Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

M_Polyce

Новини, свързани със сигурността (Дискусия)

Препоръчан отговор

7 причина да ползвате различни DNS от тези на вашият интернет доставчик:

http://www.howtogeek.com/167239/7-reasons-to-use-a-third-party-dns-service/

Същата статия в превод на руски:

http://www.comss.ru/page.php?id=2265

dns_1.pngdns_jumper_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.eset.com/bg/about/blog/article/virlock/

Много интересна статия.

http://www.eset.com/bg/about/blog/article/torrentlocker-europe/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Множество уязвимости, разкрити в ядрото на FreeBSD

Версия FreeBSD 10.1-RELEASE и много други може да са уязвими. Потребителите да минат към FreeBSD 10.1-RELENG или някоя от тук изброените:

stable/10, 10.1-STABLE
releng/10.1, 10.1-RELEASE-p5
releng/10.0, 10.0-RELEASE-p17
stable/9, 9.3-STABLE
releng/9.3, 9.3-RELEASE-p9
stable/8, 8.4-STABLE
releng/8.4, 8.4-RELEASE-p23.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес вече и Autoruns (освен Process Explorer и SecureAPlus) има опция за проверка на елементите с VirusTotal. Яко. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Autoruns 13.0, не за 12.04 става дума, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dns_jumper_1.png

http://www.mediafire.com/view/kdnnhc798dlwl17/DnsJumper.ini

Обогатен с български DNS сървъри (37 двойки) и български език на интерфейса (by me)

Сваляте DnsJumper.ini и замествате в папката на DNS Jumper

DNS Jumper е особено полезен за мобилни машини (често сменящи местоположение, особено трансганични движения)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един полезен инструмент за DNS-
DNSBench.png
(^щракни картинката^)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://labs.bitdefender.com/projects/cryptowall-vaccine-2/bitdefender-offers-cryptowall-vaccine/

Безплатно приложение на Бит, за имунизиране на системата, срещу крипто гадините. Момчетата от екипа за спешна помощ /антивирусния де/, дали може да го тестват?

Ами не съм го ползвал, но видях, че пази само папката %appdata% и %startup% поне от снимката? Те повечето им инструменти май само това пазят и искат да зареждат в реално време...поне да вкарат някакви евристики.

cryptowall-immunizer.png

Определено CryptoPrevent има много повече правила...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, точно от ЕСЕТ да не препоръчват използването на собствения си ХИПС за превенция ср/у крипторите..., Странно..

Даже статия трябва да направят с инструкции и правила за ХИПС-а...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, точно от ЕСЕТ да не препоръчват използването на собствения си ХИПС за превенция ср/у крипторите..., Странно..

Даже статия трябва да направят с инструкции и правила за ХИПС-а...

Къде го прочете? :magnifier:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го прочете? :magnifier:

По скоро не го е прочел като препоръка.

http://www.eset.com/bg/about/blog/article/ransomware/

Аз лично никъде не прочетох да става въпрос за HIPS препоръките са:

За потребителите, които разполагат с продукт на ESET препоръчваме следните настройки за повишаване нивото на защита:

да се включи системата ESET LiveGrid;

да се разреши сканирането при създаване на файл за модула Real-Time Protection (защита в реално време);

да се разреши Advanced Heuristics (разширени евристики) при изпълнение на файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро не го е прочел като препоръка.

http://www.eset.com/bg/about/blog/article/ransomware/

Аз лично никъде не прочетох да става въпрос за HIPS препоръките са:

Той HIPS е по подразбира включен. Явно в настройките му, са заложили такава защита. И е крайна мярка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той HIPS е по подразбира включен. Явно в настройките му, са заложили такава защита. И е крайна мярка.

Да той е включен но почти без никакъв ефект. Поне при 6  версия беше така. Нужно е да се мине през обучение,ама точно на тебе да обяснявам защо и как няма нужда. Малко им е дървен хипса. Но пипнат ли е пази добре. То със всяка програма е така де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В новата, май е по-добре. Ама да, най-добре си е да се мине през обучение. А най-добре е, да не попадаш на криптиращи гадини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да той е включен но почти без никакъв ефект. Поне при 6  версия беше така. Нужно е да се мине през обучение,ама точно на тебе да обяснявам защо и как няма нужда. Малко им е дървен хипса. Но пипнат ли е пази добре. То със всяка програма е така де.

Лично мнение:-Не съм много сигурен дали трябва изобщо,с това динамично развитие на вирусите(особено последните7-8 месец),антивирусните компании,да представят този режим на "обучение"!Защото ...той или трябва да се прилага без достъп до мрежа,или да се прилага ,най-малкото от човек ,който е над средното ниво в познанията за защита...Обикновено се предлага едноседмичен период за обучение!!!Ами че това си е чиста лудост...Последната гадина заразява директно през сервиз на Windows..и паметта...какви седмици ... какво обучение..докато мигнеш и си готов...и може и да не разбереш...докато не видиш...Та,личното ми мнение е че, нивото на създаване на вируси става все по-високо  -време е и експертите от антивирусните компании да вдигнат нивото...Най-малко искам да чакам една седмица-да ми се обучава антивируса(за който си плащам),или пък да губя 1-2 часа да въвеждам правила и изключения(колкото и да ми е насърце Комодо,съм длъжен да го кажа,особено и като 360 го изпревари в Comss.ru)....Да не споменавам,че качествените продукти за защита-със всичко необходимо,антивирус,защитна стена..HIPS ..се броят на едната ръка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение:-Не съм много сигурен дали трябва изобщо,с това динамично развитие на вирусите(особено последните7-8 месец),антивирусните компании,да представят този режим на "обучение"!Защото ...той или трябва да се прилага без достъп до мрежа,или да се прилага ,най-малкото от човек ,който е над средното ниво в познанията за защита...Обикновено се предлага едноседмичен период за обучение!!!Ами че това си е чиста лудост...Последната гадина заразява директно през сервиз на Windows..и паметта...какви седмици ... какво обучение..докато мигнеш и си готов...и може и да не разбереш...докато не видиш...Та,личното ми мнение е че, нивото на създаване на вируси става все по-високо  -време е и експертите от антивирусните компании да вдигнат нивото...Най-малко искам да чакам една седмица-да ми се обучава антивируса(за който си плащам),или пък да губя 1-2 часа да въвеждам правила и изключения(колкото и да ми е насърце Комодо,съм длъжен да го кажа,особено и като 360 го изпревари в Comss.ru)....Да не споменавам,че качествените продукти за защита-със всичко необходимо,антивирус,защитна стена..HIPS ..се броят на едната ръка....

Да не излезе като реклама ама в продуктите на Касперски има модул за защита срещу програмите блокиращи екрана. Новият модул на System Watcher се справя и с криптолокерите. Отделно с Trusted Application Mode не е нужно никакво обучение. Просто стартираш модула и съветника те води нататък. Ако се установят някакви проблеми които могат да възникнат при ползването (защото не всички ползват читави версии на ОС) предупреждава. Включен модула и махната отметката да се доверява на цифрово подписаните програми,а да зарежда само правилата от KSN тогава какви криптори ще се вмъкнат?

Преди имаше някаква тема с потребител заразен ползващ PURE 3  Ами при нея версия има доста възможности за настройки,при 2014 ги орязоха. не е ползвал възможностите да не говоря и за патчнатите файлове на фотошопа...защото всичко това още тогава ме наведе на мисълта,че никоя програма не може да опази човек от собствената му ще го нарека натура...макар,че думата е друга.

При Комодо това също се постига но с малко повече ръчни настройки на групи,сандъци и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не излезе като реклама ама в продуктите на Касперски има модул за защита срещу програмите блокиращи екрана. Новият модул на System Watcher се справя и с криптолокерите. Отделно с Trusted Application Mode не е нужно никакво обучение. Просто стартираш модула и съветника те води нататък. Ако се установят някакви проблеми които могат да възникнат при ползването (защото не всички ползват читави версии на ОС) предупреждава. Включен модула и махната отметката да се доверява на цифрово подписаните програми,а да зарежда само правилата от KSN тогава какви криптори ще се вмъкнат?

Преди имаше някаква тема с потребител заразен ползващ PURE 3  Ами при нея версия има доста възможности за настройки,при 2014 ги орязоха. не е ползвал възможностите да не говоря и за патчнатите файлове на фотошопа...защото всичко това още тогава ме наведе на мисълта,че никоя програма не може да опази човек от собствената му ще го нарека натура...макар,че думата е друга.

При Комодо това също се постига но с малко повече ръчни настройки на групи,сандъци и прочие...

Това за всички продукти на Касперски, ли е?

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за всички продукти на Касперски, ли е?

- System Watcher го има във всички продукти.

- Trusted Application Mode го има във всички продукти за домашно ползване без анти вируса..

- В бизнес версиите KES има друг модул Контрол на стартирането и още по добър,но там се искат и доста настройки. В KSOS 4 също го няма въпреки,че е аналог на KTS. При него настройките се правят по-бабешкият начин.

На мене ми е интересен модула на Аваст. Май имаше нещо подобно както при Касапа но нямам представа как е.

При Есет има хипс и при двете програми. И при антивируса и при интерираният пакет. В бизнес версията също.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...