Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 22 часа, Радослав Матев написа:

Батериите и зарядните на лаптопите са КОНСУМАТИВИ - то си го пише и в гаранционнага карта, затова ги водят и с ограничена гаранция. Вече е въпрос и на късмет колко ще изкара една батерия, както и зависи от производителя. Виждал съм батерии на по 1-2 месеца да се прецакват, а има такива, които си карат и с години, само им намалява капацитета.

Предишния ми лаптоп бе закупен 2004г. и се ползваше до 2014г. и батерията му държеше по час-час и половина (марка HP Compaq) Сегашния ми е от 2014г. и капацитета му е 198 от 300 цикъла. Издържа по 3 часа работа с 10, а с 7 по 4-5 часа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 260
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Батерията е консуматив не е произведена за безграничен живот и цикли ползваш хвърляш и взимаш нова

Егати въпросите. Малко ми заприлича на модата преди петнайсетина години дистанционното да с едържи в найлоново пликче, че да се запази по-дълго. Щурава работа, беден човек - жив дявол. Аз ще ви кажа а

Oставя се най-добре на Balanced mode.А животът на една батерия,зависи най много от това,колко време работи на батерия.Ако всеки ден изтощаваш батерията и я зареждаш до край,може и да не изкара една го

Публикувани изображения

Моята батерия се разрежда много бързо без да си използвам лаптопа. Вечер го оставям на 100% изгасен и на сутринта няма грам ток. Иначе когато е зареден мога да си го ползвам 3-4 часа (поне 2 филма HD да изгледам). При проверка с Аида64 ми дава износеност на батерията 30%. Лаптопа го купих втора употреба и не знам как е бил използван преди, освен, че е на 97 дни и 15 часа работа на хард диска. Възможно ли е да има някакви работещи процеси които да изтощават батерията или вече си е заминала? С WIN 10 pro съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, tvt555 написа:

Моята батерия се разрежда много бързо без да си използвам лаптопа. Вечер го оставям на 100% изгасен и на сутринта няма грам ток. Иначе когато е зареден мога да си го ползвам 3-4 часа (поне 2 филма HD да изгледам). При проверка с Аида64 ми дава износеност на батерията 30%. Лаптопа го купих втора употреба и не знам как е бил използван преди, освен, че е на 97 дни и 15 часа работа на хард диска. Възможно ли е да има някакви работещи процеси които да изтощават батерията или вече си е заминала? С WIN 10 pro съм.

никаква информация за лаптопа,

никаква за батерията.

Възможно е, да е от процеси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, tvt555 написа:

Вечер го оставям на 100% изгасен и на сутринта няма грам т

Тестът за това е много прост-вечер изваждаш батерията, като с това гарантираш пълно отсъствие на консумация, на другия ден я слагаш, и ако пак се е разредила, значи причината е в нея. Ще се наложи да я смениш. По принцип, в изключен лаптоп няма никаква консумация, но може да има някаква повреда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.12.2017 г. в 7:25, B3M2W0 написа:

Тестът за това е много прост-вечер изваждаш батерията, като с това гарантираш пълно отсъствие на консумация, на другия ден я слагаш, и ако пак се е разредила, значи причината е в нея. Ще се наложи да я смениш. По принцип, в изключен лаптоп няма никаква консумация, но може да има някаква повреда.

Направих си експерименти. Когато е махната батерията си държи ток. Когато е в лаптопа пада!!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tvt555 написа:

Направих си експерименти. Когато е махната батерията си държи ток. Когато е в лаптопа пада!!?

Направи още един експеримент, да видим дали проблема е хардуерен - като изгасиш лаптопа, извади батерията и кабела на зарядното, натисни няколк пъти бутона за включване, после сложи батерията без да включваш зарядното или лаптопа, остави я така няколко часа и виж после дали ще има в нея ток - така ще стане ясно дали проблема е 100% хардуерен.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Радослав Матев написа:

Направи още един експеримент, да видим дали проблема е хардуерен - като изгасиш лаптопа, извади батерията и кабела на зарядното, натисни няколк пъти бутона за включване, после сложи батерията без да включваш зарядното или лаптопа, остави я така няколко часа и виж после дали ще има в нея ток - така ще стане ясно дали проблема е 100% хардуерен.

Благодаря, ще пробвам. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пет годишен 8470p с оригиналната си батерия. Никога не е вадена. Често пътувам с лаптопа, ползва се много, както на зарядно така и на батерия. Въобще никва грижа за батерията.

Untitled.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2017 г. в 20:06, Радослав Матев написа:

Браво бе... който си разбира си разбира! Направих каквото ми каза и батерията сега държи тока. Зарядното беше махнато от лаптопа обаче. Сега ще го оставя изключен от контакта и включен в лаптопа да видим (малко тъпо ми се струва зарядното да разрежда амаа.. ще пробвам). Благодаря ти! От какво мислиш, че се получава така? Не, че се притеснявам толкова за лаптопа ами да не стане някакъв пожар най-вече. (сигурно някои ми се смеят вече ама като съм ингянец на тия теми...).:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е нещо софтуерно и Windows да не се изключва както трябва. Пробвай с преинсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване