Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Мойра

Протести в страната

Препоръчан отговор

Дай по същество, че си много извън темата.

Протестите не са политически, а граждански!

Всички монополисти трябва да са вън от играта!

ПО същество, политиците развързаха монополистите... не виждам проблем в поста , освен ако не смяташ че гражданско и политическо са коренно противоположни 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето я фактурата.

Така е по-ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето я фактурата.

Така е по-ясно.

Публикувано изображениеchez.jpg

Точно де, 9 лв ток и останалите пари са рекет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето я фактурата.

Така е по-ясно.

Че тия съвсем през просото я карат, и амортизацията ли им се плаща вече  :D .. при това с ДДС, въшреки че разходите на дадена фирма не се облагат с такова ако правилно си спомням  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето я фактурата.

Така е по-ясно.

Няма грешка. Първата цена е само на тока, втората е на доставката и другите шитни и накрая сбора от двете, като последната сума включва и ДДС, защото такова не е начислено в горните. Едва ли някога ще се стигне до момент да се плаща само цената на тока,  без да се плаща доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вас не знам, ама ме най ме кефи добавката "високоефективно комбинирано производство" - когенерацията - нея плащаме на ТЕЦ-овете, че с отпадъчната от производството на ток топлина произвеждат топла вода ( разбирай -парно) , което го продават на Топлофикация, а тя го продава на потребители си   :) 

Да ти стане мило и драго, а ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма грешка. Първата цена е само на тока, втората е на доставката и другите шитни и накрая сбора от двете, като последната сума включва и ДДС, защото такова не е начислено в горните. Едва ли някога ще се стигне до момент да се плаща само цената на тока,  без да се плаща доставката.

Да де, ама 50% некак си не звучи реално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е повече от 50% . Бах тия "други" разходи.

А и това, за "Невъзстановяеми разходи"?!?

Това, до колкото разбрах са задълженията на тези, които не са си платили тока и другите хора им ги покриват.

Ясно че, че трябва да има разни такси и т.н. но чак пък толкова, заеби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Това, до колкото разбрах са задълженията на тези, които не са си платили тока и другите хора им ги покриват.

...

Не само - тук плащаш за ТЕЦ "марица 1-2-3", дето се концесионират от американците, а освен това понеже ЕС ни глобява за замърсяването на околната среда - от тази графа плащаме и за това ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е повече от 50% . Бах тия "други" разходи.

Ясно че, че трябва да има разни такси и т.н. но чак пък толкова, заеби.

Ами доколкото знам плащаме тока и на тази част от братя мангасарян, които не си плащат въобще...Щото има и не малко такива от тях които си плащат - свидетел съм - макар и често със закъснение(но пък жица при тях заради закъснението, рядки им режат). Но има цели катуни..квартали де, главно в големите градове които въобще не си плащат...Може би плащаме и не издължените от фирмите суми...Е поне от тези по-малките фирми, които не са със специални договори, или най-големите, пазарящи директно от НЕК. Плащаме и за чешките и автрийските пенсионери добавка и за огромните заплати и бонуси на шефовете на по-горните нива на дружествата...Що се чудите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, ясно, ама това не ме грее. Всички виждаме, че не са в ред нещата по сметките. Да не говорим за парното.

Другия път съм и аз на протеста, със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Или ЧЕЗ, или Бойко”, викнаха протестиращи срещу сметките

Соня Колчакова

Публикувано изображение

© БГНЕС

Нова вълна от протести заля столицата. ВМРО и Атака записаха пореден епизод от народното недоволство срещу високите сметки за ток, парно и вода.

За разлика от протеста през почивните дни обаче, когато по софийските улици излязоха хиляди, в работния вторник пред ДКЕВР дойдоха в пъти по-малко.

Стотици недоволни граждани се вдигнаха на бунт срещу неоправдано високите сметки. Те твърдо отказаха да плащат фалшивите фактури и да вярват на лъжите на чуждите монополисти.

„Отказваме да бъдем роби на чужденци и продажни български чиновници", викаха с пълни гърла протестиращите. Те настояха за разваляне договорите с монополистите и за оставката на икономическия министър Делян Добрев.

„Ние ще протестираме, докато не бъдат изпълнени справедливите искания на народа", закани се лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов и добави: „Повече не можем да търпим и така, както няколко пъти сме палили Османската империя, сме готови да изгорим и тези боклуци".

Веднага след казаното от него симпатизанти на ВМРО започнаха да замерят с домати чучело с лика на Делян Добрев, поставено пред импровизираната трибуна на входа на ДКЕВР, след което го запалиха.

Под звуците на патриотични песни зам.-председателят на партията Ангел Джамбазки повали с ритник на земята остатъците от плашилото.

Гражданите, преобладаващата част от които пенсионери, се оплакаха, че получават прекалено ниски пенсии и поискаха: „Бойко, ако ЧЕЗ не изчезне от България, изчезваш ти".

Каракачанов ще търси среща с премиера Борисов, за да изложи исканията на протестиращите: разваляне на договора за приватизация на трите ЕРП-та; незабавна отмяна на неправомерните и спекулативни повишения на цените на тока, водата и парното; прекратяване концесията на Софийска вода; съд на лицата, отговорни за въпросните приватизационни и концесионни сделки при неизгодни за България условия.

Лидерът на Атака Волен Сидеров от своя страна подчерта, че действията на ЕРП-тата не само ограбват държавата, но представляват и национално предателство.

„Не може такива хора да получават милиони, а на мен да ми се обажда бай Иван Тошев от Врачанско и да ми плаче, че взима 180 лева пенсия, а сметката му за ток е 106 лева и да ме пита: Какво да правя, да се обеся ли, да се удавя ли в Дунава?", обясни още той.

Атакистът призова това правителство да изгони монополистите, в противен случай те ще изгонят властимащите и ще ги поставят на съд.

Сидеров отправи и стрелички към бившия премиер Сергей Станишев, и към лидера на движение „България на гражданите" Меглена Кунева:

„Станишев, ти управлява 4 години и можеше да ги изгониш, но не го направи, а сега подкрепяш протестиращите. Ти си лицемер и нямаш право да говориш по тази тема".

Лидерът на Атака упрекна и Меглена Кунева, че по нейно време в кабинета Сакскобургготски България е продала АЕЦ „Козлоздуй".

„Тези хора заслужават затвор, а не да градят политическа кариера", заяви Сидеров и допълни, че всички, които гласуват за Костов, Кунева, Станишев и Борисов, значи са мазохисти.

Така гражданите отказаха да бъдат повече роби в собствената си държава: „София гори и скоро ще бъдем не стотици, не хиляди, а милиони. Трябва да се борим така, както се борят гърците, защото с тези пенсии ние сме в гроба и умираме", обяви Сидеров.

Пред ДКЕВР беше дошъл и редовният протестиращ Йоло Денев, който имаше възможността да се оплаче на лидера на ВМРО, че взима едва 115 лева пенсия. Денев бе разстелил и огромен плакат с надпис „Българска пролет! Революция! Одържавяване. Не на грабежите и мизерията. Човешкият живот - на народа".

Протестът на националисти и патриоти беше „подсилен" с факли, пиратки, партийни знамена и огромен национален флаг. Протестите им не се изчерпват и с днешната демонстрация.

„Те ще продължат и в четвъртък , и в неделя, и в следващата неделя, и в по-следващата, докато не изпълнят исканията ни", закани се Ангел Джамбазки.

http://news.ibox.bg/news/id_1671472405

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре е протестъв срещу EVN в Сливен!България над Всичко.Стига БСП, стига ДПС, стига Куневци, Муневци, Сакс-Кобург-Идиотски, стига СДС, ОДС, ДСБ и де не се...Стига им и на ГЕРБ!Време е за човек с ВОЛЯ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Тодор Батков и Бозукова и сие вън от Стандарт !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е снимка на цената на парно за 1 година в Цюрих.

Там хората (бедните, горките) плащат за година, колкото ние тук плащаме за месец.

Публикувано изображение

Скъпо живеят хората, а?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо чак сега скачате, това е от както аз мога да смятам до ден днешен ни вземат повече. Явно като общество не ни е интересувал самият принцип на ограбване, а калкулацията му и понеже преди са ни надвземали по лев-две-десет всеки си е мълчал, ама сега като почнаха повече като сума се обаждате. Драги сънародници отдавна е трябвало да покажем, че не сме съгласни с принципа, а не със калкулацията му и сумите... Защото след тези протести просто ще си кажат от дружествата, а ето я границата и ще си оставят някаква "толерантна" граница и ще продължат да си крадат ;). Просто много ме е яд, че малцина осъзнават, че истинският проблем е в самите нас :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вас не знам, ама ме най ме кефи добавката "високоефективно комбинирано производство" - когенерацията - нея плащаме на ТЕЦ-овете, че с отпадъчната от производството на ток топлина произвеждат топла вода ( разбирай -парно) , което го продават на Топлофикация, а тя го продава на потребители си   :)

Да ти стане мило и драго, а ? 

Не знам това къде си го прочел , но няма нищо общо с действителността - има два вида ТЕЦ

1.Тези които основно им е да произвеждат електроенергия и тази топла вода се ползва отново т ТЕЦ и въобще не се дава на Топлофикация

2. Тези които основното има е да произвеждат топлоенегия и електроенергията която произвеждат се ползва за СН и ако остане се продава на ЕРП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам това къде си го прочел , но няма нищо общо с действителността - има два вида ТЕЦ

1.Тези които основно им е да произвеждат електроенергия и тази топла вода се ползва отново т ТЕЦ и въобще не се дава на Топлофикация

2. Тези които основното има е да произвеждат топлоенегия и електроенергията която произвеждат се ползва за СН и ако остане се продава на ЕРП.

И ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ? 

Твое твърдение не е вярно ! ТЕЦ-вете са 2 типа и всеки произвежда това което продава !

И няма нищо общо с препродаването !  И това не знам къде си го прочел си е чиста проба дезинформация !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твое твърдение не е вярно ! ТЕЦ-вете са 2 типа и всеки произвежда това което продава !

И няма нищо общо с препродаването !  И това не знам къде си го прочел си е чиста проба дезинформация !

:lol6: 

е, според теб, информирания ,  явно Парламентът на България внася дезинформация :

http://www.mi.government.bg/bg/themes/kombinirano-proizvodstvo-na-elektricheska-i-toplinna-energiya-565-296.html

чети, чети - забавно е. 

както и по-горе казах - тази добавка искрено ме забавлява :)

p.s. а  вече и ти ме забавляваш с напъните си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е скъпо като инвестиция но за 10 години ще се изплати . Предполагам,че една такава инсталация ще покрие нуждите на 1-2 домакинства .Соларни фотоволтаични панели

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е скъпо като инвестиция но за 10 години ще се изплати . Предполагам,че една такава инсталация ще покрие нуждите на 1-2 домакинства .Соларни фотоволтаични панели

Публикувано изображение

И като  няма слънце с ръчички ли ще пляскаме а ?!

:lol6:

е, според теб, информирания ,  явно Парламентът на България внася дезинформация :

http://www.mi.government.bg/bg/themes/kombinirano-proizvodstvo-na-elektricheska-i-toplinna-energiya-565-296.html

чети, чети - забавно е. 

както и по-горе казах - тази добавка искрено ме забавлява :)

p.s. а  вече и ти ме забавляваш с напъните си

Не твоята трактовка е дезинформация ! Иначе тези неща съм ги виждал на практика като Дежурен Инженер на Смяна в ТЕЦ ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не предполагай! Това на снимката едва ли има и повече от 500вата...Ако размера отговаря на околните предмети и не е променен мащаба. Едното семейство ще си свети с три крушки другото с две...Естествено пред деня когато и без това е светло...Е, ако са на лед-светлинни източници, тока ще стигне за по 4-5 и в двете семейства. Ако си обединят жиците, тока ще стигне да нагрее котлон с малка по размер плоча, но през това време всички ще са на тъмно...то не че през деня е тъмно де, просто ще е за сметка на крушките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Докато ние още спим, то албанците отдавна са се събудили и теглиха шута на монополистите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Протестът срещу сметките за ток във Варна беше посрещнат от жандармерия

Шефът на полицията: Няма да допуснем блокиране на Аспарухов мост

Варна, България
Публикувано изображение

Започна поредното шествие срещу високите сметки за ток във Варна. Жандармерийски кордон посрещна протестиращите. Те бяха върнати от площада пред катедралния храм и вероятно ще се насочат към централата на “Енерго Про”. Предполага се, че протестиращите отново ще направят опит да блокират Аспаруховия мост. По повод появилите се информации за насилие от страна на полицаите по време на вчерашния протест в града днес ОДМВР-Варна даде пресконференция. “Варненската полиция и всички нейни служители подкрепят гражданите в протестите им срещу високите сметки за електроенергия през последния месец, защото те са основателни и всякакво друго отношение на полицаите към протестиращите е невярно”, заяви директорът на Областната дирекция на МВР-Варна комисар Тодор Иванов.

Той отрече полицията да е употребила сила срещу протестиращите. “Това нито по дух, нито по съдържание отговоря на истината и на общите цели, които имаме за охрана на обществения ред”, подчерта комисар Иванов. Варненската полиция е проявила огромно търпение и толерантност при охраната на протестите до сега.

“Първите два дни протестните действия не бяха разрешени. Въпреки това, макар такова право да съществува, варненската полиция не предприе действия по прекратяване на протестите. За вчерашния ден беше издадена заповед на кмета, в която се разрешава провеждането на протестни действия от 17.00 до 20.00 часа без да е посочено допълнително краен ден. Там е написано всеки ден. В тази заповед обаче има определени маршрути. По време на протестните действия вчера тези разпоредби в заповедта на кмета бяха тотално нарушени”, обясни Иванов.

И в този случай варненската полиция е проявила толерантност и не е разпръснала протеста. “Не можем при това положение да бъдем обвинявани в лично отношение и ли в нещо различно освен да опазим обществения ред”, допълни Тодор Иванов.

Относно тазвечершния протест, обаче, той беше категоричен: “Няма да допуснем блокиране на Аспарухов мост при протеста срещу високите сметки за ток, който се очаква и тази вечер. Това е единствената пътна артерия, която свързва Варна с Южна България и тя ще остане проходима”.

До този момент никой не се е идентифицирал като организатор на протестите през последните дни. Единствено вчера патриотична организация е поискала разрешение за протест. В първоначалното искане на представителите на тази организация за разрешение е имало открити призиви към нарушаване на обществения ред – блокиране на пътни артерии и предприемане на други действия, които са в разрез със закона. Поради тази причина е определен точен маршрут за провеждан на протестното шествие.

Тодор Иванов каза, че слуховете за пострадали журналисти при протеста снощи са неверни и че има леко ранен полицай, който е уцелен от камък в рамото. След обявяването на края на протеста се е наложила намесата на жандармерията, която с тактическо средство – удари на палките върху щитовете е разпръснала малка група млади хора, които открито са призовавали към нарушаване на обществения ред и не са имали нищо общо с целите на протеста.

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от kristiyan.channel
      В това видео ви казвам 10 Причини защо да си купим iPhone и какви са му предимствата. 
    • от kristiyan.channel
      В това видео ви показвам как обработвам снимките си за инстаграм
    • от kristiyan.channel
      Здравейте на всички
      В това видео ви показвам как можете да си добавите SWIPEUP опция в Инстаграм още преди да сте достигнали 10000 последователя. Цялата магия се случва чрез IGTV. И въпреки, че е малко по различно от другите SWIPEUP опции все пак е доста яко. Ако и вие мислите така Харесайте и споделете клипът в социалните мрежи. 
      ! Ако искате пишете в коментарите какво искате да бъде следващото видео. 
      Последвайте ме в Instagram: https://instagram.com/krisi_jordanov
      За бизнес запитвания: [email protected]
      FAQ
      1.  Какъв е моят телефон? 
           Моят телефон е iPhone XS MAX
      2. С коя програма обработвам видеата си? 
           Обработвам видеата си с Filmora 9
      3. Къде живея? 
           В момента живея в България.
    • от kristiyan.channel
      Здравейте на всички
      Аз съм Крис,
      И днес ще ви разкажа за 10 приложения които са безмислени. Някои от тези приложения не вършат никаква работа а други от тях нямамт смисъл. 
      !!!!!   Някой от тези приложения са премахнати от APPLE APPSTORE. 
      Последвайте ме в Instagram: https://instagram.com/krisi_jordanov
      За бизнес запитвания: [email protected]
      FAQ
      1.  Какъв е моят телефон? 
           Моят телефон е iPhone XS MAX
      2. С коя програма обработвам видеата си? 
           Обработвам видеата си с Filmora 9
      3. Къде живея? 
           В момента живея в България.
  • Дарение

• Добави ново...