Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Знаете ли какво означават квадратчетата на обратната страна на тубичките с кремове,пасти за зъби ,шампоани и т.н.? Обръщали ли сте внимание на всяка тубичка?   На гърба винаги има квадратче. Те мо

Кръв с цвят на патладжан! Англичанката Поли Нетин (12 г.) е обикновено момиченце, само дето кръвта й е като патладжан. Още при раждането й в хематологичния център уверили родителите, че дет

Германската полиция взе на служба... лешояди Полицията в Долна Саксония взе на служба три лешояда, които ще й помагат при издирването на трупове и човешки останки, пише в. "Кориере дела сер

Публикувани изображения

Сръбкиня чете само наопаки

Публикувано изображение

26-годишна сръбкиня се превърна в световен феномен.

Бояна Данилович от Ужице вижда нормално всичко, което за останалите е на обратно, пише сръбският сайт nezavisne.com.

Когато трябва да напише нещо, тя първо обръща листа на 180 градуса, след това започва да пише от долната страна, от долния десен ъгъл, наляво към върха на листа. Ако иска да чете вестник или книга, първо трябва да ги обърне.

Бояна е медицински феномен. С нейния случай са ангажирани американски учени от Харвард и Масачузетския технологичен институт. Тя е абсолютно здрава, освен че вижда всичко от свой ъгъл. Бояна е икономист по професия и работи в кметството в Ужице.

«Виждам нещата по-различно от останалите, просто казано - на обратно. Малко ми е проблем да се оправям в помещенията, но знам къде е ляво и къде е дясно. В Бостън, където бях два пъти на изследвания, ме обявиха за неврологичен феномен. Казаха ми, че съм вероятно единственият човек на света с подобно качество", разказва феноменът. Изследванията са показали, че мозъкът на младата жена е напълно здрав и коефициентът й на интелигентност е над средния. Но е установено, че зрителното поле на Бояна е различно от това на всеки останал човек. Картината бива регистрирана нормално от мозъка й, но се обработва по обратен начин.

Диагнозата й ще бъде ясна след няколко прегледа. «Ти не знаеш как виждаме ние и ние не знаем как ти виждаш. Така ми казаха лекарите. Затова не мога да обясня на никого как аз виждам нещата", обяснява младата жена. Заради това си качество, момичето се сдобило с прякора Бояна Опаката, който приятелите й измислили.

«Когато работя с компютър, клавиатурата е обърната, мониторът е обърнат надолу, а в Америка ми обещаха да ми направят специална програма. Все пак положих усилия да се науча да пиша като останалите хора. Същото е и когато пиша SMS-и - екранът е долу, а бутоните са горе.

И телевизия като гледам, картината е обърната, както биха казали другите. За мен обаче това е напълно нормално и не знам как щеше да бъде всичко от различен ъгъл. С четенето обаче имам проблем. Добре, че знам английски, та не трябва да обръщам и да се взирам в субтитрите", обяснява Бояна.

Не липсвали и комични моменти в работата й. «Колегите ми от деловодството в кметството са ме приели и проявяват разбиране за моята особеност. Но тъй като работата ми е да заверявам документи, се случват смешни неща с хората, които идват за услуга. Аз обръщам листа, а те започват да викат: какво правиш, момиче, не виждаш ли, че пишеш наобратно.

Така стана и на сватбата. Видя попът, че обръщам листа и започна да ми го дърпа от ръцете. За малко да го скъсаме", разказва Бояна Данилович. Не й позволили обаче да кара шофьорски курс, защото се очаква, че вместо напред, ще кара назад.

novini.dir.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъчи ви лошо настроение?

Пийнете кафе

Публикувано изображение

sxc.hu

Рискът от депресия при жените може да се намали, ако увеличат дневната консумация на кафе, твърдят специалисти.

Кофеинът е най-често използваният стимулант на централната нервна система, около 80 на сто от употребата му е под формата на кафе.

Американски учени са изследвали над 50 000 жени и са установили, че представителките на нежния пол, които не консумират често кафе, са по-застрашени от депресия.

Дамите, които се наслаждават на 2-3 чаши от ароматната течност дневно, са с 15% по-малко застрашени от лошо настроение, а 4 чаши пък намаляват риска с 20%.

