Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sofbg

Проблем свързан с рестартиране и забиване

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следния проблем свързан с рестартиране и забиване. Взех си порцесор Амд Атлон 64 х2 5400+ (2005г) и го сложих на място на стария Семпрон 3000+ (2005g), преинсталирах си Window-са и след като накачих всички програми и тем подобни PC-то започна да забива и да се рестарира(без никакви натоварвания). Другите ми компоненти са Н видия 9600 GSO, 4 гб рам, 2 харда 320 Ide + 80sata ,DVD-RW и захранване 400 W - среден клас. Първо си помислих че може да е от Биоса , да не е прекалено стар - но го проверих и е 2006г (и 2та порцесора са на 65нанометра технология) 2-ро Дали не е от захранването , да не е прекалено слабо, но в HWMonitor нямам никави разлики в напреженията, и пуснах няклко бенчмарка както на отделни елементи на сиситемата , така и на цялата в PC Wizard и всичко беше нормално , нямаше забивание нито рестарт нито грешки 3-Предполгам че е от XР-то да не се инсталирало правилно(да е прескочило някой файл и т.н.), тази вечер ще го преинсталирам Какви предположения и съвети можете да дадете какво и е на машината и как да я оправя ? ПС:Слабо ли е захранването,необходимо ли е да ъпдейтна биоса ? ППС:Забиването става още след като зареди ХР-то !?! Ресването както си разглеждам страници в Opera-та ?!? Прочетох предните теми, но не са точно като моя проблем ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-важното си пропуснал: дъно - марка и модел? Драйвъри за чипсет, AMD optimization driver (dual core optimizer), всичко това инсталирано ли е както трябва, другите драйвъри наред ли са? В Device manager-а има ли някакви удивителни и въпросителни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при това рестартиране появява ли се поне за малко син екран? Също така какво е дъното? Температурите как са? Сложил ли си хубаво радиатор, термопаста? Също така марката на захранването. Това "среден клас" не ми говори нищо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://prikachi.com/images/490/4064490q.jpg Захранването е Rex power PK-400 W Директен рестарт без син екран ,Няма никакви удивтелни , правилните драйвъри съм сложил , температуите са около 30-35 - Еверест и ПС Уизард

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Било от рам-та. Махнах всичко закачено от дъното, изключих захранването , махнах и батерията на дъното после вързах всичко , като оставих само 1 плочка рам. Преди да зареди уина , биоса даде съобщение че е намерило успешно нов хардуер НО Изникна следния проблем , като съм с 1-на платка всичко си е ОК, Но сложали другата , пак започва да забива и да се ресва. И 2-те платки са Кингстън (комплект 2х2ГБ).Докато бях със стария процесор и 2те платки си вървяха без проблем.... Как мога да реша този проблем, освен да карам с 1 платка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми даде Memtest http://prikachi.com/images/269/4069269i.jpg В друг форум ми преложиха да дигна малко наперженията vdd i NT Но как да го нарпавя под уиндоус , как точно, с програма ли , коя по точно ? В биоса не ми дава достъп да бърникам в напреженията, предлполагам трябва да се отключи, но

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.11.2011 г. at 10:38, sofbg написа:

Било от рам-та. ......

Не е съвсем сигурно. Може и от контролера за паметта да е който е в процесора. Още повече, че щом със стария процесор проблема го е нямало. Късметлия си с извънредно лигав проблем, а именно при 9 цикъла на мемтест да имаш две грешки. Пусни пак мемтеста горе долу с такава продължителност но тествай паметите една по една на първия слот. Това ще покаже дали проблема е в самата памет и в коя. Възможно е проблем да има и в слота за паметта от окисляване на пиновете. Ако стария процесор е още в теб може да го върнеш и да повториш тестовете. По този начин ще стане ясно дали е от контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2015 г. at 18:32, pconline написа:

Не е съвсем сигурно. Може и от контролера за паметта да е който е в процесора. Още повече, че щом със стария процесор проблема го е нямало. Късметлия си с извънредно лигав проблем, а именно при 9 цикъла на мемтест да имаш две грешки. Пусни пак мемтеста горе долу с такава продължителност но тествай паметите една по една на първия слот. Това ще покаже дали проблема е в самата памет и в коя. Възможно е проблем да има и в слота за паметта от окисляване на пиновете. Ако стария процесор е още в теб може да го върнеш и да повториш тестовете. По този начин ще стане ясно дали е от контролера.

Извинявай пич, аз имам същия проблем. Смених компютъра почти 100% и сини екрани яко. Само кутия, клавиатура и процесор не съм сменил. Всеки казва, че на процесора няма какво да му се смени. Сигурен ли си за контролерана РАМ-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така онлайн няма как да съм сигурен просто изказваме предположения, но моите са на базата на доста дълъг опит. Виждал съм подобни проблеми сравнително скоро имах подобен с едно AMD х2 3800+ кагато го тествах с повече от една плочка памет имаше рандъм проблеми но с една беше бетон. В случая проблема е вътре в самия процесор и по точно в контролера на паметта. 

Никой не може да бъде категоричен докато не го установи с тест. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, pconline написа:

Така онлайн няма как да съм сигурен просто изказваме предположения, но моите са на базата на доста дълъг опит. Виждал съм подобни проблеми сравнително скоро имах подобен с едно AMD х2 3800+ кагато го тествах с повече от една плочка памет имаше рандъм проблеми но с една беше бетон. В случая проблема е вътре в самия процесор и по точно в контролера на паметта. 

Никой не може да бъде категоричен докато не го установи с тест. 

Кой тест по точно трябва да направя? Карах го на 2 сервиза и вдигнаха ръце. Единия е уж сериозен за Пловдив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...