Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

yvsot

Най-добър БЪЛГАРСКИ филм от последните 7-8 години

Препоръчан отговор

Във филмите се затвърждава. Екранът всяка вечер прави убеждението ни в нормалността на ненормалното още по-силна, а това формира апатия към всеки опит за промяна. Ето защо мнозина реагираха на протестите миналата година не с ясно заявена позиция, а с аморфно съгласие с каузата, следвано от съмнение в смислеността им въпреки това, отразено в изказвания като: "Какво зависи от тях?...", "Пак нищо няма да постигнат..." и т.н.

Иииииии - не може да ви се угодиии!

Комунизма бил прокламирн с филми, като "На всеки километър"!

Шмекерията се прокламира пък във филма "Баш майсторът"!

"Под прикритие" пък ганстерски ви се виждал!!!

Ми, да си гледаме турските блудкаши и американската поронография тогава!!!!  :wink12:

П.П. Сега се сещам и за "Дзиф", "Дунав мост" и още много други!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иииииии - не може да ви се угодиии!

Комунизма бил прокламирн с филми, като "На всеки километър"!

Шмекерията се прокламира пък във филма "Баш майсторът"!

"Под прикритие" пък ганстерски ви се виждал!!!

Ми, да си гледаме турските блудкаши и американската поронография тогава!!!!  :wink12:

П.П. Сега се сещам и за "Дзиф", "Дунав мост" и още много други!

"На всеки километър" е първият български екшън, с който тоталитарната машина опитва да спре подповърхнинното нашествие на ранните американски екшъни, които се разпространяваха чрез нелегално презаписвани видеокасети. :) Това е бъзик, разбира се. Сериалът беше идеологически, няма спор.

"Баш майсторът" е друга работа, там има много ирония. За мен все още стои въпросът дали режисьора заема позицията на селския тарикат, който е много добре ориентиран, или на безпомощния интелектуалец. Всъщност, изобщо не се питам. :) Ясно е, че нито една от крайностите не е за предпочитане - нито измамникът трябва да бъде промотиран, нито неадекватният умник, който не умее един пирон да забие, е за предпочитане. Общество от тарикати не би могло да има по начина, по който "високите интелигенти" биха загинали в безсилие да се справят с прозаичните неща на ежедневието. Филмът е картина на социалистическото общество, много си струва да се мисли над него.

"Под прикритие" и останалите съвременни български сериали, които в групи по няколко изглеждат така, сякаш са правени от една матрица, наистина са ужасно слаби. И именно затова се харесват - те не изискват никакво усилие, не провокират с нищо. Те не са "Д-р Хаус", "Адвокатите от Бостън", "Али МакБийл" и другите от тази поредица, правени нарочно с цел предизвикателство за зрителя - и визуално, и идейно. Ненапразно повечето съвременни филми интегрират визуални техники именно от тези сериали, крадат сюжетни хрумки и какво ли още не, но ги реализират в доста по-постни продукции.

Американското кино е голяма работа в смисъл на широк обхват. Има бози за ширпотребно гледане, пропагандиращи великанството на САЩ, които произвеждат промити мозъци, склонни да работят за някаква кауза - тази на тяхната държава. Има и значително количество некомерсиално кино, което обаче трудно си пробива път и рядко става особено гледаемо, защото иска усилие, за да бъде възприето, не е просто смяна на картинки пред нечие лице.

Турските сериали са. 1. Средство за пропаганда на турската култура зад граница. Показва се окултурен, одомашнен облик на всички турско, ето защо това е част от борбата с клишето за Турция като не-Европа, като място на варварщина и азиатщина. 2. Усилие за възпитание на собственото общество, представяйки един ясно рамкиран емоционален свят, в който хората не се убиват, а страдат и си прощават. Сиреч, средство за борба с изостаналостта вътре, сред самите турци. 3. У нас турските сериали постигат успех, показвайки една топла, близка до нас визия и история, близки обичаи, сходни емоции и реакции на героите. Всичко това кара българинът да изостави клишето "пет века ни клаха" и да мисли, че турците са хора, подобни на нас. Ето, те даже се събуват в коридора. ;) Някога писах за турските сериали това. Английската му версия е по-пълна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм в последните години.  Я сравнете някой бг.филм ..с някой от филмите на Костурица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление българското кино е ужасно слабо и посредствено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под прикритие и Домашен арест, тези две сериалчета, за мен се открояват от останалите. За мен те са най-интересното от родното производство в последните години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Под прикритие, но последният сезон баша пълна трагедия!

- 7 часа разлика

- Домашен арест

За "Под прикритие" съм съгласен другите два са пълна скръб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всички боклуци, които се опитват да приличат на американските бози и имат идиотски заглавия (например "Шменти..." нещо си), от онези, които се опитват да бъдат стойностни драми с идеята да се впишат в традицията на хубавите филми от соц време, та сред всички тях, имам само един фаворит - "Цветът на хамелеона". За съжаление рекламата му бе почти никаква, за разлика от "Живи легенди", които прехвалиха, но бе напълно посредствен филм с банален сюжет. 

Редактирано от sisone22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последните 20г няма БГ филм който да заслужава да се гледа ! Може би последният който съм гледал е След краят на света ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вила  Роза ужаси по действителен случай 

Корпус за бързо реагиране забавно е 

Коледата е възможна  интересно е ,хубав коледен филм

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maxresdefault.jpg

това е филма, който отново бих гледала

10 Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото на Март, през далечната вече 2007г. гледах един филм с Велко Кънев по БНТ, казва се "Приятелите ме наричат Чичо". Малко муден, но ми хареса. В уикито пише, че е комедия, но е драма. Описва тежката българска действителност.

За "Под Прикритие" +1 и от мен :). Започнах да го гледам още през 2011, когато излезе.

За съжаление хубав филм се прави с много пари. Това е факт, който каквото иска да говори...

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два филма са най добрите за мен, Комбина и Бон шанс инспекторе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли сигурна информация кога  БНТ ще започнат излъчването на " Под прикритие " 5 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говореха нещо за 20 Декември... но не е ясно все още. Може и да е догодина, януари-февруари. Не се знае :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз първоначално бях разбрала за края на ноември, но все още го няма ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11 Декември 2015 г. at 20:39, balki65 написа:

Два филма са най добрите за мен, Комбина и Бон шанс инспекторе.

то класиката си е класика, тая тема за новите дето ги броим на пръстите на едната ръка

за съжаление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста спадна качеството на нашето кино. Не мога да се сетя кой знае какъв филм който да ме е впечатлил за жалост... От време на време излиза по някой биващ сериал и това е. Очаквам много скоро да се събудим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Saturday, December 12, 2015 at 15:59, georgieff21 написа:

Някой има ли сигурна информация кога  БНТ ще започнат излъчването на " Под прикритие " 5 ?

Е, и аз пак да попитам????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://tvnovini.com/pod-prikritie-sezon-5/

"  Петият сезон на „Под прикритие“ ще стартира по БНТ 1 в края на Ноември в началото на Януари през Март 2016г. (освен ако пак не го отложат ;d). Снимките на сериала вече са започнали на българското Черноморие, като новият агент под прикритие ще е актьорът Бойко Кръстанов. "

Така пише в статията,не е 100% сигурна информация.

Редактирано от ♫ Stefany ♫ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В момента тече серииала "Революция Z и е доста добър , гледам го два пъти, чудесен е и на второ четене, знам много добре, че много се крадне от кино и телевизия, но по-свестен бг  продукт не видях в последните години, всичко си е ебало майката, връзкари и некадърници

Редактирано от vivilon
грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.12.2015 г. at 15:59, georgieff21 написа:

20 март

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под прикритие сезон 5,еп.1 излезе,в случай,че сте го пропуснали.Доста добро начало по мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...