Специалистите още не са установили точната връзка между кофеиновата напитка и депресията, но имат категорични данни за положителния ефект на кафето върху настроението и концентрацията.

http://health.actual...ews_366721.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българинът, който ще посрещне пръв новата година

Публикувано изображение

Една от най-популярните личности в Шабла е бай Пешо -

рибар и собственик на ресторантче на носа

Гражданите на Самоа изпълниха тази вечер с радостни възгласи улиците на тихоокеанската островна държава, за да отбележат настъпването на новата 2012 г.

Празненствата бяха забележителни и с това, че Самоа беше първа в света, която посрещна Новата година, докато досега тя беше последна.

Тържествата започнаха още вчера, след като властите в Самоа и съседната островна група Токелау (територия на Нова Зеландия) решиха да преместят на запад границата за смяна на датите, като пропуснаха петъчния ден и от четвъртък преминаха към събота.

Самоа и Токелау са разположени край границата за смяна на датите, която върви на зиг-заг в близост до 180-ия меридиан.

Следващата голяма държава, която вече е в новата 2012 г. е Нова Зеландия, където обаче гръмотевични бури и проливни дъждове осуетиха изстрелването на фойерверки в столицата Уелингтън и други места на двата новозеландски острова.

Жителите на Оукланд на Северния остров обаче имаха по-голям късмет и можаха да видят зарята над местния небостъргач "Скай тауър".

В Австралия също вече преминаха в новата година, като над милион и половина души наблюдаваха фойерверките над залива на Сидни.

Над седем тона пиротехнически средства на стойност 6,5 млн. австралийски долара (6,4 млн. щатски долара) излетяха във въздуха, за да доставят радост на зрителите.

От кметството защитиха огромните разходи, като заявиха, че на зрител се падат по около 4 австралийски долара.

В България пък пръв ще посрещне новата година бай Пешо - една от най-популярните личности в Шабла, рибар и собственик на ресторантче на носа - най-източната точка на България.

"39 години бай Пешо е тук, на това място", каза самият той пред БГНЕС.

Бай Пешо е на 70 години и обещава да живее до 108 години напук на всичко и всички. Той е и първият човек, който посреща Нова година на родна земя. Неговият дом, който е най-източната точка на България, посреща новата 2012-а година с цели 21 минути преди това да се случи в столицата София.

"Дотогава ще изпия две ракии, докато дойде неговото време", казва бай Пешо.

Дори и варненци ще изпреварят столичани, но само с 18 минути. Все пак става въпрос за астрономическата нова година. Това е така, защото Шабла се намира на доста километри източно от столицата и всички астрономически събития настъпват по-рано, включително и изгревът на слънцето.

Разбира се тези факти са чисто астрономически, но всички празнуващи в Шабла могат да отворят шампанското не без основание точно в 23.39 ч.

"Важно е да си в България, да не я напускаш", казва още бай Пешо и продължава:

"39 години бай Пешо е тук, на това място - може ли да си представите колко време? Само като чуете шума на морето, това е най-голямото успокоение - това ми е нивата, лозето, това ми е всичко", казва още бай Пешо и пожелава здраве и успехи през новата 2012 г.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моторизирани обувки – бъдещият хит на пазара през 2012 година

Те ще се движат с 10 км/ч, работят с батерии

Публикувано изображение

Снимка: Reuters

Специални моторизирани обувки ще се появят на пазара през пролетта на 2012 година. Основният материал, от който ще са изработени, са армирани найлонови влакна и алуминий, съобщава OhGizmo.

Самодвижещите се обувки са дело на Питър Тредуей, а над разработката им той се е трудил в продължение на пет години.

През това време са били създадени повече от 30 прототипа. Сега обувките са готови за серийно производство.

По същество произведението представлява ролкови кънки с вградени електромотори и акумулатори, които се поставят на обувките, снабдени с безжичен пулт за управление.

Според Тредуей с новия вид обувки ще може не само да се ходи, но дори да се кара автомобил.

Максималната скорост, която ще може да се развива с новите обувки, е 10 км/ч. Зарядът на батериите ще е достатъчен, за да бъдат изминати 3-4 километра.

Литиевите акумулатори ще се зареждат на 2-3 часа, но те ще бъдат сменяеми и ще могат да се поставят нови.

Има обаче и един проблем - теглото на човека, който ще използва моторизираните обувки, не трябва да надхвърля 80 кг.

dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има обаче и един проблем - теглото на човека, който ще използва моторизираните обувки, не трябва да надхвърля 80 кг.

dnes.bg

Баси дискриминацията :mistaken:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моторизирани обувки – бъдещият хит на пазара през 2012 година

не ги ща, да ми направят летящо килимче искам

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърд рок и балади за щастливи кокошки

Публикувано изображение

Месото става два пъти по-крехко, твърди фермерът новатор

Пазарджик. Дребен фермер от пазарджишкото село Братаница реши да се включи в почина на министър Мирослав Найденов и тази година ще презентира кокошки със страхотни вкусови качества, отгледани под звуците на класическа и рок музика.

От ранни зори 20-те пилета, 6-те петела и 15-те кокошки на бай Васил Каракушев танцуват, правят любов и се хранят под звуците на "Металика", "Лед Цепелин", "Пинк флойд" и се приспиват с музика от Бах, Бетовен и Моцарт.

До малкото си птицестопанство в двора заклетият хипар е инсталирал музикална уредба и по този начин, пийвайки от домашното винце, наглежда музикалните птици по няколко часа на ден по време на хранене и дори снасяне на яйца. Кокошките стават най-активни и податливи на петльовите ухажвания по времето на рок баладите, а храненето е с придружено с мелъди рок, забелязал е стопанинът.

През новата година той е решил да разшири стопанството, като освен музикалните, включи и технически съоръжения като клетки, по-добро осветление и топлинна изолация за птиците. Бай Васил ще използва и знанията на двамата си сина от университета за писането на проект и кандидатстването за субсидия.

Едно пиле ми го прошепна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десетте най-странни болести

Хората боледуват много.

Но ако повечето от нас най-често пипват някоя настинка или си порязват пръста, то някои хора страдат от заболявания, които удивляват дори и лекарите. Повечето от тях са болести на психиката и за десетте най-странни между тях разказва пред “Труд” проф. Вихра Миланова, водещ специалист по психиатрия и началник на Клиниката по психиатрия в университетската Александровска болница........

Чети за да знаеш!

Редактирано от Drosophila melanogaster (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паразит зомбира пчелите и ги заплашва с унищожение

Публикувано изображение

Американски учени откриха в САЩ паразит от муха, който зомбира пчелите и ги кара да напускат кошерите си, прави ги дезориентирани и накрая ги убива, съобщи АФП.

Феноменът за пръв път е наблюдаван в университетското градче на Сан Франциско. Според ентомолозите този паразит може да бъде причината за масовото изчезване на пчелите през последните години, известно като "колапс на пчелните семейства".

Това загадъчно явление се появи през 2006 г. и унищожи голям брой медодайни пчели в САЩ, играещи съществена роля за добивите от селскостопанската реколта, тъй като те участват в опрашването на културите. Досега паразитът на мухата Apocephalus borealis беше открит при домашни пчели единствено в щатовете Калифорния и Южна Дакота, уточнява един от участниците в изследването Джон Хаферник, професор по биология в университета в Сан Франциско.

Но вредителят бързо се разпространява и може да застраши пчелните семейства на цяла Северна Америка, тъй като професионалните пчелари пътуват с кошерите си из много щати, за да опрашат реколтите.

Заразяването на пчелното семейство започва, когато мухата снесе яйцата си в торса на пчелата. Веднъж заразени, насекомите напускат кошера, предимно нощем, и се събират близо до светлинни източници. Учените наблюдавали как пчелите се въртят в кръг, напълно дезориентирани, след което умират като зомбирани. БТА

http://curious.actua...ews_373535.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паразит зомбира пчелите и ги заплашва с унищожение

Ванга го е предсказала -

най-напред ще изчезнат пчелите и меда.

:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ванга го е предсказала -

най-напред ще изчезнат пчелите и меда.

:(

Да, предсказала го е, както и че млякото ще стане отровно, водата ще стане по-скъпа от златото...

Май е била права. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива паразити изобщо не са рядкост в света на насекомите. Има далеч по-брутални. Например гледайте това: (любимият ми пример)

Изумрудена хлебаркова оса или тази какво прави с паяците...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърд рок и балади за щастливи кокошки

...

