Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с отварянето на видео файлове

Препоръчан отговор

Извинавам се ако има такава тема, но аз не намерих или по точно намерих една подобна (може би), но не ми свърши работа.

Та имам проблем с гледането на един сериал и ще съм много благодарна, ако някой ми помогне. Първата серия не искаше да тръгва - пробвах с уиндоуския плеър, с DVD player и с още не помня какво и тръгна само с bsplayer като пак даваше разни грешки, но все пак тръгна. Обаче втората не ще с нищо: Unknown file format ми дава с всички плеъри :eek: Някой имa ли представа къде може да е проблема или с какъв плеър да го пусна? Пробвах с Gspot и той разправя, че не е avi файл: Non-AVI File - Type Unknown. Всъщносто точно това ме притеснява - че всички програми разправят, че не е *avi файла. Преименувах го на каквото се сетих (wmv, mpg, mpeg, asf), но нищо. Махнах всички кодеци, сложих си най-новия k-lite, същата работа. Пробвах всичко в тази тема: но все не става.

Пробвала съм с: WindowsMediaPlayer, BsPlayer, PowerDVD player, Crystal Player, mv2player, Xplayer, vlc player, media player classic (който казва: Cannot render the file)

Help please :);):help:

ПП. Проблемът не е само в един файл - свалила съм до пета серия и нито една не тръгва освен първата (със зор).

Редактирано от Alt_CX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинавам се ако има такава тема, но аз не намерих или по точно намерих една подобна (може би), но не ми свърши работа.

Та имам проблем с гледането на един сериал и ще съм много благодарна, ако някой ми помогне. Първата серия не искаше да тръгва - пробвах с уиндоуския плеър, с DVD player и с още не помня какво и тръгна само с bsplayer като пак даваше разни грешки, но все пак тръгна. Обаче втората не ще с нищо: Unknown file format ми дава с всички плеъри :eek:  Някой имa ли представа къде може да е проблема или с какъв плеър да го пусна? Пробвах с Gspot и той разправя, че не е avi файл: Non-AVI File - Type Unknown. Всъщносто точно това ме притеснява - че всички програми разправят, че не е *avi файла. Преименувах го на каквото се сетих (wmv, mpg, mpeg, asf), но нищо. Махнах всички кодеци, сложих си най-новия k-lite, същата работа. Пробвах всичко в тази тема: но все не става.

Пробвала съм с: WindowsMediaPlayer, BsPlayer, PowerDVD player, Crystal Player, mv2player, Xplayer, vlc player, media player classic (който казва: Cannot render the file)

Help please  :);):help:

ПП. Проблемът не е само в един файл - свалила съм до пета серия и нито една не тръгва освен първата (със зор).

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей Alt_CX!

Значи,проблема според мен не е в плеара,а във формата на въпросните файлове.не е avi.,пиши какъв е.Какво му е разширението,какво кодиране има mpeg 2,4?Дали не е bin файл?

Успех и пиши повече инфо. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

Сериала е Фарскейп и го дърпам от http://www.bgnova.org/index.php?idx=detail...d738e9e374399f6 или по скоро го дърпах, защото вече нещо спря, дано е временно.

Файловете са си *.avi, големи са по 350 МВ, колкото си трябва, ако има значение де :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alt_CX,опитай да го дръпнеш/само една серия/ от друг торент,има го например в Data.BG и виж какъв ще е резултата,съмнявам се проблема да е от торент-клиента ти !

Редактирано от zaq (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте :)

Сериала е Фарскейп и го дърпам от http://www.bgnova.org/index.php?idx=detail...d738e9e374399f6 или по скоро го дърпах, защото вече нещо спря, дано е временно.

Файловете са си *.avi, големи са по 350 МВ, колкото си трябва, ако има значение де  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей Alt_CX!

И аз се опитах да дръпна една серия,но в момента не може.Исках и аз да я разгледам.Интересно защо,щом е avi. ти отчита,че не е и че е непознат формат.Нищо не каза за кодирането на филма.Тестна ли го през самия Gspot-там тръгва ли?Какво ти отчита спота за кодеците?

успех! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читави кодеци

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=10308&hl=CCCP

За поправка ако те съмняват фаиловете

DivXRepair

Освен инфо ти дава и линк за нужните кодеци

VideoInspector

В краен случаи може да го прекодираш с

VirtualDubMod

Програмите може да ги намериш в

http://info.datacom.bg/naruto/naruto/

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не го намерих (между другото аз съм пуснала втората серия да се сваля от другаде, не от България, но има да го свалям сто години сигурно целия сериал) , но аз все пак имам проблем със няколко файла, не само с един, а освен това един тръгна. Между другото има някакъв проблем със сигурност, дава някаква грешка, но то я даваше през цялото време докато свалях. В момента просто май няма достатъчно сийдъри. Свалям го с bitcomet, пробвах с azureus, но изобщо не стана, но това е друг въпрос.

GSpot-а каза, че това не е avi файл и не ми изписа нито един кодек.

:huh::):sobbing:

ПП. Ето как изглежда при сваляне:

farscape.jpg

ППП. При проба да го отворя с VirtualDubMod пак ми дава грешка: Cannot detect file type of “C:\……\…avi”. Ей сега ще пробвам и с този кодек (последния от страницата предполагам) и ще видим... Пробвах... не става, същите грешки ми дават плеърите :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Alt_CX!

Съжалявам,но немога да помогна.Мисля,че в този случай са увредени самите файлове.Аз не съм поправяла такива файлове досега,но виждам,че naruto ти е дал и линк към такава програма.Ако искаш пробвай и пиши.

Съжалявам,че не можах да помогна и ти желая успех и непременно пиши какво е станало.Стискам палци! :bye:

Редактирано от danina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, току-що си писах с едно момиче, което каза, че ги е изтеглило и няма проблеми. Освен това пробвах с такава програма и не става. Пробах и с тази от линка и ми каза: Bad Frame Report from DivxRepair, но нищо не направи. Утре пак ще го боря :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурна ли си, че файла се е изтеглил ЦЕЛИЯТ. Понякога доунлоуд програмите зациклят и не преименуват файла. Между другото сега ще го дръпна да видя за какво става дума...

ЕДИТ: Дръпнах 3 епизода. Работят без проблеми. Като гледам грешките, които ти дава си мисля, че файла не е изтеглен читаво и програмите не го разпознават като видео файл. Опитай да го теглиш пак. Увери се, че торент-клиента е свършил задачата на 100% и файла е преименуван в .avi. Кодека ти е DivX 3 Low-Motion.

Редактирано от crassus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробах и с тази от линка и ми каза: Bad Frame Report from DivxRepair, но нищо не направи

<{POST_SNAPBACK}>

Трябва да имаш инсталиран DivX за да направи нещо cool.gif

Edit:Според мен проблема е в кодеците ти особено след като crassus няма проблем с филма!

Между другото ако си сложил кодеците за които ти дадох линк фаила би трябвало да се отвори дори да не е изтеглен целия...

Ето ти и малко линкове

http://rack7.free.evro.net/killerat/serial...rscape-season1/

http://rack6.free.evro.net/s0me0ne9/Farscape/Season1/

http://rack6.free.evro.net/s0me0ne0/Farscape/Season%202/

http://rack6.free.evro.net/s0me0ne9/Farscape/Season2/

http://rack6.free.evro.net/s0me0ne0/Farscape/Season3/

http://store1.data.bg/farscape/Farscape/

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мерси за линковете, първо ще изтегля от там една серия да видя какво ще стане, че тия кодеци на знам вече какво да ги правя. А и от там тегля чувствително по бързо biggrin.gif

Пак махнах всичко и сложих на чисто последния k-lite, в който има divX. Филмите са изтеглени целите, в смисъл че тя самата програма си преименува файла, като го изтегли окончателно и го прави на avi. А иначе едно момиче също каза, че е изтеглило файловете и тръгват, така че става все по сигурно че проблема е в кодеците ми.

Уффф, писна ми вече :):doh:sad.gif

Тръгна biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif От твойте линкове свалих една серия и тръгна без проблем, продължавам да свалям от там. Звука е много тих, ама не е фатално.

Еййй, хиляди благодарности :wors::):P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Кодека ти е DivX 3 Low-Motion.

препоръчайте ми линк с въпросния кодек.имах проблем с разни клипове от дата.бг,като ги отворих с gspot се оказа,че е файла е кодиран с въпросния кодек.явно кодек-пак-а който използвам не го съдържа.намерих някакъв,но се оказа за уиндоус98:angry2:.та препоръчайте ми някакъв за експи/2000.

/не вярвах,че някой още кодира див-екс 3...файла е качван тази година/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Свали си от Калдата някой от пакетите K-Lite Mega Codec Pack, там вероятно ще намериш всичко, което ти трябва. Редактирано от NavNav (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване