Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса ми е как да си държа батерията? Едни казват като се зареди я махай и в месеца по 1 път я слагай да се изтощи до край и я зареждай а други дръж си я няма проблеми. Правих първия начин и какво стана един месец я слагам и гледам вече 1% се е износила и фабричния и капацитет не е този който реално е вече? Та как е най-добре да правя ... да си я държа включена или да я махам и да не я пипам или в меесеца по 1 път да я изтощавам ? Благодаря предварително :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 261
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Батерията е консуматив не е произведена за безграничен живот и цикли ползваш хвърляш и взимаш нова

Егати въпросите. Малко ми заприлича на модата преди петнайсетина години дистанционното да с едържи в найлоново пликче, че да се запази по-дълго. Щурава работа, беден човек - жив дявол. Аз ще ви кажа а

Oставя се най-добре на Balanced mode.А животът на една батерия,зависи най много от това,колко време работи на батерия.Ако всеки ден изтощаваш батерията и я зареждаш до край,може и да не изкара една го

Публикувани изображения

Въпроса ми е как да си държа батерията? Едни казват като се зареди я махай и в месеца по 1 път я слагай да се изтощи до край и я зареждай а други дръж си я няма проблеми. Правих първия начин и какво стана един месец я слагам и гледам вече 1% се е износила и фабричния и капацитет не е този който реално е вече? Та как е най-добре да правя ... да си я държа включена или да я махам и да не я пипам или в меесеца по 1 път да я изтощавам ? Благодаря предварително :)

Аз правя така: Зареждам батерията и после я разреждам до 50-60 % и я слагам на тъмно и защитено от слънчева светлина място. В рамките на 1 месец я слагам и правя най-малко 4-5 пълно зареждания-разреждания. Но в момента е в лаптопа и е като резервно захранване
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стария ми лаптоп HP с 6 клетъчна батерия стоеше постоянно и на 6-7мия месец вече държеше по 30мин. На нетбука ми, който е с 4 клетъчна батерия я зареждам и я махам (прибирам я в шкафа). Вече е 3годишен а батерията кара по час и половина при гледане на филми, а при слушане на музика до 2 часа. Много спорна тема, но съм пробвал и двата начина и си махам батерията като се зареди и не съм имал проблеми. За реждам я на 1-2 месеца по 1 път профилактично. По цял месец е стояла без да я зареждам и не се е разреждала напълно - слагам я и си работи по 1 час поне. Чакам да се изтощи напълно (до изключване) и я включвам да се зареди цяла нощ. Това е моята практика - до колко е правилна не знам, но за сега е ефективна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен правилото е следното и е лесно за запомняне: Когато работи лаптопа, батерията е включена, когато лаптопа не се ползва, се изключва и от мрежата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията е консуматив не е произведена за безграничен живот и цикли ползваш хвърляш и взимаш нова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и все пак и при батериите е до бройка. Моята (HP Compaq 615) вече повече от 2 години се ползва лаптопа, никога не е вадена, седи си постоянно, без значение дали е в мрежата ил и не, дали е включен лаптопа или не... На последък даже си увеличи времето и държи над 2 часа! Няма логика, трябва по-бързо да се изхабява, а вече държи повечко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен правилото е следното и е лесно за запомняне: Когато работи лаптопа, батерията е включена, когато лаптопа не се ползва, се изключва и от мрежата.

Абсолютно съм съгласен! Това е моя метод и вече доста време нямам проблеми.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам : Имаш предвид като е изключен да се махне адаптера, който го свързва с контакта и да се остави батерията вътре, така ли ?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се има в предвид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е до късмет явно. На приятелката ми лаптопа е на 3-4 години сигурно (втора ръка го купихме преди 2 години). Ползваше го без батерия. Сега от няколко месеца батерията не се вади и е все едно и също. Темата е малко спорна. От производителите не са казали, че трябва да вадим батерията (макар аз да го правя) за това може и да не е правилно да се вади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина е до късмет аз изчетох доста по темата и установявам, че на различните батерии живота им не зависи от начина на експлоатация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, аз следвам една много проста практика още в момента в който се закупувам лаптоп и го внасям в нас.Батерията не се вади от лаптопа никога просто я зареждам на 100% после вадя зарядното изпозвам я докато не се изтощи почти докрай и после пак я зареждам до 100%.Пробвано е на 2-та ми лаптопа и държа да кажа че метода е много надежден ако искате да си пазите батериите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз следвам една много проста практика още в момента в който се закупувам лаптоп и го внасям в нас.Батерията не се вади от лаптопа никога просто я зареждам на 100% после вадя зарядното изпозвам я докато не се изтощи почти докрай и после пак я зареждам до 100%.Пробвано е на 2-та ми лаптопа и държа да кажа че метода е много надежден ако искате да си пазите батериите.

Само дето всяка батерия има брой цикли на зареждане, които ще понесе... Ако условно каже, че са 1000 и всеки ден това упражнение го правиш по 1 път, то след 1000/365 = 2 години и 7-8 месеца тази батерия ще е за боклука... Нищо не му пречи на лаптопа да си седи включен на зарядното и с батерията в него!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето всяка батерия има брой цикли на зареждане, които ще понесе... Ако условно каже, че са 1000 и всеки ден това упражнение го правиш по 1 път, то след 1000/365 = 2 години и 7-8 месеца тази батерия ще е за боклука... Нищо не му пречи на лаптопа да си седи включен на зарядното и с батерията в него!

Добре де почти 3 години не са ли достатъчни за една батерия като живот?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, достатъчни са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно е така, но ако в нея няма движение пак си заминава. И аз правя като AngelFromHell
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че го прави постоянно. И примерно, ако го ползва по-дълго през деня прави 2-3 последователни заряда и разряда, което вече е прекалено за батерията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разбрах, че го прави постоянно. И примерно, ако го ползва по-дълго през деня прави 2-3 последователни заряда и разряда, което вече е прекалено за батерията.

Аз правих така, докато разработя батерията. После поне по 2 цикли седмично.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разработваш на твоята батерия, че се налага да правиш цикли два пъти седмично? Има литиево - йонни, полимерни и пр. Бройката на циклите, докато батерията сдаде багажа е горе-долу постоянен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разработваш на твоята батерия, че се налага да правиш цикли два пъти седмично? Има литиево - йонни, полимерни и пр. Бройката на циклите, докато батерията сдаде багажа е горе-долу постоянен.

Правех го първата седмица, докато беше нова. За циклите пишеше в ръководството към лаптопа
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасно. Какъв е моделът на лаптопа? Прочее аз използвам лаптопите, подобно на GSM. Когато са на батерия ги оставям да се разредят докрай и правя цикъл. А когато са на външно захранване не обръщам внимание на батерията. И така имам лаптоп Toshiba на шест години с характеристики на батерията - 600 цикъла и макс показател за издържливост. Но както спомена quickJO, не бива да се прекалява с циклите в рамките на ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати въпросите. Малко ми заприлича на модата преди петнайсетина години дистанционното да с едържи в найлоново пликче, че да се запази по-дълго. Щурава работа, беден човек - жив дявол. Аз ще ви кажа ама наистина най-простия метод. Щото тука няколко човека написаха, че методите им са лесни ама пак следи това, глей онова. Та значи моя метод е следния: купуваш си лаптоп и си го ползваш без да му вадиш батерията. когато има ток - на ток, когато нема - на батерия. Те хората са го измислили. Моя лаптопец е IBM R50e в момента пиша от него. Имам го от далечната 2005 година. Служебен е, ползва се всеки ден по 8 работни часа, отделно събота и неделя и на почивка и на море и на незнам си къде. Батерията му (се същата оригиналната) държи по средно 1,5 часа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз зареждам батерията на 100 % и я оставям някъде ,но трябва да се слага в месеца един път, защото и умират клетки, когато не се ползва дълго време ;) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е на 3год. Ot 1 година всеки ден го карам на батерия докато се свърши и после карам на ток. И сега издържа по 2.5 часа ровене из нета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване