виждам нещо неправилно.

Така или иначе, това което съм коментирала е мое мнение и никого не ангажирам с него. Свободна си да не си съгласна, но не и да ме обвиняваш в липса на Логика.

Защото си имам всички елементи на едно логическо съждение.

Мал, не се сърди. Вината е моя, не съм те разбрала. И не те обвинявам. Взимам си думите назад....   :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Sleda написа:

Мал, не се сърди. Вината е моя, не съм те разбрала. И не те обвинявам. Взимам си думите назад....   :(

Не бе... Не се сърдя! Ти пък. Радвам се, че пишеш даже :* нищо не си взимай.

Просто ми се иска Ага-та да се появи и да попише пак :( за това цитирам някакви негови неща темите да придобият по-философски вид.

Мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах това. Той за съжаление изчезна, както и други симпатични душИ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2019 г. в 17:53, Sleda написа:

...

... Не може да промениш нещо в един алгоритъм (поредица от инструкции за изпълнение на определени операции) без да се промени крайния резултат. 

...

Това е невярно твърдение! Примерно един сложен if ... else if ... else if ... else if ... else if ... else if ... etc. преход, може лесно да бъде заменен с вадене на резултат от предварително зареден HashMap и пак да получиш същият резултат... В аспекта на ООП алгоритмите, Барбара Лисков отдавна е доказала обратното на това твърдение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2019 г. в 19:53, Sleda написа:

...Не може да промениш нещо в един алгоритъм без да се промени крайния резултат. ....

преди 2 часа, darkterminal написа:

Това е невярно твърдение! Примерно един сложен if ... else if ... else if ... else if ... else if ... else if ... etc. преход, може лесно да бъде заменен с вадене на резултат от предварително зареден HashMap и пак да получиш същият резултат... В аспекта на ООП алгоритмите, Барбара Лисков отдавна е доказала обратното на това твърдение...

Да, това мое твърдение е невярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля да НЕ изгледам последния клип.

Защото в темите и разделите, които се предполага, че са дискусионни, е логично да има мнения и впечатления.

Ако определен клип или статия с поставена и доказана теза, подкрепя определено мнение или разбиране, може да се постави в края като Източник.

Нормално е, поне с няколко думи и изречения да се обясни, какво е накарало постналият клипа, да го сподели с нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои така и не си намират щастието - защото просто се мразят до дъното на душата си.

Всички им виновни и криви и за нищо не стават - а не се поглеждат - колко са гнили самите те отвътре.

И ще си останат нещастни завинаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...