Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Biser Ivanov

Форматиране на системен дял как ?

Препоръчан отговор

Здравейте имах инсталиран Windows Vista Харда ми е разделен на три дяла на втория дял (D) имах инсталиран Windows 7 който не го ползвах. Един ден Реших да премина изцяло към Windows 7. След като направих преинсталация какво се оказа : 1. Новия Windows 7 инсталиран на дял C (както аз исках ). 2. В дял С освен основните папки на Windows 7 имаше още няколко (My Documents , други) които ми бяха на декстопа под Windows Vista. 3. Във втория ми дял D останаха няколко системни папки които не мога да изтрия а са в размер на 73GB. 4. Когато ми зарежда компютъра все още ме пита под кой Windows да вляза Vista или 7 . 5. Втория ми дял е възприет като системен не мога да го форматирам . Та въпросът ми е следнитят : 1 . Как да форматирам дял Д и при зареждане на компа да не ме пита от къде да Boot-не и кой Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова преди инсталиране се прави форматиране. В процеса на инсталацията се изпълнява формат да дяла, където ще инсталираш. Пускай наново инсталационния диск и преинсталирай, като преди това изтриеш и форматираш излишните дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай програмата EasyBCD. Чрез нея ще оставиш само Win7 да зарежда от С, а останалите бутващи файлове ще бъдат изчистени. После ще можеш да си изтриеш или даже да форматираш дял D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова преди инсталиране се прави форматиране. В процеса на инсталацията се изпълнява формат да дяла, където ще инсталираш.

Пускай наново инсталационния диск и преинсталирай, като преди това изтриеш и форматираш излишните дялове.

Само че при инсталацията на Windows 7 не те пита дали искаш да форматираш , а направо ти ги запазва някой от папките. А и при мен системен дял ми е не С където е инсталиран Wina а дял D , който искам да форматирам. Пробвах и с програмата EasyBCD само ми редактира Boot менюто но продължава да го показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те пита, но има опция за работа с партишъните и дяловете в advanced (допълнителни) настройки там където те пита за това на кой дял да инсталира. Внимание - можеш да изтриеш дял с важна информация - препоръчвам архивиране на необходимата информация и забърсване на всички партишъни при инсталация на виндовс 7 и създаването на нови такива... Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пробвай от Мой компютър/управление/управление на дисковете (My computer / manage / disk management).

post-63588-0-99849800-1324498662_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че при инсталацията на Windows 7 не те пита дали искаш да форматираш , а направо ти ги запазва някой от папките. А и при мен системен дял ми е не С където е инсталиран Wina а дял D , който искам да форматирам. Пробвах и с програмата EasyBCD само ми редактира Boot менюто но продължава да го показва.

Публикувано изображение

Виж опцията долу вдясно Drive options (advanced)

Целият процес по преинсталиране на Windows 7 тук : http://windows7homepremium.windowsreinstall.com/windows7reinstallguides/index.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...