Премини към съдържанието
drundrun

Сини екрани на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Напоследък лаптопът ми играе по нервите като започнаха да се появяват все по чести сини екрани. Започна още преди нова година и помислих че може да е прегрял тъй като го държа доста често на леглото и му запушвам изхода на вентилатора и в последствие вече бях по - внимателен. Проверих за грешки с мемтест сложих hard disk sentinel да проверя статуса на диска всичко е ок без грешки. Последните седмици обаче все по - често се появяват сини екрани, а това доста ме притеснява тъй като лаптопа вече не е в гаранция. Моделът е Acer aspire 5942g(i5 430m,4gb ram, ati 5650 1gb, 640hdd).Днес 4 пъти се появиха сини и вече си помислих че следващия път може и да не тръгне, така че казвайте какво мога да направя. Давам ви и линк към всички dump файлове които е запазило и дано да може да ми дадете някакво решение, и откъде може да идва проблема.

DUMP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет.

Доста сини екрани си получил. Грешките от този тип сочат към проблемен хард, памет или видео памет.

Каква ти е ОС? От първия син екран, до сега, сменял ли си ОС?

Щом си тествал харда и рамта, те минават на заден план.

Сините прозорци се появяват, когато лаптопа е натоварен (и с какво) или и в покой?

Добавял/заменял си си рам памет?

От майкрософт препоръчват, преинсталиране на драйвери и сканиране за зловреден софтуер.

Махни авт. рестартиране и направи и една снимка на синия екран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С win7 съм не съм го преинсталирал от както са се появили сините екрани. С avg 2012 съм не ми намира вируси. Появявали са се при браузване, скайп, теглене на торент, гледане на филм, фотошоп, офис приложенията като са пуснати, поне доколкото си спомням. При игра досега не са се появявали(пес2012 играя само напоследък). Друго за което се сещам сега но не знам дали има връзка е че когато затворя капака и заспи и после се опитам да го "събудя" в 80% от случаите забива(тъмен екран и трябва да задържа бутона за пускане да се изключи и да го включа). И още нещо но пак не знам има ли връзка, някой път почва да се чува звука все едно вкарвам и изкарвам периферия(флашка) и е доста досадно, спира само след време. ще направя снимка следващия път на синия екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти ми звучи софтуерен - повредени или изтрити системни файлове, а може и зловреден софтуер.

Ползваш ли софтуерни продукти за почистване на регистри и т.н.? (примерно System Mechanic, CCleaner , )

Смятам, че един анализ с DDS би помогнал.

Погледни тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ти ми звучи софтуерен - повредени или изтрити системни файлове, а може и зловреден софтуер.

Ползваш ли софтуерни продукти за почистване на регистри и т.н.? (примерно System Mechanic, CCleaner , )

Смятам, че един анализ с DDS би помогнал.

Погледни тази тема: http://www.kaldata.c...howtopic=132819

За регистрите съм ползвал AVG pc tuneup няколко пъти, друго не съм слагал. Ще пусна и една тема по късно за този анализ.

Да добавя нещо е аз,смени си драйверите на мрежовите контролери.Провери си хард диска за грешки.

Ще пробвам да преинсталирам направо целия вин тия дни, но не обещавам тъй като ми трябва да уча сега съм в сесия и не искам да го бутам освен ако не е наложително. Иначе няма грешки по диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах всички дъмп файла, и ето резултата.

1.IMAGE_NAME: csrss.exe

2.IMAGE_NAME: volmgr.sys

3.IMAGE_NAME: tcpip.sys

4.IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe

5.IMAGE_NAME: csrss.exe

6.IMAGE_NAME: wininit.exe

7.IMAGE_NAME: wininit.exe

8.IMAGE_NAME: csrss.exe

9.IMAGE_NAME: memory_corruption

10.IMAGE_NAME: csrss.exe

След толкова голямо разнообразие от грешки, това ми прилича на зараза.Автора ако иска да провери за всеки случай процесите един по един дали се намират във:

C: \ Windows \ System32.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко пак се появи син екран след затишие от няколко дена. Давам линк с дъмп файла и снимка(за съжаление е лошо качество от телефона) crash

1.IMAGE_NAME: csrss.exe

2.IMAGE_NAME: volmgr.sys

3.IMAGE_NAME: tcpip.sys

4.IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe

5.IMAGE_NAME: csrss.exe

6.IMAGE_NAME: wininit.exe

7.IMAGE_NAME: wininit.exe

8.IMAGE_NAME: csrss.exe

9.IMAGE_NAME: memory_corruption

10.IMAGE_NAME: csrss.exe

След толкова голямо разнообразие от грешки, това ми прилича на зараза.Автора ако иска да провери за всеки случай процесите един по един дали се намират във:

C: \ Windows \ System32.

Всички без 4 и 9 ги има, но те така или иначе мисля че са системни процеси и си ги има другите. В събота най - късно ще го преинсталирам и се надявам да изчезнат сините екрани...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички без 4 и 9 ги има, но те така или иначе мисля че са системни процеси и си ги има другите. В събота най - късно ще го преинсталирам и се надявам да изчезнат сините екрани...

Последният ти син екран показва грешка във файловата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един път..crash2

Последният ти син екран показва грешка във файловата система.

Това означава ли че вин-а се е "прецакал" или нещо друго..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един път..crash2

Това означава ли че вин-а се е "прецакал" или нещо друго..?

Пусни една проверка на диска за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо преди да преинсталираш не се обърнеш към екипа за борба със зловреден код? Ще ти помогнат на 100% :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в пост N5 какво съм ти написал!

