Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В града няма много възможности, а и матраците рядко се намират в града. Така, че нямам възможност да пробвам матраци

Ако не пробваш сам, е все едно какъв ще ти препоръчат. Направо си е лотария. Примерно няма как да прецениш доколко означението за "твърд" на производителите отговаря на твоята представа. Или как ти харесва разпределението на твърдостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подновявам участието си в темата. Преди няколко дни ходихме на място, т.е. в един от софийските молове и пробвахме (за малко, разбира се) два модела на Дормео и с жена ми единодушно определихме Еър Селект за "нашия" матрак, белгийско производство.

Да, ама не! Оказа се, че спалнята ни, поръчкова, е правена по размерите на ТЕД и останалите масови модели - 190х164 (мерихме я 10 пъти) и се оказа, че грешно сме я "броили" за 200 см, макар че уж за такава я бяхме поръчали. Всъщност и самото легло се оказа по-късо, а аз пазя поръчката и гаранционната карта - метнали са ни, но никой няма да ми удължи сега кревата...

Днес обаче проверих и се оказа, че Еър Селект не се предлага в размер 190х164 и тотално се разочаровахме. Другият модел, който гледахме и на който лежахме, бе Ай Мемори, който се предлага в нужния размер, та сега се чудим какво да правим. Останахме с впечатление, че Еър Селект бе поне с една идея по-добър от Ай Мемори, но нямаме особен избор, та сега се чудим какво да правим. Не щем евтинии, те всякак излизат по-скъпи, но пък въпросителната, наречена Магнифлекс е с двойна спрямо Дормео цена, а коментарите, на които попаднах, не защитават ценовата разлика.

Някакви други идеи, съобразени към днешна дата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подновявам участието си в темата. Преди няколко дни ходихме на място, т.е. в един от софийските молове и пробвахме (за малко, разбира се) два модела на Дормео и с жена ми единодушно определихме Еър Селект за "нашия" матрак, белгийско производство.

Да, ама не! Оказа се, че спалнята ни, поръчкова, е правена по размерите на ТЕД и останалите масови модели - 190х164 (мерихме я 10 пъти) и се оказа, че грешно сме я "броили" за 200 см, макар че уж за такава я бяхме поръчали. Всъщност и самото легло се оказа по-късо, а аз пазя поръчката и гаранционната карта - метнали са ни, но никой няма да ми удължи сега кревата...

Днес обаче проверих и се оказа, че Еър Селект не се предлага в размер 190х164 и тотално се разочаровахме. Другият модел, който гледахме и на който лежахме, бе Ай Мемори, който се предлага в нужния размер, та сега се чудим какво да правим. Останахме с впечатление, че Еър Селект бе поне с една идея по-добър от Ай Мемори, но нямаме особен избор, та сега се чудим какво да правим. Не щем евтинии, те всякак излизат по-скъпи, но пък въпросителната, наречена Магнифлекс е с двойна спрямо Дормео цена, а коментарите, на които попаднах, не защитават ценовата разлика.

Някакви други идеи, съобразени към днешна дата?

Бих сменил спалнята. Спите на матрака, не на нея... Струва ми се много грешно като сте си харесали идеалния матрак да не го вземете заради спалнята.

То ние първо купувахме матрак и едвам след това спалня.

Ама като ти е поръчкова... Пробвахте ли матраци на Нани, дали ще ви хареса някой? Те мисля имат такива размери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ама като ти е поръчкова... Пробвахте ли матраци на Нани, дали ще ви хареса някой? Те мисля имат такива размери.

Там е работата, че не е само леглото, а и мебелите са от една поръчка, не мога да сменя всичко... Пробвах преди месец Нани в един магазин, но не мисля, че имат осезаема разлика от ТЕД, за които не искам и да чувам дори. 

Снощи ходих до един местен магазин (всъщност този, в който си поръчахме и обзавеждането в спалнята), който се оказа официален дистрибутор на Магнифлекс. Още от вратата ме подхванаха с масирана словесна атака, целяща да ме убеди колко са качествени Магнифлекс и какви боклуци са Дормео, без и дума да съм обелвал за вторите. Имаха няколко налични модела, които хич не ми допаднаха, но е обяснимо, защото са от най-ниския ценови клас.

Обичам да се заяждам с агресивни продавачи и поисках да ми предложат модел, най-близък до Еър Селект на Дормео. Свързаха се със софийското представителство, умуваха, после се наложи да поизчакам докато се наумуват и върнат обаждането. В паузата, точно според очакванията, ми обясняваха какви боклуци са всички останали марки, и колко вълшебни са техните. Често намесваха и Китай, докато им напомних, че видимо новият им лаптоп, с който ми отваряха сайтовете (не че не съм ги гледал и аз няколко пъти) със абсолютна сигурност също е произведен в Китай, което видимо ги пообърка, но както и да е.

Звъннаха от София и предложиха модел Daytona by Tonino Lamborghini (тоя модел сигурно е само за автомобилни състезатели) като аналог на Еър Селект, не пропускайки да ми кажат какъв боклук са конкурентите. Уточних и къде мога да го видя в София, защото не ми трябва котка в чувал, все пак става дума за 1700 лв (190х164). В събота ще идем да го видим, и без това имам път към столицата, та ще имам време да сравня с Ай Мемори на Дормео, магазините са все на околовръстното. 

Не знам кое ще ни допадне повече, но хич не ми хареса отношението към друг, конкурентен продукт, един търговец на място не би хулил останалите производители, а би изтъквал достойнствата на това, което сам предлага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължително пробвахме в събота всички налични матраци в голям богато зареден магазин и се спряхме единодушно на Magniflex Magni Grande - в момента е на промоция за 1197 лв и безплатна доставка, днес ще го получим. Изглежда достатъчно твърд, точно според търсеното, но не е и дъска.

След няколко дни ще дам първи отзиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като една приятелка ще ни идват на гости и нямаме място, където да я настаним, реших да купя надуваем матрак. Някой знае ли къде продават такива матраци. Много ли са скъпи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

у кауфланда по  20 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-евтини. За 13 лева http://www.home-max.bg/naduvaem-matrak-185x76x22sm/ , направо без пари и пак ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът на този тип матраци е, че се пукат. Ако някой има опит с конкретен модел, нека да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взехме Блуе мемори пяна- някаква нова технология. Хем пяна , хем с пружина. Тук са събрани повечето и правят промоции, много време търсих по отделни сайтове https://www.intermatrak.com/ . Дано ви помогне .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и аз дълго търсих матрака си и минах през една дузина мебелни магазини е още толкова сайтове, и единственното място на което получих компетентна иформация за различните модели матраци еднолицеви, двулицеви, с пружини  ...мемори, латекс ... беше в https://mattro.net

а и офертата която ми предложиха за избрания от мен модел беше повече от отлична. Така, че който търси или си е харесал вече модел матрак да мине през този сайт и да попита за цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.01.2014 г. в 8:52, Trichocephalus написа:

абсолютно си прав за улягането на пяната.

лошото на пружините пък е другото - ако често "гмечиш" ( както сам се изрази ) те пък почват да скърцат. Отделно, при пружинните над тях имаш също слой с пяна, който уляга, и след 3-4 години започваш да чувстваш самите пружини под гърба си.

НО пружинен ще те изкара около 5-6 години преди да се наложи да го сменяш, за разлика от пяната, която на 3-тата вече е придобила отливка от гърба ти ;)

Баси матраците! Преди точно 20години си купихме с жената матрак от МЕТРО (164/190), едвам го пренесохме... Матрака е с пружини - от големите. До днес не е мръднал. Две деца напраихме на тоя матрак, после ги отгледахме с него (разбирай яко подскачане), и освен следите на времето (разляти пюрета, избърсани сополи и внезапен цикъл :) )нищо друго му няма. Чудя се защо реших въобще да го сменям?! Като казвате че покет пружините изкарват по 4-5години, а пяната по 2-3, направо ми иде да си легна и да забравя за обновяване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много ми е интересно с мойте 47 килца + 2 кила котка каква отливка ще ми направи тая мемори пяна

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Белгиеца написа:

колко си висока ?

168

тва кво значение има за меморито на матраката

:rolleyes:

п.с. и британката не си точи ноктите

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, haidukpikaso написа:

168

тва кво значение има за меморито на матрака

никакво, но ми помага да си съставя събирателен образ за теб, което ще ми е полезно в други теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Белгиеца написа:

никакво, но ми помага да си съставя събирателен образ за теб, което ще ми е полезно в други теми

ти знайш ли че нищо не знайш а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, haidukpikaso написа:

ти знайш ли че нищо не знайш а

И на теб ще ти прави портрет по аватара. Трябваше да му кажеш, че 1,68 ти е ширината, а не височината та да го видим какво щеше да напише "умното белгийче".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

И на теб ще ти прави портрет по аватара. Трябваше да му кажеш, че 1,68 ти е ширината, а не височината та да го видим какво щеше да напише "умното белгийче".

:ohmy:

тва съм  го пропуснала - гледачка по аватар ли

ауууу нова екстра в Калдата

бе обявявайте ги тез неща бе хора закачете ги кат важни теми - да научи народа потребителя още да се образова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.04.2019 г. в 22:52, Белгиеца написа:

хахахаха евала братле!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам от матрака за пътуване, идваме тази година до Азовското море, искам да си взема матрака smile.gif 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2019 г. в 13:48, Viktor07 написа:

И аз се интересувам от матрака за пътуване, идваме тази година до Азовското море, искам да си взема матрака smile.gif 

По-горе са написали. Право в МЕТРО-то. С пружини. Съобрази, че трябва се пренася и следващите 20 години няма да го мислиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един матрак няма как посмъртно да издържи 20 години.На доста места ще бъде пропаднал вече.А между пружинен и пружинен матрак, разликата е колко между Каспичан и Амстердам.Обикновенните пружинени матраци, там пружините са свързани заедно и когато легнеш има напрежение върху всичките, съответно и комфорта е по-слаб, съответно са и по-ефтини.Другите пружинени матраци са така наречените ,,Pocket,, там пружините не са свързани по между си, всякака, пружина е капсулована по отделно, и като легнеш има само натиск там където ти е тялото и всяка пружина си е в позиция в зависимост от натиска върху нея.Там комфорта е доста по-добър,съответно и по-скъпи като цена.Тия матраци издържат много повече време от обикновенните пружинени.Само от пробно лягане в магазина няма как да прецениш да ли ще спиш удобно на дадения матрак.Нужни са, поне 30 дена.На твърд матрак рядко се спи добре.Много хора се лъжат, че колкото по-твърд толко по-добро спане.Грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един съвет и от мен

- какъвто и матрак да избереш съобрази се с кг които ще са върху него

независимо дали за спалня или единичен

аз съм 180/120 кг  - в момента съм с това

https://videnov.bg/matraci-leo-poket-memori-pyana-ednolicev   

114/190 см  от 1 г  - перфектен !

сестра ми и тя си взе същият

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване