Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, Преди няколко дни домашното PC заби. При опит да бъде рестартирано започваше да зарежда Windows, но в един момент спираше. След преглед на PC стигнах до извода, че е виновен харда, но легнах да спя и да го оставя за следващия ден. Обаче съквартиранта ми решил да го преинсталира и форматира C, с което затри колекцията ми от книги. Чудя се имам ли някакъв начин да ги възстановя. Доколкото знам формата на Windows изтрива просто таблицата с адресите на файловете, не е формат на ниска ниво. Сега на C: има папки на новоинсталирания Windows и нищо друго. Пробвах с програмата R-Studio да намеря някакви данни, но това което възстанових беше провредено. Има ли някакъв друг начин да спася файловете си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с recuva, но щом R-Studio не е успяло да възстанови аз лично се съмнявам тази програма да може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен горепосочените програми, бих ти препоръчал от личен опит Smart Data Recovery и Recover My Files. И 2-те са ми вършили работа.Предимството на първата е, че е безплатна, връщала ми е изцяло, текстови документи и снимки. Втората ми е връщала и програми и филми, цели гигабайти.Накратко казано, за мен са доказани програми. Пробвай и успех ти желая.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали да изтрия отново таблицата с новите адреси на файловете? Или е без значение дали я има или няма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали да изтрия отново таблицата с новите адреси на файловете? Или е без значение дали я има или няма?

Най-добре не пипайте нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с testdisk. Конзолна е, но не е сложна за работа. Ако не са правени никави интервенции по диска след формата, ще успее да възстанови файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие май не чете какво е написал човека ! Форматирал и инсталирал Windows ! Почти няма вероятност да въстановиш нещо читаво ! Ако беше само форматирам без инсталация има шанс ! При тази ситуация не се знае къде точно е записана новата инсталация и дали не е припокрила точно това което искаш да въстановиш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие май не чете какво е написал човека ! Форматирал и инсталирал Windows ! Почти няма вероятност да въстановиш нещо читаво ! Ако беше само форматирам без инсталация има шанс ! При тази ситуация не се знае къде точно е записана новата инсталация и дали не е припокрила точно това което искаш да въстановиш !

Въпросната програма може да извади записите за няколко файлови системи, които се припокриват, стига да не са презаписани много пъти. Въствановявал съм RAID масив с нея, така че нека опита човека, от опит глава не боли нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един съвет от мен към питащия в темата. Друг път не съхранявай важна за теб информация в системния дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<p>

Въпросната програма може да извади записите за няколко файлови системи, които се припокриват, стига да не са презаписани много пъти. Въствановявал съм RAID масив с нея, така че нека опита човека, от опит глава не боли нали?!

Няма такива програми които да могат да ти извадят ЖИВА информация когато тя е презаписана! Структурата на файловете системи и файловете когато се записват на диска следва следната логика:

Прави се запис в MFT указващ положението на папката или файла(LBA) големина и т.н. Всеки файл (или повечето по известни) се състоят от хедър например:

JPEG jpg;jpeg \xFF\xD8\xFF[\xDB\xE0\xE1\xEB\xEE\xFE\xC4]

RAR Archive rar Rar!\x1a\x07\x00

след хедъра се записва съответно информацията която е във файла и евентуално Footer ако файла има такъв. Всичката тази информация се записва на сектори(в зависимост от големината на файла), от значение са също и фрагментацията на файловата струра. Т.е не е задължително всичката информациуя да следва една след друга. Когато някой форматира един диск съответно всичкта служебна информация за дяла(новият) MFT, MFTmirror, BadClus и т.н. се записва на ново. Но когато се инсталира(запише) нещо върху дяла ОС смята че повърнхността е чиста и не се интересува какво има записано и започва да пише заповайки от началото като също не го прави линейно. Тоест отново има фрагментация.

Пускайки програма за възстановявана на информация тя започва да търси указатели за партиции. Принципно (изключвайки дискове в райдове и сървърни конфигурации с по нестандарнти ОС) информацията (началото)за един партишън винаги се записва по следния начин:(Cylinder) Head Sector. Съответно за първия партишън нещата са [0] [1] [1] и трябва да завършват на [цилиндър] [254] [63]. Сигнатурата на всеки сектор на който се намира запис на партишън е 55АА.

Та всяка програма която се пусне запова да търси начало на дялове и край!!!, после спрямо началото на дяла търси записите за МFT и MFTmirror и връща някаква файлова структура. Обаче програмите или повечето от тях Не проверяват цялостта на файловете.

Втората причина поради която е че НЕ може да се изчете презаписаната информация е че параметрите на една четяща глава са GMR Head 0.85x0.70x0.23 mm 0.6 mg и широчината на една пътечка е съизмерима с широчината на полето на запис. Когато се смени поляритета на записващата част примерно от 0 в 1 то за цялата широчина на пътечката тя е точно определена и не може да бъде едновременно и 0 и 1. Т.е. ти не знаеш какво е било преди това знаеш само текущото състояние. Има обаче едно нещо което се нарича Transition region. Това е разстоянието между 2 два съседни региона които съдържат информация. Теоретично е възможно да се изчете това поленце и ЕВЕНТУАЛНО да се ПОЗНАЕ каква е била предната стойност на съответния блок който е съдържал информация. Обаче това не е възможно да се направи с главите които са в диска, и причината е изцяло в начина на работа на дисковете. Целта на софтуера който управлява диска е винаги да държи главата в центъра на патечката, а не извън нея. Така че можем с пълно основаное да смятаме че това е невъзможно.

Какво се прави при случаи като въпросния.

Пуска се програма датърси структура, изчита се всичко на друг носител.

Пускат се програми които търсят хедъри на файлове по диска и сглобават каквото могат, но без да се интересуват от логическата структура на дяла, имена на файлове и др.

И в двата случая стискаш палци информацията която ти е била преди да да се преинсталира просто да се е намирала по в края на партишъна. Има случаи при големи дялове да се възстановява до 90% от информацията, но това е много рядко. В повечето случаи се възстановяват единични файлове а другото е само имена без съдържание.

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз намирех което трябва с програмата,но как да извадя това което ми трябва след сканирането? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с Recover My Files,но се оправих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от тук прочетох че може да се възстанови повечето информация на форматиран диск, тъй като по грешка форматирах един диск, а не съм запозната с програмите за възстановяване, бихте ли ми казали има ли място където да го занеса да се възстанови информацията върху него. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какъв начин ще изберете за възстановяването на информацията, но ако искате да я имате повече не пипайте нищо по този диск (дял). Всяко писане върху него ще доведе до по-голяма загуба на информацията в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има доста програми за възстановяване на информация,и то все добри,но и платени.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/714/8691714e.png
Преди време мой приятел ми форматира дял D и сега се мъча да го възстановя-имам ли шанс????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, chetkata написа:

http://prikachi.com/images.php?images/714/8691714e.png
Преди време мой приятел ми форматира дял D и сега се мъча да го възстановя-имам ли шанс????

Че той е почти пълен... Записаното след формата ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, flare написа:

Че той е почти пълен... Записаното след формата ли е?

Не,този е друг лаптоп,на моя този дял е празен.(само формално го показвам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво го показваш, като не е твоят лаптоп?... :huh:

Няма значение преди колко време е форматиран, а дали е записвано нещо след това. Ако не - има голям шанс.

Разкачай харда, сложи го на друг компютър, и пробвай с някой софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, chetkata написа:

Не,този е друг лаптоп,на моя този дял е празен.(само формално го показвам).

http://prikachi.com/images.php?images/741/8691741V.png
Ето така изглежда моя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, RudeBoy написа:

Няма значение преди колко време е форматиран, а дали е записвано нещо след това. Ако не - има голям шанс.