Отново проблем с csrss.exe и ntfs.sys. (memory_corruption)

Ако не си тествал паметта, направи го с програмата: memtest86+

Програмата свали от тук- http://www.kaldata.c...atid=1&id=49778

Запиши я като ISO image на CD и я стартирай след рестарт и настройка от биоса - Boot from CD.

Ето така изглежда тя:

(стартира се самостоятелно, без ОС)

Публикувано изображение

След като теста завърши, ако нямаш проблем с паметта, трябва да видиш този прозорец:

Публикувано изображение

Ако пък има някакви проблеми, ситуацията ще е такава:

http://upload.wikime...rrors-found.jpg

Да имаш някакви проблеми със скайп?

Ако е възможно деинсталирай го, за да видиш как е положението без него.

Добър тест на HDD - http://www.kaldata.c...howtopic=168782

Свали това: http://live.sysinter...om/autoruns.exe

Стартирай го отиди на графа: Публикувано изображение

Птотърси csrss.exe и ntfs.sys в графата с драйверите. (скролирай)

Направи 2 снимки да погледнем и ние.

Щом си ползвал AVG pc tuneup, може да си изтрил важен регистър.

След като инсталира AVG pc tuneup, ли се появиха "сините" екрани?

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта съм я тествал дава 4 pass-a, снощи сканирах харда с Victoria и намери 1 грешка която не може да поправи. Пуснах и autoruns и направих снимки на drivers(и от скана на Victoria),които качих тук. csrss.exe и ntfs.sys ги няма в при графата drivers. Пуснах сега и тема за анализ на DDS както ме посъветва. А за AVG pc tuneup не съм сигурен дали го сложих преди да ми се появи първия син екран или я сложих защото ми се появи и реших да сложа някаква програма да изчисти регистрите. Записал съм я на 16.11.2011г. но не знам дали преди това нямаше син екран, защото не бях сложил опцията да записва дъмп файловете при краш. Ами това е засега май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта съм я тествал дава 4 pass-a, снощи сканирах харда с Victoria и намери 1 грешка която не може да поправи. Пуснах и autoruns и направих снимки на drivers(и от скана на Victoria),които качих тук. csrss.exe и ntfs.sys ги няма в при графата drivers. Пуснах сега и тема за анализ на DDS както ме посъветва. А за AVG pc tuneup не съм сигурен дали го сложих преди да ми се появи първия син екран или я сложих защото ми се появи и реших да сложа някаква програма да изчисти регистрите. Записал съм я на 16.11.2011г. но не знам дали преди това нямаше син екран, защото не бях сложил опцията да записва дъмп файловете при краш. Ами това е засега май.

Имаш много бавни сектори по хард диска,ако имаш възможност прехвърли си някъде информацията и му направи един формат със същата програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките ти сини екрани са след 16.11.2011г. Dump файловете се записват автоматично.

Можеш да пробваш препоръката на mergy_1 .

След като си пуснал тема в "Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове",

НЕ прави промени по системата и НЕ форматирай твърдия диск за сега.

Следвай инструкциите на член от HJT Team.

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях писал но сините екрани продължават,че даже и зачестяват.Мисля да направя формат с victoria само не съм сигурен как да го направя точно. Ако някой може да ми каже какво да направя,дали трябва да го направя както е в темата за victoria тук във форума и по - точно точка 3.3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях писал но сините екрани продължават,че даже и зачестяват.Мисля да направя формат с victoria само не съм сигурен как да го направя точно. Ако някой може да ми каже какво да направя,дали трябва да го направя както е в темата за victoria тук във форума и по - точно точка 3.3.

Сваляш си hiren's boot cd търсиш Hard disk tools след това търсиш програмата MHDD за разлика от victoria тя разпознава всички контролери за дискове.След като старттираш програмата Публикувано изображение

ти иизлиза този прозорец ако ни излезе натискаш F2 виждаш си диска кой номер на картинката е номер 3 пишеш най-долу 3 и след това F4

Публикувано изображение

Даваш на Erase Delays ON натискаш F4 r диска ще бъде изтрит целия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази програма не ми намира диска.С victoria, успя но трябваше да сменя режима в IDE ако се нелъжа.В момента правя това което е написано в точка 3.3 в темата за програмата, но не мисля че ще има голям ефект.В момента ми показва че остават 13 часа докато свърши.. Едвам успях да си прехвърля документите след безброй сини екрана.Явно харда си отива..ако можете да ми препоръчате нещо ще съм ви благодарен,сегашния е wd640gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да направя това което ми каза и това беше резултата. Записах и вин7, но след 1-2 часа пак се появи син екран. Нещо друго да се опитам ли да направя или да го нося в някой сервиз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да направя това което ми каза и това беше резултата. Записах и вин7, но след 1-2 часа пак се появи син екран. Нещо друго да се опитам ли да направя или да го нося в някой сервиз?

Пусни една проверка с Victoria с опция remap.Не трябва да имаш сектори белязано с червено и зелено,за това пусни това което ти написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка с Victoria с опция remap.Не трябва да имаш сектори белязано с червено и зелено,за това пусни това което ти написах.

Пуснах ето резултата. Има 10 сектора с 200мс. А да очаквам ли сините екрани да "затихнат" или да не се надявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах ето резултата. Има 10 сектора с 200мс. А да очаквам ли сините екрани да "затихнат" или да не се надявам.

Какъв е статуса на диска в смисъл Smart какво показва?В "Hirens boot cd" има диангоностичен инструмент за дисково на WD пусни му един тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.