Премини към съдържанието
deXtrous

Съмнение за вирус,моля за помощ

Препоръчан отговор

Здравейте проблема е следният:

- в мрежата някой си беше шернал Филмчетата и аз почнах да си тегля. Да, но след второто филмче PC-то се рестартира. След пускането на компютъра веднага Ad Watch засече нещо нелегално изтрих го и пак влязох да си доизтегля филма. И отново се рестартира.

Възможно ли е да ми е пратил вирус? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва ли ти нещо преди да се рестартира?Имаш ли СП2?С каква антивирусна си?И т.н........Сега ще взема да хвърля една шепа боб за да се досетя сам за тези неща.Дай повече информация моля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от НОД-а, аз бях с НОД32 и след като направих една профилактика с Kaspersky ми намери 7 вируса а преди скана на Kaspersky

бях направил пълен скан с НОД-а и нищо(Нода беше с последни дифиниций)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да е от НОД-а, аз бях с НОД32 и след като направих една профилактика с Kaspersky ми намери 7 вируса а преди скана на Kaspersky

бях направил пълен скан с НОД-а и нищо(Нода беше с последни дифиниций)!

<{POST_SNAPBACK}>

А някакви проблеми имал ли си,преди да направиш "профилактиката" с Касперски?Това е важно.

Защото Касперски открива и неща,които изобщо не са вируси.И ги трие.Патил съм,затова питам.

Най-вероятно проблемът е със spyware.Там NOD32 не се справя добре (засега).Трябва да се използва специализирана antispyware програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да се рестартира не ми изписва нищо. След като си въведа Pass и вляза, Ad-Watch ми засича нещо, което аз блокирам.

Сега нямам никакви проблеми сигурно този младеж от който си теглих се е ядосал нещо. Но интересно какво ми е пратил? Аз не съм отварял непознати неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А някакви проблеми имал ли си,преди да направиш "профилактиката" с Касперски?Това е важно.

Защото Касперски открива и неща,които изобщо не са вируси.И ги трие.Патил съм,затова питам.

Най-вероятно проблемът е със spyware.Там NOD32 не се справя добре (засега).Трябва да се използва специализирана antispyware програма.

<{POST_SNAPBACK}>

Грешиш. Касперски е направен така, че да не пропуска дори и най-малко безобидната програма, която може да бъде използвана за пробив в сигурността на компютъра ти. До сега НЕ Е засекла нито една програма, която да не е спай или вирус или троянец. Много добре си работи и е направена да е безпощадна към всякакви потенциално опасни неща. Винаги ми засича и премахва не само вируси, а и спайчета и скриптове и всякакъв друг злонамерен код. Незнам от какво си изпатил, но явно е имало за какво.

Преди да се рестартира не ми изписва нищо. След като си въведа Pass и вляза, Ad-Watch ми засича нещо, което аз блокирам.

Сега нямам никакви проблеми сигурно този младеж от който си теглих се е ядосал нещо. Но интересно какво ми е пратил? Аз не съм отварял непознати неща.

<{POST_SNAPBACK}>

Препоръчвам ти да смениш НОД-а с Касперски, да го настроиш да използва разширената база данни и да си сканираш компютъра. Сигурен съм че ще намери някоя гадинка в компютъра ти. Също така сканирай и с Ad-Aware SE Personal и Spy Emergency 2005 - и двете програми откриват достатъно спайчета и ги премахват. Късмет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@deXtrous

Имам малко въпроси:

1. Имаш инсталирана НОД 32 антивирусна програма. А тя ъпдейтва ли се редовно, пример: сега ъпдейтът е 1.1418 (24.02.2006). Погледнал ли си настройките на тази програма в раздел "статии": "NOD32 - Инсталиране и конфигуриране", ето линк:

http://kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=66

Сканира ли си компютъра с НОД 32? Какви са резултатите?

2. Имаш инсталирана Ad-Aware с активен Ad-watch. Toва значи, че версията на програмата е Ad-Aware SE Professional. Тя ъпдейтната ли е? Последните дефиниции са от 22.02.2006.

След като Аd-watch ти дава съобщение, ти сканира ли с програмата Ad-aware>Start>oпции "Smart Scan" или "Full Scan"? Какви са резултатите.

3. Не разбрах дали имаш активирана защитна стена.

Ако имаш firewall, кaкъв е?

4. Коя версия на Windows използваш: 95, 98, 2000, XP?

Aкo e Windows XP кой сервизен пакет имаш? SP1 или SP2?

5. Ползваш ли "Remote Assistance" и "Remote Desktop"?

Control Panel>System>Remote, дали са отметнати тези функции?

Aко искаш, можеш да не отговаряш на тези въпроси и да инсталираш купища различни антивируси, антиспай и прочее. Но аз се съмнявам, че ще ти помогнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отговор на поставените въпроси:

1. Антивирусната ми се Update без проблеми. Сканирах след нередностите нямаше нищо намерено.

2. Ad-aware не ми се упдейтнал, но вече го оправих. Иначе сканирах и с него няма нищо намерено.

3. FaireWall imam ZoneAlarm

4. Wondows ми е XP , Sp2

5. Remute - нямам отметки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай тази тема:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...ED%EB%E0%E9%ED#

Става дума за онлайн сканиране. Виж коментарите на neoscanner и dragozow.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напиши си e-mail-а , да ти пратя две чистачки на spyware.

Гледам, че vanio иска да запази в тайна какви "чистачки" за spyware използва и иска да ти препоръча...

Ето oт мен един онлайн скенер за spyware:

http://www.spywareguide.com/onlinescan.php

А като напишеш на търсачката "spyware" в "нови програми", можеш да се ориентираш каква програма да си избереш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш касперски, отиди към верися 6.0, има повече защити и по добре засича спай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Смени си антивируса" е най-често срещания "съвет" в този форум. Освен това се наслушах на разни "митове и легенди" как след като си имал една антивирусна програма, след това слагаш друга и: Чудо! Открити са вируси след като сме махнали първата... Тя е "боклук"!

Има рекламни трикове и параноични програми, дето пищят за щяло и нещяло и определят за "вируси" каквото си искат. Kaк не видях един път снимка или аргументиран коментар за такова "откриване" на "вируси" при смяна на антивирусните програми, а само празни приказки?

Ама преди това никой не пита:

*Дали имаш официален лиценз за програмата.

*След като "смениш" антивируса, каква версия ще сложиш? Ще си го купиш ли или ще станеш клиент на форумите за "RQ: Serial за Kaspersky".

*Дали наистина ще помогне тази смяна? Дали проблемът в случая не е хардуерен, спай или червей? И дали някоя друга (например антиспай програма) може да помогне?

Ето резултат от един подобен необмислен съвет за официална смяна на легален антивирус НОД 32 с легален Касперски:

*Лицензът за NOD32 струва 39.00 USD за 1 година.

*Лицензът за Каspersky Anti-Virus Personal струва 39.00 USD за 1 година.

*Загуби от смяната на антивируса: 39.00 USD

Ето списък на антивируси с цените им за едногодишен абонамент (не са съвсем актуални, но дават приблизително точна информация):

*GDATA AntiVirusKit 2006: 49.95 ЕUR

*F-Secure Antivirus: 64.00 USD

*Panda Antivirus: 49.95 USD

*Trend Micro PC-cillin Antivirus: 49.95 USD

*Norton Antivirus 2006: 47.30 USD (eBay)

*Norton Antivirus 2005: 42.89 USD

*avast! 4 Professional Edition: 39.95 USD

*WinCleaner Antivirus 8.0: 39.95 USD

*Kaspersky Anti-Virus Personal: 39.00 USD

*NOD32: 39.00 USD

*McAfee VirusScan 2006: 34.99 USD

*Vexira Antivirus 2005: 34.95 USD

*AntiVir Personal Edition Classic: 20.00 EUR

*AVG Anti-Virus: 33.30 USD

*The Shield Pro Аntivirus: 29.99 USD

*Bit Defender Antivirus: 29.95 USD

*CA eTrust EZ Antivirus: 29.95 USD

*eXtendia AntiVirus AVK Professional: 29.75 USD

*F-Prot Antivirus: 29.00 USD

В отговор на поставените въпроси:

1. Антивирусната ми се Update без проблеми. Сканирах след нередностите нямаше нищо намерено.

2. Ad-aware не ми се упдейтнал, но вече го оправих. Иначе сканирах и с него няма нищо намерено.

3. FaireWall imam ZoneAlarm

4. Wondows ми е XP , Sp2

5. Remute - нямам отметки.

deXtrous, след като Ad-watch "лови нещо", би ли уточнил какво? Има ли съобщение за това или лог (запис)? За какво сигнализира Ad-watch?

Провери имаш ли съмнителни стартирани процеси. Колко ти е натоварването на процесора и кой го товари, ако е голямо (в %)?

Също така ти препоръчвам статията: "Рестартиране на компютъра: как да се справим."

Инфо: http://www.kaldata.com/articles.php?action...&showarticle=52

Ако ще слагаш касперски, отиди към верися 6.0, има повече защити и по добре засича спай...

to4i, гледам, че съветваш deXtrous да си "сложи" версия 6.0. Такава стабилна версия на Касперски към днешна дата няма. Последната стабилна е: Kaspersky Anti-Virus Personal & Pro 5.0.388. Не знам какво искаш да кажеш с този си коментар "има повече защити и по-добре засича спай..."? Аз не съм срещнал подобно официално твърдение досега, освен като реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти препоръчам да сканираш с една малка (1,4MB) програма, която не иска инсталация. http://z-oleg.com/secur/avz.htm

Като видим резултата ще мислим нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.