Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sapur

Свързване на телевизор с лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте искам да мога да си гледам филмите от лаптопа на телевизора.Каква машинка,кабел и т.н ми трябва.

Значи телевизора е антика LG Model No:CF-20D60. Има Aerial socket(сокета в който се вкарва кабела на кабелната тв) и само един SCART сокет.

Лаптопа е ASUS X51Rseries.Има няколко USB порта ,сокет за лан кабел,нещо дето прилича на изход за видео картата(ако не се лъжа се наричаше VGA или нещо подобно),жакове за микрофон и слушалки и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти VGA to SCART кабел, ама не съм сигурен такова чудо има ли.

Публикувано изображение

Този например е SCART to VGA. Другият вариант е VGA to RGB, а именно:

Публикувано изображение

(или с мъжки чинчове) + един SCARТ преходник, а именно:

Публикувано изображение

Само че с толкова много кабеляци и преходници качеството на картината сещаш се какво ще бъде. Най-добре с един кабел VGA to SCART (ако има такива).

Редактирано от Silvering (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ще използвам темата и ще питам, като си свържа ТВ-то с лаптопа, как да го направя, че звука да се чува от телевизора, а не от лаптопа ? При филмите се правило някъде от плейъра, но аз не гледам филми, а предимно мачове он-лайн и играя на игри (ПЕС). Там как се прави фатката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи телевизора е? Лаптопа е? Само звука ли е проблема - свързан ли е въобще към момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде ще използвам темата и ще питам, като си свържа ТВ-то с лаптопа, как да го направя, че звука да се чува от телевизора, а не от лаптопа ? При филмите се правило някъде от плейъра, но аз не гледам филми, а предимно мачове он-лайн и играя на игри (ПЕС). Там как се прави фатката ?

Докторееее, обаждам ти се да ти кажа, че нещо ме боли, я ми кажи за операция ли съм???? Врачката ни в този сняг не може да дойде на работа, боба го изядох вече, та не мога да го хвърля, а картите гиизползвахме за отопление. Sorry, ма не мога да ти кажа! Ай кажи модел телевизор, модел лаптоп и проблема, който имаш и си готов. Малко повечко думички и моделчета ни трябват от туй горе! Например. Имат ли и двете HDMI вход/изход? Или ще ги мъчим през D-Sub-->HDMI или ще трябва да правим магии през SCART ли Евробукса се наричаше ли как беше.

Та "фатката" е да си изпееш всичко като пред ДС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да си питам по мойта тема.Освен онзи начин показан по-горе има ли някаква друга алтернатива за свързването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторееее, обаждам ти се да ти кажа, че нещо ме боли, я ми кажи за операция ли съм???? Врачката ни в този сняг не може да дойде на работа, боба го изядох вече, та не мога да го хвърля, а картите гиизползвахме за отопление. Sorry, ма не мога да ти кажа! Ай кажи модел телевизор, модел лаптоп и проблема, който имаш и си готов. Малко повечко думички и моделчета ни трябват от туй горе! Например. Имат ли и двете HDMI вход/изход? Или ще ги мъчим през D-Sub-->HDMI или ще трябва да правим магии през SCART ли Евробукса се наричаше ли как беше.

Съжалявам обаче, не виждам какво е значението от моделите на телевизора и лаптопа. Кабел съм си купил, свързвам си ги, гледам си картината, обаче не правя нищо, за да настроя звука, защото не знам как. Но щом е важно моделите - телевизора е Sony KDL - 40P30xx, а лаптопа - Acer Aspire 5738ZG. Връзката я правя с VGA кабел, но с него става ли и звука да се чува от телевизора, или трябва нещо допълнително ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам това е телевизора. Не намерих точният модел!

Сега защо бяха всички въпроси. VGA е аналогов сигна, неспособен да носи звук! Ако бяхте казали, че сте го вързали през VGA. А като казахте моделите на телевизора и лаптопа, то се вижда вече, че и двете имат HDMI изход/вход. HDMI е цифров сигнал пренасящ звък и картина. Следователно ви трябва такъв кабел!

HDMI-HDMI кабели. Проверете дали вашият телевизор има такъв вход, за да сте напълно сигурен. Изглежда по този начин - дясното, сплесканото! Ето още една, по-добра картинка.

След свързването ще трябва в настройките на ВИДЕО картата, да разрешите звука да минава през нея. До колкото разбирам видеото е NVIDIA® GeForce® G105M, следователно става горе/долу така. За съжаление никога не съм имал nVidia, та не мога да говоря от собствен опит.

Ето защо ни беше цялата информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Само ме е яд, че не питах по-рано, преди да го взема тоя VGA кабел... Аз като видях, че с VGA става и без да се замисля взех такъв... Сега не смятам да купувам нов кабел и ще трябва да си слушам през лаптопа :{

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не само звук няма да имаш, ами и картината няма да е толкова добра. Съветвам те наистина да си вземеш такъв кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ви попитам нещо :::)) това е телевизора ми http://www.technomarket.bg/products/09113783/toshiba-32hl834g лаптопа ми е стар модел ето този - http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/asus/f3m-ap048-p15714260/opisanie.html или поне така мисля :) стар е доста няма HMDI изход и намерих 1 кабел в нас докато си взема HDMI.въпросния кабел е http://www.google.bg/imgres?q=scart+%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB&hl=bg&sa=X&biw=1280&bih=709&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=kf2uV8kL5OETQM:&imgrefurl=http://www.ecenter-bg.com/index.php%3Fmain_page%3Dproduct_info%26products_id%3D4567&docid=IVJwqFnRi8OC6M&itg=1&imgurl=http://www.ecenter-bg.com/images/largeimages/39054_large.jpg&w=400&h=367&ei=nE85T4agGc3fsgbC9LGpAw&zoom=1&iact=hc&vpx=530&vpy=383&dur=1051&hovh=215&hovw=234&tx=118&ty=148&sig=117849971648207240520&page=4&tbnh=163&tbnw=177&start=57&ndsp=22&ved=1t:429,r:18,s:57 тааа сварзвам ги но съм малко на ВИЕ с техниката и не мога да видя къде ми дава картина и звук някакви настроики трябва ли да направя като вкарам кабелите или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях, но предполагам телевизора има скарт букса за аналогов сигнал. Свързваш кабелите, пускаш първо телевизора на съответният скарт вход и след това пискаш компютъра. Той при пускането си ще сканира и ще открие телевизора. Ако първо е пуснат компютъра няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях, но предполагам телевизора има скарт букса за аналогов сигнал. Свързваш кабелите, пускаш първо телевизора на съответният скарт вход и след това пискаш компютъра. Той при пускането си ще сканира и ще открие телевизора. Ако първо е пуснат компютъра няма да стане.

океййй ясно ...а лаптопа ми като има само VGA може ли да взема кабел HDMI - DMI и преходник DMI-VGA за лаптопа ?образа по хубав ли ще е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам смених дъното на пц-то взех hdmi кабел ...компа е загасен и тв-то слагам кабелите включвам и нищо...някакви настроики правят ли се какво се прави за да изкара карти ? някой може ли да ми каже последователноста...?Телевизора ми е http://www.technomarket.bg/products/09113783/toshiba-32hl834g а дъното с вградена видео карта с hdmi е asrock H61 M-HVGS но не става защо някой може ли да ми каже нищо не излиза като цъкна на тв-то на HDMI1 ili HDMI2 седи син фон :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

щото е скапана тошиба.. бая драйвери ще трябва да изредиш докато я подкараш... тоест шанса да тръгне още при пускането когато няма о.с. клони към 0...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в настройките на телевизора за HDMI дали е настроен да приема от компютър. Моят LG има такава опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят лаптоп няма HDMI порт, а само SVGA, но през този кабел не получавам звук. Нещо повече: стеснява ми се екрана на лаптопа и на телевизора на максимална резолюция 1366/768. Страх ме е да пипам настройките на видеокартата. Трябва ли да купя допълнителен кабел за звука и дали трябва да сваля драйвери. Благодаря Ви! На другия лаптоп имам HDMI port но там не мога да изкарам нито звук нито картина вероятно се дължи на липса на настройки на видеокартата. Видеокартата е ATI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,

От около месец имам Тoshiba 40RL938, но въобще не съм доволен от опцията, смъквам филм на лаптопа-> качвам на флашка-> гледам. Та поради тази причина реших да вържа Лаптопа- Asus K50IN, който за жалост е стар и няма HDMI изход. И искам да го вържа директно към ТВ-то. Видеото го докарвам с VGA-VGA кабел. Проблема ми идва с аудиото, искам телевизора да е говорител.  Какъв кабел трябва да използвам, че акъла ми не го побира. Купих си с изход 3.5- стандартен жак, който вързвам в изхода на лаптопа за слушалки и 2 чинча, ляв и десен, които вързвам в ТВ-то. Проблема идва явно от input-a на самия телевизор. Или само аудио или само видео. Гледах VGA to HDMI convertor-и, но се чудя има ли друг вариант.

Кой е най-подхоящия начин? Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Само че с толкова много кабеляци и преходници качеството на картината сещаш се какво ще бъде. Най-добре с един кабел VGA to SCART (ако има такива).

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

мен ми е нужно подобно за да подкарам циф.ефирна ТВ на LCD monitor c VGA 

На аналоговата много влошиха сигнала и се налага да сменя сатия си ан.външен тунер с цифров, а новите играчки намат изход VGA :((

Редактирано от doxr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ще ми кажете ли какъв кабел да трябва да си закупя за този телевизор за да го свържа с лаптопа ми?Лаптопа ми има HDMI и VGA.

Звукът не е проблем да се чува и през лаптопа или субуфера евентуално.

Редактирано от the_game007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Само ме е яд, че не питах по-рано, преди да го взема тоя VGA кабел... Аз като видях, че с VGA става и без да се замисля взех такъв... Сега не смятам да купувам нов кабел и ще трябва да си слушам през лаптопа :{

Другият вариант е ако телевизора има 3.5мм вход, да се вземе един кабел 3.5mm(male)-3.5mm(male) и пак да се изкарва звука от телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звука ще го вземеш от жака за слушалки на лаптопа, свързан към червения и белия чинч на телевизора. Ако звука се чува на другия видеоканал, а не на този на скарт-буксата, тогава трябва да отвориш скарт-буксата и да запоиш кабела от слушалките към изводи 2 (Ляв канал) и 6 (Десен канал) и 4 (корпус).https://www.google.bg/search?q=scart+pinout&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=t7D9UrH-NpOjhgfYq4HQAQ&ved=0CC0QsAQ&biw=1366&bih=589#facrc=_&imgdii=_&imgrc=fjzZeWtmYo6vrM%3A%3BsHKG8SqyvCahFM%3Bhttp%3A%2F%2Fcommunity.virginmedia.com%2Ft5%2Fimage%2Fserverpage%2Fimage-id%2F26096i52E68DEA9B7D893F%2Fimage-size%2Foriginal%3Fv%3Dmpbl-1%26px%3D-1%3Bhttp%3A%2F%2Fcommunity.virginmedia.com%2Ft5%2FTiVo%2FConnection-Advice%2Ftd-p%2F1608792%3B600%3B292 С какъв кабел си свързал видео-сигнала, щото никъде не намерих VGA към SCART, а дори и да има такъв, ще ти трябва и конвертор, ако телевизора няма RGB видео канал.http://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21001632http://www.kuzmovelectronics.com/product/98747/vga-to-scart-converter.htmlДа не би да си го включил към буксата S-Video на лаптопа (прилича на PS/2)?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам следния проблем имам телевизор Panasonic TX-32LX50F и искам да го свържа с настолен комп. но входовете на тел-ра са само SCART,S-video и RGB на компа са VGA и  7- pin mini DIN може ли да го свържа по някакъв начин да гледам филми от компа на телевизора

Здравейте и аз имам следния проблем имам телевизор Panasonic TX-32LX50F и искам да го свържа с настолен комп. но входовете на тел-ра са само SCART,S-video и RGB на компа са VGA и  7- pin mini DIN може ли да го свържа по някакъв начин да гледам филми от компа на телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа с тоя телевизор - само аналогови входове ............а компютъра дали има такива изходи - примерно видеокартата да има 

6a3ed51e4bc07d02.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...