Премини към съдържанието
M_Polyce

Новини, свързани със сигурността (Дискусия)

Препоръчан отговор

преди 31 минути, URIEL написа:

Ами честито на всички, които си взеха лиценз.

И аз грабнах един.

Аз съм с доживотен стандартен за Win  и за Android. :shy11:

Spoiler

fuklxo

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ъ, значи това е някаква нова схема за монетизиране, доколкото схващам, така ли? RiskIQ писаха миналата седмица за регистрирани от 991 домейна, които копаят с това Coinhive. Трябва обаче май да се регнеш да видиш тея домейни.

https://www.riskiq.com/blog/external-threat-management/coinhive/

преди 18 часа, exwol написа:

Вариант за блокиране на тая шит и през филтър на ABP - https://github.com/hoshsadiq/adblock-nocoin-list/

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още по темата с блокирането на капаенето:

https://fossbytes.com/block-cryptocurrency-mining-in-browser/

Редактирано от URIEL (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да добавя само една добаввка за хром - AntiMiner-Coin Miner Blocker

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Internet explorer може да се добави в блокиртаните сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

F-Secure стартира за втора година безплатен MOOC курс на тема инфосигурност;

Цитат

Last year, F-Secure and the University of Helsinki launched an online course series called Cyber Security Base with F-Secure. It’s a free, massive open online course designed to give people the knowledge and skills they need to begin a career in cyber security.

Last year’s course series was a huge success. It attracted interest from over 50,000 people from different countries, and nearly 5000 people took part in the course assignments. And because it was so popular, F-Secure and the University of Helsinki decided to bring it back for another year.

Because this is the course series’ second year, we know people have questions. So here’s a quick FAQ. If you have a question that’s not covered here, feel free to submit it as a comment and we’ll do our best to get you an answer. 

https://safeandsavvy.f-secure.com/2017/10/03/cyber-security-base-with-f-secure-faq/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой има ли наблюдение и впечатления от SecureAPlus,става ли ?Гледам е безплатна и ползва доста енджини,пък и е май сравнително лека......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/8/2017 в 19:55, Слави Маринов написа:

Някой има ли наблюдение и впечатления от SecureAPlus,става ли ?Гледам е безплатна и ползва доста енджини,пък и е май сравнително лека......

Aз съм я ползвал,относно клоуд енджините не работят адекватно защото имат доста проблеми със сърварите. Всичко останало е ок. 

В тази тема ще намериш повече информация и мнения за програмата 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От много време всеки ден, и по два пъти на ден, в АБВ поща ми се появява съобщение от фалшив Ипей, който непрекъснато ме кандардисва да си актуализирам акаунта (какъвто нямам) или с трагичен глас ми съобщава, че в моя акаунт е забелязано непозволено влизане. Всичко води до опити да се измъкнат лични данни, но аз ги трия ,без да ги отварям. По-рано, като сложа маркера на линка, излизаше името на изпращача , разни занзибарски  адреси, аз ги слагах в папка "Спам" на пощата, но от скоро са се изхитрили и нищо не се вижда. При вас има ли го това нахално чудо, как се справяте с него.

33.png

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, B3M2W0 написа:

При вас има ли го това нахално чудо, как се справяте с него.

Много пъти съм получавал такава поща. Общо взето за публични абонаменти към различни сайтове ползвам мейл акаунти, които не водят пряко към мен. Обикновенно такива акаунти ги чета през друг мейл акаунт в който също не фигурира името ми или някакви лични данни. Мога да филтрирам какво да чета и какво да пратя в кошчето. Гони ме параноята:) Последния път когато ми изпратиха такава поща реших да си направя майтап с изпращача. Влязох на линка даден в мейла от Opera с активиран VPN. Общо взето си спомням, че се бъзиках в полетата дадени за попълване. Повече не получих мейл от този вид. Не казвам, че това е решението, но при мен се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.