Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ще направя по-горе казаното със Самсунг-а ще изтощя батерията и после ще започна да я зареждам , да видим дали ще зареди на 100% , защото бях меко казано изненадам работил съм с много лаптопи но НИКОГА досега не ми се е случвало такова нещо - батерията да спре да зарежда до някакъв определен процент , и честно казано се притесних ,че лаптопа (който е на 50дни) има дефект и дори мислех да ходя до гаранционен сервиз .

Ето и моя опит с поддържане на батерията на лаптоп Lenovo 3000 N200 . Лаптопа още го имам той е на 4г. и 6м. първоначално батерията държеше около 2 часа и половина (при стабилно ползване , включително wi-fi и теглене на торенти). Батерията мога да кажа ,че съм я ползвал средно интензивно, може би само 4-5 пъти съм я ползвал до пълен разряд, батерията ВИНАГИ е стояла на лаптопа , но когато няма да го ползвам дълго време  - поне няколко часа ( и вечер когато си лягам) задължително го изключвам от контакта. Днес батерията на въпросното Леново ми държи 1, 5 часа най-много (с леко намаляне на яркостта) и ползване на всичко включително теглене на торенти и гледане на клипове в тубата и вбокс-а .Батерията е постоянно на лаптопа , за да я ползвам за резервно захранване при токов удар или спиране на тока - което се е случвало 2-3 пъти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Самсунг NP300 серията когато го купих преди около 5м. с него идва и софтуер - "изи сетингс" в който има - удължител на живота на батерията чрез него се регулира зареждането на батерията до 80% и капацитета и се запазва 1000 цикъла - колко е вярно ще видя след време. В момента ако гледам филм на батерия държи повече от 3часа преди да ме предупреди за включа захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На Самсунг NP300 серията когато го купих преди около 5м. с него идва и софтуер - "изи сетингс" в който има - удължител на живота на батерията чрез него се регулира зареждането на батерията до 80% и капацитета и се запазва 1000 цикъла - колко е вярно ще видя след време. В момента ако гледам филм на батерия държи повече от 3часа преди да ме предупреди за включа захранване.

Опа ето го ключа за бараката :)  значи в драйвърите имало такава програма а аз се притесних ,че имам проблеми с батерията , значи всичко е ОК и е нормално . Ето защо ми зарежда само до 80% батерията на Самсунга !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опа ето го ключа за бараката :)  значи в драйвърите имало такава програма а аз се притесних ,че имам проблеми с батерията , значи всичко е ОК и е нормално . Ето защо ми зарежда само до 80% батерията на Самсунга !

Е не мога да кажа дали е в дайвърите ? Но за мен е софтуер който, освен мениджмънт на батерията има и доста други функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми на моя Самсунг как да го дам това за удължаване на живота на батерията на off или on как е по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да да добавя - не вадя батерията, не изключвам зарядното освен  когато се налага.Когато не съм работил на батерия, я разреждам 1 път седмично. AIDA64 ми дава, че батерията има 100%.

Ми на моя Самсунг как да го дам това за удължаване на живота на батерията на off или on как е по добре

на ON

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам но само аз ли смятам, че батерията се зарежда до 100 %, вади се зарядното, и когато лаптопа изпищи, че батерията намаля (моят го прави на 20 %), се закача отново зарядно ? Правилно ли е ?

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли значение колко пати на ден се зарежда батерията аз четох някъде че по 1-пат на ден трябва или не е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам но само аз ли смятам, че батерията се зарежда до 100 %, вади се зарядното, и когато лаптопа изпищи, че батерията намаля (моят го прави на 20 %), се закача отново зарядно ? Правилно ли е ?

Поне според моето мнение и това което аз правя - батерията стои в лаптопа  т.е. не се вади, когато имам възможност за ел мрежа, зарядното е включено постоянно, когато го изключа вадя зарядното от контакта, ако цяла седмица съм бил на зарядно(тоест в включено зарядно в контакт) правя един разряд на батерията и после пак на зарядно и батерията е в лаптопа - не я вадя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поне според моето мнение и това което аз правя - батерията стои в лаптопа  т.е. не се вади, когато имам възможност за ел мрежа, зарядното е включено постоянно, когато го изключа вадя зарядното от контакта, ако цяла седмица съм бил на зарядно(тоест в включено зарядно в контакт) правя един разряд на батерията и после пак на зарядно и батерията е в лаптопа - не я вадя.

Именно и аз така мисля. Колко е правилно обаче не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за удължаване на живота на барията на on ли е, и на 1 седмица  разреждаш батерията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това за удължаване на живота на барията на on ли е, и на 1 седмица  разреждаш батерията

Да и я разреждам ако съм работил само на  зарядно 1 седмица, ако се е налагало да работя на батерия я чакам да ме предупреди за "включи захранване от мрежа" и тогава включвам зарядното. За мен е задължително когато изключа лаптопа и той е на зарядно да го изключа от ел. захранване(зарядното)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си работил 1 седмица на заряднко какво пак ли разреждаш,разреждането докато не ти изпише включи захранване от мрежа така ли

Редактирано от Lubomir10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не си работил 1 седмица на заряднко какво пак ли разреждаш,разреждането докато не ти изпише включи захранване от мрежа така ли

Извинявай ама , "ако съм работил само на  зарядно 1 седмица"  - това значи на зарядно и батерията е в лаптопа, тя няма как да се разреди след като си на зарядно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай ама , "ако съм работил само на  зарядно 1 седмица"  - това значи на зарядно и батерията е в лаптопа, тя няма как да се разреди след като си на зарядно!

Не сам писал това, докато изпише включи захранване от мрежа и после давам на зарядно. ако не виждаш то няма как да стана ако е на зарядно ти не си разбрал провилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не сам писал това, докато изпише включи захранване от мрежа и после давам на зарядно. ако не виждаш то няма как да стана ако е на зарядно ти не си разбрал провилно.

аз съм го писал по горен пост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи давам тая опция за удължаване на живота на on  и когато сам бил на зарядно 1 седмица да правя разряд на 1 седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи давам тая опция за удължаване на живота на on  и когато сам бил на зарядно 1 седмица да правя разряд на 1 седмица

Да - поне аз правя така и за сега не се оплаквам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Лаптопа ми е на почти 5-6 месеца , постоянно седи на захранване ( батерията е в не го ) не я вадя , когато не го използвам , изключвам го изключвам и от ел мрежата , но наскоро забелязах как батерията взима да си заминава , и това , когато играя игри , достигнах 2 % . Месечно по 2 пъти го разреждам .

Това нормално ли е ?

На другият лаптоп където не играя батерията седи на 0% износване и е на повече от година а се използва също като тоя .

Помагайте как мога да я запазя максимално !

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моя лаптоп е вече на 5 месеца и нещо Samsung от NP300 серията. Ползвам го само на зарядно и на около 10 дни я разреждам, а при нужда си ползвам само на батерия. Изтеглих си някакво приложение дето показва, че е износена на 2.3% от 48 840 MWh това как ви се струва нормално ли е? Ползвам го на някакъв режим Balanced като екрана ми е на около 30% яркост(аз съм го настроил така) иначе другото е по дефаулт. Това за за удължаването на живота нещо не го откривам. Някой може ли да каже как точно е написано на английски. ПС: лаптопа работи почти всеки ден от както съм го взел по 6-7ч, а някога и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които си стоят с батерията и включен в ел. мрежа, а след като изключите лаптопа, от контакта ли дърпате зарядното или от страната, с която се свързва с лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които си стоят с батерията и включен в ел. мрежа, а след като изключите лаптопа, от контакта ли дърпате зарядното или от страната, с която се свързва с лаптопа?

в упътването на лаптопа какво пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички си стоим с батерията.Тя,като си е заредена на 100%,спира да се зарежда.Изключва се лаптопа от старт менюто и толкова.Ако по дълго време,няма да се използва лаптопа,от контакта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Нищо лично, но ми е интересно защо някои хора си купуват лаптоп, ако батерията ще стои в шкафа и реално компютъра ще се ползва като настолен, да не споменавам и всички тези гимнастики по заряд/разряд?! Особено при положение че за същите пари биха си взели доста по-добрър настолен компютър, че ще хартишат и за някое по-евтинко UPS-че, за да може ако спре тока да има достатъчно време за да се изключи компютъра без загуба на данни. Лично аз ползвам лаптоп понеже работата ми го налага, иначе бих си взел настолна машина. Лаптопа ми е на година и половина и на батерия държи до 3:30 часа, като се ползва доста често на автономно захранване. Зареждам го (или по-скоро го дозареждам), когато се върна в офиса или се прибера в къщи без да гледам на колко процента е батерията. А ако се случи да го зареждам в къщи, си стои цяла нощ на кабела. Има инстаирана от производителя програма, която ми показва, че за момента батерията е в добро състояние, но не ми дава никакво ниво на износване:

post-290339-0-99285600-1360885910_thumb.

Има и опция за удължаване на живота на батерията, която обаче така и не съм ползвал:

post-290339-0-46472200-1360885912_thumb.

Ако някой се интересува публикувам и настройките, които DELL предлага в тази опция:

post-290339-0-80799800-1360885909_thumb.

ПС: Лаптопа за който става дума е същият от подписа ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята практика е такава: ако мми се налага да ползвам лаптопа през седмицата с батерията ползвам и зареждам,

Ако не ми се налага и седи само на бюрото задължително един път в седмицата я слагам да се изтощи и после я зареждам и прибирам в чантата на лаптопа.И така до следващата седмица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...