Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имаш впредвид, че е добре лаптопът да бъде включен в тока постоянно (заедно с батерията в него)? По този начин няма ли батерията да се зарежда постоянно и да се развали, или щом достигне 100%, тя сама спира да се зарежда? ПП: А относно лаптопа: като се има впредвид, че е едно от най-новите "изобретения" на ASUS, мисля че не е "изкопаемо". :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш впредвид, че е добре лаптопът да бъде включен в тока постоянно (заедно с батерията в него)? По този начин няма ли батерията да се зарежда постоянно и да се развали, или щом достигне 100%, тя сама спира да се зарежда?

ПП: А относно лаптопа: като се има впредвид, че е едно от най-новите "изобретения" на ASUS, мисля че не е "изкопаемо". :P

Като се зареди батерията на 100% спира да се зарежда и оставаш на ток от контакта. Аз примерно като изключа лаптопа си го изключвам от контакта и батерията не я махам от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш впредвид, че е добре лаптопът да бъде включен в тока постоянно (заедно с батерията в него)? По този начин няма ли батерията да се зарежда постоянно и да се развали, или щом достигне 100%, тя сама спира да се зарежда?

ПП: А относно лаптопа: като се има впредвид, че е едно от най-новите "изобретения" на ASUS, мисля че не е "изкопаемо". :P

Щом батерията се зареди тя се изключва. Всъщност даже не трябва да започва да се зарежда преди да е паднала под 95%. Така че- дали е със или без батерия включен в контакта е напълно все тая. И дали ще е включен в контакта и със заредена батерия или ще е в шкафа- пак все тая, ама за какво да правиш разни движения и да я криеш, като не само, че нищо не печелиш с това, ами и даже точно обратното- губиш полезното приложение на батерията като UPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дотук разбрах: батерията не се маха никога; когато лаптопът е включен, то той трябва да е включен и в тока, защото батерията спира да се зарежда, след като стане на 100%, и обратното, когато не работи... А сега се чудя дали тряба да е включен в тока, когато е в режим на готовност (stand by)?

Редактирано от stoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се намеся в дискусията с един въпрос? Какъв софтруер за следене здравето на батерията ползвате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се намеся в дискусията с един въпрос?

Какъв софтруер за следене здравето на батерията ползвате ?

Този , който идва от производителя на лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не правя такива работи. Когато не мога да съм с кабела в контакта, карам на батерия, като стигне 10% (ако стигне до там де...) отивам на кабел и така общо взето. Никога не правя разни зареждания/разреждания/шкафове. Държи 3ч. при гледане на нормален филм (не гледам DvD/Blu), мога да изгледам 2 по 1:30 всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерия се складира на 40% на тъмно, хладно и сухо място. Когато машината е на кабел, батерията се маха. През 15-тина цикъла се прави един на пълно разреждане и пълно зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всеки си има свой начин и метод за съхранение на батерията. Аз я слагам един път в седмицата- изтощавам я напълно, зареждам я и я махам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам малко помощ за настройките на зареждане на батерията.Лаптопа ми е Самсунг RV509.Купих го преди 1,5г.В началото ми излезе съобщение,че ако зареждам батерията на 80% животът и ще се удължи.Аз потвърдих това и сега батерията се зарежда до 80%.Искам да я направя да се зарежда на 100%,но не мога да разбера откъде.Батерията отначало я вадех,но след това спрях.Държи от 5 до 10мин,много гадно.Сега,няколко пъти я разредих и след това я зареждам и малко се удължи работата и около 20мин.Ако знаете от къде да я възстановя да се зарежда на 100%,моля помогнете ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте.Искам малко помощ за настройките на зареждане на батерията.Лаптопа ми е Самсунг RV509.Купих го преди 1,5г.В началото ми излезе съобщение,че ако зареждам батерията на 80% животът и ще се удължи.Аз потвърдих това и сега батерията се зарежда до 80%.Искам да я направя да се зарежда на 100%,но не мога да разбера откъде.Батерията отначало я вадех,но след това спрях.Държи от 5 до 10мин,много гадно.Сега,няколко пъти я разредих и след това я зареждам и малко се удължи работата и около 20мин.Ако знаете от къде да я възстановя да се зарежда на 100%,моля помогнете ми!

За тези прословути батерии има толкова много изписано и препоръки, че ако модераторите се захванат да трият всяка тема, ще им трябва един месец.Прочетете темите подробно и всеки ще намери нещо, което да му е в полза.

Как ще възтановиш батерията на 100%? Тя старее със всеки изминат ден. И защо последните се продават като консуматив по магазините?Работила, не си се грижел за нея - купуваш си нова! Всички питания ги има в този форум.Уверен съм, защото съм ги ЧЕЛ!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерия се складира на 40% на тъмно, хладно и сухо място. Когато машината е на кабел, батерията се маха. През 15-тина цикъла се прави един на пълно разреждане и пълно зареждане.

Аргументирай се защо се маха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези прословути батерии има толкова много изписано и препоръки, че ако модераторите се захванат да трият всяка тема, ще им трябва един месец.Прочетете темите подробно и всеки ще намери нещо, което да му е в полза.

Как ще възтановиш батерията на 100%? Тя старее със всеки изминат ден. И защо последните се продават като консуматив по магазините?Работила, не си се грижел за нея - купуваш си нова! Всички питания ги има в този форум.Уверен съм, защото съм ги ЧЕЛ!

Искам да се зарежда на 100%,а не до 80%.Никъде не намерих такава информация.Все пак ВИ благодаря за коментара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Искам да се зарежда на 100%,а не до 80%.Никъде не намерих такава информация.Все пак ВИ благодаря за коментара.

На колко време ви е батерията? Чакам бърз отговор.

Забелязах: Купих го преди 1,5г:

Защо още когато сте купил лаптопа, не се заинтересувахте за поддръжката на батерията, а час след година и половина питате? Ето ви проблема. Какво има да се мисли. Няма 100%. Сега стигате до 80%, на 31 декември ще са 70 и накрая - нова от магазина. Отношението към батерията определя нейната годност за работа. Не може само вие да искате. Батерията също иска.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко време ви е батерията? Чакам бърз отговор.

Забелязах: Купих го преди 1,5г:

Ззащо още когато сте купил лаптопа, не се заинтересувахте за поддръжката на батерията, а час след година и половина питате? Ето ви проблема. Какво има да се мисли. Няма 100%. Сега стигате до 80%, на 31 декември ще са 70 и накрая - нова от магазина. Отношението към батерията определя нейната годност за работа. Не може само вие да искате. Батерията също иска.

Ясно ми е,че с всяко ново зареждане живота се съкращава.Аз я настроих да се зарежда на 80%,защото ми излезе такова меню и така и се удължавал живота,поне така пишеше,та затова сега искам да се зарежда до горе т.е. 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ясно ми е,че с всяко ново зареждане живота се съкращава.Аз я настроих да се зарежда на 80%,защото ми излезе такова меню и така и се удължавал живота,поне така пишеше,та затова сега искам да се зарежда до горе т.е. 100%.

Късно си се сетил приятел. Настройките за заряд са....100%, а не кой колкото си иска. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аргументирай се защо се маха.

Защото иначе се зарежда постоянно, което не е добре за батерията. Затова на склад се държат на около 40% заредени. Отделно заради температурата на цялата система се покачва и температурата на самата батерия, което също не е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото иначе се зарежда постоянно, което не е добре за батерията. Затова на склад се държат на около 40% заредени. Отделно заради температурата на цялата система се покачва и температурата на самата батерия, което също не е добре.

Глупости, как ще се зарежда постоянно. След като достигне до 100%, контролерът прекъсва подаването на напрежение към нея, докато лаптопа е на зарядно в ел. мрежата. От там насетне единствените входно изходни импулси ги прави датчика на батерията, за да може операционната система да разпознава сложена ли е батерията и на колко процента е зарядът ѝ. Но няма никаква консумация на енергия от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, няма консумация, но консумацията не е единствената причина за разреждане на батерията. Тя има и саморазряд. И датчика като види, че е паднала под 95%, започва отново да зарежда. И вече казах, че за батерията не е добре да стои на 100% и да работи при повишена температура.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високата температура е най-големият враг. Саморазряда може да се пренебрегне (при съвременните лаптоп батерии), но и той нараства с температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с батерията на лаптоп САМСУНГ (ето модела http://technomarket.bg/products/09122680/samsung-np300e5x-s01bg-notebook) . лаптопа е на 1-2 месец , в началото на батерията всичко и беше ОК и си зареждаше до 100% , но от няколко дни забелязвам че достига до 80% и .... до там не зарежда повече (пише следното - 80% налични включено в захранването ( не се зарежда) )  . Рових из настройките няма нищо , а знам как да се грижа за батерията , това ми е втори лаптоп (първия ми е Леново и батерията му е пушка след 4 г. ползване само държи по-малко но си зарежда до 100%). Моля дайте ми съвет какво да направя , батерията е гаранционна на Самсунга- (12м. гаранция). Пробвах от диспечера на у-вата да дам деинстал на Microsoft Compliant Control Method Battery , но няма ефект . Моля помагайте ще съм ви благодарен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има пост по-горе за същият проблем. Проблема му е изчезнал след няколко пълни зареждания и разреждания на батерията, след което пак е стигала до 100%. Все пак не е сигурно, че и при теб ще стане така. Аз също съм със Самсунг от скоро (3 седмици), но все още се зарежда на 100%. Предполагам същото ще се случи и при мен, но това си е в реда на нещата. Аз лично се поинтересувах от хора, които се занимават с компютри и ми казаха, че батерията трябва да е постоянно или в разряд или в заряд, ако искаш да я използваш по-дълго време. Не знам дали са прави, но аз им се доверих и по този начин работя с лаптопа. Независимо какво правя не оставям батерията на зареждане след като достигне 100%. След като ме предупреди за критично ниво от 7%, включвам зарядното. По принцип Самсунг дава 1000 цикъла на батерията(което малко ме съмнява) и това значи че ако я зареждаш всеки ден по веднъж, ще изкара около 2,5-3 години. Предполагам, че ако започва да не я зарежда на 100%, това показва че, капацитетът и намалява и това си е напълно нормално т.е. ако те изкарва като нова 5 часа, сега ще започне да намалява времето за работа на батерия и леко-полеко ще се стигне до момента, в който трябва да се подмени. Напълно в реда на нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  имам Самсунг като ivaylo71 на мен ми казаха когато се работи на лаптопа да е  включено зарядното когато не се работи да е изключено, батерията рядко я ползвам,ако не е добре дайте предложения как да правя.

Редактирано от Lubomir10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за удължаване на живота на батерията някои лаптопи имат оции в биос - някои dell.

тази опция прави следното - почва да зарежда батерията едва когато тя падне на 50% от капацитета си, като зареждането става не до 100% ами до 90%.

ако изкарате кабела на адаптера (и след малко го вкарате) и батерията е между 50 и 90% няма да почне да се зарежда. ако лаптопът ви няма функция за удължаване на живота, трябва да намерите подходящ софтуер, който да управлява заряда (има такъв, но той обикновено се прави от призводителя на лаптопа и на друга марка/модел може да не работи) или сами да следите батерията и като се зареди на 90% да я вадите и съхранявате на хладно (но не в хладилника), после през определен период от време (примерно седмица) я включвате за да виидите колко е спаднал заряда и така ще определите за колко време пада до 50%... през толкова време си я слагате и зареждате. така ще издържи много дълго, но вие на практика не я ползвате - става безсмислено, че сте купили лаптоп...

колкото за зарядното - като не се ползва е добре да не седи в контакта - шанса да се прецака от токов удар нараства... отделно че кондензаторите в зарядното имат определен живот, който е около 5000 часа в зависимост от марката и качеството... има и кондензатори с по 2000 - 3000 часа живот

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно това с ваденето на батерията е много изнервящо и аз определено няма да го правя. Може и да има ефект, но в края на краищата тази батерия си има място - и то е в лаптопа. Колкото изкара-толкова. Аз съм почнал да я експлоатирам по един начин и ще продължавам така. Тъкмо ще имаме данни за това дали е правилно или не. :wink12: След като се скапе батерията ще обменяме информация кой как я е ползвал и това ще е от полза за потребителите. Примерно Lubomir10 има същият лаптоп, закупен по едно и също време с моят, но е започнал да държи батерията под заряд когато работи. Тъкмо ще направим сравнение. Какво по-хубаво от експериментите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...