И дано уиндоуса не е решил да записва нещо там... като рекавъри инфо, виртуална памет и такива работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега - ти за дял D: HP_TOOLS, дето е 2GB, ли се кахъриш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• от FoxterBG
      Здравейте, утре ще си взема втори хард диск с мисълта да направя Raid 1. Четох доста из форумите и се обърках малко. Как се прави точно този raid 1 - от Bios-а или от disk management. Целта ми е да са ми по-защитени данните. Също така, има ли начин да направя тази гимнастика без да форматирам диска, защото файловене са около 500гб. и ще трябва после да ги прехвърлям пак ?
    • от Метин Шабан
      Здравейте хора, нужна ми е препоръка за избора на HDD или SSD. За сега обмислям само да си кача всички снимки и видеа (заснети са с телефон, не става въпрос за професионални,) документи и файлове за университета (ще има чертежи и визуализации, но все пак не са кой знае колко). Чудя се дали не е по-добре да взема ссд 512г, което да се закачи и да си стои постоянно. Може да го ползвам да запиша и нещо друго. Първоначалната ми идея беше да взема 1тб HDD и да го закачам само като трябва да прехъврля някой по-важен файл, но като видях, че има ссд на адата 512гб за 200лв  при положение че моето ссд на самсунг го взех на същата цена но 200гб се чудя кой вариант е по-добрия. Ще съм благодарен за съвет и да подскажете за какво да следя при избора. 
      Скоро може би ще трябва да сменям конфигурацията, това е една от причините също да съм се насочил към ссд-то.
      Благодаря на всеки отделил време и помогнал  !

Кутия : CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
      Дъно: GB B85M-D3H /1150
      Графичен ускорител: MSI R9 280X GAMING 3G BF4
      Процесор: XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X
      Рам: 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
      Захранване: PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
      SDD:  Samsung SSD 840 EVO 250GB ATA Device  (250 GB, SATA-III)
      HSD:  WDC WD5000AAKX-00ERMA0 ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)

• от Гошко21
      Здравейте!
      Ако мястото не е тук, моля темата да бъде изтрита или преместена.
      Реших да направя проверка за състоянието на твърдия диска в настолния компютър. Теста е в терминала под Линукс, ОС openSUSE.
      Нищо не ми е ясно и не знам какво да гледам. Ако някой има представа, моля да съдейства.
      smartctl -a /dev/sda
      smartctl 7.0 2019-05-21 r4917 [x86_64-linux-5.3.6-1-default] (SUSE RPM)
      Copyright (C) 2002-18, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org
      === START OF INFORMATION SECTION ===
      Model Family:     Toshiba 3.5" DT01ACA... Desktop HDD
      Device Model:     TOSHIBA DT01ACA100
      Serial Number:    38106TDFS
      LU WWN Device Id: 5 000039 fd5ea5ffd
      Firmware Version: MS2OA750
      User Capacity:    1,000,203,804,160 bytes [1.00 TB]
      Sector Sizes:     512 bytes logical, 4096 bytes physical
      Rotation Rate:    7200 rpm
      Form Factor:      3.5 inches
      Device is:        In smartctl database [for details use: -P show]
      ATA Version is:   ATA8-ACS T13/1699-D revision 4
      SATA Version is:  SATA 3.0, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)
      Local Time is:    Sun Oct 27 19:43:16 2019 EET
      SMART support is: Available - device has SMART capability.
      SMART support is: Enabled
      === START OF READ SMART DATA SECTION ===
      SMART overall-health self-assessment test result: PASSED
      General SMART Values:
      Offline data collection status:  (0x85) Offline data collection activity
                                              was aborted by an interrupting command from host.
                                              Auto Offline Data Collection: Enabled.
      Self-test execution status:      ( 117) The previous self-test completed having
                                              the read element of the test failed.
      Total time to complete Offline
      data collection:                ( 7409) seconds.
      Offline data collection
      capabilities:                    (0x5b) SMART execute Offline immediate.
                                              Auto Offline data collection on/off support.
                                              Suspend Offline collection upon new
                                              command.
                                              Offline surface scan supported.
                                              Self-test supported.
                                              No Conveyance Self-test supported.
                                              Selective Self-test supported.
      SMART capabilities:            (0x0003) Saves SMART data before entering
                                              power-saving mode.
                                              Supports SMART auto save timer.
      Error logging capability:        (0x01) Error logging supported.
                                              General Purpose Logging supported.
      Short self-test routine
      recommended polling time:        (   1) minutes.
      Extended self-test routine
      recommended polling time:        ( 124) minutes.
      SCT capabilities:              (0x003d) SCT Status supported.
                                              SCT Error Recovery Control supported.
                                              SCT Feature Control supported.
                                              SCT Data Table supported.
      SMART Attributes Data Structure revision number: 16
      Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
      ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
        1 Raw_Read_Error_Rate     0x000b   099   099   016    Pre-fail  Always       -       131073
        2 Throughput_Performance  0x0005   106   106   054    Pre-fail  Offline      -       205
        3 Spin_Up_Time            0x0007   106   106   024    Pre-fail  Always       -       215 (Average 215)
        4 Start_Stop_Count        0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       1886
        5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   005    Pre-fail  Always       -       0
        7 Seek_Error_Rate         0x000b   100   100   067    Pre-fail  Always       -       0
        8 Seek_Time_Performance   0x0005   113   113   020    Pre-fail  Offline      -       35
        9 Power_On_Hours          0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       3482
       10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   060    Pre-fail  Always       -       0
       12 Power_Cycle_Count       0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       838
      192 Power-Off_Retract_Count 0x0032   099   099   000    Old_age   Always       -       1886
      193 Load_Cycle_Count        0x0012   099   099   000    Old_age   Always       -       1886
      194 Temperature_Celsius     0x0002   193   193   000    Old_age   Always       -       31 (Min/Max 16/39)
      196 Reallocated_Event_Count 0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
      197 Current_Pending_Sector  0x0022   100   100   000    Old_age   Always       -       16
      198 Offline_Uncorrectable   0x0008   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
      199 UDMA_CRC_Error_Count    0x000a   200   200   000    Old_age   Always       -       0
      SMART Error Log Version: 1
      ATA Error Count: 61 (device log contains only the most recent five errors)
              CR = Command Register [HEX]
              FR = Features Register [HEX]
              SC = Sector Count Register [HEX]
              SN = Sector Number Register [HEX]
              CL = Cylinder Low Register [HEX]
              CH = Cylinder High Register [HEX]
              DH = Device/Head Register [HEX]
              DC = Device Command Register [HEX]
              ER = Error register [HEX]
              ST = Status register [HEX]
      Powered_Up_Time is measured from power on, and printed as
      DDd+hh:mm:SS.sss where DD=days, hh=hours, mm=minutes,
      SS=sec, and sss=millisec. It "wraps" after 49.710 days.
      Error 61 occurred at disk power-on lifetime: 3422 hours (142 days + 14 hours)
        When the command that caused the error occurred, the device was active or idle.
        After command completion occurred, registers were:
        ER ST SC SN CL CH DH
        -- -- -- -- -- -- --
        40 51 01 af 29 84 01  Error: UNC at LBA = 0x018429af = 25438639
        Commands leading to the command that caused the error were:
        CR FR SC SN CL CH DH DC   Powered_Up_Time  Command/Feature_Name
        -- -- -- -- -- -- -- --  ----------------  --------------------
        60 08 f8 a8 29 84 40 08      04:15:16.265  READ FPDMA QUEUED
        60 08 f0 00 09 01 40 08      04:15:16.250  READ FPDMA QUEUED
        60 08 b0 98 4f 84 40 08      04:15:16.250  READ FPDMA QUEUED
        60 20 a8 f0 58 17 40 08      04:15:16.250  READ FPDMA QUEUED
        60 08 a0 f8 5f 84 40 08      04:15:16.250  READ FPDMA QUEUED
      Error 60 occurred at disk power-on lifetime: 3397 hours (141 days + 13 hours)
        ER ST SC SN CL CH DH
        -- -- -- -- -- -- --
        40 51 08 10 b3 06 00  Error: UNC at LBA = 0x0006b310 = 439056
        60 08 a8 10 b3 06 40 08      00:00:27.076  READ FPDMA QUEUED
        61 08 38 10 2b 01 40 08      00:00:27.076  WRITE FPDMA QUEUED
        61 10 30 e0 2a 01 40 08      00:00:27.076  WRITE FPDMA QUEUED
        61 08 28 a8 2a 01 40 08      00:00:27.076  WRITE FPDMA QUEUED
        61 08 e8 48 13 40 40 08      00:00:27.076  WRITE FPDMA QUEUED
      Error 59 occurred at disk power-on lifetime: 3397 hours (141 days + 13 hours)
        ER ST SC SN CL CH DH
        -- -- -- -- -- -- --
        40 51 08 10 b3 06 00  Error: UNC at LBA = 0x0006b310 = 439056
        60 08 78 10 b3 06 40 08      00:00:23.239  READ FPDMA QUEUED
        61 20 38 80 08 c4 40 08      00:00:23.239  WRITE FPDMA QUEUED
        60 08 30 f8 4d 46 40 08      00:00:23.239  READ FPDMA QUEUED
        60 20 28 00 29 85 40 08      00:00:23.239  READ FPDMA QUEUED
        ef 10 02 00 00 00 a0 08      00:00:23.239  SET FEATURES [Enable SATA feature]
      Error 58 occurred at disk power-on lifetime: 3397 hours (141 days + 13 hours)
        ER ST SC SN CL CH DH
        -- -- -- -- -- -- --
        40 51 b0 10 b3 06 00  Error: UNC at LBA = 0x0006b310 = 439056
        60 08 70 18 4d 84 40 08      00:00:19.591  READ FPDMA QUEUED
        60 08 80 f8 4d 46 40 08      00:00:19.586  READ FPDMA QUEUED
        60 08 c0 e0 e8 15 40 08      00:00:19.576  READ FPDMA QUEUED
        60 08 b8 d8 22 84 40 08      00:00:19.575  READ FPDMA QUEUED
        60 c8 a0 f8 b2 06 40 08      00:00:19.567  READ FPDMA QUEUED
      Error 57 occurred at disk power-on lifetime: 3396 hours (141 days + 12 hours)
        ER ST SC SN CL CH DH
        -- -- -- -- -- -- --
        40 51 60 10 b3 06 00  Error: WP at LBA = 0x0006b310 = 439056
        61 60 80 b8 46 01 40 08      00:00:21.702  WRITE FPDMA QUEUED
        61 70 78 38 46 01 40 08      00:00:21.702  WRITE FPDMA QUEUED
        61 08 70 00 46 01 40 08      00:00:21.702  WRITE FPDMA QUEUED
        61 08 68 70 45 01 40 08      00:00:21.702  WRITE FPDMA QUEUED
        60 00 28 b0 b4 06 40 08      00:00:21.690  READ FPDMA QUEUED
      SMART Self-test log structure revision number 1
      Num  Test_Description    Status                  Remaining  LifeTime(hours)  LBA_of_first_error
      # 1  Short offline       Completed: read failure       50%      3477         439056
      # 2  Short offline       Completed: read failure       50%      3446         439056
      # 3  Short offline       Completed: read failure       50%      3437         439056
      # 4  Short offline       Completed: read failure       50%      3425         439056
      # 5  Short offline       Completed: read failure       50%      3378         439056
      # 6  Short offline       Completed: read failure       50%      3373         439056
      # 7  Short offline       Completed without error       00%      3354         -
      # 8  Short offline       Completed without error       00%      3346         -
      # 9  Short offline       Completed without error       00%      3331         -
      #10  Short offline       Completed without error       00%      3288         -
      #11  Short offline       Completed without error       00%      3282         -
      #12  Short offline       Completed without error       00%      3278         -
      #13  Short offline       Completed without error       00%      3269         -
      #14  Short offline       Completed without error       00%      3260         -
      #15  Short offline       Completed without error       00%      3236         -
      #16  Short offline       Completed without error       00%      3228         -
      #17  Short offline       Completed without error       00%      3223         -
      #18  Short offline       Completed without error       00%      3211         -
      #19  Short offline       Completed without error       00%      2161         -
      #20  Short offline       Completed without error       00%      2147         -
      #21  Short offline       Completed without error       00%      2051         -
      SMART Selective self-test log data structure revision number 1
       SPAN  MIN_LBA  MAX_LBA  CURRENT_TEST_STATUS
          1        0        0  Not_testing
          2        0        0  Not_testing
          3        0        0  Not_testing
          4        0        0  Not_testing
          5        0        0  Not_testing
      Selective self-test flags (0x0):
        After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk.
      If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.

• от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
  • Дарение

• Добави ново...