Месото става два пъти по-крехко, твърди фермерът новатор

...

От ранни зори 20-те пилета, 6-те петела и 15-те кокошки на бай Васил Каракушев танцуват, правят любов и се хранят под звуците на "Металика", "Лед Цепелин", "Пинк флойд" и се приспиват с музика от Бах, Бетовен и Моцарт.

Хахаха, остава сега RIAA да го подгонят за несанкционирано възпроизвеждане на музикален контент пред публика :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива паразити изобщо не са рядкост в света на насекомите. Има далеч по-брутални. Например гледайте това: (любимият ми пример)

Изумрудена хлебаркова оса или тази какво прави с паяците...

Хубавото на Идумрудената хлебаркова оса е, че унищожава хлебарките, макар и по изключително жесток начин.

Винаги, когато чета за паразити се питам с каква цел ги е създала Природата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, предсказала го е, както и че млякото ще стане отровно, водата ще стане по-скъпа от златото...

А след това какво става ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усеща се някакво съмнение в дарбата и.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усеща се някакво съмнение в дарбата и.

Когато се касае за предсказания, винаги трябва да има поне мъничко съмнение.

Приемането на всичко казано или написано като 100% истина е присъщо само на фанатиците.

А след това какво става ?

Ако стане, става страшно, но може и да не стане. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръстен с 2525 диаманти с рекорд на Гинес

Диамантите са от 0,001 до 0,05 карата или общо 10,48 карата

Публикувано изображение

Бижутерската къща "Лобортас Класик" в украинската столица Киев влезе в Книгата на рекордите на Гинес с пръстена с най-много диаманти върху него - 2525.

Пръстенът бил показан и измерен в Киев на 21 юли 2011 г., потвърди представител на изданието.

Диамантите са от 0,001 до 0,05 карата или общо 10,48 карата.

Те били доставени от компанията Шренудж от Мумбай, Индия, която произвежда диаманти и диамантени бижута.

За дизайна на пръстена били необходими 530 часа, а изработването му отнело 3625 часа.

Цената на уникалното бижу е 1,3 млн. долара.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой се престара в триенето :)

А някой ще спре ли да се заяжда с потребителите ... и не ми скачайте с думата " в спора се ражда истината " , Вашето Кен не е спор ... а живо заяждане !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой ще спре ли да се заяжда с потребителите ... и не ми скачайте с думата " в спора се ражда истината " , Вашето Кен не е спор ... а живо заяждане !!!

Моето ? Я пак погледни !

И като триеш постове пак гледай хубаво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христофор Колумб докарал сифилиса в Европа

Публикувано изображение

Христофор Колумб е открил Америка, но и е пренесъл сифилиса в Европа. Учени се опитаха да отхвърлят тази теория с довода, че тежката болест вече е била разпространена преди той да се завърне в Испания през 1493 г. Екип от три американски университета обаче успя да докаже, че това не е вярно, съобщи "Дейли мейл".

Сифилисът днес се лекува с антибиотици. В миналото обаче болестта е била фатална. Тя се причинява от бактерия, която засяга сърцето, мозъка, очите и костите. Върлувала е във всеки по-голям град.

"Няма истински доказателства за случай на сифилис преди 1492г. в Европа", каза Джордж Армелагос от университета "Емъри".

Първият документиран случай на Стария континент е от 1495 г. - три години след първото пътешествие на Колумб.

Историците, които твърдят, че екипажът на Колумб не е пренесъл болестта, изтъкват, че медицинските познания от 15-и век са били недостатъчни тя да бъде различена от другите болести с подобни симптоми. Има и скелети от преди това време със сифилистични лезии. Тези доводи са солидни, но изучавайки внимателно 54-те публикувани по въпроса труда, Армелагос и екипът му установяват, че скелетите не са категорично доказателство.

Методите за датирането им не са описани адекватно, лезиите не са заснети добре, а тези, които очевидно са от сифилис, са от крайбрежни райони, което затруднява въглеродното датиране.

С гумени ръкавици и презерватив го копирах оттук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С гумени ръкавици и презерватив го копирах оттук

А някъде бях чел че сифилиса е възникнал в Южна Америка от содомия м/у южноамериканските индианци и животното лама :whist: .. Не знам доколко е вярно, пиша по спомени ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване