Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Ще стане ли бърза "Бърза помощ"?

Препоръчан отговор

И аз я искам :(

Но вече е абсурд да стане - трябва изцяло да се премахне паразитът НЗОК, да се възтановят поликлиниките, Gp-тата да станат участъкови лекари, да се премахнат направленията, лимитите за лекарства, за изследвания и консултации и т.н и т.н. :(

Ето виждаж сам, че базата знания и за употреба на съответната структура не е изгубена. При всички случаи дори все още я има, макар и покрита от разсейките на нововъведените ракови метастази!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето виждаж сам, че базата знания и за употреба на съответната структура не е изгубена. При всички случаи дори все още я има, макар и покрита от разсейките на нововъведените ракови метастази!

:D а как ще решиш проблемите с икономическите интереси на

1.)фармацевтичните фирми и аптеките ?

2.)вносителите и търговците на медицинска ( лабораторна) техника и оборудване

2.)собствениците на частни болници , клиники и прочее лечебни заведения ?

3.)Gp-тата ?

Всички избороени по-горе ще скочат върху всеки, който се опита да им вземе НЗОК и схемите за печелене на пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D а как ще решиш проблемите с икономическите интереси на

1.)фармацевтичните фирми и аптеките ?

2.)вносителите и търговците на медицинска ( лабораторна) техника и оборудване

2.)собствениците на частни болници , клиники и прочее лечебни заведения ?

3.)Gp-тата ?

Всички избороени по-горе ще скочат върху всеки, който се опита да им вземе НЗОК и схемите за печелене на пари ?

1.2.3.4. Да го дух@т! :ph34r: Като искат икономически интереси, в Белене се копае в каменната кариера, ако не се лъжа...Копаят плаща им се, не копаят - пак им се плаща: :beat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.2.3.4. Да го дух@т! :ph34r: Като искат икономически интереси, в Белене се копае в каменната кариера, ако не се лъжа...Копаят плаща им се, не копаят - пак им се плаща: :beat:

с други думи - правим революция, вземаме властта - правиш ме свой министър на здравеопазването и възтанояваме добрата стара система ? :ph34r:

И действаме на принципа - "който не е с мен е против мен" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей доживях доктор да ми каже, че като имам проблем да не ходя в 'Бърза помощ'? А къде да отида - може би ПО ДЯВОЛИТЕ а? Или директно на църква при ПОПА да ме опее а? Е гати нахалството и то с нашите пари... Аз откъде да знам какво му е на баща ми, не стига, че линейка не идва вече на адрес, а и като отидем там никой не ни поглежда... Ай сиктир - да не почна да ви псувам медиците и хипократовата ви клетва... Не съм си знаел правата - добре, че имаше кой да помогне - личния му лекар, а не всички да седят и да гледат отстрани... Защото за сведение - 'г-н Доктор' при възпалена жлъчка пълна с камъни и при криза неовладяна се прави пертонит и се умира за часове... Дядо ми в Русе умря така - щото го болял 'стомах' според бърза помощ - да им ... ***айката... Попитах като човек с какво могат да помогнат пациентите в тази лудница - ти ме плюеш, че не си знам правата - ай сиктир - като сте толкова умни лекарите се 'оправяйте' сами без подкрепата на пациентите... Аман от недоволни лекари... а недоволните пациенти в гроба!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей доживях доктор да ми каже, че като имам проблем да не ходя в 'Бърза помощ'? А къде да отида - може би ПО ДЯВОЛИТЕ а? Или директно на църква при ПОПА да ме опее а? Е гати нахалството и то с нашите пари...

Аз откъде да знам какво му е на баща ми, не стига, че линейка не идва вече на адрес, а и като отидем там никой не ни поглежда... Ай сиктир - да не почна да ви псувам медиците и хипократовата ви клетва... Не съм си знаел правата - добре, че имаше кой да помогне - личния му лекар, а не всички да седят и да гледат отстрани... Защото за сведение - 'г-н Доктор' при възпалена жлъчка пълна с камъни и при криза неовладяна се прави пертонит и се умира за часове... Дядо ми в Русе умря така - щото го болял 'стомах' според бърза помощ - да им ... ***айката...

Попитах като човек с какво могат да помогнат пациентите в тази лудница - ти ме плюеш, че не си знам правата - ай сиктир - като сте толкова умни лекарите се 'оправяйте' сами без подкрепата на пациентите...

Аман от недоволни лекари... а недоволните пациенти в гроба!!!

:no-no: ти въобще четеш ли какво казвам ?

Айде -пусвай си на воля - сега съм ти паднал -псувай, ритай, бесней колкото си искаш .

ама май си пообръкал адреса ми се струва.

тези, които са приели горните правила се намират ето тук :

Публикувано изображение

и когато преди 2 години ходихме да простестираме срещу тези неща пред същата тази сграда всички пациенти седяхте и викахте : "долу бяхата мафия".

е, сега ние се изнасяме един по един от тази държава и си ви оставяме да ви лекуват политиците с тия наредби ,и закони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с други думи - правим революция, вземаме властта - правиш ме свой министър на здравеопазването и възтанояваме добрата стара система ? :ph34r:

И действаме на принципа - "който не е с мен е против мен" ?

Е, това последното няма да стане. По-скоро, ще важи: който е против системата, ще се систематизира в друга категория...Когато му дойде акъла, ще се социализира отново и ще си работи без засечки. А, защо аз трябва някого нещо да правя? Предполагам, че има хора с достатъчно повече и много по-добри управленски възможможности извън политиката, които не са ми подобно. Едва ли аз съм в състояние да движа сложният държавен механизъм правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сведение ти прочето какво е написано: 2. болни и пострадали, потърсили сами помощ в спешните отделения или сектори на центровете за спешна медицинска помощ (ЦСМП); Ние отидохме там и един час никой не ни обърна внимание... И аз питам ЗАЩО??? 1. Трябва като циганите да разбия вратата??? 2. Или като мутрите да размахам пари на врата??? Не ми отговаряй. А за тази ВАША акция пред парламента - да бяхте разгласили в ИНТЕРНЕТ - да бяхте поставили искания, които са разбираеми за пациентите ВИ, да бяхте ги агитирали да дойдат да протестират с ВАС!!! Иначе се приема като поредния протест за повече ПАРИ, затова и е такова отношението на наблюдаващите отсрани - дори и да не е било така... А с изнасянето си - вие сами се осъждате на изгнание от собствената си РОДИНА и НЕБЛАГОДАРНО ще отидете да лекувате други пациенти в други страни, а не в тази, която ви е дала образованието... Колко е правилно - ти ми кажи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сведение ти прочето какво е написано:

2. болни и пострадали, потърсили сами помощ в спешните отделения или сектори на центровете за спешна медицинска помощ (ЦСМП);

Ние отидохме там и един час никой не ни обърна внимание...

И аз питам ЗАЩО???

Защото в Спешната медицина съществува понятието триаж на болни.

Ето как се осуъществява той в "белите страни" :

......

Кодовете са :

-червено - веднага пациентът да бъде приет в реанимация или в операционната.

-жълто - изчаква до 1 час докато някой лекар се освободи и го прегледа

-зелено - изчаква няколко часа

-бяло - обикновенно чакат часове, тъй като състоянието им е преценено като незаплашаващо живота.

.......

Всички кризи - жлъчни, бъбречни попадат в кодове "зелено" и "бяло" , тъй като те не застрашават пряко живота на човека.Да болка има, дискомфорт има но няма как да умреш за минути от камък в бъбрека или жлъчката

При положение, че в "бърза помощ" където сте отишли, в 22 часа има един или двама лекари на смята и 4 легла - няма как всички нуждаещи се да бъдете прегледани и излекувани в момента, в който пристигнете.Да, може да стане така, но при старата система, когато работеха едновременно 5 или 6 кабинета със съответния персонал.

Колкото до това, че дори не са ви обърнали внимание - тук има сериозна грешка и абсолютно погазване на правилата за поведение и е трябвало да пуснете жалба до ръководителя на съответната "спешна помощ" за да може виновните лица да бъдат наказани.

С постове във форуми никаква промяна няма да постигнете.

.....А за тази ВАША акция пред парламента - да бяхте разгласили в ИНТЕРНЕТ - да бяхте поставили искания, които са разбираеми за пациентите ВИ, да бяхте ги агитирали да дойдат да протестират с ВАС!!!

Иначе се приема като поредния протест за повече ПАРИ, затова и е такова отношението на наблюдаващите отсрани - дори и да не е било така...

А с изнасянето си - вие сами се осъждате на изгнание от собствената си РОДИНА и НЕБЛАГОДАРНО ще отидете да лекувате други пациенти в други страни, а не в тази, която ви е дала образованието... Колко е правилно - ти ми кажи...

Спокойно-простести повече няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да пусна жалба викаш... Ама да се подпиша отдолу с 3-те си имена... И после смяташ, че нещо ще направи 'ръководителя' при този недостиг на кадри викаш... А няма ли да се получи следното - просто да ме запомнят и при следващ случай дори застрашаващ живота ми да ме уморят щото съм се 'жалвал'? Не ти ли изглежда по-логично... Тука не е София и има само един център за спешна помощ в града. И не повече от 20 лекаря общо в него... Това да останеш без лечение е реална опасност, а не просто предположение... И пак питам - толкова ли е трудно да се спре някой от екипа и да попита за какво сме там и да ни упъти към личния лекар - точно една минута щеше да му отнеме... Дори и да не е лекар - фелдшер, рецепционистката от бърза помощ - дето ги разпитва по телефона какво им е - просто някой... А не да се чувствам като 'ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО"... За един час приеха точно един човек в заветната стаичка - докаран с линейка - значи не бяха и толкова натоварени - пак мое мнение... Така, че хайде да не търсим само вината в управляващите, а да погледнем и собствената си отговорност (безотговорност)... Те и в Русе ме посъветваха да ги съдя за лекарска грешка при случая с дядо ми, бог да го прости, ама какво щях да постигна - нищо. Беше 90-та година - прехода беше в сила. На никой не му пукаше за нищо... Така, че не винаги пациента и управляващите са виновни на лекарите - понякога те сами си го просят лошото отношение от страна на пациентите. И въпреки това не съм спрял да плащам здравни осигуровки, защото съм доволен от други лекари и смятам, че те си заслужават парите, които вземат. Но на тези от бърза помощ с това отношение към пациента и 400 лева са им много - сори, но това е моето мнение... 'С постове във форуми никаква промяна няма да постигнете.' Направил съм и повече - може и да се чуе скоро или поне да се промени нещо - дай боже... Познавам се със служител на здравната каса в града - говорил съм неофициално с него за случая - мисля, че е повече от нищо... Естествено за 'бърза помощ' ние дори не сме ходили там, защото отидохме сами, поседнахме на една пейка отпред за 1 час и сами си тръгнахме...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей доживях доктор да ми каже, че като имам проблем да не ходя в 'Бърза помощ'? А къде да отида - може би ПО ДЯВОЛИТЕ а? Или директно на църква при ПОПА да ме опее а? Е гати нахалството и то с нашите пари...

Аз откъде да знам какво му е на баща ми, не стига, че линейка не идва вече на адрес, а и като отидем там никой не ни поглежда... Ай сиктир - да не почна да ви псувам медиците и хипократовата ви клетва... Не съм си знаел правата - добре, че имаше кой да помогне - личния му лекар, а не всички да седят и да гледат отстрани... Защото за сведение - 'г-н Доктор' при възпалена жлъчка пълна с камъни и при криза неовладяна се прави пертонит и се умира за часове... Дядо ми в Русе умря така - щото го болял 'стомах' според бърза помощ - да им ... ***айката...

Попитах като човек с какво могат да помогнат пациентите в тази лудница - ти ме плюеш, че не си знам правата - ай сиктир - като сте толкова умни лекарите се 'оправяйте' сами без подкрепата на пациентите...

Аман от недоволни лекари... а недоволните пациенти в гроба!!!

За сведение ти прочето какво е написано:

2. болни и пострадали, потърсили сами помощ в спешните отделения или сектори на центровете за спешна медицинска помощ (ЦСМП);

Ние отидохме там и един час никой не ни обърна внимание...

И аз питам ЗАЩО???

1. Трябва като циганите да разбия вратата???

2. Или като мутрите да размахам пари на врата???

А с изнасянето си - вие сами се осъждате на изгнание от собствената си РОДИНА и НЕБЛАГОДАРНО ще отидете да лекувате други пациенти в други страни, а не в тази, която ви е дала образованието... Колко е правилно - ти ми кажи...

Драги, със склонността си към псувни най-много да отнесеш някой здрав шамар от лекар, на когото му е писнало от такива като теб. Разбивай врати, давай, щом смяташ че това е правилно. Сам казваш, че в Спешния център е било пълно с хора. Напълно съм сигурен, че е имало много по-спешни пациенти от баща ти, и те се облужват с предимство. А и случаят е бил далече от спешните, щом личния лекар с една инжекция е решил проблема / за което- браво на него /. А сега за тове сведение- изобщо не всяка жлъчна криза води до развитие на холецистит, а оттам и на перитонит. Имал съм пациенти, влачили с дни жлъчни кризи и чак на 2-3 ден пристигащи за помощ. При това без данни за холецистит.

Аз съм един от тези, които са се изнесли от страната, не на последно място да се отърва от пациенти като теб, склонни да псуват, да чупят врати и с велики претенции. Може би съм споменавал вече, но тукашните пациенти са уважителни, възпитани и показват искрена благодарност за лечението. И за разлика от България никога не съм си помислял, че следващият, който влиза в кабинета ми може да ме провокира да пускам в ход силови прийоми. Така че замисли се дали не си заслужаваш отношението от страна на медиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......

И пак питам - толкова ли е трудно да се спре някой от екипа и да попита за какво сме там и да ни упъти към личния лекар - точно една минута щеше да му отнеме... Дори и да не е лекар - фелдшер, рецепционистката от бърза помощ - дето ги разпитва по телефона какво им е - просто някой...

......

Да -точно така е трябвало да постъпят и заради това ти казах, че е трябвало да пуснеш жалба.

Останалите неща, дето си ги напусла, извинявай, но са фантасмагории-лично аз съм уволнявал един лекар, две сестри и три или четири санитари ( сестрите и санитарите за това, че без дори да изслушат пациентите ги бяха изритвали "да си търсят личния лекар) за подобно поведение през годините, като първото уволнение беше точно в малък град в северозападна българия, където бяхме само един филиал на "бърза помощ" с ощо 15 души персонал.

Тъй че изобщо недей да се жалваш по страниците на разни форуми, ами вземи свърши нещо полезно - като например да не допускаш подобно поведение спрямо теб и да си търсиш правата по законния ред.

А с приказките за саморазправа и т.н - тук изобщо не важиш, поне пред мен.Освен бокса, който съм тренирал няколко години, СОТ-а ми е от ТИМ-аджии, които само чакат да им свирна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде да съм написал, че съм псувал някого???

Или че съм разбил врата???

Или и ти прочете между редовете само постовете ми...

Да на такива им обръщат внимание в 'бърза помощ' - дори и да не са особенно доволни от отношението лекарите...

Ние просто поседяхме 1 час, като се надявахме някой да ни попита защо сме там... Но не БИ.

Там в странство,ако това се случи какво ще се случи с дежурните лекари - няма ли да ги уволнят...

Адвокат ли трябва да извика, полицай ли, прокурор ли, за да ми обърне някой лекар, сестра или какъвто и да е внимание в бърза помощ - дори не искам да прегледа баща ми - просто да ни попита 'що висим там и да ни напъти към по-дяволите'...

'Тъй че изобщо недей да се жалваш по страниците на разни форуми, ами вземи свърши нещо полезно - като например да не допускаш подобно поведение спрямо теб и да си търсиш правата по законния ред.'

И какви точно са ми правата по законовия ред - да подам жалба - много успокояващо...

Аз направих повече - оттогава монтираха камери на входа пред кабинета на бърза помощ, уж по друга причина... Но някакси мисля, че и аз съм помогнал малко...

Драги, със склонността си към псувни най-много да отнесеш някой здрав шамар от лекар, на когото му е писнало от такива като теб. Разбивай врати, давай, щом смяташ че това е правилно. Сам казваш, че в Спешния център е било пълно с хора. Напълно съм сигурен, че е имало много по-спешни пациенти от баща ти, и те се облужват с предимство. А и случаят е бил далече от спешните, щом личния лекар с една инжекция е решил проблема / за което- браво на него /. А сега за тове сведение- изобщо не всяка жлъчна криза води до развитие на холецистит, а оттам и на перитонит. Имал съм пациенти, влачили с дни жлъчни кризи и чак на 2-3 ден пристигащи за помощ. При това без данни за холецистит.

Аз съм един от тези, които са се изнесли от страната, не на последно място да се отърва от пациенти като теб, склонни да псуват, да чупят врати и с велики претенции. Може би съм споменавал вече, но тукашните пациенти са уважителни, възпитани и показват искрена благодарност за лечението. И за разлика от България никога не съм си помислял, че следващият, който влиза в кабинета ми може да ме провокира да пускам в ход силови прийоми. Така че замисли се дали не си заслужаваш отношението от страна на медиците.

Е как е в чужбина - по-добре ли се чустваш, по-човек ли? Забавляваш ли се така както в БГ с приятелите??? Или само трупаме парички за жилище, за кола и т.н. Срещна ли чужденката, което те обича, както ще те обича българка, а не само заради парите ти? Хувало ли ти е там или често си мислиш за България? На кого остави тука в БГ старите си родители да ги гледа???

Мислиш ли, че аз със специалност компютри не мога да се изнеса от България и да не се върна повече???

Въпросите са риторични, не ми отговаряй, а се замисли какво правиш там.

Лека нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде да съм написал, че съм псувал някого???

Или че съм разбил врата???

Или и ти прочете между редовете само постовете ми...

Да на такива им обръщат внимание в 'бърза помощ' - дори и да не са особенно доволни от отношението лекарите...

Ние просто поседяхме 1 час, като се надявахме някой да ни попита защо сме там... Но не БИ.

Там в странство,ако това се случи какво ще се случи с дежурните лекари - няма ли да ги уволнят...

Е как е в чужбина - по-добре ли се чустваш, по-човек ли? Забавляваш ли се така както в БГ с приятелите??? Или само трупаме парички за жилище, за кола и т.н. Срещна ли чужденката, което те обича, както ще те обича българка, а не само заради парите ти? Хувало ли ти е там или често си мислиш за България? На кого остави тука в БГ старите си родители да ги гледа???

Мислиш ли, че аз със специалност компютри не мога да се изнеса от България и да не се върна повече???

Въпросите са риторични, не ми отговаряй, а се замисли какво правиш там.

Лека нощ.

" Ай сиктир- да не почна да ви псувам....." и т.н. Почти като във вица за Иванчо, дето бил още малък и не можел да псува. А относно странството- тук в Спешните Отделения има хора, които чакат по няколко часа за да им се зашие рана или да бъдат прегледани. Но това са хора, дошли тук сами, без видими белези за животозастрашаващо състояние. И никой не протестира и не псува, нито демонстрира готовност да чупи врати като циганин. А ти явно си склонен към това- поне изхождайки от постовете ти.

А относно това как се чувствам в чужбина- не се кахъри за мен. Тук съм с моето БЪЛГАРСКО семейство и не мисля за чужденки. Нито за хора с твоя манталитет, което е невероятно разпускащо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи хората идват при вас в спешния център и без да ги погледне някой посядват на пейка и откарват по 3-4 часа там, докато някой ги прегледа? Брей - все по друга представа имах за западното здравеопазване... А относно псувните в БГ - постой 1 час пред кабинета на бърза помощ и ще си обогатиш речника... И това, че аз не съм започнал още да ги псувам (малко ми оставаше, но засега възпитанието надделя) или да троша вратата (слава богу не съм присъствал на такъв случай, но си личи, че е трошена) - не означаваше ли, че уважаемите лекари, сестри и прочее персонал трябваше да ме 'забележат' че съществувам, а не съм празно пространство? А диспечерката на телефона 112 защо ме посъветва да ходя на място, щом не съм за там? Както и да е - вече съм взел мерки за себе си - първо звъня на номера на GP-то, ако не дигне - на още 3-4 GP-та им имам номерата - все някой 'приятел' от всичките ще вдигне - дори и по нощите. А за 'бързата помощ' мисля да не стъпвам там, освен, ако не ме закарат с линейка след катастрофа например... И без това са големи 'специалисти' според думите Ви. Иначе се радвам за твоето семейство, че сте избягали от БГ. След 2 поколения, няма и да сте българи - честито. За съжаление моите възрастни родители искат да умрат тук и аз имам задължения към тях да им затворя очите. Затова все още съм в БГ и оцелявам някакси в тази 'здравна реформа' - къде с познати, къде с подкупи на лекари, за да си свършат работата - ТОВА е ИСТИНАТА - колкото и да не им харесва на лекарите... http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=192895 - ето тука хората са си свършили работата (екипът на бърза помощ), а извиканият специалист (ортопеда) си е просел пари или е искал да си намери пациенти за отделението (или и двете).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Спешното не достига персонал, вдигат заплатите с 18%

С около 18% ще бъдат увеличени заплатите на работещите в Спешна помощ от 1 юни. Това заяви здравният министър Десислава Атанасова след срещата си с кмета на Столична община Йорданка Фандъкова, съобщи агенция „Фокус".

„Бевъзмездното оказване на спешна помощ в Диагностично-консултативните центрове е пилотен проект, който се надяваме да се увенчае с успех", каза още Атанасова и допълни, че към момента няма нужда от инвестиране в материална база. „Имаме достатъчно линейки. Проблемът не е в тях, а в недостига на хора."

Атанасова увери също, че има подадени заявки за подмяна на оборудването в някои от автомобилите за спешна помощ.

По думите на министърката на здравеопазването предстои обсъждане кой ще поеме ремонтите в Диагностично-консултативните центрове - министерството, държавата или и двете.

24chasa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Спешното не достига персонал, вдигат заплатите с 18%

отново тъпите журналисти не знаят за какво пишат :mad:

Не "спешното", а "спешна" -разбирайте "бърза" помощ - това са тия, които работя на линийките.

ние от "спешното отделение не излизаме на повиквания и ще си седим с ниските заплати :(

съответно най-вероятно ще му тегля една майна на отделението ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България ще има същата спешна помощ като в Израел, след известно време. Надявам се, че колегите ни от Израел ще ни дадат добри насоки как да променим нашата система, защото те са много напреднали в това отношение. Това каза министърът на здравеопазването Десислава Атанасова в предаването „Неделя 150” на БНР по повод предстоящото подписване в Израел на план за сътрудничество между двете държави.

„Ще бъде подписан план между Министерство на здравеопазването на България и Министерство на здравеопазването на Израел, със сътрудничество в областта на здравеопазването в няколко приоритетни области – обществено здравеопазване и промоция на здраве, включително и контрол на заразните болести и превенция на ХИВ и СПИН”, каза министър Атанасова.

Планът включва и превенция на хроничните заболявания, психичното здраве, темите за лекарствената политика, както и прилагане на мултидисциплинарни подходи при представянето на здравните грижи, допълни министърът.

Между България и Израел ще бъде обменена информация относно здравното законодателство, здравният статус на населението, приоритетните здравни проблеми, както и основните насоки на здравната политика и организация на работа на лечебната и профилактичната дейност, каза още министър Десислава Атанасова.

http://www.focus-news.net/?id=n1693884

Какво да разбираме под "известно време"? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ, помощ, колко да е помощ

При спешен случай вкъщи викаме линейка, но ако болният трябва да бъде закаран в болница, изниква проблем - няма кой да го свали от дома му до реанимобила.

Ако човекът живее сам или пък хората до него не могат физически да помогнат, изходът е да го ударите на молби към съседи и познати. В краен случай викаме полиция или пожарна, но така ли трябва да бъде?

Защото, оказва се, че у нас въпросът не е уреден законодателно. Тези, които в чужбина са задължени да носят болните на носилка, са парамедици. Избират ги не на последно място и по физическа сила. Затова семейства, които не могат сами да пренесат пострадалия, търсят помощта на частни линейки. Така понякога и спешната помощ, която у нас уж е безплатна, струва пари.

Този абсурд, който се измерва с много нерви и заплахи за здравето на болни хора, трябва да бъде оправен от законодателите. Иначе защо плащаме данъци и осигуровки? Да ни ги намалят, пък всеки да се грижи как да си осигури пренос в състояние на безпомощност. Сегашното положение е порочно, грешно, нехуманно и унизително.

Държавата у нас много обича да взема, но като дойде ред за насрещната престация, все някой друг й е виновен.

24chasa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсата на лекари забавя спешна помощ в столицата

Задължително лекарско присъствие в системата на тел. 112, иска д-р Гелев

Поне още сто лекари трябва да работят в системата на спешната помощ в столицата, за да се оказва тя навреме. Това каза директорът на Центъра за спешна медицинска помощ - София - град д-р Георги Гелев, пише БТА. Той отбеляза, че в системата на спешната медицинска помощ в столицата има 84 свободни щатни бройки.

Лекарите, които работят при нас в момента са 105, но трябва да бъдат още повече, за да се осигурява нормално

спешна медицинска помощ на нуждаещите се, каза д-р Гелев.

Линейките вече са над сто, но това какво значение има, след като нямаме хора, които да работят в тях, коментира той.

Спешната медицинска помощ в столицата не може да покрие времето за стигане до инцидента както е средноевропейското време. На Запад е до 15 минути, а при нас трудно се стига за такова време, каза д-р Гелев. Диаметърът на София е 18 километра. Когато линейката тръгне от единия край, мине през центъра на столицата в час пик и трябва да стигне навреме, е изключително трудно, посочи той.

Според специалистът, заплатата на лекар от системата на спешната помощ в България трябва да е около сумите, които получават лекарите от доболничната помощ - нещо средно между личните лекари и специалистите.

Д-р Гелев смята, че в системата на тел. 112 е задължително да има и медици в екипа, или други лица с подходящо образование. Най-добре е да са медици - те могат да филтрират сигналите, поясни д-р Гелев. На ден на тел.112 се подават повече от хиляда сигнала и голяма част от тях са трудно прецизируеми, коментира още директорът на Центъра за спешна медицинска помощ в столицата.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дядо Коледа, трябва ни спешна помощ

Публикувано изображение

На инициативата на Стандарт Нюз Ако Дядо Коледа, беше здравен министър се отзоваха и спешните медици. Д-р Господинов ни изпратиха своето писмо с желания в очакване да се случи чудо. Ако и вие имате списък с искания или идеи за реформи в здравната ни система, напишете ги и ги пуснете на адрес pis[email protected] Ето и неговото писмо до здравния Дядо Коледа:

Уважаеми Дядо Коледа,

Моля те да подариш на работещите в центровете за Спешна медицинска помощ поправката в Наказателно процесуалния кодекс, с която се инкриминира нападението над медици по време на изпълнение на служебните им задължения. Тази поправка си ни я обещал още миналата година, ама и тази май няма да ни огрее.

Защо си толкова  лош дядо Коледа? Та нали спешните медици са на местопрестъпления, катастрофи и аварии заедно с полиция и пожарна команда, а понякога и преди тях? Спешните медици се сблъскват с пияни, наркомани, агресивни и асоциални типове. Не сме ли заслужили този подарък?

Освен това те моля от Наредбата за следдипломна специализация на лекарите да отпаднат киаузите, предвиждащи работа по разпреление (около пет години!) след приключване на специализацията. Със сталинистки, пардон живковистки, методи ли ще задържиш лекарите в България дядо Коледа? Подхождат ли такива мерки на държава, членка на Европейския съюз? И още нещо: по държавна поръчка учат учители, инжинери, юристи, финансисти. Защо за тях няма разпреление? Не е ли това форма на дискриминация?

А, и още нещо: заради тези клаузи лекарите ни ще заминават в чужбина без изобщо да помислят за специализация. Едни от тях ще работят най-черната работа, а тези които са по-умни или заможни ще започнат специализация там и изобщо няма и да помислят да се завръщат в България. Това ли искаш дядо Коледа?

Освен това те моля, ако може да ни увеличиш още малко заплатите. Седемстотин лева начална заплата за лекар от Спешна помощ не може да бъде адекватно заплащане на труда му.

И последно: моля те, ако може да ни дадеш по-висока категория труд. Сега сме трета категория и шансът някой медик от Спешна помощ да приключи кариерата си със пенсия вместо с некролог е твърде малък. Затова и кадрите не се задържат тук.

Д-р Б. Господинов, спешен лекар

standartnews

Дано Дядо Коледа да прочете писмото и да изпълни желанията на лекарите от Спешна помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пациент открадна електрокардиограф от спешното и си го занесе в къщи

Публикувано изображение

Пациент, потърсил помощ в Центъра за спешна медицинска помощ в Лом, е откраднал електрокардиограф и го е занесъл в дома си, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.

39-годишният Паскал И. потърсил помощ около 15:00 часа вчера в спешния център. Когато отишал обаче всички лекари били по адреси с линейките, дежурните медицински сестри помолили пациента да почака няколко минути и го настанили в лекарския кабинет за диагностика.

Малко по-късно пристигналият от адрес лекар потърсил Паскал И. в кабинета, но него го нямало. Освен пациентът липсвал и електрокардиографът.

Час по-късно полицията открила изчезналия апарат в дома на мъжа на улица „Физкултурна" .

Техниката е върната в спешния център, а срещу крадеца е образувано бързо производство, допълниха от областната полицейска дирекция.

(24 часа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пациент открадна електрокардиограф от спешното и си го занесе в къщи

Публикувано изображение

Пациент, потърсил помощ в Центъра за спешна медицинска помощ в Лом, е откраднал електрокардиограф и го е занесъл в дома си, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.

39-годишният Паскал И. потърсил помощ около 15:00 часа вчера в спешния център. Когато отишал обаче всички лекари били по адреси с линейките, дежурните медицински сестри помолили пациента да почака няколко минути и го настанили в лекарския кабинет за диагностика.

Малко по-късно пристигналият от адрес лекар потърсил Паскал И. в кабинета, но него го нямало. Освен пациентът липсвал и електрокардиографът.

Час по-късно полицията открила изчезналия апарат в дома на мъжа на улица „Физкултурна" .

Техниката е върната в спешния център, а срещу крадеца е образувано бързо производство, допълниха от областната полицейска дирекция.

(24 часа)

Сега електрокардиограф, утре лекар :D

Както е тръгнало, някой от съседно населено място може да "открадне" и лекар, защото си нямат такъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз едвам я отпратих линейката когато стана пожара

с пожарната идва и линейка сигурно е задължително предполагам

е разписах се че нямам нужда от болница, като знам какъв е зор за линейки

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...