Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с BSPlayer и показването на субтитрите на телевизора

Препоръчан отговор

Когато пусна филм с BSPlayer имам субтитри на монитора , но не излизат на телевизора. Моля за съдействие !

С Media Player Classic и Winamp нямам този проблем.

Инсталиран K-Lite Codec Pack.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното. Това, за което си мисля, е че са разместени надолу. Натискай Shift+стрелката нагоре докато ги наместиш (не гледай как изглеждат на монитора, а гледай телевизора). После (ако се покажат) десен бутон върху плеъра-subtitles-subtitle properties-increase subtitle font. Така ще си увеличиш големината на шрифта, аз като съм си свързвал телевизора с компютъра и субтитрите ми излизаха много малки, въпреки че на монитора си изглеждаха нормални. Поздрави, rainov!

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с K-Lite, би трябвало при пускане на филма, да се зарежда VobSub (зелена стрелка долу, в дясно на лентата със задачи) и субтитрите да излизат, но явно при теб не се получава.

Като алтернатива, пробвай да влезеш в настройките на BSplayer

Options-Preferences-Subtitles и сложи отметка на Draw subtitles to Overley surface.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо може да си инсталираш k-lite mega codec pack последната версия е 1.50. Да не забравиш да деинсталираш всички други кодеци преди това. После пробвай display properties=> advanced=>и настройваш телевизора да ти е primary display - пробвай и кажи кво стаа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана по метода предложен от stanley56 / както посочих по-горе /.

Настройките на видеодрайвера са: Full Screen Video -> Full screen Device -> Secondary Display

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субтитрите ми излизат на две места-едните в екрана с малък размер който не може да се регулира,и другите отдолу -те могат да се регулират по големина и височина.На MV2 Pl. и други не е така.Някой знае ли откъде е причината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Субтитрите ми излизат на две места-едните в екрана с малък размер който не може да се регулира,и другите отдолу -те могат да се регулират по големина и височина.На MV2 Pl. и други не е така.Някой знае ли откъде е причината?

<{POST_SNAPBACK}>

Да,едните субтитри са от кодека другите от въпросната програма.И двата типа субтитри се контролират според зависи от това от кое са пуснати - тези от кодека се контролират от кодека и съответно тези от програмата се контролират от програмата.Аз лично използвам ACE Mega Codec и съм доволен - Личен избор.Поздрави ,trabant4e

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при мене субтитрите излизат на някакъв неизвестен език.Как да си ги оправя? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Когато си пуснеш филм и долу(до часовника) ти излезе eдна зелена стрелкичка, цъкаш върху нея-отиваш на misc и даваш отметка на hide subtitles.

А при мене субтитрите излизат на някакъв неизвестен език.Как да си ги оправя?

Като си пуснеш филма-десен бутон върху плеъра-subtitles-subtitle properties-font и от падащото меню в прозореца избираш cirilyc.

Поздрави, rainov!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато си пуснеш филм и долу(до часовника) ти излезе eдна зелена стрелкичка, цъкаш върху нея-отиваш на misc и даваш отметка на hide subtitles.

Поздрави, rainov!

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси много,колко се мъчих да разбера откъде е!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че със сигурност може да се направи така, че да се гледа филм едновременно и на монитора, и на ТВ, защото го бях направил, но не помня как .Та след като преинсталирах Уиндоуса (ХП) при мен се получи нещо такова... Виждам на ТВ-то всичко което е на монитора (дори когато съм в някоя игра),единствено проблема е при плеерите (БСп,уинамп,уинмедия)! Ако филма "върви" на монитора, на ТВ се виждат само черен екран и субтитрите или обратно (зависи кой дисплей е зададен за главен). Много се изкефих когато разбрах (случайно) че може да се гледа филм или клипове на ТВ-то, и в същото време да си бачкам на компа каквото и да е при минимизиран плеер ! Но така пък на ТВ-то не излизат субтитри, а само картина! Ще бъда много благодарен, ако някой може да ми каже какво не съм настроил както трябва? Видеокартата ми е джифорс ФХ 5500 ,но не съм с драйвера от диска, а изтеглих по-нов(nVIDIA ForceWare 77.77). Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам че със сигурност може да се направи така, че да се гледа филм едновременно и на монитора, и на ТВ, защото го бях направил, но не помня как .Та след като преинсталирах Уиндоуса (ХП) при мен се получи нещо такова...  Виждам на ТВ-то всичко което е на монитора (дори когато съм в някоя игра),единствено проблема е при плеерите (БСп,уинамп,уинмедия)! Ако филма "върви" на монитора, на ТВ се виждат само черен екран и субтитрите или обратно (зависи кой дисплей е зададен за главен). Много се изкефих когато разбрах (случайно) че може да се гледа филм или клипове на ТВ-то, и в същото време да си бачкам на компа каквото и да е при минимизиран плеер    ! Но така пък на ТВ-то не излизат субтитри, а само картина! Ще бъда много благодарен, ако някой може да ми каже какво не съм настроил както трябва?    Видеокартата ми е джифорс ФХ 5500 ,но не съм с драйвера от диска, а изтеглих по-нов(nVIDIA ForceWare 77.77). Благодаря!

<{POST_SNAPBACK}>

Ами може да е точно от тоя новия драйвр. Тези по новите са супер за новите карти на Nvidia, но за жалост не и за по-старите модели. Сложи си драйвера от диска и пак пробвай. Пиши да знаем :hush: Поздрави, rainov!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами може да е точно от тоя новия драйвр. Тези по  новите са супер за новите карти на Nvidia, но за жалост не и за по-старите модели. Сложи си драйвера от диска и пак пробвай. Пиши да знаем :wors: Поздрави, rainov!

<{POST_SNAPBACK}>

Не е от него.Сложих 66.93 същата работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Значи проблема е там че като си пусна някой филм от компютъра да го гледам на телевизоре субтитрите не ми излизат на тв-то, а ги има на пц-то. Филма го пускам с БС плеър ... моля помогнете

П.С. ето тази тема съм се чудил половин час за къде е, ако не съм намерил правилния раздел моля да ме извините !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи проблема е там че като си пусна някой филм от компютъра да го гледам на телевизоре субтитрите не ми излизат на тв-то, а ги има на пц-то. Филма го пускам с БС плеър ... моля помогнете

П.С. ето тази тема съм се чудил половин час за къде е, ако не съм намерил правилния раздел моля да ме извините !

Защото субтитрите са текст файл, който е отделен от видеофайла. Графичната карта праща само видеото. Ще ти покаже субтитрите ако са интегрирани в DVD или ако настроиш от драйвера на двата монитора да показва едно и също (да си виждаш мишката, иконите и т.н.)

Ако си с ATI мога да ти обясня как става номера.

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако имаш инсталиран VobSub ще ти кажа как става, а ето го и начинът:

Когато VobSub е инсталиран (долу в таскбара до часовника се показва една зелена стрелка) и си пуснеш филм с BsPlayer се показват два надписа със субтитри. Единият ред е този, който го чете BsPlayer и той се намира (най-често долу в черната лента) където си настроил програмата да ти ги показва (Shif+up или Shift+down), а другият ред е този, който го показва VobSub и те се намират върху самия филм. Като си пуснеш филма скрий субтитрите показвани от BsPlayer (става като натиснеш S) и остави тези от VobSub. Така ще ги виждаш и на телевизора. За съжаление не мога да обясня защо се получава така, дори не си и спомням как го открих. Когато ще гледаш филм на монитора е много по-приятно за окото, субтитрите да са долу в черното поле и тогава ще се налага да скриваш субтитрите на VobSub, а това става така:

Отваряш менюто на програмата (щракаш върху гореспоменатата стрелка) и отиваш на таб misc. Долу слагаш една отметка на hide subtitles и си готов.

Дръж ни в течение да знаем какво е станало.

VobSub

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване