Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте: Искам да закупя охладител за процесора ми и за сега съм се спрял на "Scythe Big Shuriken". Харесва ми принципа на охлаждане и посоката на въздушния поток. Искам да помоля за съвети или препоръки за подобен охладител работещ на същия принцип. За сега съм със стандартния охладител за AM3 които е най-шумната част във цялата конфигурация за това ми се иска да мина на 120 мм по бавнооборотен вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е охладителя? Аз бих погледнал COOLER MASTER Hyper 212 Evo 600-1600 rpm, 9-31dB, 24.9 – 66.3 CFM ± 10%
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно :) погледнах линка, но замисъла ми е друг.....Публикувано изображение

Редактирано от Nedkych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно :) погледнах линка, но замисъла ми е друг.....Публикувано изображение

А какъв по точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш добър въздушен поток в кутията, не разчитай процесорния вентилатор да ти помогне, по-вероятно е да качиш температурата на околните компоненти.

Аз бих заложил на кула, като предложения от quickJO, ориентиран да духа към изкарващия от кутията въздух вентилатор.

ПП:При това дъно е по-вероятно да ти напълни с прах радиаторчетата и паметите, което ще има обратен ефект.

Редактирано от androns (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрания от теб вентилатор е по- скоро за слим системи, където се търси малка височина. Ти имаш ли такъв проблем? Като гледам подписа ти май имаш удобна голяма кутия - възползвай се от нея ;) Освен шума имаш ли други проблеми с температурата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200мм вентилатор отпред и 120 мм отзад. Голям въздушен поток и винаги "свеж" въздух в кутията бих казал :) не знам какво точно имаш предвид но да се затопли въздуха които минава през радиатора на процесора чак до там, че да загрява елементите от страни ми се струва нереално. В този случаи тези радиатори на дъното са излишни а охлаждането на stock-овият охладител ще загрява дори повече платката защото посоката на въздуха минава точно през тези радиатори. Според мен напротив, точно това е замисъла на тези радиатори на дъното да използват въздушният поток от процесора за да охлаждат чипсета и кондензаторите в случаия на моето дъно. Тук набързо намерих едно видео не е оказано как работи и какво охлажда, но да се види за какво става въпрос горе долу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ли ми се привижда или този пич на видеото с поставянето на това охлаждане си закри два от слотовете за РАМ ?? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ли ми се привижда или този пич на видеото с поставянето на това охлаждане си закри два от слотовете за РАМ ?? :ohmy:

Какво имаш предвид под "закри" :) аз мисля че по скоро иска да ги охлажда :)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама в това няма смисъл. Вентилатора вкарва въздух срещу радиатора и топлия въздух излиза настрани във всички посоки, включително и РАМ-та. В твоя случай с тея пасивни панели на дъното ще можеш да го сложиш ( горката РАМ ), но някой който ги няма просто няма смисъл по простата причина, че дъното му ще се загрее бая!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно!

Сложи охладителя върху РАМ :D

12 минута

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама в това няма смисъл. Вентилатора вкарва въздух срещу радиатора и топлия въздух излиза настрани във всички посоки, включително и РАМ-та. В твоя случай с тея пасивни панели на дъното ще можеш да го сложиш ( горката РАМ ), но някой който ги няма просто няма смисъл по простата причина, че дъното му ще се загрее бая!

Въпросния топъл въздух при радиатор с площ 120x120mm си е доста студен според мен :)

В този ред на мисли Публикувано изображение

това трябва да е направо пистолет за горещ въздух :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за видеото моя грешка :D . Еми пробвай! С останалите перки, които имаш изглежда, че ще се получат нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния топъл въздух при радиатор с площ 120x120mm си е доста студен според мен :)

Колкото и да е обемист, пак ще загрее Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При работна температура на процесора 20 градуса може да мръдне с един градус нагоре :)

Поствам една снимка в ущърб на твърденията че този тип охладители е за слим системи ^^Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще загрее в умерени количества тогава :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно!

Сложи охладителя върху РАМ :D

12 минута

Да, ще загрее в умерени количества тогава :D

escx0 спри се. Ако няма какво смислено да кажеш по темата, не пиши.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте: Искам да закупя охладител за процесора ми и за сега съм се спрял на "Scythe Big Shuriken". Харесва ми принципа на охлаждане и посоката на въздушния поток. Искам да помоля за съвети или препоръки за подобен охладител работещ на същия принцип. За сега съм със стандартния охладител за AM3 които е най-шумната част във цялата конфигурация за това ми се иска да мина на 120 мм по бавнооборотен вентилатор.

Добре е първо да определите бюджет, защото можем да Ви препоръчаме както прилична перка с радиатор за 20-30, така и водно охлаждане за 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси се повече за слим системи, но това не означава, че е единствено за тях. За мен е по-добре да се ползва охладител, чийто радиатор/вентилатор е перпендикулярен на дънната платка (например препоръчания от quickJo) и да се постави така че нагрятия въздух от процесора (до колкото може да се нарече нагрят) да излиза директно от кутията с помощта на вентилатора монтиран отзад на кутията да изкарващ топлия въздух. Според мен с типа охладител, който сте обсъдили по-нагоре въздуха ще се завърта повече в кутията и ще е по-малко ефективен от Hiper212 например - това изобщо не означава, че няма се представя добре. Още един плюс на типа Hyper е че може да се постави и втори вентилатор (в случая 120мм) , което ще намали оборотите/ шума и респективно температурата на процесора. Всеки сам си решава, но моето мнение е, да си вземете охлаждане като Hyper212, ако специално то не ви харесва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kichuka съгласен съм че Hyper212 е добро охлаждане за процесор. Охладител от този тип дори ще спомогне за въздушният поток в кутията, Но дали в тази ситуация аз ще имам добро охлаждане на чипсета, кондензаторите и прочее. Точно поради тази причина не мисля за водно охлаждане както спомена Visotsky по горе (много ефективно но локално охлаждане) Завъртане на въздух ... във http://www.cmstorm.com/en/products/chassis/enforcer/ тази кутия не се застоява въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kichuka съгласен съм че Hyper212 е добро охлаждане за процесор. Охладител от този тип дори ще спомогне за въздушният поток в кутията, Но дали в тази ситуация аз ще имам добро охлаждане на чипсета, кондензаторите и прочее. Точно поради тази причина не мисля за водно охлаждане както спомена Visotsky по горе (много ефективно но локално охлаждане) Завъртане на въздух ... във http://www.cmstorm.com/en/products/chassis/enforcer/ тази кутия не се застоява въздух.

С твое разрешение малко препоръки от мен :)

1 Ако можеш избягвай охладителите с топлинни тръби ако ще охлаждаш до 130 Вата както в твоя случай.

/ако някой се интересува защо мога да му нахвърлям поне 3 причини/

2 Потърси си 2 оригинални еднакви боксови интелски охладителя от кръглите алуминиеви с медна сърцевина и ги сложи един над друг като естествено ги запой един за друг.

/махаш  вентилаторите намазваш горния край на медната сърцевина на долния с флюс , слагаш малко калай , и поставяш от горе горния /

Печеш във фурната 1,2 час , като изстине вадиш , слагаш си отгоре оригиналното вентилаторче Ф 80 монтираш и се чудиш защо компа стана тих и студен :)

3 : Избягвай изделията на Thermaltake - По шумни и некачествени от скъпите неща аз лично не съм срещала.

4 : Ако все пак избереш с топлинни тръби гледай да не са директ линк .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

1 Ако можеш избягвай охладителите с топлинни тръби ако ще охлаждаш до 130 Вата както в твоя случай.

/ако някой се интересува защо мога да му нахвърлям поне 3 причини/

...

4 : Ако все пак избереш с топлинни тръби гледай да не са директ линк .

На мен ми е интересно какво им е на тръбите и другото, което се чудя е, защо се съживява тема на 2 год. и половина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На мен ми е интересно какво им е на тръбите и другото, което се чудя е, защо се съживява тема на 2 год. и половина?

Здравей! Погледнах в търсачката коя тема излиза за охладители и пиша в нея въпреки , че е на 2 години.

Пиша защото съм възмутена от  Thermaltake Frio Advanced който си купих с голям мерак за АМД 9370 с надеждата да е тих и мощен както го рекламират.

След неуспешния опит да рендирам с него при 75 градуса на процесора и виене от което ми избяга котката го свалих в опит да видя къде е проблема.

Открих , че двете крайни тръби са по-високо от другите съорветно с 0.15 и 0.1  съответно не ляга добре на процесора и контактува през 0.1 мм паста.

След внимателно изравняване на преса и полиране температурата на рендиране падна до 61  което посредствен резултат като за охладител за 120 лева Публикувано изображение

Сега съм с 2 стокови запоени един за друг както писах по- горе за по 15 лева и си рендирам при 52 градуса а ултрависокотехнологичния охладител събира прах на секцията защото наистина е много красив.

Редактирано от magi208 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми покажеш, как да направя това с двете стокови? Имам няколко, така ми стоят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-412S

по -добър охладител за тези пари няма да намериш. 

ако искаш да клокваш бих ти препоръчал http://nikem-bg.net/computer-components/Noctua-NH-U14S-CPU-CoolerНе е важна само площ, важно е и качеството на термо тръбите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.