Премини към съдържанието
dmxdemon

[ASP] MS SQL + ASP.NET въпрос/помощ

Препоръчан отговор

Здравейте, В момента правя едно приложение на което да се зареждат различни agend-и(дневен ред). Администраторското приложение вече ми е готово. Но понеже съм нов с MSSQL и ASP.NET не мога да се оправя с втората част. Идеята ми е да чете от базата данни точно в момента какво събитие е зададено в часовият график и да го изобразява. Също да може да показва предното и следващото събитие от дневният ред. Много ще съм благодарен ако някои ми каже как мога да го постигна това.... Двете таблици от които трябва да чете са: start_date и end_date типа на двете е datetime. Мерси много на включилите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай повече информация какво искаш да направиш. Разкажи си подробно задачката с думички, така че да я разберем добре. След което да дадеш информация, какво по-точно не можеш или не знаеш как да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

В момента правя едно приложение на което да се зареждат различни agend-и(дневен ред). Администраторското приложение вече ми е готово. Но понеже съм нов с MSSQL и ASP.NET не мога да се оправя с втората част.

Идеята ми е да чете от базата данни точно в момента какво събитие е зададено в часовият график и да го изобразява. Също да може да показва предното и следващото събитие от дневният ред.

Много ще съм благодарен ако някои ми каже как мога да го постигна това....

Двете таблици от които трябва да чете са: start_date и end_date типа на двете е datetime.

Мерси много на включилите се :)

Под

Двете таблици от които трябва да чете са: start_date и end_date типа на двете е datetime.

вероятно имаш предвид полета в таблица, но все пак ти трябва да кажеш.

Само по предположения, мога да предложа да използваш заявка от типа:

select * from table where event_date between start_date and end_date

където table е твоята таблица, а event_date е дата (и час) на събитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Венци Динев
        Здравейте колеги! Имам следният проблем. Използвам виртуална машина, но имам проблем с публикуването на сайта. всичко е настроено, но не може looking glass-a да го види. Спряна е защитната стена, но проблема продължава и не иска да ми зареди самия сайт . Благодаря предварително! IP адреса е 40.117.96.88 
      • от warri0r
        Здравейте,

Ето, че ми се наложи да направя нещо, което изобщо не ми се искаше. Трябва да чета информация от MySQL, да я обработвам и да я вкарвам в MSSQL база данни. Просто така трябва да се случи и всичко беше наред до момента в който се опитах да се вържа за MSSQL и там .... греда! Има някакви вградени функции за работа с тази база, но ми казва, че те не съществуват.... Поразрових се малко в нета и видях, че за Windows има driver за PHP писан от Microsoft, но сървъра е на Linux среда. За съжаление там не мога да правя почти никакви промени, дори не мога да update-на версията на PHP-то (в момента е 5.2)...
        Питах се има ли някаква native библиотека за връзка с MSSQL-ска база данни? 
      • от warri0r
        Здравейте, Реших да науча ASP.NET и имам нужда от някоя добра книга. По възможност PDF, но не държа. Нямам претенции, дори да е на английски. Знам, че има две основни технологии MVC и WebForms и не знам към коя да се насоча. Имам двама колеги, които пишат на ASP.NET и единия хвали едната, другия хвали другата технология... не мога да разбера..... Като цяло много харесвам MVC pattern-а, но значи ли това, че трябва категорично да се насоча към ASP.NET MVC 4? Някой Може ли да даде малко разяснение за разликите между двете?
      • от dmxdemon
        Здравейте на всички, Имам една задачка да направя програмка на ASP.NET написана с VB и искам да направя възможност за много езичие. Но не съм сигурен какво точно е най-доброто решение. По разгледах малко из интернет и се спрях може би на варианта с Resource файлове които са кръстени в следните имена например: - LanguageResources.bg.resx - LanguageResources.en.resx Искам да попитам това ли е най-отдачния вариант и ако може малко насоки как точно трябва да го свържа със самите форми(label-и и бутони). Че да се променят автоматично в зависимост от избраният език. Също така ако може ако предлагате различни варианти от този да ми кажете 2-3 плюса и 2-3 минуса за да имам представа долу-горе кое ще ми е най-отдачно. Мерси предварително.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.